Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 55502 times)
marina
Guest




Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #15 - 23.12.2004 at 16:11:11
 
Pegagos...ne zato, da bi vsi govorili o meni in da bi bila slavna. To se mi zdi otročje.  Sem introveriran tip ali bolje rečeno, nisem rada v ospredju, imam strah pred nastopanjem, rada sem del skupine, ne pa nekdo, ki bi ga vlačili po zobeh, v pozitivnem ali negativnem smislu.
Da pa imam spolno čakro zaprto, pa itak, sem pisala o aseksuanosti danes, to sem jaz. Če je odprtost tretjega očesa povezana s tem ,pol se mi slabo piše  Grin. Izvedela sem dosti koristnega danes, ampak to je itak samo teorija, prakse pa ne bo, če ni dano.
Madan gopal das, ne, ne poznam poti do odprtja tretjega očesa. Slišala sem pač,da se to dela, sama pa kot sem rekla, ne bi šla po iniciacijo, če pride,pride,če ne,ne. Večinoma se ljudem odpre tretje oko, ko sploh ne razmišljajo o tem, ampak imajo druge stiske, bolezni, vsaj ponavadi reče kak zdravilec ali jasnovidka, da je to zmožnost dobila po kakšni bolezni ali nesreči in je šele potem začel(a) raziskovati duhovni svet, čeprav je prej njeno vedenje bilo omejeno samo na vsakdanji materialni svet.
Aja, Pegasos, o kakšnih svinjah pa ti govoriš. Misliš,da sem bilo kaj svinjskega pr tem, da sem jaz pr 14 sanjala natančne sanje o požaru pri hiši in ker sem staršem povedala,da naj dajo gospodarsko poslopje zavarovat? Niso me poslušali. In ko so nas sosedje zbudili sredi noči (tako kot v teh sanjah, ki so se mi ponavljale cel mesec poleti) in sem stopila na prag, je bilo celotno gospodarsko poslopje v ognju in sem vedela,da bo živina rešena in da se ogenj ne bo selil na sosednje strehe.Preveč mistično se ti to zdi, da bi lahko ena taka marina to posedovala najbrž? In ko so mi izginili mačji mladiči, sem si rekla,da bom 3 dni pred jihovo vrnitvijo domov sanjala, da se vračajo. Po kakšnem tednu sem sanjala,da se vozim na vlaku proti domači postaji in z mano sta se vozila 2 mladiča, enega pa ni bilo nikjer. In res, še isti dan sta se zvečer vrnila 2 mladiča, tretjega pa nikoli več nism videla. In je kaj je s tem narobe, ko smo prodajali v Celju krompir od hiše do hiše, ljudje so kupovali po 5 kg v vrečkah in me je mama poslala še k 3 hišam naprej, pa sem se na pol poti obrnila in ji šla povedat, da nam ni treba več prosit, ker bo pr točno tej in tej hiši nekdo kupil 100 kg skupaj? In potem je res tisti gospod kupil 100 kg in smo šli zadovoljni domov. Takih dogodkov je precej v mojem življenju. In zato me to področje tudi od vsega najbolj zanima, prav zato, ker sem imela takšne "vpoglede" , medtem ko se kakšnih delavnic, meditacij in tega nisem nikoli udeleževala. Nekateri gremo raje telovadit, delat kolesa in sklece, saj sem s kmetov:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #16 - 23.12.2004 at 16:32:53
 
Ixtlan, spoštujem tvoje ogromno znanje, vsaj  berem tako kot tele v nova vrata, ker mi ni nič jasno, mogoče pa bom enkrat kapirala. Ampak takrat, ko se je svinja zataknila z gobcem med rešetke in je bla vsa krvava in ji nisem mogla nič pomagat, in so jo pol sosednji kmetje pomagali reševat, kar nekaj časa neuspešno in sem bla obupana in sem šla gor na samo in mislila nanjo, naj jo rešijo. In pol čez kakih 10 minut mi je blo rečeno - v glavi,( ne v pleksusu in ne v srcu),da je rešena in da je vsega konec. Toda svinja je še vedno zverinsko kričala od bolečine, tako da sem se prepričala takoj, poklicala sem brata,kaj delajo,pa je rekel, da so jo PRAVKAR potegnili ven in da ji ni več hudega. Enako drug primer, ko sem šla čestitat eni stari gospe za rojstni dan in sem v glavi jasno slišala njene besede : Vidiš, zdaj sva pa na razpotju, konec je, zame ni poti nazaj, umiram. Res je ob operaciji čez 2 dni padla v komo in umrla,na presenečenje vseh. In vse je bilo v glavi, nič v pleksusu in v srcu.Kaj jaz vem, ne spoznam se, odkod prihaja. Sicer pa je pri meni samo za kakšne 3 take prebliske na leto, nič več.  Kako se tole da ojačat...življenje bi blo neprimerno bolj zanimivo. Ma kaki slava. Slavni so igralci pa pevci.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #17 - 23.12.2004 at 16:47:10
 
marina, aha, opisuješ intuitivne prebliske, ki gredo pa skoz kronsko čakro v šesto
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #18 - 23.12.2004 at 16:56:21
 
..... Grinza prašičke.....tko se reče...pregovor pač.....v stilu.....kaj če človek z resnico, če ne zna z  njo delat.......


...sicer pa maš očitno oko odprto......mogoče slika ni kristalno jasna........ Undecidedsanje so .....tud....tretje oko.....le zapomni si, kaj sanjaš, tam je resnica.....glede sexa pa......probaj tao.....pa ne bit zadržana.....in kaj če si s kmetov.....pa i ja sam djevojka sa sela....in......vem več kot meščanski snobi......smo le na boljšem...... Lips Sealed Grin Wink

sam ne se zapirat, pa začni brat Castanedo...začni z Aktivno stranjo neskončnosti....pa mogoče .... Taisha Abelar......potovanje ženske.....pa mogoče.....Florindo.....

nameravaj se odprt  Kiss Grin
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #19 - 23.12.2004 at 17:07:18
 
Pegasos wrote on 23.12.2004 at 15:46:40:
...še ena tehnična pripomba.....

sploh  ne oddaja in ne sprejema......ker je TUNEL, brezstrani, prostrani tunel....mu lahko rečemo, je čutenje, je slika, je film, ....... Tongue Wink je odprtost......kroženje energije...pretok kozmosa....uf...veliko načinov, kako bi opisal.....


Kabala s svojim drevesom življenja tehnično lepo razloži šesto čakro.

Čist na kratko...sestoji iz dveh sefirojev: Kokhmah - modrost - ta (drugi) sefiro predstavlja kontaktno točko med božansko in človeško mislijo. Jung ta sefiro asociira z nezavedno energijo animus (moška) in tvori celoto (partnerstvo) s tretjim sefirojem - Binah (anima-ženska po Jungu), ki predstavlja v drevesu življenja razumevanje in inteligenco Boga in je božanska mati, maternica kjer se vse pripravlja na rojstvo. Iz sedme čakre (sefiro Keter) teče informacija v Binah, nato v Kokhmah in nato v možgane (v procesiranje), v kolikor je informacija božanske, intuitivne narave.

Iz šeste čakre pa gre lahko (ni nujno) po nevemkakšnemže kanalu informacija tudi v vizualni korteks kjer nastane slika. Tudi oči pošiljajo dražljaje v vizualni korteks, vendar po drugem kanalu. Zanimivo je, da posledično povedanemu barvno slepi in slepi sanjajo v barvah in imajo tudi "vizije" v barvah.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #20 - 23.12.2004 at 18:08:42
 
Zanimiva debata.  Dajte dalje  Wink
Al pa kje od začetka A pa do ......

LP
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #21 - 23.12.2004 at 19:47:50
 
Pegasos wrote on 23.12.2004 at 15:44:15:
še to.......pri videnju ima zelo veliko opravit tudi zalezovanje! 8) Wink


kaj točno misliš s tem? zalezovanje kot "tehnika" ko sam sebe prehitevaš v dejanjih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #22 - 24.12.2004 at 17:51:13
 
men se zdi da videnje lepo opiše tale del ...
Mateja B. wrote on 23.12.2004 at 14:08:32:
mojster Koot Hoomi.
No, vidiš. Jasnovidnost je stvar, ki je vezana na več različnih nivojev, kot si tudi ti že ugotovila, in ne le na adžna center. Jasnovidnost je že v sami besedi. To pomeni, da jasno vidiš. Da jasno vidiš, kaj dela ta človek, da vidiš po načinu njegovega oblačenja, kaj je. Saj fizično je prav tako energija, ki prehaja skozi različne nivoje in fizično je kot ekran na televiziji. Zadnja postaja, razumeš? Eterično je kot katodna cev, ki projicira sliko na ekran. Miselno je kot vsi ti mikroprocesorji, ki urejajo sliko. Višje čustveno je kot vse, kar ureja sliko, zvok in vse to dogajanje na nekem še višjem nivoju. To pa je že en del sprejemnika (kaže v okolico grlenega centra), to je drugi del sprejemnika (kaže na adžno), to pa je antena (kaže na kronski center). Mar ni najbolje videti, če gledaš v ekran? Mar ne vidiš največ? Mar ne moreš jasno videti, če gledaš v ekran?




drugač pa ... marina .. si kdaj pomisnla da si materializer?
če pač zadost svoje energije vložiš se reč tko odvije ...


drgač pa ... na temo ... imho se ti tretje oko odpre šele ko v svojem razvoju prideš do tja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #23 - 24.12.2004 at 18:49:36
 
Kako to misliš Gape, najprej moraš znat materilizirat, potem šele se ti odpre tretje oko? Aja..Dvomim, da imam zmožnost materializacije, to dela Sai Baba. In niti s svojimi mislimi nimam te zmožnosti...npr, ko sem bila zaljubljena in je tale "moj" prihajal na obiske na šolo vedno ob ponedeljkih, sem vedela, čutila,da pride. Če sem pa zjutraj začutila bolečo praznino v šoli nekje v ozdraćju, pa sem takoj sošolkam rekla,da ga danes ne bo in nikoli se nisem motila. Ali pa, ko je rekel drugim, da ne pride in sem začutila sijajno upanje v prostoru in kot vedno pravilno, sem sošolkam rekla,da pride. NIkoli nisem falila, toda takšno telepatijo, ki pa ni vsebovala misli,ampak samo čustveno stanje (in pa ta prihod DA ali NE, ker namreč s tem človekom NISVA NIKOLI SPREGOVORILA)...
Zakaj sploh sprašujem? Ker se je vse to dogajalo pred mnogimi leti in danes nimam več take iuntuicije, niti malo ne več. Drugače pa hvala za razlago...
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #24 - 24.12.2004 at 18:52:08
 
Zgoraj sem nekaj pobrkljala, hotela sem reči, da sem takšno telepatijo imela nekoč samo z osebami, ki so mi bile blizu, ne s komerkoli. Dandanes pa ničesar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #25 - 24.12.2004 at 22:37:45
 
gape wrote on 24.12.2004 at 17:51:13:



drgač pa ... na temo ... imho se ti tretje oko odpre šele ko v svojem razvoju prideš do tja ...



točno tako tudi jaz mislim


drugače pa, če si (če prav razumem) že nekoč imela intuicijo dobro razvito in sprejemala sporočila v sanjah, po moje ni noben problem to spet "odblokirat", ker to že je, to že maš

aj, odblokirat bolj spodaj kot zgoraj

lp

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Gandalf
1
*
Offline


Posts: 27
Ljubljana
Gender: male
Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #26 - 25.12.2004 at 18:57:02
 
marina
zaupaj sebi in se poslušaj Wink

Če te zanima zakaj je vse to odšlo, malo pobrskaj po spominu kaj delaš sedaj drugače!!! Prvi moj stavek verjetno pri tebi ni več na prvem mestu Lips Sealed

Ti nihala s takim načinom delovanja nerabiš več 8), je pa verjetno eden od načinov da se zopet spoznaš...

Na tretje oko pozabi dokler nedobiš prejšnjih lastnosti nazaj!! Ker če ne rabiš tistega tudi tega ne potrebuješ!!

Drugače, pa z vprašanji/odgovori&ugibanjem Te ponavadi ni nikoli strah dobljenih informacij. 3oko je pa lahko srhljiva izkušnja v mestu!!!! Za sabo potegne še kaj drugega kot branje in gledanje auer okoli ljudi, stiske, bolečine, misli, nameni, dejanja vse to veš/čutiš, sicer brezveze da omenjam nekako postaneš zelo občutljiv na vse energije, ker si pač tako senzibilen!!!
Sedaj se pa predstavljaj na avtobusu ob 14h z 200 potniki sredi ljubljane  Shocked ZA ZNORET. Če zelo hitro ne pogruntaš kdaj odpirat in zapirat 3oko.
Poznam par oseb, ki so imele resne probleme zapuščat stanovanje in hodit v šolo, ker niso vedeli kaj jim je... to da jim noben ni verjel je bila samo še ena frustracija več..
Problem vsakega dejanja ljudi je domino efekt, nekaj časa domine postavljaš potem pa se vse zrušijo na enkrat in se rušijo čedalje hitreje.
Požanješ pa pač kar si sejal
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #27 - 26.12.2004 at 01:27:48
 
Draga Marina

Vsak človek ima mnogo darov. Nekateri se jih zavedajo, jih razvijajo, drugi ji nikoli ne razpoznajo. Eni jih zlorabljajo, drugi uporabljajo v dobrobit vseh. Za ene so milost, za druge mora.
Tvoj dar je zagotovo izjemen in škoda bi ga bilo zanemariti, če ti je namenjen.
Če bi imel sam kak podoben dar /ker sem samo en bk, ga najbrž nimam, no ja, vsaj ne da bi vedel/, bi bil skeptičen do nasvetov o iniciacijah pri raznih mojstrih. Posvetitve spremljajo pogosto sprejemi osebnih...hm...recimo, skrivnosti, tudi podpisi. Jaz si to razlagam kot vezanost na te mojstre, vezanost je pa omejevanje svobodne volje. Nimam nič proti mojstrom, pravzaprav, najbrž so celo potrebni nekje na začetku poti. A pride trenutek, ko mojster postane ovira na tvoji poti, če mu še vedno slediš , ker to potem ni več tvoja pot, ampak njegova. Seveda si ne domišljam, da bi bil nad mojstrom ali več njih. Nikakor ne. A oni niso moja pot, zato se nanje ne smem vezati.

Tako padajo tančice.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #28 - 26.12.2004 at 16:19:07
 
Tudi jaz ne maram biti vezana na nikogar. Žal mi je tudi,da sem pred 8 leti šla v reiki iniciacijo. To je vse od zunaj, preko iniciacije.
Zakaj mi je izginila intuicija? Ker sem zadnja leta bila povsem materialno usmerjena, postala racionalna in ne dam čisto nič več na tisto, kar ni dokazljivo. Takšno obdobje imam pač. Toda aure in energij nisem nikoli zaznavala. Pravim samo, da če bi to zmogla, bi mi bil svet mnogo manj prazen. Če je potem človeku dolgčas, si pač nekaj izmisli:)  IN navsezadnje nisem nikoli imela nič od te intucije, to, razen čudnih pogledov drugih. Mar bi bila raje molčala ali pa kasirala, ampak za slednje bi me pekla vest.
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Jasnovidnost - odpiranje tretjega očesa
Reply #29 - 26.12.2004 at 16:25:30
 
..vsak hodi svojo pot.
Vse so prave.
Smiley
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4