Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 54163 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #60 - 09.03.2005 at 13:07:54
 
titud wrote on 09.03.2005 at 13:00:04:
Jest mam drugačen predlog: v  zdravstveno zavarovanje naj se vključi prav konzumacija trave, ker kako bomo pa drgač dokazal, da ima trava celostno pozitivne učinke na  populacijo kot s tem, da bo  enakomerno zastopana v primerajvi z drugimi psihotropnimi medikalijami.

Jeba pa   jeba e v tem, da  če javno dostopna  uporaba  tako univerzalno dostopnega  leka  izrinila  druge farmacevtske zvarke, ki so patentno zaščiteni, pol bodo ob velik  biznis tako lekarne kot farmacevtske družbe in vnel se bo boj za monopolizacijo te rastlince, ki prislovično kot plevel uspeva za vsakim grmom Ta boj  bo čist podoben sedanjemu boju, ki ga bijejo vlade in policije na področju kriminala in sive ekonomije. Bo samo njegaova preslikala na legalno področje farmacije,  zarad katere trava ne bi bla folku cenovno nč bolj dostopna kot zdaj, tud če bi jo preko zdravstenega sistema naprtli vsem.  Trava bo postala velik biznis za farmacijo in zgubila bo ves čar za sedanjo subkulturo in s tem vse  svoj kreativni naboj, ki ga vanj vnaša bolj kreativna subkultura kot pa kemična substanca v obliki THC-ja.      



v bistvu tudi tukaj ni nobenega, ki bi sel prav protivil, da bi tarvico dobil lahko na recept. V smislu tako kot danes rakavi bolniki morfij.

samo tole meni smrdi, po neki preventivni medicini
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: ProHibiCijA
Reply #61 - 09.03.2005 at 13:18:53
 
Quote:
.. žal ni res.


Bi hotel kaj več o tem povedati, ker eni očitno ne vemo?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ProHibiCijA
Reply #62 - 09.03.2005 at 13:48:04
 
sinjeoka wrote on 09.03.2005 at 13:07:54:
Ker tole meni smrdi, po neki preventivni medicini


Temljeno dilemo, ki jo  odpira medicinska  uporaba trave je, ali sme  medicina nardit    človeka lahko  bolj srečnega. Po logiki medikamentov je bolj zdrav človek  bolj srečen, večja sreča, ki jo povzročijo  psihadeliki  pa je  ni neposredno povezna z odstranitvijo bolezni kot več  zdravja ampak samo  z več sreče. Če bi bi blo dokazno, da  trava kot psihadelik, ki prinaša srečo   povratno učinkuje  na zdarvje (v smsilu sečen človek je manj pod stresom in zato bolj imunsko odpronen, ma bolj uravnovešen krvni obtok  itd), pol bi se  travo kot psihadelik lahko resgistrira kot zdravilo.

Trava je v bistvu test/iziv  za klasično zahodno medicino, na kateri bo prsiljena spremenit svojo paradigamo. Ko jo bo (če jo bo),  pol bo vanjo morala bit vključena  tud tradicinonalna medicina.  Pojavile pa se bodo nove in nove tabletek za srečo, ki  se bodo gužvale skoz razpoko  v  novi medicinski pardigmi, ki jo bo ustvrla konoplja. Po moje se je skoz razpoko itak že zgužvalo veliko kao  medikamentov za uparbo v psihaitariji, saj  psihatri pod pritskom farmacije itak predpisujejo  razna poviživila, pomirjevala in psihogene tableteke, ki itak ne zdravijo nepsredno amapk samo izboljšujejo počutje, ki potem povratno vpliva na odpravljanje vzrokov bolezni (al pa tud ne, samo lajša simtome).    
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #63 - 09.03.2005 at 13:53:18
 
titud wrote on 09.03.2005 at 13:48:04:
Temljeno dilemo, ki jo  odpira medicinska  uporaba trave je, ali sme  medicina nardit    človeka lahko  bolj srečnega. Po logiki medikamentov je bolj zdrav človek  bolj srečen, večja sreča, ki jo povzročijo  psihadeliki  pa je  ni neposredno povezna z odstranitvijo bolezni kot več  zdravja ampak samo  z več sreče. Če bi bi blo dokazno, da  trava kot psihadelik, ki prinaša srečo   povratno učinkuje  na zdarvje (v smsilu sečen človek je manj pod stresom in zato bolj imunsko odpronen, ma bolj uravnovešen krvni obtok  itd), pol bi se  travo kot psihadelik lahko resgistrira kot zdravilo.

Trava je v bistvu test/iziv  za klasično zahodno medicino, na kateri bo prsiljena spremenit svojo paradigamo. Ko jo bo (če jo bo),  pol bo vanjo morala bit vključena  tud tradicinonalna medicina.  Pojavile pa se bodo nove in nove tabletek za srečo, ki  se bodo gužvale skoz razpoko  v  novi medicinski pardigmi, ki jo bo ustvrla konoplja. Po moje se je skoz razpoko itak že zgužvalo veliko kao  medikamentov za uparbo v psihaitariji, saj  psihatri pod pritskom farmacije itak predpisujejo  razna poviživila, pomirjevala in psihogene tableteke, ki itak ne zdravijo nepsredno amapk samo izboljšujejo počutje, ki potem povratno vpliva na odpravljanje vzrokov bolezni (al pa tud ne, samo lajša simtome).    


Krasni novi svet  Wink

odgovor na dilemo pa je dala že uporaba ritalina in prozaca
to kar si ti danes izpostavil ni problem legalizacije, dekriminalizacije oz. zdravosti trave.

Ampak je etično vprašanje, ali se sme s substancami posegat v samo bistvo človeka.

in nobeden tule, ki je zagovornik nekega "boja", ni niti nakazal nobenega argumenta v to smer.

Je pa recimo Fukuyama (med drugimi) že dal odgovor.

Meni se čedalje bolj dozdeva, da folk sploh ne ve za kaj se bori. Za legalizacijo, za dekriminalizacijo, za prepoved poseganja v zasebnost s strani organov pregona v smislu nadlegovanja na cesti in ne izzvanih osebnih preiskav, ali se borijo za pilulo sreče, za uporabo ganje na recept za lajšanje bolečin ...

Skratka, vsak neki seka po svoje ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ProHibiCijA
Reply #64 - 09.03.2005 at 14:32:10
 
sinjeoka wrote on 09.03.2005 at 13:53:18:
Ampak je etično vprašanje, ali se sme s substancami posegat v samo bistvo človeka.



S substancami tako tradicionalna kot moderna medicina že ves čas  posegata  v samo bistvo človeka in v tem jest ne vidim nobene zlorabe, če to poseganje  poteka pluralno, vsem na očeh in če se s tem ne gradi ena centralno  nadzorovana  človeška superstruktura, ki bi jo blo mogoče obvladovat in usmerjat po željah kereatorjev  ravno zato, ker je s tem namenom skreirana (krasni novi svet).
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: ProHibiCijA
Reply #65 - 09.03.2005 at 15:03:14
 
sinjeoka wrote on 09.03.2005 at 12:36:52:
Kar se tiče svobodne in neogrožujoče uporabe drog pa takole(poleg vsega kar je napisal titud). Če se nekdo že odloči, da bo svobodno užival drogo, naj prosim izstopi prostovoljno iz sistema zdravstvenega zavarovanja (tudi za občane, ki jo plačujejo občine) in naj si prosim plačuje zdravljenje privat, kadar rabi. Če je res to kar trdijo, da je trava zdrava, potem to ne bi smel biti noben problem. Alternativa temu pa je visoka trošarina.



Isto bi se lahko reklo tudi za tiste, ki so zagovorniki neuživanja določenih (alko, meso, čiki in karkoli) stvari in kot glavni zgovor navajajo zdravje. Mogoče še kakšno posebno kazen za tiste, ki so povzročili kakšno nesrečo kljub temu, da so trezni.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #66 - 09.03.2005 at 15:26:41
 
t wrote on 09.03.2005 at 15:03:14:
Isto bi se lahko reklo tudi za tiste, ki so zagovorniki neuživanja določenih (alko, meso, čiki in karkoli) stvari in kot glavni zgovor navajajo zdravje. Mogoče še kakšno posebno kazen za tiste, ki so povzročili kakšno nesrečo kljub temu, da so trezni.


uživajte!



jep, just go ahead ...

samo ni mi jasno kako boste zaračunavali trošarino za nepotrošnjo

privatne zavarovlnice, kjer pač obstajajo (torej ne pri nas), imajo izdelane aktuarske izračune tveganja glede na starost in škodljive navade.

Tisti, ki kadijo, pijejo, ali se prenažirajo, oz. obsesivnio hujšajo plačujejo višjo zavarovalno premijo - ker predstavljajo višji riziko za zavarovalnico.

Če si tok proti sociali, in če so tisti, ki kadijo itak bolj zdravi, še posebej, če kadijo travo ... jaz res ne vidim problema ...

... aja pa nezgodno se lahko zavarujete, tako kot katerikoli drug za AO+
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #67 - 09.03.2005 at 15:32:00
 
titud wrote on 09.03.2005 at 14:32:10:
S substancami tako tradicionalna kot moderna medicina že ves čas  posegata  v samo bistvo človeka in v tem jest ne vidim nobene zlorabe, če to poseganje  poteka pluralno, vsem na očeh in če se s tem ne gradi ena centralno  nadzorovana  človeška superstruktura, ki bi jo blo mogoče obvladovat in usmerjat po željah kereatorjev  ravno zato, ker je s tem namenom skreirana (krasni novi svet).



tradicionalne družbe so substance uporabljale v obredne namene pod nadzorom vrača, ne pa za vsakdanjo potrošnjo

zasvojenost se pojavi kot posledica nezadovoljstva, nezadovoljstvo pa kot pomanjkanje dobrih odnosov med ljudmi ...

zasvojenost je problem moderne družbe, ne pa tradicionalnih

tradicionalne družbe niso posegale po drogi zaradi "sreče"
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: ProHibiCijA
Reply #68 - 09.03.2005 at 17:26:46
 
sinjeoka wrote on 09.03.2005 at 12:40:16:
Trava je trenutno že dekriminalizirana (v smislu osebne uporabe),
.. žal ni res.

Lilith wrote on 09.03.2005 at 13:18:53:
Bi hotel kaj več o tem povedati, ker eni očitno ne vemo?

Če dobiš, po konkretnem zezanju, sodnika za prekrške, in tam denarno kazen, za nič cela tri grame ( 0,3g ) , kar je za moje pojme še za osebno uporabo premalo, potem stvar ni - "dekriminalizirana".
Ali pač?

Osebna izkušnja.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #69 - 09.03.2005 at 17:30:59
 
Quote:
.. žal ni res.

Če dobiš, po konkretnem zezanju, sodnika za prekrške, in tam denarno kazen, za nič cela tri grame ( 0,3g ) , kar je za moje pojme še za osebno uporabo premalo, potem stvar ni - "dekriminalizirana".
Ali pač?

Osebna izkušnja.


no fino, zdaj vsaj vem priblizno v cem je problem. V glavnem, dekriminalizacija pomeni, da nekaj ni vec kaznivo dejanje - je pa se vedno lahko prekrsek.

Tudi kajenje samo po sebi ni prekrsek, je pa prekrsek kajenje v javnih prostorih in prostorih za nekadilce.

Mi pa v tejle zgodbi manjka en bistven podatek ... kako pa so te zahaklali ta plavi? Mene kar tako na cesti se niso ustavili ...

tako da ... tole se pocasi iz segmenta "dekriminalizacije"  premika celo v vode, kjer se lahko zacnemo normalno pogovarjati Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: ProHibiCijA
Reply #70 - 09.03.2005 at 18:21:03
 
..če bi bila stvar kot bi naj bila, kot včasih tudi je bila, tega ne bi bilo.  

..verjetno ti ne rabim napisat,
da je višina denarne kazni, presegli vrednost zasežene zadeve ( 0,3g  Grin ),  za wow krat.  

Prohibicija pač, kaj češ.....

Aja,  ..kako?
Sovaščan me sreča v velikem mestu,  in poskusi srečo.
.. in on misli da jo je imel.

..jaz pa mislim da je bedak + takrat mu zaželim, da mu naj pocrkajo vse kure ...

S tem ni naredil nič razen tega, da zdaj ko se srečamo umakne pogled ... . .      
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #71 - 09.03.2005 at 18:35:56
 
Quote:
..če bi bila stvar kot bi naj bila, kot včasih tudi je bila, tega ne bi bilo.  

..verjetno ti ne rabim napisat,
da je višina denarne kazni, presegli vrednost zasežene zadeve ( 0,3g  Grin ),  za wow krat.  

Prohibicija pač, kaj češ.....

Aja,  ..kako?
Sovaščan me sreča v velikem mestu,  in poskusi srečo.
.. in on misli da jo je imel.

..jaz pa mislim da je bedak + takrat mu zaželim, da mu naj pocrkajo vse kure www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/rofl.gif

S tem ni naredil nič razen tega, da zdaj ko se srečamo umakne pogled ... . .      


ali si lahko malo bolj expliciten, ker mi ni jasno kaksno vezo imajo kure s policaji?


in se 1x problem o katerem govoris nima nobene veze s "prohibicijo" (vsaj tako kaze) - ama dej bit prosim tok, da poves malo vec...

namrec ... tole kar si napisal nima veze s prohibicijo kot tako, ampak je problem v policaju, sodniku za prekrske ... ker se ne drzijo zakonov .... in ker morda) arbitrirano (in the meaning of) brez pravne osnove talajo kazni ...

toda tole je zgolj moje ugibanje ... dokler ti malo vec o ozadju ne poves ... zgodba o kurah, je pac zgodba o kurah, ki meni ne pove nic
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #72 - 09.03.2005 at 18:42:45
 
Quote:
he he..poznam kar nekaj doktorjev in ostalih ljudi iz stroke, ki ga prav radi pušijo Wink


res, pa mi povej enega.... to že cel čas sprašujem? pod drugo pa, če je nekdo tolko pameten, da ve da dela nekaj narobe, te ga jasno ne bo javno razglašal, ker bi s tem samega sebe izpostavil in si oblatil lastno ime....
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #73 - 09.03.2005 at 18:45:50
 
Quote:
EXO mislim da tvoj avatar, več kot dovolj pove o tebi (posledica abstinence - vsega kar ostaja)


posledica nesprejemanja drugačnosti - pomanjkanje ljubezni  Wink


aha, pomanjaknej ljubezni, če ne podpiraš KRIMINALNIH DEJANJ... ampak vseeno pomanjkanje gor ali dol, presoja in pamet me še nista zapustla, da dobro vem, da je drogiranje nekaj slabega, to zna vsak otrok v 1. razredu OŠ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #74 - 09.03.2005 at 18:57:45
 
gape wrote on 09.03.2005 at 10:22:13:
uhu ... zlobneži
da te nam okol kepe ... kdo je zlobn?
ne prost pomoči od mene in me pol čez dan dajat jebat ...

drgač
dr. Igor Grant
... doktor je ... ne vem po strokah ... dol so linki ... zihr neomejeno tega kar tvoj ego zahteva ...



ps
ta je bil 8888



Jaz nimam nič proti, če kdo pije ali uživa to ali ono substanco - zaradi mene, saj je vsak polnoleten... Ampak nihče mi ne more odrekati pravice, da gledam na to celotno stvar z druge perspektive, z negativne, ker sem pač v to prepričan, da imam prav, tako kot si ti prepričan v svoj prav, da je legalizacija marihuane nekaj dobrega.

Ampak bi pa me motilo, če bi recimo imel otroke in bi sami posegali po travi, potem tega vsekakor ne bi dopuščal, ker se bi mi to zdelo isto, kot da bi stal križem rok in bi gledal svojega otroka, kako propada, pa ne bi nič ukrenil. Tak način vzgoje bi bil permisiven (ko bi otroku vse dopuščal) in posledično še bolj škodljiv kot avtoritaren način vzgoje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8