Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11
(Read 49634 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zaljubljeni angel
Reply #105 - 05.11.2004 at 13:13:44
 
sinjeoka wrote on 05.11.2004 at 12:28:57:
jaz sem se pa zdajle vprašala, če dejansko smrt Romean in Julije ne pomeni u bistvu prestop v odraslost, oziroma začetka transformacije hormonske ljubezni ....


Tudi jaz sem na hitro preletel te možnosti, vendar sem toliko realista, da mi niso ravno sedle. Smrt Romea in Julije razumem kot poskus zamrznitve (večne ohranitve) nekega stanja v točki, ko je ta na vrhuncu in še ni prešel v fazo pojemanja. S tem, ko jo transcendiramo v večnost, lahko še naprej sanjamo, da njuna strast ni nikoli usahnila in si še naprej domišljamo, da je to možno. Sliši se bolano, ampak po tem principu funkcionirajo vse mitologije - pravzaprav naši možgani.

Zaključek iz pravljic; "in srečno sta živela do konca svojih dni" je namenjen bolj naivnim otroškim ušesom, odrasla ušesa rabijo za samoprevaro kaj močnejšega, smrt recimo ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Zaljubljeni angel
Reply #106 - 05.11.2004 at 19:22:11
 
siaj wrote on 05.11.2004 at 12:13:41:
Sanja Rozman ... brala (imam namen še enkrat).
Ruglja ... nisem še -- moji predsodki najbrž.
Ženske, ki preveč ljubijo ... brala, dobra.
Pet jezikov ljubezni ... brala (že kar precej nazaj) dobra.
Gray ? ne poznam, bom poiskala.
Hendrix ... tud ne poznam.
Midva -- brala, ful dobra knjiga (tud precej nazaj).

Ja in ves čas odnosa brala brala brala ... jaz. Pa kaj mi je to pomagal? Mogoče mi bo sedaj.

Hvala za priporočene knjige, vsem. Tiste, ki jih še nisem prebrala, bom še. Tudi sama mrzlično iščem po knjižnicah. Trenutno prioriteto imajo sedaj knjige o vzgoji in ki razpravljajo o posledicah ločitve na otroke in postdivorsnih fazah. Ker odnos je že tam kjer je. Klicanje duhov mi pač ne gre dobro od rok.

Ja zanimivo en-bk, Lilith ... rast (razvoj) posameznika in rast (razvoj) odnosa ... očitno se moram soočiti s svojim ego-individualiznom (al kako bi to bolj dobro opisala). Ok.

Romeo in Julija ... ha, pa še obvezno čtivo. Ej, pa moram priznat, da mi glih ta sistem ljubezni (al kar naj bi že to blo) nikoli ni sedu. Ne vem, ne vem. Undecided


Bi samo tule eno moje razmišljanje zraven pripopal. Knjiga, brati, brati...to je vse OK, samo ni pa to nekaj, kar se je potem za oklepati kot pijanec plota. Če pogledaš pregovor "sto ljudi, sto čudi", potem lahko tudi sklepaš, da se vsakemu človeku razni procesi v glavi odvijajo drugače. Je tudi res, da če eno tako knjigo napiše naprimer en človek, ki dela na tem področju in ima stika z raznimi partnerji v raznih krizah in potem napiše eno knjigo v kateri napiše neke skupne pavšalne zaključke. Zdaj če se 100 posto vidiš v tem, pol OK, če pa sam razmišljaš drugače, pa ti potem ta knjiga ne pomaga. In če se pol skušaš ravnati po tem, kar piši v knjigi, kako naj bi reagiral v določeni situaciji, pa lahko krepko mimo brcneš.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Zaljubljeni angel
Reply #107 - 08.11.2004 at 13:26:27
 
Živjo Angel!

Spremljam tvojo zgodbo že od samega začetka. (Vem, da se "prepovedane" ljubezni pogosto dogajo, vendar nihče noče odkrito govoriti o tem).

Upam, da ni preveč osebno ampak mene zanima, kaj bo sedaj z vama? Ali boš zapustila moža oz. fanta? Kako misliš izpeljati stvar do konca?

Ali tvoj fant nič ne ve? Jaz mislim (upam), da bi vedela, če bi meme moj fant varal. Ali ne ve, da nekaj ni ok?

Jaz mislim, da uživaj in ljubi, če ti je tako prav, vendar prosim bodi tako poštena do svojega fanta in mu to povej in potem z vsem srcem in dušo stopi v novo vezo.

Srečno!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #108 - 11.11.2004 at 10:41:17
 
umetnost življenja je narediti preproste stvari zakomplicirane in zakomplicirane preproste. vedno je več poti v življenju in resnično izberemo tisto, ki je ni.
kaj naj storim me sprašuješ? preprosto. ne vem.
vsak ljubzenski odnos se slej ko prej ohladi, ko začetna zaljubljenost mine. ravno zato ljudje tako radi začenjamo na novo, se nanovo zaljubimo in nanovo ljubimo. tu ni pravil, ki bi se jih človek lahko razumsko držal. tu odpove vsa logika. nisem zato ne edina pa ne zadnja, ki bi ne vedela kaj storiti. bom prepustila času neke rešitve in dala ljubezni možnost izbire. nikoli se nisem k ničemer prisiljevala. vse je šlo zlepa ali pa sploh ni šlo. včasih je že misel, da si zaželjen dovolj velika, da se ne silimo v nič. ne vem. mogoče se pa motim.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #109 - 11.11.2004 at 11:44:29
 
Angel wrote on 11.11.2004 at 10:41:17:
nikoli se nisem k ničemer prisiljevala.


Ljudje mislijo, da se ne prisiljujejo- pa se ne zavedajo, da je tudi beg v pasivnost, v čakanje na "čudežni razplet" neke vrste siljenje sebe v to, kar nismo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #110 - 12.11.2004 at 11:18:56
 
Lilith wrote on 11.11.2004 at 11:44:29:
Ljudje mislijo, da se ne prisiljujejo- pa se ne zavedajo, da je tudi beg v pasivnost, v čakanje na "čudežni razplet" neke vrste siljenje sebe v to, kar nismo.


torej ... to be more like me and less like you ...

kaj pa če si to ti. beg v pasivnost mal začasno, dokler stvar ne kristalizira ...
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #111 - 15.11.2004 at 07:36:20
 
težko je biti jaz, tudi razumeti me, je težko. še težje pa je biti nekdo drug ali biti nekaj, kar nisi. kako naj napišem. nikoli človek namreč ne ve, kaj ga čaka naslednji trenutek, ker svoje življenje ne moremo programirati. zavajo nas čustva in skušnjave...pa strasti...te so mogoče najhujše. omamane obsedene skušnjave. vas kdaj zavede že sama misel na prepovedano ljubezen?
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #112 - 16.11.2004 at 09:32:30
 
je lep tale mrzel novemberski dan. sonce sije, le greje ne. je že tako, da za lepimi trenutki pridejo tudi manj lepi...da se lepo jutro rodi kar samo od sebe...danes sem žalostna. nek prebrisk je legel v moje možganske krivulje. dvom. delam prav ali ne? delam napake? so bolj pomembna čustva ali je bolj pomembno trezno razmišljanje. imeli ste prav v večini, dragi moji. boleča je prepovedana ljubezen. ko se poleže želja, ko so hotenja dobila uteho, nastane praznina. postane misel na prepovedan sad prav grenka in cela stori dobi grenak priukus. to pa je slabo. vsa čarobna energija se razblini v vsakdanu. toliko malenkosti jo uničuje, da bi vam ne znala niti napisat. bo to epilog? ne vem. včasih dvomim o smislu življenja, dvomim tudi o tistih ljubeznih, ki so jih opevali pisci pred mano in pisali premnogi pesniki..."da je smisel življenja le v ljubezni in za ljubezen je vredno živeti"... pa žal ni popolne ljubezni. ne more biti, ker tudi Jaz pa ne Ti nisva popolna.
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #113 - 17.11.2004 at 22:21:46
 
meni se zdi še najbolj popoln trenutek

(pa ni ljubezni, pa ni človeka, ki bi bil toliko popoln)

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Zaljubljeni angel
Reply #114 - 18.11.2004 at 01:27:37
 
Angel wrote on 16.11.2004 at 09:32:30:
ko se poleže želja, ko so hotenja dobila uteho, nastane praznina. postane misel na prepovedan sad prav grenka in cela stori dobi grenak priukus. to pa je slabo. vsa čarobna energija se razblini v vsakdanu.


...res težko je spravit grenak okus iz ust...Sad...good luck... Kiss
...v novi zvezi bi še nekako šlo, v stari pa zelo težko....
...vprašanje je le, bi bil dovoljeni sad še dovolj sladak?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #115 - 18.11.2004 at 08:07:27
 
ixtlan wrote on 18.11.2004 at 01:27:37:
...vprašanje je le, bi bil dovoljeni sad še dovolj sladak?


Ni panike, bi si angelček že novi prepovedani sad našel.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #116 - 18.11.2004 at 08:20:10
 
ne vem, če bi si našla nov sad naslade, ker ga tud iščem ne. trenutno ne, za v naprej pa ne vem, pa ti Lilith tud ne.
v iskanju pa je vedno tako, da najdeš tisto, kar ne iščeš in kadar najdeš, je zagotovo to, kar nisi iskal.
nikoli nisem bila zagovornik varanj, ampak se nardi, ker angeli nismo angelski.
lp
Anđi
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zaljubljeni angel
Reply #117 - 18.11.2004 at 08:48:20
 
Angel wrote on 18.11.2004 at 08:20:10:
ne vem, če bi si našla nov sad naslade, ker ga tud iščem ne. trenutno ne, za v naprej pa ne vem, pa ti Lilith tud ne.
Anđi


Tukaj pa je treba ene stvari jasno postaviti. V partnerski zvezi, v kateri bi imela potrebo izven nje karkoli iskati, bi se jaz NAJPREJ vprašala, kaj je narobe. Pa če se da kaj rešiti. Pa se na podlagi tega odločala, a jo prekinem ali vztrajam.
Da bi pa varala? Ojej, en kup razlogov proti temu je, najpomembnejši je pa moja etika.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Zaljubljeni angel
Reply #118 - 18.11.2004 at 09:08:54
 
zajeban je po varanju zaupanje do drugih ohranjat (če sem jaz živela dvojno življenje, ga lahko vsak) kar lahko vodi do paranoje, ki potem uničuje odnose... in zajeban se je znebit občutka krivde, ki začne najedat osebno etiko, kodeks časti in posledično samospoštovanje...

najbl koristn si je zato vse skp odpustit in si za v bodoče postavt določena pravila
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Zaljubljeni angel
Reply #119 - 18.11.2004 at 09:10:03
 
Lilith wrote on 18.11.2004 at 08:48:20:
Tukaj pa je treba ene stvari jasno postaviti. V partnerski zvezi, v kateri bi imela potrebo izven nje karkoli iskati, bi se jaz NAJPREJ vprašala, kaj je narobe. Pa če se da kaj rešiti. Pa se na podlagi tega odločala, a jo prekinem ali vztrajam.
Da bi pa varala? Ojej, en kup razlogov proti temu je, najpomembnejši je pa moja etika.



Lilith, sem radovedna ... pa je bila tvoja etika vedno tko trdno zgrajena? ... ker je to zanimvo, ne, da opažam, da nekaterim tudi ni potrebno it čez takšne ali drugačne preizkušnje ...
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11