Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15267 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #15 - 04.02.2005 at 10:11:58
 
titud wrote on 04.02.2005 at 09:53:33:
Nobena  obča družbena morala ne more  politiku, ki naj bi avtentinčno reprezentiral  interese določene skupine folka, tolerirat njegove dvojne morale, ker če je sposoben varat  druge, bo nategnu tud njih. To je osnovno sporočilo, s  katerim se hrani  novinarsko mrhovinarjenje in ki deluje družebno higienčno ne glede na to, kakšna je obča morala folka do npr. zakonske (ne)zvsetobe.



Tako to je.

Povedati pa sem hotel predvsem to, da če se ne bi fukaraj vse v križem štel kot nekaj slabega, potem se Juriju ne bi bilo treba skrivat - s svojo babnico pa bi se že pomenil tako, da bi bilo prav.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #16 - 04.02.2005 at 10:22:09
 
dobro povedano
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #17 - 04.02.2005 at 10:32:29
 
ups - se vdi da je bilo še zgodaj zjutraj in nisem povedala tisto kar mislilm  Grin
ne gnusi se mi tip ampak mediji, ker se vtikajo v to.

Pust človeka pri miru, če mu paše naj dela kar hoče - saj nikoga ne prisili v nič kar sami ne bi hoteli - torej mirna Bosna.

Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #18 - 04.02.2005 at 10:44:01
 
t wrote on 04.02.2005 at 10:11:58:


Povedati pa sem hotel predvsem to, da če se ne bi fukaraj vse v križem štel kot nekaj slabega, potem se Juriju ne bi bilo treba skrivat - s svojo babnico pa bi se že pomenil tako, da bi bilo prav.



uživaj!


t, če recimo jaz osebno takšnega načina življenja osebno vrednostno ne sprejemam,    to še ne pomeni, da , Jurij tako ne sme živeti. Konec koncev s tovrstnim načinom življenja ne dela niti kaznivega dejanja niti prekrška. Zakaj potem njegov problem obešaš meni za vrat ?  
Zakaj iskati  neko kolektivno krivdo vzvodov njegove situacije ?  Jaz osebno v celoti rešpektiram njegov način življenja  . Če je torej omenjeni način življenja njegova osebna vrednota,potem bi se mi kot edina sprejemljiva reakcija z njegove strani zdelo kontravprašanje novinarju (in javnosti)  :  IN V ČEM BI NAJ BIL SEDAJ PROBLEM ?

Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #19 - 04.02.2005 at 10:44:20
 
Quote:
ne gnusi se mi tip ampak mediji, ker se vtikajo v to.

Pust človeka pri miru, če mu paše naj dela kar hoče - saj nikoga ne prisili v nič kar sami ne bi hoteli - torej mirna Bosna.


...dokler s takšnim svojim ravnanjem ne škoduje širši skupnosti.

In pri tem je pač razmišljanje precej enostavno - kdor laže (vara??), tudi krade. Poleg tega pa se s takšnim svojim ravnanjem lahko izpostavlja tudi mrhovinarjem druge vrste.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #20 - 04.02.2005 at 10:53:09
 
Toni_Zamene wrote on 04.02.2005 at 10:44:01:
 
Zakaj iskati  neko kolektivno krivdo vzvodov njegove situacije ?  Jaz osebno v celoti rešpektiram njegov način življenja  . Če je torej omenjeni način življenja njegova osebna vrednota,potem bi se mi kot edina sprejemljiva reakcija z njegove strani zdelo kontravprašanje novinarju (in javnosti)  :  IN V ČEM BI NAJ BIL SEDAJ PROBLEM ?



Toni, če prav razumem, gre za to, da živiš skladno s svojimi vrednotami, jih ne skrivaš in jih znaš zagovarjati. Da ni razkoraka in neskladja med besedami/vrednotami, ki jih zagovarjaš in med tem, kako dejansko živiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #21 - 04.02.2005 at 10:56:13
 
t wrote on 04.02.2005 at 10:11:58:
Povedati pa sem hotel predvsem to, da če se ne bi fukaraj vse v križem štel kot nekaj slabega, potem se Juriju ne bi bilo treba skrivat - s svojo babnico pa bi se že pomenil tako, da bi bilo prav.


Toni_Zamene wrote on 04.02.2005 at 10:44:01:
t, če recimo jaz osebno takšnega načina življenja osebno vrednostno ne sprejemam,    to še ne pomeni, da , Jurij tako ne sme živeti. Konec koncev s tovrstnim načinom življenja ne dela niti kaznivega dejanja niti prekrška. Zakaj potem njegov problem obešaš meni za vrat ?  


Kaj ti obešam?


Toni_Zamene wrote on 04.02.2005 at 10:44:01:
Zakaj iskati  neko kolektivno krivdo vzvodov njegove situacije ?  Jaz osebno v celoti rešpektiram njegov način življenja  . Če je torej omenjeni način življenja njegova osebna vrednota,potem bi se mi kot edina sprejemljiva reakcija z njegove strani zdelo kontravprašanje novinarju (in javnosti)  :  IN V ČEM BI NAJ BIL SEDAJ PROBLEM ?


Kolektivne vzvode vidim v obči morali, ki temu ostro nasprotuje. Če javnost takšnega ravnanja ne bi obsojala, potem on s tem ne bi imel problemov, mar ne?

PROBLEM: Tip to počne na skrivaj, s strahom, da ga ne bi dobili in dali na steber. Kdor se česa boji pa odkriva neko šibko točko ostalim, če je ta človek še v visoki politiki s tem potencialno ogroža celotno skupnost. Poleg tega pa: kdor laže, vara, tudi krade, oziroma je potencialno bliže temu.

Če se javno ve, da tim ne obvladuje svojega spolnega nagona, to ni nikakršen problem (čeprav se zna zgoditi, da bo, zaradi svoje preokupacije s tem, opuščal ostale dolžnosti - ma je tudi Clinton izdal ukaze za napad na Jugo medtem ko mu ga je Monika cuzala - u bistvu šele potem ko je za svoje dudlanje povedala ostalemu svetu), problem je večji ko se začne s skrivanjem, tedaj se odpre cel nov spekter možnosti...


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #22 - 04.02.2005 at 10:56:41
 
lola wrote on 04.02.2005 at 10:53:09:
Toni, če prav razumem, gre za to, da živiš skladno s svojimi vrednotami, jih ne skrivaš in jih znaš zagovarjati. Da ni razkoraka in neskladja med besedami/vrednotami, ki jih zagovarjaš in med tem, kako dejansko živiš.


Tako nekako.
Če si džek - pač bodi džek, ne pa da se sklicuješ na mene, da te jaz "spotikam" z mojimi vrednotami.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #23 - 04.02.2005 at 11:02:38
 
t wrote on 04.02.2005 at 10:56:13:
PROBLEM: Tip to počne na skrivaj, s strahom, da ga ne bi dobili in dali na steber.




t, če živim skozi meni lastne vrednote potem zame stebra ni. Torej bo problem kje drugje.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Bojan vs Aurelio
Reply #24 - 04.02.2005 at 11:15:52
 
Toni_Zamene wrote on 04.02.2005 at 10:44:01:
Zakaj iskati  neko kolektivno krivdo vzvodov njegove situacije ?  Jaz osebno v celoti rešpektiram njegov način življenja  . Če je torej omenjeni način življenja njegova osebna vrednota,potem bi se mi kot edina sprejemljiva reakcija z njegove strani zdelo kontravprašanje novinarju (in javnosti)  :  IN V ČEM BI NAJ BIL SEDAJ PROBLEM ?



Točno tako. In veš, kaj najde mrhovinar v odgovor...em....uporabo službenega telefona in interneta. Hahaha, pol je treba mene nujno enako zdriblat kot njega, ker glih kar s službenega računalnika tole pišem.
Mislim Roll Eyes

Lola, glede tistega, o dvojni morali...mislim, da ni Juri v svoji promociji nikoli zagovarjal nekih tradicionalnih družinskih vrednot. Tole na zadnje, ko naj bi izjavil, da žene ne vara, so mu nastavili mrhovinarji, da bi ga ko bajagi ujeli na dvojni morali.
Povej ti meni, če bi varala moža, bi šla to trobit javnosti? Ljubi Bog, kaj jih pa to briga. In to je edini odgovor, ki bi ga Juri moral dat: "vas nič ne briga, če varma svojo ženo".  In ko so javno objavili njegova spolna nagnjenja, bi jih moral res vprašati "v čem je zdaj problem".

T, tisto bluzenje, da kdor laže tudi krade...al kaj že praviš....bull shit, sem prepričana, da je še tako slab družinski ata lahko zelo dober politik in obratno oz. vse možne kombinacije. Tule jaz ne vidim nobene logične povezave.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #25 - 04.02.2005 at 11:15:58
 
Toni_Zamene wrote on 04.02.2005 at 11:02:38:
t, če živim skozi meni lastne vrednote potem zame stebra ni. Torej bo problem kje drugje.



če...

če čebula če ne bi imela...

Aurelio očitno ni živel skozi njemu lastne vrednote...

Lilith wrote on 04.02.2005 at 11:15:52:
T, tisto bluzenje, da kdor laže tudi krade...al kaj že praviš....bull shit, sem prepričana, da je še tako slab družinski ata lahko zelo dober politik in obratno oz. vse možne kombinacije. Tule jaz ne vidim nobene logične povezave.


(oziroma je živel dvojno življenje - njegove vrednote pa so milo rečeno nekoliko čudne: nekateri z daljšim spominom se spomnimo tudi njegovega županovanja, ko si je nekoliko preveč izplačeval...)

določenih vrednot pač ne moremo sprejeti, saj njihovo uresničevanje gre na škodo vseh


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #26 - 04.02.2005 at 12:01:20
 
Mediji svojo kredibilnost gradijo na   obči morali, ki jo prepostavljajo, čeprav jo prav s tem prepostavljanjem  bistvu sami vzpostvljajo. Obča morala kot taka ne obstaja in kdor se nanjo sklicuje,  je sam sokreator dvojne morale, v katero lahko potunka vsakoggar brez možnosti, da bi lahko ohranu svojo krediblinost. Tko kot mu mediji kredibilnost  dajo  mu jo lahko tud vzamejo, večini itak  ni treba tko čist nč nardit,  da bi jo pridobl niti nč zagrešit, da bi se jim ta krediblnost vzela.

Politik ne more bit politik,  če se tega dejstva  ne zaveda, to je, če tega ne  zna izkoriščat. Pred skorajda neomejno sposobnostjo medijev, da te obtožijo dvojne morale, se lahko politik zaščiti le način, da jo še sam sprejme za svojo, to je da živi medisjko  kreirano  moralnost kot da je njegova in tako z  njo sploh ne more prit v dvojnost, zarad katere bi ga mediji pred grožnjo 'obče morale javnosti'  držali za jajca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #27 - 04.02.2005 at 13:16:03
 
titud wrote on 04.02.2005 at 12:01:20:
Mediji svojo kredibilnost gradijo na   obči morali,



A ne na objektivnosti?

Pa na senzaciji in novici?
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #28 - 04.02.2005 at 13:49:36
 
t wrote on 04.02.2005 at 13:16:03:
A ne na objektivnosti?

Pa na senzaciji in novici?


Objetivno je tisto, kar so mediji sposobni folku prodat kot obče, z moralo vred.

Senzaconalna novica  je  tista, ki od tega občega odstopa, a  ga na tak način s svojim 'odklonom' nazaj vzpostavlja.  Tko se kar naprej lahko kreira senzacije, saj ni nekjer tistega fiksnega občega moralnega  v folku, od katerga bi blo  senzacionalno prisiljeno odstopat. Tko se konc koncev  za senzacialno lahko nardi vse in na to lovi pozornost folka enako kot stalna znižanja, popusti in  razprodaje, saj ni nikjer nobenga fiksnega izhodišča, kolk je  neka stvar obče vredna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #29 - 04.02.2005 at 14:23:29
 
titud wrote on 04.02.2005 at 13:49:36:
Objetivno je tisto, kar so mediji sposobni folku prodat kot obče, z moralo vred.



Objektivno nima nobene veze z občim in obratno! Če gremo na dani primer, bo najbrž Bojan vesel vsakega škandala, ne glede na to, komu se zgodi (seveda bo tu popolnoma neobjektiven, ker ga ista stvar pri navadnemu človeku niti približno ne bo tako iritirala, kot pri nekom iz javnega življenja). Ne moreš rečt, da bo objektivno prodajal nekaj splošnega - saj se že sliši butasto.

Prodajanje morale pa je še vedno v zakupu farjev, raznih moralistov in politikov - mediji samo ponavljajo za njimi. In služijo na tem, da jih ujamejo ob kršitvi njihovih pravil.

titud wrote on 04.02.2005 at 13:49:36:
Senzaconalna novica  je  tista, ki od tega občega odstopa, a  ga na tak način s svojim 'odklonom' nazaj vzpostavlja.  Tko se kar naprej lahko kreira senzacije, saj ni nekjer tistega fiksnega občega moralnega  v folku, od katerga bi blo  senzacionalno prisiljeno odstopat. Tko se konc koncev  za senzacialno lahko nardi vse in na to lovi pozornost folka enako kot stalna znižanja, popusti in  razprodaje, saj ni nikjer nobenga fiksnega izhodišča, kolk je  neka stvar obče vredna.


Medije poganja človeški firbec in človeška privoščljivost (neizmerno veselje ob tuji nesreči), zato so vsakršni škandali zelo dobrodošli. Pri tem pa se neka splošna morala postavlja zgolj kot neko merilo, objektivnost tega merila pa je v obratnem sorazmerju z javno podobo protagonista (za politika visokega ranga je dovolj, da mu ga kakšna smrklja pofaflja, medtem, ko bi naveden človek moral uganjati vsaj sodomijo pred parlamentom, da bi prišel v cajtnge - pa še to najbrž ne bi prišel dlje od črne kronike)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4