Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 
(Read 49334 times)
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #120 - 18.11.2004 at 09:18:43
 
ixtlan wrote on 18.11.2004 at 09:08:54:
zajeban je po varanju zaupanje do drugih ohranjat (če sem jaz živela dvojno življenje, ga lahko vsak) kar lahko vodi do paranoje, ki potem uničuje odnose... in zajeban se je znebit občutka krivde, ki začne najedat osebno etiko, kodeks časti in posledično samospoštovanje...

najbl koristn si je zato vse skp odpustit in si za v bodoče postavt določena pravila


zaupanje do drugih je zajeban tudi ohranjat, če drugi tebe prevara, al pa če ni iskren do tebe ... v tem primeru moraš odpustiti sebi svojo naivnost in zaslepljenost, pa seveda tudi tistemu, ki je zavajal ...
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Zaljubljeni angel
Reply #121 - 18.11.2004 at 09:56:38
 
siaj wrote on 18.11.2004 at 09:18:43:
zaupanje do drugih je zajeban tudi ohranjat, če drugi tebe prevara, al pa če ni iskren do tebe ... v tem primeru moraš odpustiti sebi svojo naivnost in zaslepljenost, pa seveda tudi tistemu, ki je zavajal ...


ja itak. jst sm zadevo raziskal ravno s te strani - ko sem bil prevaran. oja, naiven, to sem bil pa res  Grin sem verjel pač kar sem hotel verjeti. drugemu lahko odpustiš, vendar ne pozabiš. zato vsaka še tako majhna neiskrenost z njegove strani, privleče celotno sceno spet na površje. res mora postat poosebljena Resničnost, da se zveza lohk ohran
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #122 - 18.11.2004 at 10:35:37
 
ixtlan wrote on 18.11.2004 at 09:56:38:
ja itak. jst sm zadevo raziskal ravno s te strani - ko sem bil prevaran. oja, naiven, to sem bil pa res  Grin sem verjel pač kar sem hotel verjeti. drugemu lahko odpustiš, vendar ne pozabiš. zato vsaka še tako majhna neiskrenost z njegove strani, privleče celotno sceno spet na površje. res mora postat poosebljena Resničnost, da se zveza lohk ohran


Grin Grin ti moraš postati pa poosebljena Zaupljivost - totalno Zaupanje ... men tele lekcije še ni uspel izpeljat  Roll Eyes

drugače pa ja, jaz razumem situacijo Anđi tud "iz druge strani" ...  Tongue
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #123 - 18.11.2004 at 10:43:17
 
siaj wrote on 18.11.2004 at 10:35:37:
Grin Grin ti moraš postati pa poosebljena Zaupljivost - totalno Zaupanje ... men tele lekcije še ni uspel izpeljat  Roll Eyes



S temle zaupanjem sem pa jaz sama pri sebi kar v dilemi, kako in kaj. Ker...saj ti želim, da ti tudi to lekcijo uspe izpeljati...ampak ti pa ne želim, da bi vsak, ki bi imel pet minut časa, pol izkoristil to tvoje zaupanje.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #124 - 18.11.2004 at 11:01:34
 
siaj wrote on 18.11.2004 at 09:10:03:
Lilith, sem radovedna ... pa je bila tvoja etika vedno tko trdno zgrajena? ...


Tole vprašanje me je pa v dolg razmislek prisililo.
Etika se je izgrajevala postopoma, skozi moje odraščanje.
Moja prva orientacija je tudi bila "proti varanju" - a takrat je izvirala iz lastnih občutkov ogroženosti - torej, ne bom varala, da ne bi MENI tega kdo naredil.  
Tale orientacija "proti" torej ostaja ista, a vzgibi zanjo sedaj več niso egoistični. Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Zaljubljeni angel
Reply #125 - 18.11.2004 at 13:10:21
 
Lilith wrote on 18.11.2004 at 10:43:17:
S temle zaupanjem sem pa jaz sama pri sebi kar v dilemi, kako in kaj. Ker...saj ti želim, da ti tudi to lekcijo uspe izpeljati...ampak ti pa ne želim, da bi vsak, ki bi imel pet minut časa, pol izkoristil to tvoje zaupanje.


jst sm sebi potem še dolgo zameril, da nisem zaupal svojim občutkom (intuiciji)...pa tako močni so bili...samo jim nisem hotu verjet, se nism mogu sprijaznt z njimi-hotel sem njej verjeti...in verjetno bom lahko na to (malo izdajo samega sebe) pozabil šele, ko jim bom zaupal 100%

če bi lahko kompletno zaupal svojim občutkom in s tem sebi v presojah...noro...not quite there yet:)
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #126 - 18.11.2004 at 16:23:02
 
Lilith wrote on 18.11.2004 at 10:43:17:
S temle zaupanjem sem pa jaz sama pri sebi kar v dilemi, kako in kaj. Ker...saj ti želim, da ti tudi to lekcijo uspe izpeljati...ampak ti pa ne želim, da bi vsak, ki bi imel pet minut časa, pol izkoristil to tvoje zaupanje.


hja, sej ... sem se tudi jaz vprašala, če si sploh želim tole lekcijo izpeljat do konca  Grin

zelo pa delam zadnje čase prav v tej smeri: zaupati sebi in svojim občutkom. in pol se kdaj preiskusim (stestiram)... jao pa tok mim falim - kdaj, kdaj pa tud ne  ... Tongue

bom rekla tko, kot je rekel ixtlan, sem točno vedla takrat ... ampak ...  Undecided no, sej zato pa sem napisala, da si moraš potem odpustiti svojo zaslepljenost, ker je res vprašanje , koliko sem se bila dejansko pripravljena soočiti s temi svojimi občutki, ponavadi sem jih kar tlačila ... in pol SANJE ... čist clear, čist jasne ... ja, če sem se v budnem stanju lahko slepila, se pa v sanjah nisem mogla (sam pol sem si pa rekla, mah, sej to so samo sanje ... moji strahovi, ... ipd.) ...

in zdej, kar se tiče zaupanja ... jaz vem, da brez zaupat, ne gre, ampak: ne bit pa več naivna siaj! pa ne bit tok impulzivna, pa ene trikrat prej vdihni pa izdihni preden kaj rečeš, pa ene trikrat prej vsako stvar premisli ... (bom poročala, če mi bo kej ratal Wink)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #127 - 18.11.2004 at 16:33:39
 
Tole sta fajn ugotovila okrog zaupanja- zaupati sebi in svojim občutkom O DRUGIH.
Ne pa kar vsepovprek naivno zaupati drugim.

Drugače pa :

siaj wrote on 18.11.2004 at 16:23:02:
ne bit pa več naivna siaj! pa ne bit tok impulzivna, pa ene trikrat prej vdihni pa izdihni preden kaj rečeš, pa ene trikrat prej vsako stvar premisli ... (bom poročala, če mi bo kej ratal Wink)


jaz bi tudi to... Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #128 - 18.11.2004 at 16:48:53
 
Lilith wrote on 18.11.2004 at 11:01:34:
Tole vprašanje me je pa v dolg razmislek prisililo.
Etika se je izgrajevala postopoma, skozi moje odraščanje.
Moja prva orientacija je tudi bila "proti varanju" - a takrat je izvirala iz lastnih občutkov ogroženosti - torej, ne bom varala, da ne bi MENI tega kdo naredil.  
Tale orientacija "proti" torej ostaja ista, a vzgibi zanjo sedaj več niso egoistični. Smiley


pri meni pa takole, ... ena taka blazno etična mama, ... pa še kup drugih stvari ... mal že tud čudna kot otrok ... pa fotr zaprisežen brezmejni svobodi, tko da je pozabu, da še kdo obstaja razen njega samega in njegovih potreb ... in pol sem bla tud strašno moralna najstnica (čudna 8)) ... so se prijateljice kar mal bale, kako bom kakšno stvar pokomentirala (zato se mi pa še zdej dogaja, da zadnja vse zvem Grin) ... pol je pa tud siaj svoje lekcije dobila ... in ... ha ha ha ... veselo, skratka


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #129 - 19.11.2004 at 08:12:07
 
Angel wrote on 16.11.2004 at 09:32:30:
je lep tale mrzel novemberski dan. sonce sije, le greje ne. je že tako, da za lepimi trenutki pridejo tudi manj lepi...da se lepo jutro rodi kar samo od sebe...danes sem žalostna. nek prebrisk je legel v moje možganske krivulje. dvom. delam prav ali ne? delam napake? so bolj pomembna čustva ali je bolj pomembno trezno razmišljanje. imeli ste prav v večini, dragi moji. boleča je prepovedana ljubezen. ko se poleže želja, ko so hotenja dobila uteho, nastane praznina. postane misel na prepovedan sad prav grenka in cela stori dobi grenak priukus. to pa je slabo. vsa čarobna energija se razblini v vsakdanu. toliko malenkosti jo uničuje, da bi vam ne znala niti napisat. bo to epilog? ne vem. včasih dvomim o smislu življenja, dvomim tudi o tistih ljubeznih, ki so jih opevali pisci pred mano in pisali premnogi pesniki..."da je smisel življenja le v ljubezni in za ljubezen je vredno živeti"... pa žal ni popolne ljubezni. ne more biti, ker tudi Jaz pa ne Ti nisva popolna.


Na nivoju druge čakre je učenje v zvezi s spoštovanjem partnerja in partnerstva ter naših obljub in zavez tej zvezi. Druga čakra, ker se ukvarja s partnerstvom ter predvsem njegovim fizičnim aspektom, je torej nekako zunanje pogojena in še ne vsebuje notranjih atributov moči. Zahteva delo na zunanjem. Prekrški in kompromisi naše integritete na omenjenem področju umažejo našega duha, torej vsakokrat, ko ne spoštujemo danih obljub in zavez partnerju. Po drugi strani, če se vse to že zgodi, ločitev ni nikakšen greh ipd., ta nivo zahteva samo našo zavestnost preden nekaj obljubimo in se (spet) nekomu zavežemo.

Vsi ti postfestum dvomi, pa tanov verjetn ne kliče tko pogosto kt tisti, ki smo ga navajeni, torej ne izpolnjuje drugih čist življensko situacijskih pričakovanj (itak, če položimo moč v roke zunanjemu, da nikoli ne bomo zadovoljni, pa vendar), pa ostati, ne ostati, leta, družba, družina, veliko dvomov pride na plan. Potrebno je nekak priti v stik s srcem in poslušati njegov glas. V ognjenih razmerah pa je to precej težko. S časom in kontemplacijo bo vse jasno. Kakorkoli, potem so tu še naloga odpuščanja ... kar nekaj neenostavnega dela. Bo treba kar zavihat rokave in se soočit, ne bo šlo drugač. Lp.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #130 - 19.11.2004 at 09:35:57
 
hvala Rose! tole si pa lepo napisala. te je bilo užitek brati.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #131 - 22.11.2004 at 10:21:21
 
vse se je razblinilo, kot milni mehurček...kot bi ne bilo, kot bi se ne zgodilo, kot bi ne bilo usojeno. praznina. mraz in hlad, ki sega do kosti...
se ne videva več. tudi energije ni več. razblinila se je, vam rečem. v nulo.
nisem niti žalostna, pa niti premišljujem ne več o njem in o energiji, ki jo ni si ne delam utvar. vse je bil le san. domišljija. fantazija. želja in hotenje ter neizmerno hrepenenje. sedaj je nekaj takega podobno koncu. the end of story. the end of love.
kaj čem?
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Zaljubljeni angel
Reply #132 - 01.12.2004 at 10:23:02
 
Kaj se je zgodilo?  Sad

Ne more kar vse izginiti.



Back to top
 
 
IP Logged
 
invisible
1
*
Offline


Posts: 47

Gender: male
Re: Zaljubljeni angel
Reply #133 - 01.12.2004 at 12:11:09
 
Ce ni vec drazljajev ki bi spodbujali domisljijo potem je stvar obsojena na propad, vsaj v kolikor ne gre za neko globljo navezo s trdnimi temelji, pa se tam rabimo kdaj pa kdaj te sanje - to je clovesko.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Zaljubljeni angel
Reply #134 - 01.12.2004 at 19:35:40
 
Angel wrote on 22.11.2004 at 10:21:21:
vse se je razblinilo, kot milni mehurček...kot bi ne bilo, kot bi se ne zgodilo, kot bi ne bilo usojeno. praznina. mraz in hlad, ki sega do kosti...
se ne videva več. tudi energije ni več. razblinila se je, vam rečem. v nulo.
nisem niti žalostna, pa niti premišljujem ne več o njem in o energiji, ki jo ni si ne delam utvar. vse je bil le san. domišljija. fantazija. želja in hotenje ter neizmerno hrepenenje. sedaj je nekaj takega podobno koncu. the end of story. the end of love.
kaj čem?
lp
Angel



jebat ga, ko se iluzija razblini, glava trči ob zid resnice
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11