Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18 
(Read 65901 times)
Informativno(Guest)
Guest




Re: Morilci živali
Reply #240 - 09.05.2006 at 08:35:48
 
Na mizi naj bi bila matza, vino, namaz iz grenkih zelišč in ena sladka zadeva iz sadja, kot marmelada. Po nekaterih teorijah tudi ribe, ampak je to bolj malo verjetno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Morilci živali
Reply #241 - 09.05.2006 at 14:36:27
 
Quote:
Na mizi naj bi bila matza, vino, namaz iz grenkih zelišč in ena sladka zadeva iz sadja, kot marmelada. Po nekaterih teorijah tudi ribe, ampak je to bolj malo verjetno.


Saj to je tisto, kar govorim. Povsod se govori in piše NAJ bi bilo
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Info(Guest)
Guest




Re: Morilci živali
Reply #242 - 09.05.2006 at 19:01:25
 
Ja itak, fotoaparata ni blo.

Je pa to definitivno najbolj logična verzija, glede na to da se je na "zadnji večerji" pejsah praznoval.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #243 - 11.05.2006 at 15:04:56
 
Naj bi se dogajala zadnja večerja... Smiley Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Morilci živali in rastlinja
Reply #244 - 12.05.2006 at 09:47:08
 
Amazonski pragozd ogroža soja za krmo živali

Samo v enem letu, od avgusta 2003 do avgusta 2004, je bilo 27.200 km2 pragozda (površina enako velika kot Belgija) izgubljenih. Tričetrt tega uničenja je bilo ilegalnega. To pomeni 10km široko in 7,5km dolgo površino vsak dan. Več kot 3 km2 vsako uro. Nogometno igrišče vsakih osem sekund! V letu 2004-05 je bilo v brazilskem Amazonskem pragozdu posajenih okoli 1,2 milijona hektarjev s sojo (kar pomeni 5 odstotkov celotne površine posajene s sojo).

do 75 odstotkov brazilskih emisij toplogrednih plinov (mimogrede, skupne emisije prekašajo industrijske države, kot je Nemčija) izvira iz posekanih gozdov. Večina teh prihaja od čiščenja in sežiganja Amazonskega pragozda. Zanimivo da je, glede na razvitost industrije, Brazilija četrti največji onesnaževalec podnebja na svetu.

obstaja ogromno povpraševanje po soji na svetovnem trgu. Povpraševanje pa prihaja predvsem od živalske industrije, saj se preko 80 odstotkov svetovne proizvodnje soje tamkaj porabi za krmo živali. In to povpraševanje nadalje vzpodbuja pridelavo soje na takšnem območju, kot je tropski pragozd v Braziliji.

Cargill je tudi uradno priznal, da odkupuje sojo od kmetov na velikem področju države Mato Grosso in v okolici pristanišča Santarém (ki je, mimogrede, ilegalno zgrajen, a zaenkrat jim nihče nič ne more) v zvezni državi Pará. To sojo nato izvaža v Evropo, kjer jo npr. predela v svojih mlinih v Veliki Britaniji. Od tam sojo prepeljejo v svoje hčerinsko podjetje Sun Valley, kjer jo pokrmijo piščancem. Od tam piščance prodajo velikim odjemalcem, kot so supermarketi in verige restavracij s hitro prehrano. Tukaj je Greenpeace najbolj izpostavil McDonalds, saj so v letu 2005 imenovali Cargill kot najboljšega in največjega dobavitelja leta.

http://www.gibanje.org/?id=444

http://www.greenpeace.org.uk/mcdonalds/logginit.html

http://www.greenpeace.org/usa/press/reports/eating-up-the-amazon.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
eckhart
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2

Re: Morilci živali
Reply #245 - 09.08.2006 at 00:12:10
 
Exclaim[font=Arial][/font]                    KATOLIŠKA KULTURA SMRTI DANDANES,
                                       PREDVSEM Z VIDIKA ODNOSA LJUDI DO ŽIVALI


Najbolje bo, da začnem kar iz osebne izkušnje. Vegetarijanec sem od l. 1990 – torej nekje 16 let. Zakaj le, če pa nas v eni zadnjih  reklam mesnopredelovalna industrija (industrija zakamufliranja živalskih kadavrov za človeško prehrano) prepričuje, da je jesti meso zdravo? Sicer nisem bil nikoli vnet mesojedec in vedno sem imel rad živali. Toda šele ko sem ne samo intelektualno spoznal, ampak tudi v svojem srcu začutil, da mora nekdo – to je živalca – umreti, da bi jaz in ostali mesojedci jedli, sem bil sposoben narediti postopne korake k vegetarijanstvu. Poudarek je na postopnih korakih, torej brez mučenja in fanatizma.  Kot je dejal irski dramatik in nobelov nagrajenec za literaturo – seveda vegetarijanec – George B. Shaw: »Živali so moji prijatelji, jaz pa prijateljev ne jem!« Torej zame je edini duhovno zakoniti motiv biti vegetarijanec, oz. še bolje veganec, etično moralni, ne pa zdravstveni ali lepotni.Čeprav je tudi zdravstveni motiv - poleg duhovnega -  zelo pomemben. Pa mi je nato že kar nekaj mesojedcev reklo: »Saj so tudi rastline žive in morajo za tvojo vegansko prehrano umreti!« Ja, tudi rastline so žive in občutijo. Moj dolgoročni cilj je, da bi se prehranjeval vegansko – teransko (terra = zemlja). Da ne bi jedel nobenih živil živalskega izvora in da bi jedel samo tiste dele rastlin, do katerih prideš, ne da bi rastlino poškodoval, kaj šele, da bi jo ubil, npr. sadje, stročnice, metuljnice, oreščki, žitarice. Pšenica dozori, umre in se posuši. Preden seme pade na tla, jo požanjemo. Ko je pšenica živa, je ne. Torej se lahko prehranjujemo, ne da bi trpel kdorkoli na tem našem planetu Zemlji – Terri. Zame vsebuje teranski način prehranjevanja ljubezen do vsega živega, tako rastlin kot živali. Toda v tem trenutku je pomembnejše od teranstva dejstvo, da tudi z vegetarijanstvom (torej, še jemo sir in solato) prispevamo k zmanjšanju in postopni odpravi neizmernega trpljenja živali. Pa npr. z nakupi kozmetike in čistil, ki niso klinično testirana na živalih. Saj v doslej znani zgodovini še ni bilo takega bestialnega in množičnega izživljanja ljudi nad živalmi, kot je dandanes.

Temeljni kamen višje stopnje teh grozovitosti kot v prejšnjih zgodovinskih obdobjih je vsekakor postavila Rimskokatoliška cerkev (RKC) z izbrisom dejstva, da imajo tudi živali dušo. Tudi zaradi odnosa katolicizma do živali sem se pred dobrimi desetimi leti IZPISAL iz RKC. Še danes se zaradi podpore Petrovega stola v imenu »boga« žrtvuje ogromno živali: klavnice, krznarske farme, lov, ribolov, poskusi na živalih, klanje živali za božič in veliko noč. Ja, res je. Danes katoliška duhovniška kasta živali ne mori več direktno, s svojimi rokami v cerkvah – kot je to počela tempeljska duhovščina v stari zavezi, ali pa še dandanes muslimani. Toda kakšen absurd! V imenu kneza miru, Jezusa Kristusa, in v Njegovo »slavo«, kneza miru, ki je prišel na ta planet tudi za živali in naravo, ne samo za ljudi, tečejo za oba največja katoliška praznika reke krvi na najbrutalnejši način ubitih živali – kar dandanes naredijo kar verniki sami. Po čigavem ukazu? Krutega boga podzemlja? Kristus in Bog Oče-Mati nimata s tem nobene zveze! Kot so ugotovili veliki možje preteklosti: Mesojedi ljudje so resnično potujoči grobovi, v katerih so pokopane živali. Posvetilo in »blagoslov« pri umoru živali in zaužitju njihovih trupel pa daje katoliški kler – ali z žegnanjem šunke ali s Hubertusovimi mašami (žegen trupel divjih živali). In ni tako malo duhovnikov in župnikov, ki izživljajo svoje nizke strasti kot člani zelene, lovske bratovščine. Danes je tudi vse premalo znano, da je RKC l. 314, na koncilu v mali Aziji prepovedala in preklela vegetarijanstvo. Nadaljnih tisoč in več let so vegetarijancem, če se niso spreobrnili k mesojedstvu, vlivali tekoči svinec v usta ipd. Še do danes se RKC vegetarijancem ni opravičila, niti ni preklicala anateme nad njimi. Kaj šele, da bi priznala živalim dušo! Torej odločitve RKC iz preteklosti še kako veljajo tudi dandanašnji.

Če pomislim na katoliško blagoslavljanje orožja s strani vojaških kuratov, na vatikansko odobravanje«pravičnih« vojn, poskusov na živalih, uporabe živali za človeško prehrano in kot objekte za izživljanje morilskih lovskih strasti itd. – lahko brez sence dvoma ugotovim, da je RKC nosilka kulture smrti. So pa kleriki toliko pametni, da večinoma pustijo, da ubijajo drugi, oni samo uživajo »plodove«. Če je že prejšnji papež Janez Pavel II. npr. odobraval bombardiranje Bosne in Srbije, bi bilo edino logično, da se sam usede v bombnik in izpelje zadevo. Ne pa da umazan posel namesto cerkve opravijo posvetne države oz. vojaške zveze držav. Tako Vatikan kot samooklicana »moralna« avtoriteta lažje manipulira s svetovno javnostjo.

Tipičen vizualni sestavni del kulture smrti so nagačena trupla živali. Ja, najprej moraš ljudi prepričati, da je nekdo (npr. živali, drugoverci, ženske, Judje, homoseksualci, kulaki in ostali buržuji, .....) manjvreden oz. ničvreden, potem se objekti prepričevanja brez slabe vesti spremenijo v klavce in mučitelje. Primerov v zgodovini je ogromno. Še posebej učinkovito je, če ljudi prepričaš, da je to »božja« volja in jih »blagosloviš« s kakšnim versko-magijskim ritualom. Danes malokdo ve, da je še v začetku 20. stoletja stal v avstralskem muzeju nagačen aboridžin, to je predstavnik človeške rase, ki še danes živi v Avstraliji – in ki je do prihoda belcev edina naseljevala kontinent »tam spodaj«. Kako neverjetno aroganten prezir je moral biti prisoten, da je en človek ubil, nagačil in v muzeju razstavil drugega človeka. Danes te grozovitosti ni več v muzeju. Toda dosti domov po celem svetu – in tudi raznoraznih muzejev – se hvali z bolnim »okrasjem« nagačenih živali. S stališča enosti vsega živega, od koder izhaja univerzalni Božji zakon:«Ne ubijaj!«, ni razlike med nagačenim aboridžinom in nagačenim medvedom. Glede ljudi je otopelo in zmanipulirano človeštvo že spoznalo, da ni etično in civilizirano, da jih razstavljamo nagačene. Le kdaj se bo to spoznanje razširilo tudi na živali in bodo lastniki nagačene simbole kulture smrti odvrgli ter se sramovali svojega dotedanjega početja?

Jezusa Kristusa so pred 2000 leti izdali morilci živali in izdajajo Ga tudi danes. Kar je danes še bolj iztirjeno kot za časa Jezusovega življenja, je dejstvo, da se nosilci kulture smrti (to je RKC) sklicujejo na Njega, nosilca življenja – tudi življenja živali, rastlin in celotne narave. Ni slučajno, da tako kot so mučili Jezusa, danes mučijo živali in celotno Zemljo, našo mater – z blagoslovom duhovniške kaste, tako v Jezusovem času kot tudi sedaj. Zanimivi pa sta mnenji prejšnjega in sedanjega papeža, g. Woytile in g. Ratzingerja, o živalih, saj izstopata iz okvirja običajnega odnosa RKC do narave. Oba se zavzemata za izboljšanje odnosa ljudi do živali in izražata stališče, da je tudi živali ustvaril Bog, ne samo ljudi, zato jih moramo spoštovati itd. Prejšnji papež g. Woytila je celo ugotovil, da imajo živali dušo. Ko bi le bil naložil svojim teologom nalogo, da živalim dušo tudi uradno »vrnejo«! Ljubiteljem živali je seveda tako mnenje všečno, saj bi lahko RKC z Vatikanom na čelu zaradi še vedno velikega vpliva na dogajanja v svetu s svojim etičnim in spoštljivim odnosom do živali in narave pomembno prispevala k preobratu človekovega ravnanja do živali. Toda po mojem mišljenju je vse skupaj žal samo še ena iz niza manipulacij z javnostjo, saj, če bi papeža glede spoštovanja do živali resnično mislila iskreno, bi v skladu s svojimi absolutistično-diktatorskimi pristojnostmi spremenila cerkveno doktrino do živali – ali pa vsaj sprožila začetek sprememb. G. Ratzinger ima še vedno to možnost. Bomo videli.

Toda danes tudi dosti otopelih in arogantnih ljudi vedno bolj vidi in občuti, da se Boga ne da zasmehovati brez posledic. Njegovi mlini meljejo počasi, toda enkrat zmeljejo. Zaradi brezobzirnega kršenja enosti življenja se nad človeštvo v vedno krajšem času in v vedno večjem obsegu zgrinjajo naravne in druge katastrofe.

Pa še nekaj. Le kdaj bodo kritiki RKC in religije nasploh nehali enačiti katolicizem z resničnim naukom Jezusa Kristusa? Z večino njihovih pripomb se drugače strinjam. Toda te se po mojem prepričanju nanašajo samo na RKC (in ostale pozunanjene verske prakse), katere nauk je čisto navadno izdajstvo Jezusovega učenja, ne pa na veliko ENOST ljudi in celotne narave, katero nam je v praksi za zgled živel Jezus Kristus. RKC se, ne samo po mojem mnenju, v imenu Kristusa v bistvu bori proti Njemu. To dokazuje tako njen preteklo-sedanji nauk, kot iz njega izhajajoče praktično delovanje katoliške duhovščine v preteklosti in dandanašnji. Zadeva je že tako iztirjena, da se danes večina klera tega niti zaveda ne več. In ni slučajno, da je sedež te proti-Kristusove sekte v Rimu, glavnem mestu države, katere vojaki so pred 2000 leti ubili Jezusa Kristusa. Enako privlači enako. Judje so sicer Jezusa izdali in obtožili, ubili pa so ga Italijani. Saj so Italiki bili v starem Rimu večinska etnija, mar ne? In nosilci rimskih imperialnih grozodejstev? Tudi ni slučajno, da so osamosvojeni deli katoliciziranega zahodnorimskega imperija (Portugalska, Španija, Francija, Anglija, Italija, Belgija), temelječi na starorimskem pravu in iz njega izhajajoči imperialni ideji, s svojimi kolonialnimi osvajanji ponesli vpliv katoliškega novopoganstva – preoblečenega v Kristusov plašček – po širni zemeljski obli med praktično vsa ljudstva sveta. Seveda je evropsko kolonialno orožje blagoslavljala večina klerikov, od papežev do vojaških kuratov. In so papeže kot absolutistične voditelje novonastalega svetovnega katoliškega imperija začeli nazivati z naslovi kot: kralj nad kralji, usmerjevalec zemeljske oble ipd. Vse to vsaj mene – kot zgled pri duhovni rasti – še dodatno spomni na to, da je bil Jezus preprost in skromen človek iz ljudstva, ki se je preživljal z delom svojih rok kot tesar. Živete Božje resnice pa je brezplačno učil v svojem prostem času. Ena izmed njih je vsekakor ta, da je Bog v naši notranjosti in da človeštvo ne potrebuje raznoraznih vzhodno-zahodnih duhovniških kast kot posrednikov pri Njemu. In velika je razlika med človeškimi pozunanjeno intelektualističnimi predstavami o »bogu«, ki so pogojene s prostorom in časom, zaradi tega nujno podvržene nenehnim »dopolnitvam« in vodečim v nenehne verske vojne – ter resničnim, v vsakdanjem življenju živetim notranjim spoznanjem Boga Očeta-Matere (večno absolutno dobrega Principa), ki nujno pripelje do nenasilja in miru. Miru s samim seboj in s svojo okolico, kjer poleg ljudi seveda živijo tudi živali in ostala narava. Posrednik in pomočnik pri tem notranjem spoznanju Boga pa je lahko samo Kristus – vsaj zadnjih 2000 let. To dokazuje tudi praktična izkušnja številnih razsvetljenih žena in mož iz preteklih stoletij, od Origena prek arijancev in manihejcev, katarov, bogomilov, Swedenborga, Lorberja, do sedanjih prakristjanov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Morilci živali
Reply #246 - 23.06.2007 at 10:44:19
 
http://www.rtvslo.si/zabava/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_men...

V EU nič več krzna mačk in psov



ne morem verjet, da so rabili tolko časa, no pa vseeno lepo to prebrat. še lepše bo, ko bo pisalo prepoved krzna in to kateregakoli!!!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Morilci živali
Reply #247 - 24.06.2007 at 13:10:30
 
eckhart wrote on 09.08.2006 at 00:12:10:
Exclaim[font=Arial][/font]                    KATOLIŠKA KULTURA SMRTI DANDANES,
                                       PREDVSEM Z VIDIKA ODNOSA LJUDI DO ŽIVALI


Najbolje bo, da začnem kar iz osebne izkušnje. Vegetarijanec sem od l. 1990 – torej nekje 16 let. Zakaj le, če pa nas v eni zadnjih  reklam mesnopredelovalna industrija (industrija zakamufliranja živalskih kadavrov za človeško prehrano) prepričuje, da je jesti meso zdravo? Sicer nisem bil nikoli vnet mesojedec in vedno sem imel rad živali. Toda šele ko sem ne samo intelektualno spoznal, ampak tudi v svojem srcu začutil, da mora nekdo – to je živalca – umreti, da bi jaz in ostali mesojedci jedli, sem bil sposoben narediti postopne korake k vegetarijanstvu. Poudarek je na postopnih korakih, torej brez mučenja in fanatizma.  Kot je dejal irski dramatik in nobelov nagrajenec za literaturo – seveda vegetarijanec – George B. Shaw: »Živali so moji prijatelji, jaz pa prijateljev ne jem!« Torej zame je edini duhovno zakoniti motiv biti vegetarijanec, oz. še bolje veganec, etično moralni, ne pa zdravstveni ali lepotni.Čeprav je tudi zdravstveni motiv - poleg duhovnega -  zelo pomemben. Pa mi je nato že kar nekaj mesojedcev reklo: »Saj so tudi rastline žive in morajo za tvojo vegansko prehrano umreti!« Ja, tudi rastline so žive in občutijo. Moj dolgoročni cilj je, da bi se prehranjeval vegansko – teransko (terra = zemlja). Da ne bi jedel nobenih živil živalskega izvora in da bi jedel samo tiste dele rastlin, do katerih prideš, ne da bi rastlino poškodoval, kaj šele, da bi jo ubil, npr. sadje, stročnice, metuljnice, oreščki, žitarice. Pšenica dozori, umre in se posuši. Preden seme pade na tla, jo požanjemo. Ko je pšenica živa, je ne. Torej se lahko prehranjujemo, ne da bi trpel kdorkoli na tem našem planetu Zemlji – Terri. Zame vsebuje teranski način prehranjevanja ljubezen do vsega živega, tako rastlin kot živali. Toda v tem trenutku je pomembnejše od teranstva dejstvo, da tudi z vegetarijanstvom (torej, še jemo sir in solato) prispevamo k zmanjšanju in postopni odpravi neizmernega trpljenja živali. Pa npr. z nakupi kozmetike in čistil, ki niso klinično testirana na živalih. Saj v doslej znani zgodovini še ni bilo takega bestialnega in množičnega izživljanja ljudi nad živalmi, kot je dandanes.

Temeljni kamen višje stopnje teh grozovitosti kot v prejšnjih zgodovinskih obdobjih je vsekakor postavila Rimskokatoliška cerkev (RKC) z izbrisom dejstva, da imajo tudi živali dušo. Tudi zaradi odnosa katolicizma do živali sem se pred dobrimi desetimi leti IZPISAL iz RKC. Še danes se zaradi podpore Petrovega stola v imenu »boga« žrtvuje ogromno živali: klavnice, krznarske farme, lov, ribolov, poskusi na živalih, klanje živali za božič in veliko noč. Ja, res je. Danes katoliška duhovniška kasta živali ne mori več direktno, s svojimi rokami v cerkvah – kot je to počela tempeljska duhovščina v stari zavezi, ali pa še dandanes muslimani. Toda kakšen absurd! V imenu kneza miru, Jezusa Kristusa, in v Njegovo »slavo«, kneza miru, ki je prišel na ta planet tudi za živali in naravo, ne samo za ljudi, tečejo za oba največja katoliška praznika reke krvi na najbrutalnejši način ubitih živali – kar dandanes naredijo kar verniki sami. Po čigavem ukazu? Krutega boga podzemlja? Kristus in Bog Oče-Mati nimata s tem nobene zveze! Kot so ugotovili veliki možje preteklosti: Mesojedi ljudje so resnično potujoči grobovi, v katerih so pokopane živali. Posvetilo in »blagoslov« pri umoru živali in zaužitju njihovih trupel pa daje katoliški kler – ali z žegnanjem šunke ali s Hubertusovimi mašami (žegen trupel divjih živali). In ni tako malo duhovnikov in župnikov, ki izživljajo svoje nizke strasti kot člani zelene, lovske bratovščine. Danes je tudi vse premalo znano, da je RKC l. 314, na koncilu v mali Aziji prepovedala in preklela vegetarijanstvo. Nadaljnih tisoč in več let so vegetarijancem, če se niso spreobrnili k mesojedstvu, vlivali tekoči svinec v usta ipd. Še do danes se RKC vegetarijancem ni opravičila, niti ni preklicala anateme nad njimi. Kaj šele, da bi priznala živalim dušo! Torej odločitve RKC iz preteklosti še kako veljajo tudi dandanašnji.

Če pomislim na katoliško blagoslavljanje orožja s strani vojaških kuratov, na vatikansko odobravanje«pravičnih« vojn, poskusov na živalih, uporabe živali za človeško prehrano in kot objekte za izživljanje morilskih lovskih strasti itd. – lahko brez sence dvoma ugotovim, da je RKC nosilka kulture smrti. So pa kleriki toliko pametni, da večinoma pustijo, da ubijajo drugi, oni samo uživajo »plodove«. Če je že prejšnji papež Janez Pavel II. npr. odobraval bombardiranje Bosne in Srbije, bi bilo edino logično, da se sam usede v bombnik in izpelje zadevo. Ne pa da umazan posel namesto cerkve opravijo posvetne države oz. vojaške zveze držav. Tako Vatikan kot samooklicana »moralna« avtoriteta lažje manipulira s svetovno javnostjo.

Tipičen vizualni sestavni del kulture smrti so nagačena trupla živali. Ja, najprej moraš ljudi prepričati, da je nekdo (npr. živali, drugoverci, ženske, Judje, homoseksualci, kulaki in ostali buržuji, .....) manjvreden oz. ničvreden, potem se objekti prepričevanja brez slabe vesti spremenijo v klavce in mučitelje. Primerov v zgodovini je ogromno. Še posebej učinkovito je, če ljudi prepričaš, da je to »božja« volja in jih »blagosloviš« s kakšnim versko-magijskim ritualom. Danes malokdo ve, da je še v začetku 20. stoletja stal v avstralskem muzeju nagačen aboridžin, to je predstavnik človeške rase, ki še danes živi v Avstraliji – in ki je do prihoda belcev edina naseljevala kontinent »tam spodaj«. Kako neverjetno aroganten prezir je moral biti prisoten, da je en človek ubil, nagačil in v muzeju razstavil drugega človeka. Danes te grozovitosti ni več v muzeju. Toda dosti domov po celem svetu – in tudi raznoraznih muzejev – se hvali z bolnim »okrasjem« nagačenih živali. S stališča enosti vsega živega, od koder izhaja univerzalni Božji zakon:«Ne ubijaj!«, ni razlike med nagačenim aboridžinom in nagačenim medvedom. Glede ljudi je otopelo in zmanipulirano človeštvo že spoznalo, da ni etično in civilizirano, da jih razstavljamo nagačene. Le kdaj se bo to spoznanje razširilo tudi na živali in bodo lastniki nagačene simbole kulture smrti odvrgli ter se sramovali svojega dotedanjega početja?

Jezusa Kristusa so pred 2000 leti izdali morilci živali in izdajajo Ga tudi danes. Kar je danes še bolj iztirjeno kot za časa Jezusovega življenja, je dejstvo, da se nosilci kulture smrti (to je RKC) sklicujejo na Njega, nosilca življenja – tudi življenja živali, rastlin in celotne narave. Ni slučajno, da tako kot so mučili Jezusa, danes mučijo živali in celotno Zemljo, našo mater – z blagoslovom duhovniške kaste, tako v Jezusovem času kot tudi sedaj. Zanimivi pa sta mnenji prejšnjega in sedanjega papeža, g. Woytile in g. Ratzingerja, o živalih, saj izstopata iz okvirja običajnega odnosa RKC do narave. Oba se zavzemata za izboljšanje odnosa ljudi do živali in izražata stališče, da je tudi živali ustvaril Bog, ne samo ljudi, zato jih moramo spoštovati itd. Prejšnji papež g. Woytila je celo ugotovil, da imajo živali dušo. Ko bi le bil naložil svojim teologom nalogo, da živalim dušo tudi uradno »vrnejo«! Ljubiteljem živali je seveda tako mnenje všečno, saj bi lahko RKC z Vatikanom na čelu zaradi še vedno velikega vpliva na dogajanja v svetu s svojim etičnim in spoštljivim odnosom do živali in narave pomembno prispevala k preobratu človekovega ravnanja do živali. Toda po mojem mišljenju je vse skupaj žal samo še ena iz niza manipulacij z javnostjo, saj, če bi papeža glede spoštovanja do živali resnično mislila iskreno, bi v skladu s svojimi absolutistično-diktatorskimi pristojnostmi spremenila cerkveno doktrino do živali – ali pa vsaj sprožila začetek sprememb. G. Ratzinger ima še vedno to možnost. Bomo videli.

Toda danes tudi dosti otopelih in arogantnih ljudi vedno bolj vidi in občuti, da se Boga ne da zasmehovati brez posledic. Njegovi mlini meljejo počasi, toda enkrat zmeljejo. Zaradi brezobzirnega kršenja enosti življenja se nad človeštvo v vedno krajšem času in v vedno večjem obsegu zgrinjajo naravne in druge katastrofe.

.


Med branjem sem pomislil, da bi bilo najbolje, če bi RKC ukinila obvezen celibat in za duhovnike odredila obvezno vegeterjanstvo. Verjetno pa bi glede na konzervativnost  inštitucije to trajalo in trajalo...Razen, če bi mogoče kakšen bodoči papež bil vegeterjanec. Verjetno tudi nebi bilo slabo če med mašo župnik nebi pil vina, ker ni ravno dober zgled za vernike, predvsem otroke.
Glede na podatke o pragozdu in podobnih samomorilnih obnašanjih človeka, smo odgovorni vsi, verjetno še najbolj tisti, ki lahko s preprosto okrožnico in javno izjavo  vplivajo na pozornost večine ljudi.
LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Morilci živali
Reply #248 - 25.06.2007 at 11:43:41
 
Zaggy wrote on 24.06.2007 at 13:10:30:
Med branjem sem pomislil, da bi bilo najbolje, če bi RKC ukinila obvezen celibat in za duhovnike odredila obvezno vegeterjanstvo. Verjetno pa bi glede na konzervativnost  inštitucije to trajalo in trajalo...Razen, če bi mogoče kakšen bodoči papež bil vegeterjanec. Verjetno tudi nebi bilo slabo če med mašo župnik nebi pil vina, ker ni ravno dober zgled za vernike, predvsem otroke.
Glede na podatke o pragozdu in podobnih samomorilnih obnašanjih človeka, smo odgovorni vsi, verjetno še najbolj tisti, ki lahko s preprosto okrožnico in javno izjavo  vplivajo na pozornost večine ljudi.
LP

hehehe
spreobrnt bi se morala ...
tale duhovščina ...
Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Morilci živali
Reply #249 - 30.06.2007 at 10:20:17
 
He, ja, hmm, Zaggy, res, dobro povezavo/primerjavo/uvedbo si tole podal , Zaggy glede duhovščine  Cheesy Grin Wink Cool Roll Eyes. Čestitam  Cool. ( čeprav se morda sliši nekoliko grdo, ostro, nasilno, ukazovalno, slabšalno ... smešno Tongue )
Ker, res, bi se ( Tudi ) pri duhovščini dosegli veliko boljši rezultati , če bi namesto obveznega celibata uvedlio obvezno vegetarijanstvo  Cheesy Roll Eyes Cool.
To pa zato, ker bi z manj-nasilno hrano avtomatsko dosegli tudi manjšo pohotnost ubogih župnikov  Roll Eyes.
Torej , je to več kot izvrstna ideja  Cheesy Cheesy. Thanks' friend  Cool Cheesy.
Pa tudi splošno poboljšanje duhovščine ( + cerkve )  bi potem nujno ( - moralo ) slediti Cheesy Cool Smiley Cheesy .
No, marsikaj se da, vendar človeštvo - še vedno - spi , - duhovno  Shocked Undecided Cry , zato pa imamo tako "štalo", ( )  Embarrassed .
Upam + molim , da se prebudi , čiiim prej  Cry Kiss Lips Sealed Embarrassed Roll Eyes Cool.
Pa lep, prebujen , sončen dan, ... še naprej , Cool  
by Boštyx + Kopron + Spirits
Back to top
 
 
IP Logged
 
zivljenje
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 8

Re: Morilci živali
Reply #250 - 27.09.2007 at 12:20:53
 
v začetku sem zasledil pisanje o dvoličnosti... kje je dvoličnost če se obsoja brezsmiselno izživljanje nad živim bitjem... tu je velika razlika med usmrtitvijo v klavnici ipd. in o kakšni dvoličnosti ne gre govoriti

kar se tiče vegeterijanstva takole: usmrtitev živali za hrano je nekaj normalnega in naravnega (volkovi, levi... pa ne mi z jedenjem človeka morit ker tudi v naravi ni kanibalizma (razen v izjemnih primerih, ki so navadno posledica izjemnih razmer okolja ipd.) ) je pa na žalost v precej primerih (npr. gosi) stvar prerasla iz hitre usrtitve v dolgo mučno zadevo, kar pa bi bilo za obsoditi in prepovedati - smiselna usmrtitev (po možnosti (če se že gremo neko humanost - kar je tudi prav) tudi čimbolj hitra in neboleča) za hrano je naravni zakon, mučenje živali za pridobivanje 'sprecialitet' pa nekako ni in je rpecej nesmiselno

pred vegeterijanstvu nimam nič, dokler se ga ne vsiljuje drugim (drugače mislečim Wink )
pa tudi nekatere intelektualne cvetke je zaslediti naokoli (pač manjšina glasnih meče slabo senco na večino) - dva primera:
primer ena lovci: klavci iz užitka (al nekja podobnega) - kod da je vse kar delajo to, da z šibrovkam tekajo po gmajni in z zlobnim nasmeškom streljajo na vse kar se premika... utemeljeval ne bom, ker je okoli dovolj gradiva o tem, kaj dejansko počnejo;
primer dva: neki plakati par mesecev nazaj v lj kažejo rožico ki lepo cveti in zraven prečtano cisterno, ki gnoji polje... prvo s tem spodbijajo naravna gnojila, kot druga pa rožica brez gnojenja ne bi lepo cvetela...;
saj pravim na žalost glasna manjšina meče slabo senco na večino in tu bi bilo kaj za ukrenit

pa še komentar na tole
Med branjem sem pomislil, da bi bilo najbolje, če bi RKC ukinila obvezen celibat in za duhovnike odredila obvezno vegeterjanstvo. Verjetno pa bi glede na konzervativnost inštitucije to trajalo in trajalo...Razen, če bi mogoče kakšen bodoči papež bil vegeterjanec. Verjetno tudi nebi bilo slabo če med mašo župnik nebi pil vina, ker ni ravno dober zgled za vernike, predvsem otroke.

kolikor popije župnik med mašo vina je manj kakor se šteje (in priporoča) dnevne doze vina (slab deci po kosilo je dobro za prekrvavitev če se ne motim... mogoče se  Wink ) za še zdravo početje...[zlobna opomba: aja pa če bi sledil pri maši bi videl da pije kristusovo kri, ne vina] obvezno vegeterjanstvo spet ni neka dobra ideja, saj nima neke verske (krščanske) podlage, ki bi ga upravičevala... sem pa za ukinitev celibata, ki je bil itak umetno povzročen in sam cerkveni nauk nima nič s tem (kvečjemu obratno - cerkveni nauk daje povdarek na družinskih vrednotah ipd), v moderni dobi pa kvečjemu odvrača mladino od tega, da bi se odločali za duhovniški poklic
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: Morilci živali
Reply #251 - 27.09.2007 at 14:53:04
 
Življenje napisal;
smiselna usmrtitev (po možnosti (če se že gremo neko humanost - kar je tudi prav) tudi čimbolj hitra in neboleča) za hrano je naravni zakon, mučenje živali za pridobivanje 'sprecialitet' pa nekako ni in je rpecej nesmiselno

Pozdrav življenje,
No če bi bil na mestu živali, ne vem če bi se strinjal s smiselno usmrtitvijo.  Sad

Ali si kdaj videl prizor iz klavnice, ko peljejo kravo v zakol.  Krava se vedno upira in hoče zbežati, tako kot tudi gazela beži pred tigrom in se mu upira do zadnjega.  Toda tiger je po naravi zver in zanj je naravno da ubija, človek naj bi imel pa višjo zavest, zato se imenuje človek in ne zver.
Zver se tudi ne sprašuje o Bogu ampak živi po nagonih.  Ljudje pa govorijo o Bogu in usmiljenju zraven, ko jedo zrezek.  

Ne gre zato da bi bila fanatik, sprejmem da ljudje živijo v strasti in jedo meso strastno, a ljudje ki govorijo o smiselnem ubijanju kao opravičilo za svoja dejanja, to pa je zame dvoličnost.

Uboj je uboj tak ali drugačen, v vsakem primeru krut, če že moraš jesti meso sprejmi tudi to, da mora za to nekdo izgubiti življenje, ne se skrivati za opravičili SMISELNA USMRTITEV.

Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Morilci živali
Reply #252 - 27.09.2007 at 16:22:34
 
Jaz razumem to dilemo takole: če je že človek mesojedo bitje in mora ubijati živali, naj to počne na čim manj boleč način, ki povzroča žival čim manj trpljenja. Bi rekla, da je to ta razlika med naravnim zakonom ubijanja in mučenjem živali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Morilci živali
Reply #253 - 28.09.2007 at 13:02:37
 
Quote:
Pozdrav življenje,
No če bi bil na mestu živali, ne vem če bi se strinjal s smiselno usmrtitvijo.  Sad

Ali si kdaj videl prizor iz klavnice, ko peljejo kravo v zakol.  Krava se vedno upira in hoče zbežati, tako kot tudi gazela beži pred tigrom in se mu upira do zadnjega.  Toda tiger je po naravi zver in zanj je naravno da ubija, človek naj bi imel pa višjo zavest, zato se imenuje človek in ne zver.
Zver se tudi ne sprašuje o Bogu ampak živi po nagonih.  Ljudje pa govorijo o Bogu in usmiljenju zraven, ko jedo zrezek.  

dobr si rekla ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Morilci živali
Reply #254 - 28.09.2007 at 15:54:23
 
Quote:
Jaz razumem to dilemo takole: če je že človek mesojedo bitje in mora ubijati živali, naj to počne na čim manj boleč način, ki povzroča žival čim manj trpljenja. Bi rekla, da je to ta razlika med naravnim zakonom ubijanja in mučenjem živali.

Slišal sem, da je neko indijansko pleme na lovu ubilo žival z lokom, tako da žival ni zaslutila nevarnosti in zato ni doživela (izrazitega) strahu ali bolečine pred smrtjo. Takšno žival so uporabili za hrano. V primeru, da se je žival vzburila pa ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18