Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14547 times)
exodus
Ex Member




Samozadovoljevanje in odvisnost?
30.09.2004 at 13:15:23
 
Samozadovoljevanje je običajen in normalen postopek, s katerim ljudje občasno zadovoljujejo svoje nepotešene telesne potrebe po spolni sprostitvi. Mladi, ki se spolnosti šele učijo, dostikrat mislijo, da so zaradi tega grešni in umazani. Pa saj ne morejo kar takoj poznati reakcij svojega telesa, s samozadovoljevanjem pa si škodijo mnogo manj, kot če bi se zaradi nepotešenih spolnih potreb zapletali v neprimerne in nevarne odnose, za katere še niso zreli. Toda sa,ozadovoljevanje se lahko spremeni v odvisnost in postane kompulzivno (prisilno). To pomeni, da se človek vda potrebi in to počne na neprimernih mestih, kjer ni zagotovoljena njegova zasbnost, da za to izgublja ogromno časa, da se rani in telesno izčrpava. Najbolj pomembno pa je, da ga je svojega početja strašno sram. Večkrat smo že poudarili, da občutek sramu požene začarani krog zasvojenosti.

dr. Sanja Rozman
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #1 - 01.10.2004 at 10:58:32
 
exodus wrote on 30.09.2004 at 13:15:23:
Samozadovoljevanje je običajen in normalen postopek, s katerim ljudje občasno zadovoljujejo svoje nepotešene telesne potrebe po spolni sprostitvi. Mladi, ki se spolnosti šele učijo, dostikrat mislijo, da so zaradi tega grešni in umazani. Pa saj ne morejo kar takoj poznati reakcij svojega telesa, s samozadovoljevanjem pa si škodijo mnogo manj, kot če bi se zaradi nepotešenih spolnih potreb zapletali v neprimerne in nevarne odnose, za katere še niso zreli. Toda sa,ozadovoljevanje se lahko spremeni v odvisnost in postane kompulzivno (prisilno). To pomeni, da se človek vda potrebi in to počne na neprimernih mestih, kjer ni zagotovoljena njegova zasbnost, da za to izgublja ogromno časa, da se rani in telesno izčrpava. Najbolj pomembno pa je, da ga je svojega početja strašno sram. Večkrat smo že poudarili, da občutek sramu požene začarani krog zasvojenosti.

dr. Sanja Rozman


In zakaj si to obesil sem? Ali vidiš v tem sestavku sebe? ??? Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #2 - 01.10.2004 at 12:05:34
 
Quote:
In zakaj si to obesil sem?


Mislim, pa res!
Le kaj se exo gre. Roll Eyes
Mar bi dal to pod Splošno aktualno... ne še boljše bi bile Izventelesne izkušnje..., ne pa pod spolnost.
Pod spolnost pa to nikakor ne sodi....

Grin
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #3 - 01.10.2004 at 23:16:13
 
Lilith wrote on 01.10.2004 at 12:05:34:
Mislim, pa res!
Le kaj se exo gre. Roll Eyes
Mar bi dal to pod Splošno aktualno... ne še boljše bi bile Izventelesne izkušnje..., ne pa pod spolnost.
Pod spolnost pa to nikakor ne sodi.www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/no.gif

Grin



Ja se strinjam, nimam pojma, zakaj Iga nebi, če bi bilo po njegovem, samozadovoljevanja uvrstil pod spolnost? Hi, hi, hi.... zgleda, da je prešprical picologijo v OŠ ali pa so ga pri verouku napačno učili, da joi sedaj uvršča v izventelesne izgušnje....  Grin
Back to top
« Last Edit: 04.10.2004 at 11:58:39 by apostat »  
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #4 - 03.10.2004 at 23:27:37
 
Lilith wrote on 01.10.2004 at 12:05:34:
Mislim, pa res!
Le kaj se exo gre. Roll Eyes
Mar bi dal to pod Splošno aktualno... ne še boljše bi bile Izventelesne izkušnje..., ne pa pod spolnost.
Pod spolnost pa to nikakor ne sodi.www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/no.gif

Grin


Shocked

Je blo mišljeno "sem" kot forum. In seveda vprašanje če hoče s tem kaj povedati. Naprimer: imam takšne težave, kot jih opisuje Sanja in prosim pomagajte mi. Pa ni nič komentiral. Paše pa vsekakor v spolnost.  Tongue Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #5 - 03.10.2004 at 23:30:40
 
exodus wrote on 01.10.2004 at 23:16:13:
Ja se strinjam, nimam pojma, zakaj Iga ne bi, če bi bilo po njegovem, samozadovoljevanja uvrstil pod spolnost? Hi, hi, hi.... zgleda, da je prešprical picologijo v OŠ ali pa so ga pri verouku napačno učili, da joi sedaj uvršča v izventelesne izgušnje....  Grin


Exo, ko boš to kar ti nazivaš pica (picologija) ob blizu videl, oz. v živo videl, ne le na slikah, pol pa dvigni roko za debato o "picologiji". Tongue Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #6 - 04.10.2004 at 07:47:29
 
Quote:
Shocked

Je blo mišljeno "sem" kot forum.


Aha, ok.
Ah, ti nesporazumi. Wink

Glede tega, zakaj sprožamo določene teme, pa bom jaz kar nehala odpirati topice, če tukaj vlada mnenje, da je vse, o čemer kdo piše - njegov lastni problem.
Če pogledam sebe - ja, gotovo se me teme, o katerih pišem, tako ali drugače dotaknejo. Bi mi bilo pa mučno in povsem odveč tukajle razlagati, v kakšnem smislu so se me dotaknile - je to del moje preteklosti, sedanjosti, del življenja mojih bližnjih, ali pa zgolj tema, ki je povsem misteriozno zazvenela z mojo dušo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #7 - 04.10.2004 at 10:24:43
 
ne vem, ne vem.
odvisen od tega človek ne more biti.
lahko samo prevečkrat to počne.
če je dobro al ne,
pa vsak za sebe že ve.
mogoče pa pomaga, kdo ve?
je dobro da imam tud sama deset prstov. če je že ravno nuja...
lp
Anđi
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #8 - 04.10.2004 at 12:08:28
 
Quote:
Exo, ko boš to kar ti nazivaš pica (picologija) ob blizu videl, oz. v živo videl, ne le na slikah, pol pa dvigni roko za debato o "picologiji". Tongue Wink


He, he... Cheesy  Ne vem, ampak, zdi se mi, da te na marsikaterem znanstvenem ali malo manj znanstvenem področju prekosim, "šijem", tako pri nas rečemo, tudi v psihologiji, pardon picologiji. Ampak glej na celotno zadevo s svetle strani, lahko boš napisal knjigo z naslovom Starec in morje, ah, to je napisal HEMINGWAY, zamešujem, pa nisem tako "star" kot ti, ker dvomim, da si ribič in se ti kakšna ribica še sploh ujame na trnek, če ni pravega črva, predvsem tisti stari in počasni so najslabši, s tem, ki ga imaš ti, dobiš kvečjemu kakšno babuško, ki pa itak na vse prime, pardon, se popravljam, naslov te tvoje knjige bi verjetno zgledal nekako takole: "Kako je bilo lepo, ko sem bil še mlad, ko sem lahko pojedel celotno pico, zdaj pa še polovice ne morem".  Wink

PS: Poskusi ostrige, samo glej, da ne boš bruhal, če bi jih pojedel preveč, in to brez učinka. Hja, tako pač to je, sprijazni se, nimaš jih več 24, tako kot jaz.... Grin Ne mi biti fouš, kaj naj, če sem mlad in vitalen...  Embarrassed  Grin Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #9 - 04.10.2004 at 12:11:59
 

se exo spet ogrožen počuti? :hm
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #10 - 04.10.2004 at 12:14:31
 
m wrote on 04.10.2004 at 12:11:59:
se exo spet ogrožen počuti? :hm


Ah, makaki, nimam pravega razloga, da se počutim ogrožen, sploh ne pred tabo. Mislim, da bi se Iga počutil ogroženega pred kako 30-letnico, po možnosti blondinko...  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #11 - 04.10.2004 at 12:30:00
 
Lilith wrote on 04.10.2004 at 07:47:29:
Aha, ok.
Ah, ti nesporazumi. Wink

Glede tega, zakaj sprožamo določene teme, pa bom jaz kar nehala odpirati topice, če tukaj vlada mnenje, da je vse, o čemer kdo piše - njegov lastni problem.
Če pogledam sebe - ja, gotovo se me teme, o katerih pišem, tako ali drugače dotaknejo. Bi mi bilo pa mučno in povsem odveč tukajle razlagati, v kakšnem smislu so se me dotaknile - je to del moje preteklosti, sedanjosti, del življenja mojih bližnjih, ali pa zgolj tema, ki je povsem misteriozno zazvenela z mojo dušo.


Sploh ne gre za to, Lilith. Ti kar odpiraj in veselo piši. Gre samo za to, da se Exota malo zbode s strani moje malenkosti. Ker včasih pogrešam njegove duhovitosti (glej malo više, kako lepo mi spisal sestavek Grin Grin), da se fant preveč ne poleni.

LP Iga Kiss
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #12 - 04.10.2004 at 12:34:44
 
exodus wrote on 04.10.2004 at 12:08:28:
He, he... Cheesy  Ne vem, ampak, zdi se mi, da te na marsikaterem znanstvenem ali malo manj znanstvenem področju prekosim, "šijem", tako pri nas rečemo, tudi v psihologiji, pardon picologiji. Ampak glej na celotno zadevo s svetle strani, lahko boš napisal knjigo z naslovom Starec in morje, ah, to je napisal HEMINGWAY, zamešujem, pa nisem tako "star" kot ti, ker dvomim, da si ribič in se ti kakšna ribica še sploh ujame na trnek, če ni pravega črva, predvsem tisti stari in počasni so najslabši, s tem, ki ga imaš ti, dobiš kvečjemu kakšno babuško, ki pa itak na vse prime, pardon, se popravljam, naslov te tvoje knjige bi verjetno zgledal nekako takole: "Kako je bilo lepo, ko sem bil še mlad, ko sem lahko pojedel celotno pico, zdaj pa še polovice ne morem".  Wink

PS: Poskusi ostrige, samo glej, da ne boš bruhal, če bi jih pojedel preveč, in to brez učinka. Hja, tako pač to je, sprijazni se, nimaš jih več 24, tako kot jaz.... Grin Ne mi biti fouš, kaj naj, če sem mlad in vitalen...  Embarrassed  Grin Grin


Verjamem, da si mlad in vitalen, samo škoda ker to vitalnost ne izkoristiš za kakšno pravo pico in le za tisto ki gleda iz ekrana in revije. Pol te pa roke bolijo in v meglo zavijaš svojo odvisnost od samozadovoljevanja.

verjamem, da me šiješ v psihologiji, veš, jaz nisem toliko "načitan" v psihologiji, sem bolj praktično usmerjen. Ko bom velik, bom pa mogoče tudi bolj podrobno psihološke knjige prebiral in pol citate iz njih ljudem trosil.  Tongue
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #13 - 04.10.2004 at 12:38:49
 
exodus wrote on 04.10.2004 at 12:14:31:
Ah, makaki, nimam pravega razloga, da se počutim ogrožen, sploh ne pred tabo. Mislim, da bi se Iga počutil ogroženega pred kako 30-letnico, po možnosti blondinko...  Grin


Exo, spet padaš v drugo skrajnost. Pred časom si napisal, da je marsikatera na forumu pod Igata padla, zdaj pa trosiš, da bi se Marjane ustrašil. Odloči se zdaj, katero tezo boš zagovarjal.  Roll Eyes

Marjana.... Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Samozadovoljevanje in odvisnost?
Reply #14 - 04.10.2004 at 12:39:51
 
Quote:
Sploh ne gre za to, Lilith. Ti kar odpiraj in veselo piši. Gre samo za to, da se Exota malo zbode s strani moje malenkosti. Ker včasih pogrešam njegove duhovitosti (glej malo više, kako lepo mi spisal sestavek Grin Grin), da se fant preveč ne poleni.

LP Iga Kiss


Ah, pa saj rabiš očala, Igor! Saj nisi še tako star, da imaš tako veliko dioptrijo, da ne očitaš tako velikega fonta, da ne vidiš, kaj sem napisal. Še enkrat pozorneje poglej in poglej pomen besede v slovarju pod imenom VITALNOST (to je taka stvar, ki je začela pešati pri tebi) Grin

Vem pa, da je kriza srednjih let lahko precejšnji udarec za moškega oziroma za njegovo moškost, predvsem, če bi rad konkuriral z mladci, tam do 30 let, saj ko vidi, da ne more vzdržati takega tempa, lahko postane celo žaljiv do teh, npr. do mene, ki ga povozijo na polni črti. Iga, nič skrbeti, dosti ostrig pojesti, pa zraven ti naj ljubica natre čimveč oreščkov, baje so dobri za potenco... hi, hi... V dobro voljo si me spravil, Iga, hvala, ker skrbiš za moje potrebe, kdo bi si mislil, da si taki dušebrižnik.. Cheesy

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3