Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 12
(Read 59825 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kako naj se ubijem
Reply #60 - 14.12.2004 at 07:47:26
 
Nekaj misli slovenskih dijakov:
*************************
Življenje je lepo, če ga gledaš z odprtimi očmi.

Lepa beseda za prijaznega človeka.

Lepše kot gledaš v svet, lepši je.

Ne zahtevaj ljubezni, ljubezen je darilo.

Spoznanje s prične z občutki.

Če se odločiš, da boš nekaj naredil - naredi in ne poslušaj druge.

Nikoli ne uniči človeku upanja, morda je to vse, kar ima.

Če ne vemo, kaj hočemo v življenju doseči, bomo dosegli le malo.

Vsak dan izkoristi, morda bo ravno danes najlepši dan v tvojem življenju.

Veseli se tistega, kar še imaš! Ne žaluj za tistim, česar ni več!

Če se ne zanimamo za nič, potem tudi nič ni zanimivo.

Ne vrzi takoj puške v koruzo, potrudi se, kolikor se da.

Če se dela lotiš z dobro voljo, ti bo zagotovo tudi uspelo.

Vedno sem vesel, ko mi uspe nekaj, kar je za druge nemogoče in si s tem dokažem, da nobena stvar, ki se je loti, ni nerešljiva.

Na poti skozi življenje sam sebi daj ukaz: Kar zmorejo drugi storiti, zmorem še jaz.

Jaz sem bog, lahko nemogoče spremenim v mogoče.

Vse življenje se trudimo biti nekaj, kar nismo, namesto da bi se trudili biti to, kar smo.

Živim lahko na dva načina. Lahko se pretvarjam, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imam vse za čudež!

Največja sreča je občutek, da si! In to sem jaz!!!

Marsikateri cilj, ki si ga zastavimo, se nam ne uresniči. Ampak nič zazo, ne obupajmo, poskusimo znova.

Lahko je biti kdo drug, najtežje je biti jaz.

Zaupaj vase in boš zmogel!

Nikoli ne obupaj.

Potrebno je zaupati, saj je to eden glavnih načinov, kako biti srečen v življenju.

Rešujte probleme, s katerimi se srečujete, a nikdar ne obupajte; kajti vedno je rešitev že pripravljena.

Delajte, kot vas vodi vaš notranji glas.

Lepota življenja je v spoznavanju sveta drugih in sebe.

Vedno znova se moramo spomniti, da je točka moči v sedanjosti.

Če v svojem življenju obupaš nad skromnim začetkom, se spomni, da je tudi hrast - tisto veliko močno drevo - začel na tleh kot majhen želod.

Svet je poln malih sreč. Umetnost je v tem, da imamo oči zanje.

Brez velike fantazije ni velikih ljudi, niti velikih del.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Kako naj se ubijem
Reply #61 - 14.12.2004 at 11:49:14
 
ixtlan wrote on 13.12.2004 at 22:00:24:
Pogojenost ni isto kot odgovornost(!).

Sicer pa okolje igra najpomembnejšo vlogo v procesu socializacije v prvih sedmih letih (1.čakra-družina), se nadaljuje v naslednjih sedmih (2.čakra-odnosi), nato pa je čas, da se začnemo oblikovat kot individum, se kot tak tudi identificiramo in izluščimo iz množice. Preideš v fazo iskanja samega sebe, iskanja samospoštovanja, samostojnosti, samozavesti, grajenja kodeksa časti (14-21let-3.čakra), nato v odpiranje srca, raziskovanja ljubezni, sočutja (21-28let-4.čakra), nato v voljo, disciplino, izražanje (28-35let, 5.čakra), potem v tretje oko (intuicija, povezava z višjim jazom) in pri 42. letih je skrajni čas, da postaneš učitelj. No, da se ne bom preveč zaplezal ker itak ne verjameš v take spiritualne zadevce Wink in mi boš spet kaj očital, men se pa ne bo več dal odgovarjat na očitke, naj rajši preidem k bistvu - nekje na tej poti (to je pot vase in je proces) ti postane jasno, da okolje NI odgovorno za tvoje notranje počutje, da sam razpolagaš z močjo, da počutje spremeniš/ohraniš, ne glede na tvojo okolico.

Če razmišljaš drugače in kriviš okolje, si vedno žrtev.


Ja, seveda, saj vsaka religija ti razloži nekako stvari, ki človeka začnejo begati predvsem iz prehoda iz otroštva v odraslost - predvsem daje odgovore na strahove (strah pred smrtjo, trpljenje, čemu živeti, kdo sem, zakaj moram umreti). Ampak prave odgovore dobiš iz življenja, preko izkušenj, pa je čisto vseeno, če si veren ali neveren, kristjan ali musliman, zato mi ni nič všeč tole motoviljenje z nekimi preveč posplošenimi verskimi pogledi, ki so zate, pazi, samo zate resnice - to je tvoje gledišče, ki pa ni identično recimo s krščanskim in se potem lahko samo lovimo, če se vsak zarije v svoje okope in si misli, da ima prav.

Tale selekcija in predalčkanje in podajanje pa se mi zdi, kot da bi ljudi predalčkali ali selekcionizirali, jim na čelo prilimali štampilke, neozirajoč se nato, da človek lahko odraste že pri 10 letih ali pa komaj pri 50-tih, zato je to zame "hokus-pokus", ker se mi zdi tako razglabljanje nekje v oblakih, kar pa nima nič veze s tuzemeljskim, konkretnim življenjem posameznika in njegovega mesta v svetu.

Prosim, ohrani samo objektivnost in predvsem "zdravo in čilo pamet" in se ne podajaj v tvoje ideološke kalne vode, ker to je isto kot da bi mi hotel pokazati in dokazati, da so tvoja stališča, "čakre" in Bog, pa kaj jaz vem še kaj vse, "tapravi", ker to že krepko diši po verskem fanatizmu. Pusti ti "čakre" in ohrani tvojo osebno vero le zase, če v te stvari verjameš, ne pa da nam tu serviraš tvoja verska stališča, ki nas ne zanimajo in nimajo nobene povezave s topikom. To razlagaj pod Verstva in religije, ker to ne spada semkaj, ko te človek čisto nekaj drugega sprašuje, ker to vidim jaz osebno kot posiljevanje in šopanje s tvojo versko doktrino. Tongue

Zanimajo me le psihološka izhodišča, ker le ta imajo objektivno vrednost za tega človeka, ki prosi za pomoč.


Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Kako naj se ubijem
Reply #62 - 14.12.2004 at 11:59:20
 
ixtlan wrote on 13.12.2004 at 22:00:24:
Če razmišljaš drugače in kriviš okolje, si vedno žrtev.


To je tvojo versko izhodišče, subjektivno, ideološko obaravano, lastno mišljenje, ki nima nobene blage veze s stroko (psihiatrijo)....

Mislim, da tukaj nimaš nobene pravice podajati ocen ali soditi, ker s tem, kar si napisal le daješ v nič ljudi in njihovo osebno stisko, ki so bili dejansko žrtve okolja, s tem jih omalovažuješ in degradiraš in dodatno obtežiš z občutki krivde, saj jim sugeriraš, ker so si sami krivi, ker tako čutijo. Torej jim prepoveduješ lastne občutke in čutenje, pri čemer pa zavzemaš neke vrste totalitaristično ali celo versko ekstremistične stališče.


Židje so bili v 2.sv. vojni dejanske žrtve in imajo vso pravico, da se tudi tako počutijo!!!!!!! Ženska, ki je bila posiljena, ima vso pravico, da se počuti kot žrtev, ker je to njena pravica.  Angry




Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako naj se ubijem
Reply #63 - 14.12.2004 at 12:37:42
 
OMG  Shocked exodus Roll Eyes

ne govorim o nobeni religiji, govorim iz izkušenj in osebnih spoznanj kot sem ti že napisal, kakšni verski pogledi, kakšni okopi, če je kdo v okopih si to ti, očitaš mi selekcijo in predalčkanje kot to počnejo tvoji psihologi (pa ne da imam kaj proti njim), ja moja resnica je moja resnica, to je pač moj svet, moja realnost, vse kar je zame resnično in vredno, kakšna verska stališča LOL, pa če te ne zanima/iritira kar pišem, pač ne beri in mirna Bosna

prepovedujem občutke in čutenje? OMG i'm really shocked Smiley

pa poslušaj Junga, ki ti je všeč in pravi: »Vse, kar nas iritira pri drugih, nas lahko vodi k razumevanju sebe.«

Wink  Wink  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako naj se ubijem
Reply #64 - 14.12.2004 at 12:45:58
 
exodus wrote on 13.12.2004 at 21:38:48:
Ja,  meni je tudi bolj všeč Jung...


evo, exodus, še enepar Jungovih misli, ki so kot da bile zate rojene Wink

»Ne morem reči, da verjamem. Jaz vem! Imel sem izkušnjo, ko me je zaobjelo nekaj, kar je mnogo močneje od mene, nekaj, čemur ljudje rečejo Bog.«

»Poznavanje svoje lastne teme je najboljši način za obravnavanje teme drugih ljudi.«

»Ne bi se smeli pretvarjati, da razumemo svet samo z intelektom. Sodba intelekta je samo del resnice.«

»Ničesar ne moremo spremeniti, dokler tega ne sprejmemo. Obsodba ne osvobaja, ampak potlači.«

»Tvoje vizije bodo postale čiste, ko boš pogledal v srce. Kdor gleda zunaj, sanja; kdor gleda notri, se prebudi...«

howgh  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Kako naj se ubijem
Reply #65 - 14.12.2004 at 12:46:17
 
ixtlan wrote on 14.12.2004 at 12:37:42:
OMG  Shocked exodus Roll Eyes

ne govorim o nobeni religiji, govorim iz izkušenj in osebnih spoznanj kot sem ti že napisal, kakšni verski pogledi, kakšni okopi, če je kdo v okopih si to ti, očitaš mi selekcijo in predalčkanje kot to počnejo tvoji psihologi (pa ne da imam kaj proti njim), ja moja resnica je moja resnica, to je pač moj svet, moja realnost, vse kar je zame resnično in vredno, kakšna verska stališča LOL, pa če te ne zanima/iritira kar pišem, pač ne beri in mirna Bosna

prepovedujem občutke in čutenje? OMG i'm really shocked Smiley

pa poslušaj Junga, ki ti je všeč in pravi: »Vse, kar nas iritira pri drugih, nas lahko vodi k razumevanju sebe.«

Wink  Wink  Wink


Ja, saj to ravno - govoriš subjektivno, prav si povedal, le razumel ne. Eno so izkušnje posameznika, drugo pa znanstvena dognanja in študije. Dajati neko stroko v nič in povzdigovati sebe nad nekimi znastvenimi študijami, ki bazirajo na stoletnih razisakavah in študijah, pa se mi zdi res ekstremistično in odveč. Ko je ona ženska v Sloveniji govorila, da bo rodila Jezusa, je tudi govorila iz lastnih izkušenj kot ti, saj tudi jaz govorim iz lastnih izkušenj, saj to vsi počnemo povečini, ki pa so, v kolikor se ti je že preblisnilo, drugačne od tvojih, pa ne zato ravno napačne, ampak če so to tvoje, še ne pomeni, da so pravilne, tudi če ti sam tako misliš in si v to prepričan.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako naj se ubijem
Reply #66 - 14.12.2004 at 12:52:22
 
fak s tabo pa ne bi šel na kofe Smiley nikol nisem dajal vtisa, da zavračam psihologijo in psihoterapijo...oboje mi je blizu, čeprav se ne štejem za strokovnjaka s področij... ampak veš, svet gre naprej, nove resnice prihajajo-tako bo vedno, nova znanja, bolj celostna in taka sem se odločil raziskovat...Jung se mi pa zdi zelo dobro izhodišče...preberi si njegove misli, saj ga ceniš in si na podlagi njegovih poskusi preurediti svoje Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Kako naj se ubijem
Reply #67 - 14.12.2004 at 13:08:54
 
ixtlan wrote on 14.12.2004 at 12:52:22:
fak s tabo pa ne bi šel na kofe Smiley nikol nisem dajal vtisa, da zavračam psihologijo in psihoterapijo...oboje mi je blizu, čeprav se ne štejem za strokovnjaka s področij... ampak veš, svet gre naprej, nove resnice prihajajo-tako bo vedno, nova znanja, bolj celostna in taka sem se odločil raziskovat...Jung se mi pa zdi zelo dobro izhodišče...preberi si njegove misli, saj ga ceniš in si na podlagi njegovih poskusi preurediti svoje Wink


He, sem prečital kar nekaj Jungovih knjigic, ker me na splošno zanima psihologija.... Pri tebi me moti le to, da skušaš na nek način skuplati oziroma povezati stroko z neke vrste ideologijo (tvojim verskim prepričanjem), kar pa počneš po mojem v škodo tega človeka, ki je tukaj prosil za pomoč. Npr., čakre in psihologija?  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Kako naj se ubijem
Reply #68 - 14.12.2004 at 13:21:44
 
jst vsekakor priporočam Lukcu to izletniško destinacijo...bungee jumping z elastiko ali brez Grin

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako naj se ubijem
Reply #69 - 14.12.2004 at 13:23:00
 
Posluš...kot pravi Jung "Ne morem reči, da verjamem. Jaz vem! Imel sem izkušnjo..." tako se jaz že veš čas ponavljam, medtem, ko mi ti podtikaš "vero": čakre zame niso "vera", ampak realnost - ker jih razumem, čutim, znam delati z njimi, včasih pa tudi vidim. Čakre preprosto SO, pa če jih ti še stokrat zanikaš. Roll Eyes
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Kako naj se ubijem
Reply #70 - 14.12.2004 at 13:24:34
 
...
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Kako naj se ubijem
Reply #71 - 14.12.2004 at 13:29:12
 
ixtlan wrote on 14.12.2004 at 13:23:00:
Posluš...kot pravi Jung "Ne morem reči, da verjamem. Jaz vem! Imel sem izkušnjo..." tako se jaz že veš čas ponavljam, medtem, ko mi ti podtikaš "vero": čakre zame niso "vera", ampak realnost - ker jih razumem, čutim, znam delati z njimi, včasih pa tudi vidim. Čakre preprosto SO, pa če jih ti še stokrat zanikaš. Roll Eyes


Saj imaš pravico do svoje osbene vere, veroizpovedi, filozofije ali karkoli že, tako kot vsak človek. Če si zaradi tega srečnejši in boljši, me veseli zate. Kot so zate čakre realnost, je za muslimane Alah realnost, pa su tudi imeli morda kakšne spiritualistične izkušnje kot ti, to se ne dogaja samo tebi, za budiste Buda, za ateista "nič", tako to ohrani zase, ali pa piši pod tematiko Religija verstva in osebne izkušnje, ker če bi razumel psihološki koncept, tudi Junga, človeku, ki grozi s samomorom, se ne svetuje na tak način, kot si recimo ti naredil in vsi ostali, pa če prebereš vse Jungove knjige, si dejasnko ravnal v nasprotju z njegovim konceptom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kako naj se ubijem
Reply #72 - 14.12.2004 at 13:51:21
 
exodus wrote on 14.12.2004 at 13:08:54:
He, sem prečital kar nekaj Jungovih knjigic, ker me na splošno zanima psihologija.... Pri tebi me moti le to, da skušaš na nek način skuplati oziroma povezati stroko z neke vrste ideologijo (tvojim verskim prepričanjem), kar pa počneš po mojem v škodo tega človeka, ki je tukaj prosil za pomoč. Npr., čakre in psihologija?  Tongue



ma dej eksodus -- a ti ne vidiš kaj nas prosi ta ubogi človek v tem topiku? da mu mi pomagamo izbrat način, kako se bo ubil, vse ostalo zavrača. Jaz sem za pomaganje takoj ,,, ampak ,,, presneto izberem kaj bom pomagala. lahko da me en na cesti nagovori in reče ,,, hej, a mi pomagaš ubit tistega človeka tam? ,,, alpa reče, a se mi pomagaš ubit, dej prosim, zategni tale štrik malo bolj okoli mojega vratu ,,,,, hej in tukaj bom jasno rekla, dej kr sam si pomagi, alpa mu bom pri najboljši veri hotla to preprečit ---

to kar ta človek tukaj prosi,,, za pomoč,,, je zloraba pojma pomoči v najbolj paradoksalni in izrojeni obliki


sicer pa, Junga, kakor sem do sedaj uspela ugotovit, tud nisi čist poštekal ... upam, da ga boš kdaj

in to kar ixtlan tu govori ni nobeno versko prepričanje, ampak stvar osebnega IZKUSTVA, in ko enkrat spoznaš spoznaš ....  Wink

mimogrede, a veš kaj je libido? energija je -- in če se boš kdaj malček bolj poglobil v dela Freuda in Junga skor, da bi mogu ugotovit, kako se med drugim ukvarjata tudi z vprašanji energije
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako naj se ubijem
Reply #73 - 14.12.2004 at 14:25:10
 
exodus wrote on 14.12.2004 at 13:29:12:
Saj imaš pravico do svoje osbene vere, veroizpovedi, filozofije ali karkoli že, tako kot vsak človek. Če si zaradi tega srečnejši in boljši, me veseli zate. Kot so zate čakre realnost, je za muslimane Alah realnost, pa su tudi imeli morda kakšne spiritualistične izkušnje kot ti, to se ne dogaja samo tebi, za budiste Buda, za ateista "nič",


koliko muslimanov pa je videlo Alaha? jaz sem pa videl energijsko telo, ne samo to, zavestno delam s svojim energijskim telesom. mešaš jabolka in hruške

exodus wrote on 14.12.2004 at 13:29:12:
tako to ohrani zase, ali pa piši pod tematiko Religija verstva in osebne izkušnje, ker če bi razumel psihološki koncept, tudi Junga, človeku, ki grozi s samomorom, se ne svetuje na tak način, kot si recimo ti naredil in vsi ostali, pa če prebereš vse Jungove knjige, si dejasnko ravnal v nasprotju z njegovim konceptom.


gape? kdo lahko tu not piše? če samo usposobljeni in izkušeni psihoanlitiki, imamo kakšnega? če je to pogoj in če ga nimamo, seveda lahko obesimo en napis "prosimo, ti ki si v težavah, obrni se na strokovno pomoč" pa telefonsko zravn in zapremo debate

exodus, saj si to hotel (povedat), ane?

siaj... hvala! Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Kako naj se ubijem
Reply #74 - 14.12.2004 at 14:28:05
 
X wrote on 13.12.2004 at 14:07:17:
Še par takih topicov, pa te bodo forumaši sami fentali. Grin

Problem rešen. Grin



Hehehehe, sm hotla v nasvet tud dat, da nej počaka, da ti prideš, ker maš res nore ideje 8)

Sploh pa exo&co. ste fajn lukcu 'nasmetnal' 'resn' topic in ga napravili malo bolj resnega... hvala vam za to;)

LP Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 12