Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9876 times)
halfOne
1
*
Offline


Posts: 4

dve osebi kot yin-yang?
30.12.2004 at 12:26:34
 
Ker ste na tem forumu veliko boljši poznavalci tovrstnih stvari, me zanima vaše mnenje o "teoriji", da dve osebi delujeta po principu yin-yanga. Vemo, da vse vedno teži k ravnovesju in če bi izključno dve osebi delovali kot yin-ying, bi to torej pomenilo, da vse občutke, sanje, dogajanja, misli...kot jih doživlja ena oseba, da jih mora po principu ravnovesja isto doživet druga oseba.
Namreč to se mi zadnje mesece z določeno osebo zelo dogaja, da skoraj vedno doživljama, sanjama ... v istem smislu-včasih skoraj identično-eden prej, drugi pozneje.
Pa me zanima če mislite ali je to mogoče, da z neko osebo sestavljaš na tak način celoto ali da je to "naključje" ali kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #1 - 30.12.2004 at 12:55:03
 
12:50:35 [fragile] daj, naj nekdo nekaj napiše HalfOne-ju

12:50:55 [Kali] fragile> komu?

12:51:29 [xabaras] jaz bi mu odgovoril: to je naključje.

12:51:37 [xabaras] pol bi nekdo drug rekel: naključij ni.

12:51:48 [xabaras] pol šele bi se začela kaka konstruktivna debata

Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
halfOne
1
*
Offline


Posts: 4

Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #2 - 30.12.2004 at 12:57:18
 
Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #3 - 30.12.2004 at 12:58:58
 
halfOne wrote on 30.12.2004 at 12:26:34:
Ker ste na tem forumu veliko boljši poznavalci tovrstnih stvari, me zanima vaše mnenje o "teoriji", da dve osebi delujeta po principu yin-yanga. Vemo, da vse vedno teži k ravnovesju in če bi izključno dve osebi delovali kot yin-ying, bi to torej pomenilo, da vse občutke, sanje, dogajanja, misli...kot jih doživlja ena oseba, da jih mora po principu ravnovesja isto doživet druga oseba.
Namreč to se mi zadnje mesece z določeno osebo zelo dogaja, da skoraj vedno doživljama, sanjama ... v istem smislu-včasih skoraj identično-eden prej, drugi pozneje.
Pa me zanima če mislite ali je to mogoče, da z neko osebo sestavljaš na tak način celoto ali da je to "naključje" ali kaj?

yin-yang teorija ni o tem, da dva postaneta identicna oz. eno v smislu da enako mislita, enako delata itd, niti ravnovesje to ne pomen.

yin yang je, da sta dve razlicnosti v harmoniji, tj. da ju skupi veze nek visji skupni interes a pri tem ohranjata vsak svojo individualnost.

npr. ce imas en ogenj, lahko dva meceta drva v ta isti ogenj. ta ogenj (skupni interes) greje oba, ceprav en lahko mece notr smrekova en pa hrastova drva (razlicni okusi/kvaliteta) in en lahko mece notr velika, drug pa majhna polena (razlicna zmoznost/kvantiteta).

raznolikost je vecna resnica in hkrati je enost tud vecna resnica. ko/ce gres onkraj pogojenega uma, lahko vidis popolno/absolutno harmonijo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
halfOne
1
*
Offline


Posts: 4

Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #4 - 30.12.2004 at 13:06:54
 
Madan Gopal Das wrote on 30.12.2004 at 12:58:58:
yin yang je, da sta dve razlicnosti v harmoniji, tj. da ju skupi veze nek visji skupni interes a pri tem ohranjata vsak svojo individualnost.

ja, saj to vem.
kako pa bi se lahko potem ta moj primer razložil?
??? Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #5 - 30.12.2004 at 13:12:06
 
halfOne wrote on 30.12.2004 at 13:06:54:
ja, saj to vem.
kako pa bi se lahko potem ta moj primer razložil?
??? Embarrassed

da sta si mogoce zlo podobna al pa sta trenutno pod istim vplivom, da se vama podobne stvari dogajajo. sam popolnoma identicna ne bosta nikol. ti bos vedno ti in drug bo vedno drug. tega se ne da nikol spremenit, niti ni potrebno ali smiselno.

ce bi obstajal samo eden bi bil dolgcas. ni pa tud dobr kadar jih je vec pa se ne znajo med seboj sharmonizirat.

zato je treba strpno sprejeti specificno razlicnost vsakega obstojecega posameznika in hkrati poiskat skupni interes okol katerga se lahko zdruzijo v skupno dobro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #6 - 30.12.2004 at 14:15:59
 
halfOne wrote on 30.12.2004 at 13:06:54:
ja, saj to vem.
kako pa bi se lahko potem ta moj primer razložil?
??? Embarrassed



nakluičij itaq ni

naklučje je samo ime za tisto, česar si ne znamo razložit ali osmisliti

mislim pa, da jin-jang +/- ni najprimernejša razlaga



uživaj!



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #7 - 30.12.2004 at 14:36:10
 
halfOne wrote on 30.12.2004 at 12:26:34:
.
Pa me zanima če mislite ali je to mogoče, da z neko osebo sestavljaš na tak način celoto ali da je to "naključje" ali kaj?


te polaritete yin-yanga nas obdajajo v vseh stvareh-energijah okoli nas. se pravi, da  obstaja še v partnerju, ki se mu reče komplementarni partner. v bistvu človek sreča-se združi z svojo pravo  "polovico" nasprotnega spola ko je na to pripravljen, in ima sam pri sebi že vse sporihtano. semizdi, da je to nekaj takega, o čemer govoriš ti?
glej, zelo fino ti o tem govori knjiga, mislim, da:-integralna biorgonomija od Marjana Ogorevca.
priporočam da si prebereš, in si stvar sama obrazložiš..
Back to top
« Last Edit: 30.12.2004 at 16:22:04 by nomad »  

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #8 - 30.12.2004 at 18:01:40
 
Quote:
kako pa bi se lahko potem ta moj primer razložil?  
 
telepatija  nižje stopnje - ko se subjekta ne zavedata da misli niso njihove temveč da so ločene od prostora in časa v katerem se subjekt nahaja

jing jang - to je samo znak, samo simbol ki predstavlja da je v vsaki stvari dvojnost... da lahko iščeš dvojnost zunaj sebe ali pa v sebi...
primer voda - je del narave in zelo prijetna ko se kopamo in skačemo vanjo - JIN
ko pa delu vode rečemo Tsunami - JANG
Voda je tudi zunaj nas kot tudi del nas...

raje si postavi vprašanje kaj je v tem dobrega da imaš z nekom podobne misli... da si na isti valovni dolžini... mogoče pa sta samo zelo dobra prijatelja...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #9 - 30.12.2004 at 21:20:28
 
t wrote on 30.12.2004 at 14:15:59:
nakluičij itaq ni

naklučje je samo ime za tisto, česar si ne znamo razložit ali osmisliti

mislim pa, da jin-jang +/- ni najprimernejša razlaga



uživaj!





A se ti da to mal bolj razložit?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #10 - 30.12.2004 at 21:30:54
 
jst bi tud reku da imata pač podobno energijo in sta zato toliko lažje in toliko bolje povezana
pa tudi pride čas ko se 2 podobni osebi srečata in pride kot nek preskok v energiji med njima in sta u nekem določenem času toliko bolj povezana
ker se na energijskem nivoju učita med sabo tako da si izmenjujeta energijo

jing-jang je pa simbol drgač, duše dvojčice pa ne obstajajo
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #11 - 31.12.2004 at 12:19:18
 
halfOne wrote on 30.12.2004 at 13:06:54:
ja, saj to vem.
kako pa bi se lahko potem ta moj primer razložil?
??? Embarrassed


triger pomoje

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=dodaj;action=display;num=10353176...

dogajajo se čudaške stvari ... blj čudaška k je, blj te premakne, blj k si premaknjen, blj si dojemljiv ...


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
tomazslo
1
*
Offline


Posts: 6
gorenjska
Gender: male
Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #12 - 01.01.2005 at 00:58:52
 
halfOne wrote on 30.12.2004 at 13:06:54:
ja, saj to vem.
kako pa bi se lahko potem ta moj primer razložil?
??? Embarrassed


poizkusil bom malo bolj laično napisati in se že v naprej oproščam, če ne bom dovolj razumljiv

v določeni karmični nalogi (naš podprogram vesoljnega programa) se pač v dosego bližje rezultatu, tudi pojavljajo določene energetske povezave (pretvorjene informacije v časovno materialno obliko) , ki jih pač moramo imeti. V bistvu imamo prav vse informacije vseskozi dostopne, samo, ker jih ne potrebujemo, jih tudi ozavestimo ne. Miselni vzorci se prav vseskozi med sabo primerjajo, tako v našem nezavednem delu, kakor tudi v univerzumu.
Pojav ki se med vama dogaja ni nič posebnega, to se prav vsem dogaja, samo pozorni nismo na to, vidva sta pač v takem razmerju, da tudi to pozornost potrebujeta in s tem tudi odpirata vrata med zavednim in nezavednim delom možgan (ljubezen, isti interesi, podobne želje, predvsem pa močne miselne funkcije)......

in še o dvojnosti.......
Edini in pravi odnos dveh je tisti, kjer ni blokad, sumničenj in dvomov, kjer vsak od partnerjev privošči drugemu prav vse, kar mu polni dušo in telo, ker je v resnici srečen, ker je partner srečen, v bistvu pa popolnoma svoboden......vse ostalo, kar mislimo da je ljubezen ali pa neka navezanost, je to samo egova ljubezen, čeprav verjamemo, da smo tako zaljubljeni, da bi kar umrli........
Škoda, da tistih pravih ljubezni ni več kot 5%, vse ostalo je kompromisna in dogovorna ljubezen ali prijateljstvo....vendar je v zadnjem času od vzpostavljanja mreže ljubezni dalje, teh pravih svobodnih dušno energetskih navez, vse več.....


Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #13 - 01.01.2005 at 03:07:53
 
Jaz imam eno irc prijateljico, ki je v živo sploh ne poznam, povedali sva si precej.. eno pa drugo, pa probleme..
Po kakem  mesecu rednih vsakovečernih pogovorov sva si začele dokončevati stavke. To sem razumela tako, da sva očitno podobnega mišljenja o nekaterih stvareh in podobno misliva.

Tudi kadar v istem trenutku natipkava isti stavek in to se nama dogaja najmanj 2 x v vsakem dolgem pogovoru, sem si to razložila kot posledico dobrega medsebojnega poznavanja. zakaj v istem trenutku izrečeva kak stavek, pa ne vem, najbrž od tega pozavanja ena druge.
Nisva pa navezani ena na drugo ali kaj. Če ne bi mogla več ircat, bi mi bilo pač malo dolgčas po klepetu z njo in nič drugega. Očitno celo ni treba neke globlje ali ljubezenske povezave med dvema, da se miselno "štekata" oz da isto izrečeta v istem trenutku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomazslo
1
*
Offline


Posts: 6
gorenjska
Gender: male
Re: dve osebi kot yin-yang?
Reply #14 - 01.01.2005 at 11:36:24
 
Marina

Nič ni slučajno, slučajev ni. To prijateljico pač na nek način rabiš in tudi na nek način komunikacija obstaja, čeprav je to prijateljstvo brez pretiranih čustev, vendar če  si druga drugi zaupata, je že vzpostavljen pogoj pretvorbe informacij v zavedni del, velikokrat pa kaj napišeš, pa šele potem vidiš kaj si napisala, to vse laufa. Tisto, kar mi imenujemo čustva je tdi samo orodje ega, ki vleče zato, da se bolj grickamo, ....

Saj velikokrat na nekoga pomisliš, pa te takrat pokliče po telefonu, ali telefon zazvoni in že nekaj kapne, da je to verjetno ta in ta, se po dolgem času na nekoga spomniš in v kratkem času ga vidiš, čisto "slučajno".

To kar si napisala je pač čisto normalni pojav komunikacije, miselni vzorci se prav vseskozi primerjajo med sabo v namen nekega bolj dodelanega vzorca, za nadgradnjo, tko smo pač narejen, da se moramo nadgrajevati v svojem jazu, ker samo tako tudi lahko kaj doprinesemo k nadgradnji univerzalne intiligence vesolja, univerzumu, kar je tudi namen razvoja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2