Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 18
(Read 66021 times)
Gaja
Guest




Re: Morilci živali
Reply #210 - 11.03.2005 at 06:40:32
 
Ola,

pripravlja se miren protestni shod pred Benettonom - v Ljubljani 29. marca, v Mariboru 30. marca. Krvava volna iz Avstralije... več o tem si lahko preberete nahttp://www.juliadoria.com/index.php?option=com_content&task=view&id=283&Itemid=6...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #211 - 11.03.2005 at 09:00:06
 
Bardo_Thodol wrote on 14.12.2004 at 12:49:54:
Danes, v 21. stoletju, umre vsak dan po svetu zaradi lakote in posledic podhranjenosti preko 30.000 otrok.
Pri nas se vsak dan zmeče na smeti na tone hrane.
Ali smo se o tem dogovorili? Direktno ne, vendar tiho to sprejemamo vsi.

Dajmo se zdaj malo zgražati (vsaj kakšno minuto).
Mogoče bo pa stradajočim otrokom to kaj pomagalo ...






jaz se pač zgražam nad tem, da nas je polna usta o tem kaj se dogaja na oni strani sveta, ama, da je na Čopovi videti full ene človeške bede pa ne. Da sploh ne govorim, da verjetno noben od nas ne ve kako živi naš sosed. Mene je ene 3 leta nazaj šokiralo, ko so našo sosedo našli obešeno ...

Ali pa to ... kaj si mislite o najnovejši pelc modi na slovenskih cestah ... jaz bi tiste visokostne dame s čim prebarvala - s tem da, bolj se zavzemajo za "socilao" raje nosijo pelc - slovenski sindrom Evite Peron  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Morilci živali
Reply #212 - 11.03.2005 at 10:35:49
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=110398...

Dodatek: revne in obubožane srečamo vsepovsod.

Že pred časom, sem eni dobrodelni organizaciji zastavu vprašanje, zakaj delujejo izključno iz Slovenije ven v druge revne dežele in potrošijo ne vem kake denarje za to da robo spravijo tja. Avionski leti - teh predstavnikov tud koštajo in vse kar je potrebno uredit okrog tega tud. Zakaj reševat tok globalno, ko pa za prvim vogalom tičijo lačni, premraženi.... In odgovora nisem dobil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #213 - 11.03.2005 at 10:36:12
 
sinjeoka wrote on 11.03.2005 at 09:00:06:
Ali pa to ... kaj si mislite o najnovejši pelc modi na slovenskih cestah ... jaz bi tiste visokostne dame s čim prebarvala - s tem da, bolj se zavzemajo za "socilao" raje nosijo pelc - slovenski sindrom Evite Peron  Undecided


  Grin zdej si me spomnila, na en intervju, ki je bil objavljen v Modni Jani ... z gospo krasno Jeklin

Kjer pravi, da je "moda skrajno šarmantna igrača" in tam jo novinarka z (očitno) enakovrednim intelektualnim potencialom (drugič bom uporabila kratico IP) ugotavlja in hkrati tudi sprašuje: da je danes skoraj politično nekorektno javno govoriti o tem, kako je kdo oblečen, ker je to tako povezano s socialnim statusom; (in Jekilnova: Zmerom bolj).

Brihtne punce.

... in v nadaljevanju ... ali je še sploh primerno javno spraševati ... kaj ali čigave stvari kdo nosi ...

Drugače, pa, Sinjeoka, danes je umetno krzno zelo podobno pravemu.

Je pa res, da obleka naredi žensko.  Roll Eyes

sklepat po obleki na socilani status ... zelo vprašljivo  Undecided

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Morilci živali
Reply #214 - 11.03.2005 at 10:46:05
 
..včeraj sem po HTV videl ravnanje z avstralskimi ovcami, bi rekel da je tud kje drugje isto, upam da ne,  okej, mislil sem si da ne ravnajo ravno FuLLepo z njimi sam to pa je bil že hard core ej..
rezanje vratov in še živi ovci rezanje nog, odpiranje trebuha, odiranje, itd.,   ...lomljenje kosti, brcanje, umiranje od vročine, in spet, še živi ovci rezanje tega in onega...

svašta..
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #215 - 11.03.2005 at 11:06:42
 
siaj wrote on 11.03.2005 at 10:36:12:
Drugače, pa, Sinjeoka, danes je umetno krzno zelo podobno pravemu.

Je pa res, da obleka naredi žensko.  Roll Eyes

sklepat po obleki na socilani status ... zelo vprašljivo  Undecided



glede na to, da sem lastnica jakne iz umetnega krzna in še nekaj jaken z dodatki unetnega krzna in kot ljubiteljica vsega puhastega in kosmatega življa že na otip vem, katera dlaka je naravno zrastla ...

sklepat po obleki na socialni status človeka ... tkole ti bom rekla - Belgijci, Skandinavci in Nizozemci se iz mojega estetskega stališča oblačijo hovdrasto ... pa jih to glih ne moti, ker so zelo free glede svoje podobe ... zato je problem manekenskih modnih bolezni med njimi bistveno manjši kot pri nas ...

vsaka obleka je statement ... o statusu, ali še bolje o wannabe statusu ... (in ta wannabe status je bil mišljen s sindromom Eve Peron - gospa je namreč izhajala iz delavskih vrst ... svojo "nemarno preteklost" pa je likala z dragulji in krznom ...

oziroma, volk se lahko preobleče v ovčjo kožo ... vendar zato še ni ovca  Wink

o outfitu se lahko govori z estetskega vidika ... ama v naši malomeščanski družbi glih o visokoizbrušenem okusu ne moreva govorit ... (ulice Pariza so na primer dober dokaz tega, da estetika ni nujno draga ... ženske so enostavno Chic)

... estetika v malomeščanskih družbah sega samo do priznanih znamk (ki so vrtoglavo drage - pa lahko kdo kdaj vpraša od kod temu ino temu denar za to - foušija, a ne  Wink )
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #216 - 11.03.2005 at 11:32:15
 
sinjeoka wrote on 11.03.2005 at 11:06:42:
kot ljubiteljica vsega puhastega in kosmatega življa že na otip vem, katera dlaka je naravno zrastla ...



Tudi jaz vsak dan rada božam krzno. Moj muc  uživa pri tem in z veseljem prede zraven  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #217 - 11.03.2005 at 12:11:42
 
Gru Gru wrote on 11.03.2005 at 10:35:49:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=110398...

Dodatek: revne in obubožane srečamo vsepovsod.

Že pred časom, sem eni dobrodelni organizaciji zastavu vprašanje, zakaj delujejo izključno iz Slovenije ven v druge revne dežele in potrošijo ne vem kake denarje za to da robo spravijo tja. Avionski leti - teh predstavnikov tud koštajo in vse kar je potrebno uredit okrog tega tud. Zakaj reševat tok globalno, ko pa za prvim vogalom tičijo lačni, premraženi.... In odgovora nisem dobil.



ti bom jaz odgovorila Gru Gru

zato, ker je ponošena obleka množični odpadek "civilizirane" družbe

zakaj pa obleke ne dajo za prvi vogal, klošarjem?

ker ima tega RK in Karitas polna skladišča in med drugim tud klošarje s tem zalagajo

drugače pa vsi vemo, kje so ti klošarji in eni grejo kar do njih in kakšno rečejo z njimi in jim dajo kar rabijo - siaj na lastne oči vidla

globalno se rešuje predvsem z odpadki v naši "civilizaciji" tko je
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #218 - 11.03.2005 at 12:17:04
 
sinjeoka wrote on 11.03.2005 at 11:06:42:
vsaka obleka je statement ... o statusu, ali še bolje o wannabe statusu ... (in ta wannabe status je bil mišljen s sindromom Eve Peron - gospa je namreč izhajala iz delavskih vrst ... svojo "nemarno preteklost" pa je likala z dragulji in krznom ...





kakor te razumem, se ti zavzemaš za  č i s t a  stališča  Grin

a ne, pa kaj je mogla skrivat "nemarno preteklost", naj bi jasno dala na znanje, da je nemarna in se bi tko tudi oblačila  Grin

čist resno: debate obleka vs status so zastarele, out of fashion, bi rekla  Wink


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #219 - 11.03.2005 at 12:43:39
 
siaj wrote on 11.03.2005 at 12:17:04:
kakor te razumem, se ti zavzemaš za  č i s t a  stališča  Grin

a ne, pa kaj je mogla skrivat "nemarno preteklost", naj bi jasno dala na znanje, da je nemarna in se bi tko tudi oblačila  Grin

čist resno: debate obleka vs status so zastarele, out of fashion, bi rekla  Wink




verjetno nekateri res hočejo, da so out of fashion (iz mode), ker si ne želijo, da bi jim kdo očital malomeščanski peronizem
obleka pač še vedno premore statment, sicer se ne bi toliko vlagalo v promocijo zunanjosti (seveda je ta statment odvisen od kulture - oz. nacije - za znamke se itak ve koliko stanejo ... ali gre za wannabe, pa se vidi iz konteksta)

me narobe razumeš ... jaz nisem privrženec čistih stališč, ampak sem privrženec konteksta in sorazmerja. Obstaja pa nekaj segmentov v lajfu kjer se ne pogajam ... nasilje je že eno izmed tega ... jaz temu rečem civilizacijski minimum ... bi se lahko načeloma razpisala v topiku o rdečih
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #220 - 11.03.2005 at 13:19:11
 
ma brezveze, Sinjeoka

za krzn se pa medve ne bomo cufale  Grin

stališča takšna ali drugačna, dejstvo je, da obleka kolikor lahko odkriva tud skriva

bojda (to so une trič trač) je Kant za ženske, ki nosijo v roki aktovko reku, da hočejo samo izgledat pametne, pač, da to delajo samo zaradi videza , da bi  izgledale pametne

in tuki je past, po moje, kjer se tudi veliko takšnih ali drugačnih debat (kritik) okoli mode in videza zategne, zajebe in opeče

videz je iluzija

presojamo ga pa po našem okusu

(mimogrede, danes so real pelci dostopni marsikateremu družinskemu proračunu in jaz domnevam, da jih ženske nosijo zaradi užitka, bolj kot zaradi tega, da naj bi izgledale "malomeščansko", ali pa bogate itd. - pač nažalost se jim pa vprašanje ne zastavi koga vse s tem podpirajo

ampak -- jaz pravim, dejmo najprej meso nehat jest ... pol čevlje nehat nosit  Grin pol se pa spravmo še na pelce, pa na uboge ženske, ki jih nosijo  Grin Wink)

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #221 - 11.03.2005 at 13:31:11
 
siaj wrote on 11.03.2005 at 13:19:11:
ma brezveze, Sinjeoka

za krzn se pa medve ne bomo cufale  Grin

stališča takšna ali drugačna, dejstvo je, da obleka kolikor lahko odkriva tud skriva

bojda (to so une trič trač) je Kant za ženske, ki nosijo v roki aktovko reku, da hočejo samo izgledat pametne, pač, da to delajo samo zaradi videza , da bi  izgledale pametne

in tuki je past, po moje, kjer se tudi veliko takšnih ali drugačnih debat (kritik) okoli mode in videza zategne, zajebe in opeče

videz je iluzija

presojamo ga pa po našem okusu

(mimogrede, danes so real pelci dostopni marsikateremu družinskemu proračunu in jaz domnevam, da jih ženske nosijo zaradi užitka, bolj kot zaradi tega, da naj bi izgledale "malomeščansko", ali pa bogate itd. - pač nažalost se jim pa vprašanje ne zastavi koga vse s tem podpirajo

ampak -- jaz pravim, dejmo najprej meso nehat jest ... pol čevlje nehat nosit  Grin pol se pa spravmo še na pelce, pa na uboge ženske, ki jih nosijo  Grin Wink)



očitno se ti že zdi vredno za cufat okoli krzna, sicer se v to ne bi spotaknila

obleka samo skriva ... domišljija je tisto, ki išče kar je skrito, pa želi, da bi bilo odkrito

še nisem slišala, da bi pujsa - čevlje ali kravo za kos jušnega šimbasa pri živem rezali in odirali, kar počnejo s tjulni (adrenalin namreč zadrži guljenje dlake)

hrana je pač potreba ... pelc pa je (razen v prazgodovini) stvar blišča, nikoli pa potrebe ...

še posebej pri slovenskih milih zimah v zadnjih letih


žensk, ki nosijo aktovke pa jaz ne poznam ... in ne morem sodit ali nosijo not samo koruzo in potrdilo, da niso kure
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Morilci živali
Reply #222 - 11.03.2005 at 14:09:35
 
siaj wrote on 11.03.2005 at 12:11:42:
ti bom jaz odgovorila Gru Gru
zato, ker je ponošena obleka množični odpadek "civilizirane" družbe
zakaj pa obleke ne dajo za prvi vogal, klošarjem?
ker ima tega RK in Karitas polna skladišča in med drugim tud klošarje s tem zalagajo
drugače pa vsi vemo, kje so ti klošarji in eni grejo kar do njih in kakšno rečejo z njimi in jim dajo kar rabijo - siaj na lastne oči vidla

globalno se rešuje predvsem z odpadki v naši "civilizaciji" tko je


No cist tocno to ne drzi, .... ker izkusnja ob smrti moje babi, ko smo precejsne kolicine oblek dali naprej so vse nasle prejemnika.

Tko da je ze res, da je necesa prevec, necesa premalo, pa vendar zbirat "denar", ki ga načeloma nikjer ni dovolj, ni glih zame razumljivo.

No, mogoče sem pozabu povedat, da sem predvsem mislu na zbiranje denarja in da se omenjena org, bavi s tem!!!

Kot primer cist jasen je tud sponzoriranje - doniranje - biti boter otroku nekje tisoče kilometrov proč. IN kok tega denarja res dobi tisti otrok. Zgolj primer. Ne razumet da je to slabo, še vedno boljš kot nič, a vendar maš precej primerov par korakov preč od sebe...

Zadnja vroča žemljica:
http://24ur.com/naslovnica/slovenija/20050308_2053469_6035242.php?Nrf=2i10


No pa pustimo to, topic cilja na živali!!!!

Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #223 - 11.03.2005 at 14:35:43
 
sinjeoka wrote on 11.03.2005 at 13:31:11:
obleka samo skriva ... domišljija je tisto, ki išče kar je skrito, pa želi, da bi bilo odkrito


hrana je pač potreba ... pelc pa je (razen v prazgodovini) stvar blišča, nikoli pa potrebe ...





Grin Grin Grin

postaja mi čedalje bolj všeč ...

komentiram prvi citirani odstavčič: ja, domišljija je precej bujna, ko želi odkriti tisto skrito, in to velja tudi za razne "statement" teorije

odkrito/skrito v odnosu do obleke sem mislila ravno v tem kontekstu, se pravi zakriva neko stališče, obleka je lahko maska (pa ja, obleka pokriva telo, telo, ki ima določene misli, stališča...eno kompleksno zadevo torej) ali odkriva stališče, kot neko ideološko stališče - recimo punk image ... (tudi odkriva lahko telo obleka, če je tako krojena, s tem, ko telo kje zakrije, ga na katerem mestu odkrije, ga pa ne razkrije v celoti)

obstaja pa še eno stališče, ki ga je potrebno vzeti v zakup; telo v odnosu do obleke - in v nekem smislu je telo samo vzeto kot obleka, koža, naša lastna, je obleka, torej je tudi naše telo podrejamo modi (oblačilni)

komentiram drugi citirani odstavčič: fantastično, res, Sinjeoka, pelc je res in predvsem stvar BLIŠČA in to sem ti tudi jaz v bistvu želela povedat

vendar pa ta blišč, ni rezerviran le za "višje" sloje, vedno so ga v takšni ali drugačni obliki prakticirali tudi nižji

kot nam zgodovina obleke pravi, je moda, kot sistem bila najprej inspirirana predvsem z obleko višjih slojev, moda celo zgodovinsko izhaja iz plemiških slojev

vendar se je v procesu demokratizacije tudi sistem mode demokratiziral

in če, kot nekatere teorije pravijo, velja, da so včasih višji sloji diktirali modo, nižji sloji so pa le hoteli biti njim podobni

lahko danes trdimo ravno obratno: moda išče inspiracije ravno v "subkulturnih" gibanjih, stilih ...

seveda, mnoge teorije se da rešit z vpeljavo pojma postmodernizem ... in tko se skuša delat tudi na področju raziskovanja mode ... vendar , jaz mislim, da je, enostavno, bilo veliko prejšnjih teorij slabih, tako da možno, če se nam odpre še veliko boljših teorij, bomo lahko tudi za nazaj videli kaj, kar so te teorije spregledale

blišč je pozicija vladarja, kralja (včasih), papeža, vojske ... in blišč je ravno tista moč, ki jo imamo na razpolago tudi ženske (če ne drugače, pa s pelci) lahko ga uprizarjamo, lahko ga slečemo in zabrišemo v kot

o hrani kot o potrebi, pa greš lahko brat kar tale topik nazaj ...

srečno


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #224 - 11.03.2005 at 14:42:49
 
Grin  Grin  Grin  Grin  Grin

malomeščanstvo nima nobene veze z višjim, nižjim slojem, ali debelino denarnice, ampak z wannabejem

v sloveniji pač nimamo višjega sloja imamo pa veliko malomeščanstvo in veliko blišča (ki skriva vso duševno bedo)

ko sem govorila o blišču in malomeščanstva sem mislila samo slovenijo in njeno promenadno Čopovo (sem pač Ljubljančanka)

ljudje, ki premorejo blišč osebnosti, blišča malomeščanstva ne potrebujejo ... zato tudi ne nosijo pelcev ...

meso kot potreba ... katerakoli hrana je lahko potrata, še posebej tista vržena v smeti ... če je to kos mesa, je tu zadaj ena nepotrebna smrt ...

... experti se pa na tem področju itak ne morejo zmenit ... jaz osebno mislim, da pri hrani v katerikoli obliki ali vrsti najprej pomislim na ZMERNOST ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 18