Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 15266 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Bojan vs Aurelio
03.02.2005 at 19:13:04
 
A se še kateremu tale mrhovinar Bojan tako zelo zelo gnusi kot meni? Angry
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
marbit
Guest




Re: Bojan vs Aurelio
Reply #1 - 03.02.2005 at 19:59:29
 
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #2 - 04.02.2005 at 08:03:46
 
men
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #3 - 04.02.2005 at 08:14:58
 
Srečna država, v kateri je to problem št. 1.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #4 - 04.02.2005 at 08:15:12
 
Lilith wrote on 03.02.2005 at 19:13:04:
A se še kateremu tale mrhovinar Bojan tako zelo zelo gnusi kot meni? Angry




Mrhovinarji niso nič slabega - so samo nekakšna higienska služba.

Lahko bi celo dejal, da se mi mrhovina ne gravža nič manj kot mrhovinarji, konec koncev pa brez mrhovine mrhovinarjev sploh ne bi bilo.

Načeloma je tudi to res, da se takšna mrhovina s takšnimi svojimi dejanji izpostavlja večjim nevarnostim, kot so mrhovinarji.

Zgodovina (predvsem prikrita) nam ponuja celo vrsto primerov, kjer so različne mrhovine na podlagi takšnih svojih dejanj naredile veliko škodo - s takšnim življenjem se "izbranci naroda" dobesedno podajajo v žrelo pošasti. Pri čemer mi je za njihovo "dobro ime" popolnoma vseeno, bolj me skrbi, kakšne so lahko posledice takšnih dejanj za celotno skupnost. S tem, ko ima človek takšno šibko točko, se izpostavi določenim strukturam, ki znajo to zelo dobro izkoristiti. Mrhovinarji so pač tu predvsem dežurni higieniki - u bistvu je Aurelija v tem primeru Bojan celo rešil pred njim samim. Če bo možakar to pravilno popedenal, bo imel samo eno šibko točko manj.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #5 - 04.02.2005 at 08:52:02
 
Ja, noben novinasrki  mrhovinarji ne morejo uničit dobrega imena nekomu, ki sam ni mrhovinar, saj zato tud so mrhovinarji.

Ni pa  slabšega za politika kot če se gre   dvojno moralo.  Spomnimo se poštenjaka podobnika pa krepostnega klintona. Zato dober v poltik  odkrito nateguje, javno karde in goljufa,  ker ljudje smo pod kožo krvavi in  tisti politik,  ki to zna dobr javno počet,  bo zihr imel našo močno, iskreno in zvesto  podporo. Evo jelinčiča pa ruparja pa berluskonija pa buša.  

Če bi bil aurelijo res polnokrvni politik, pol bi svojo krvavost pod kožo moral znat  dobr politično iztržit. V tem smsislu so mu novinarji res samo naredl uslugo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #6 - 04.02.2005 at 09:00:06
 
titud wrote on 04.02.2005 at 08:52:02:

 pa krepostnega klintona.  

Če bi bil aurelijo res polnokrvni politik, pol bi svojo krvavost pod kožo moral znat  dobr politično iztržit. V tem smsislu so mu novinarji res samo naredl uslugo.  


Kolikor se jaz spomnim dogodkov  okrog Clintonove afere, mu je po priznaju afere priljubljenost med Američani ( še posebno pri ženskem spolu ) zelo narasla. ??? Roll Eyes
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #7 - 04.02.2005 at 09:09:47
 
titud wrote on 04.02.2005 at 08:52:02:
Ja, noben novinasrki  mrhovinarji ne morejo uničit dobrega imena nekomu, ki sam ni mrhovinar, saj zato tud so mrhovinarji.

Ni pa  slabšega za politika kot če se gre   dvojno moralo.  Spomnimo se poštenjaka podobnika pa krepostnega klintona. Zato dober v poltik  odkrito nateguje, javno karde in goljufa,  ker ljudje smo pod kožo krvavi in  tisti politik,  ki to zna dobr javno počet,  bo zihr imel našo močno, iskreno in zvesto  podporo. Evo jelinčiča pa ruparja pa berluskonija pa buša.  

Če bi bil aurelijo res polnokrvni politik, pol bi svojo krvavost pod kožo moral znat  dobr politično iztržit. V tem smsislu so mu novinarji res samo naredl uslugo.  




Meni ne gre za neko moralistično obsojanje njegovega "zasebnega" življenja, problem je v tem, da prikrivanje takšnega življenja ni dobro za vse nas - to je klasična mrhovina: saj bi lahko takšno skrivanje proti njemu lahko uporabile tuje vohunske službe, ali pa druge strukture, ki bi preko njega in njemu podobnih lahko prikrojevali našo zakonodajno-politično realnost.

Zato potrebujemo mrhovinarje, kot je Požar, da take mrhovine, katerih po mojih informacijah ni malo, povlečejo na plano. Kaj človek počne zasebno ni pomembno, dokler nima to vpliva na celotno skupnost.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #8 - 04.02.2005 at 09:28:13
 
t wrote on 04.02.2005 at 09:09:47:
Meni ne gre za neko moralistično obsojanje njegovega "zasebnega" življenja, problem je v tem, da prikrivanje takšnega življenja ni dobro za vse nas - to je klasična mrhovina: saj bi lahko takšno skrivanje proti njemu lahko uporabile tuje vohunske službe, ali pa druge strukture, ki bi preko njega in njemu podobnih lahko prikrojevali našo zakonodajno-politično realnost.

Zato potrebujemo mrhovinarje, kot je Požar, da take mrhovine, katerih po mojih informacijah ni malo, povlečejo na plano. Kaj človek počne zasebno ni pomembno, dokler nima to vpliva na celotno skupnost.


uživajte!


t, to si zelo dobro opozoril na ta vidik položaja visokega politika .

Osebno pa ne morem verjeti, da je bil primarni motiv Bojana v tem, da varuje državo pred tovrstno nevarnostjo, ki jo ti navajaš ( se pa omenjena situacija vsega tega seveda zelo  dotakne ).

V smislu "dobronamerne"  higiene bi ga s tem  lastnim vedenjem lahko seznanil tudi kako drugače.

Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #9 - 04.02.2005 at 09:35:53
 
Toni_Zamene wrote on 04.02.2005 at 09:28:13:
t, to si zelo dobro opozoril na ta vidik položaja visokega politika .

Osebno pa ne morem verjeti, da je bil primarni motiv Bojana v tem, da varuje državo pred tovrstno nevarnostjo, ki jo ti navajaš ( se pa omenjena situacija vsega tega seveda zelo  dotakne ).

V smislu "dobronamerne"  higiene bi ga s tem  lastnim vedenjem lahko seznanil tudi kako drugače.



Namen mrhovinarja je, da se z mrhovino nahrani.

Njegov učinek pa je večja higiena.


Problem je itaq moraliziranje, če ne bi družba obsojala takšnega načina rekreacije, ki je popolnoma zasebna stvar posameznika, potem tudi hrane za mrhovinarje ne bi bilo. Tako kot ne bi bilo ostalih možnih stranskih učinkov.

Torej osnovni problem je v obči družbeni morali, ki takšno rekreacijo obsoja, ne pa pri mrhovinarju, ki od tega obsojanja živi.

Če bi ga samo lepo opozoril, bi dobil nakazanega kakšnega sto tisočaka mesečno in bi lepo živel od določenih ljudi. Pri čemer pa bi tega posameznika še vedno pustil v strahu pred javnim razkritjem in ostalimi mrhovinarji.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #10 - 04.02.2005 at 09:36:15
 
Jest ga ne moralizairam, da bi kot politik ne bi smel česarkoli počet.  Jest samo pravim, naj stoji cel za tistim, kar počne.

Drgač se je pa tud men prvič jasno prikazalo, na čem  mediji utemeljujejo javni interes za  svoje poseganje v zasebnost javnega čeloveka.  

Po moje sicer  nimajo nobenega oprijemljivega dokaza za trditev, da če avrelijevih tajnih posteljnih avantur ne bi razkrili oni, bi ga za 'jajca' lahko prijel kdo drug in ga kot javno osebnost izsiljeval, da bi delal v parlementu  tko kot on hoče. Če bi imel na slovenskih novicah res 'jajca', bi mu poleg vsega kar so mu nastavli,  nastavli še izsiljevanje, da bi vidl, če bo pripravljen vanjga  ugriznt al pa  bi za poskus  izisljevanj tipa  takoj  prijavu policiji. Tko bi se res izkazal, kolk nevarna za držovo bi bla avrelijeva dvojna morala oz. ali mu je interes skupnosti pred zasebnim interesom, da za njegove rabote ne izve žena oz, javnost.

Sinjeoka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #11 - 04.02.2005 at 09:42:45
 
titud wrote on 04.02.2005 at 09:36:15:
Po moje sicer  nimajo nobenega oprijemljivega dokaza za trditev, da če avrelijevih tajnih posteljnih avantur ne bi razkrili oni, bi ga za 'jajca' lahko prijel kdo drug in ga kot javno osebnost izsiljeval, da bi delal v parlementu  tko kot on hoče. Če bi imel na slovenskih novicah res 'jajca', bi mu poleg vsega kar so mu nastavli,  nastavli še izsiljevanje, da bi vidl, če bo pripravljen vanjga  ugriznt al pa  bi za poskus  izisljevanj tipa  takoj  prijavu policiji. Tko bi se res izkazal, kolk nevarna za držovo bi bla avrelijeva dvojna morala oz. ali mu je interes skupnosti pred zasebnim interesom, da za njegove rabote ne izve žena oz, javnost.



Kar se mene tiče, je primerov v zgodovini dovolj, zato mi je dovolj že možnost tega, da bi se nekaj zgodilo. Seveda pa mogoče poslanci niti niso tisti, katere bi morali najbolj preverjati - imemo še cel kup drugih uradniških funkcionarjev, direktorjev... o katerih bi morali vedeti vse.

Ko se enkrat stvar zgodi in je škoda že storjena - tedaj je ponavadi prepozno.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #12 - 04.02.2005 at 09:53:33
 
t wrote on 04.02.2005 at 09:35:53:
Torej osnovni problem je v obči družbeni morali, ki takšno rekreacijo obsoja, ne pa pri mrhovinarju, ki od tega obsojanja živi.



Nobena  obča družbena morala ne more  politiku, ki naj bi avtentinčno reprezentiral  interese določene skupine folka, tolerirat njegove dvojne morale, ker če je sposoben varat  druge, bo nategnu tud njih. To je osnovno sporočilo, s  katerim se hrani  novinarsko mrhovinarjenje in ki deluje družebno higienčno ne glede na to, kakšna je obča morala folka do npr. zakonske (ne)zvsetobe.  

Klinton npr. ni politično mrknu, ker je žena šla  prek moževega varanja in s tem nevtralizirala učinek  predsednikove dvojne morale na folk. Če bi se počutla nategnjena  tud ona bi se (javno) obrnila prot  njemu  bi se javno prot njemu obrnu tud folk, ne glede na  na liberalnsot svojih pogedov do izvezakonskega se**nja oz. občo moralo do tega vprašanja.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Bojan vs Aurelio
Reply #13 - 04.02.2005 at 09:58:32
 
t wrote on 04.02.2005 at 09:42:45:
Kar se mene tiče, je primerov v zgodovini dovolj, zato mi je dovolj že možnost tega, da bi se nekaj zgodilo. Seveda pa mogoče poslanci niti niso tisti, katere bi morali najbolj preverjati - imemo še cel kup drugih uradniških funkcionarjev, direktorjev... o katerih bi morali vedeti vse.

Ko se enkrat stvar zgodi in je škoda že storjena - tedaj je ponavadi prepozno.


uživaj!


Recva tko: so bli tolk fer, da so mu putsl  še eno majhno možnost političnega preživetja. Res spreten politik bi jo po moje moral znat izkoristit.

Se bo pokazal, a ma tud zares  jajca al jih pa samo za na  sliki okrog pošiljat....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Bojan vs Aurelio
Reply #14 - 04.02.2005 at 10:09:52
 
Toni_Zamene wrote on 04.02.2005 at 09:28:13:
Osebno pa ne morem verjeti, da je bil primarni motiv Bojana v tem, da varuje državo pred tovrstno nevarnostjo, ki jo ti navajaš


Saj zato se mi tolk gnusi.
Včeraj sem tegale Požara prvič videla "v živo", ko je dajal intervju v E+...in vse na njem - od besed, do neverbalne komunikacije, mimike...je kazalo, da so njegovi motivi povsem drugje.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4