Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 16008 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #30 - 07.12.2004 at 13:38:15
 
Bardo_Thodol wrote on 07.12.2004 at 13:07:30:
Seveda, saj to ti razlagam, da gre za kulturno pogojeno "prevaro", ki je pogosto prisotna tudi v živalskem svetu.

Tudi širše v živalskem svetu je kar precejšen delež (mnogo mnogo večji od 5%) samcev, ki samicam izdatno pomagajo pri vzreji mladičev. Ne bi našteval mnogih vrst primatov, sesalcev, ptic  in celo žuželk, kjer se v parih trudijo za svoj zarod. V mnogih je prisotna tudi poligamnost, obstaja pa tudi nekaj takih, kjer ne samica ne samec ne skrbita za zarod ampak ga prepustita samega sebi.




a ni to čudno, da za vsako situacijo najdemo opravilčilo v živalskem kraljestvu ... samo da se naša ritka ne čuti ogroženo in postavljeno pred moralno (ups kulturno) dilemo   Roll Eyes

tako za poligamijo, kot monogamijo, celo opravičilo za zapuščanje otrok v oskrbo drugim

yeah right
8)




Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Varanje v mislih?
Reply #31 - 07.12.2004 at 13:52:18
 
Ne iščem opravičil v živalskem svetu (čeprav ne smemo pozabiti, da smo tudi sami živali), pač pa naštevam biološka dejstva, pri drugih vrstah. Te so pa itak tako raznolike, daj lahko vsak najde točno tako vrsto, ki najbolj ustreza njegovim predstavam o "normalnosti" ali "naravnosti".

Sicer pa, a ni zanimivo, kako tudi tale konverzacija prav lepo odslikava biološka dejstva pri nas ljudeh.

Kot predstavnik moškega spola sem posebej omenil, da so lahko tudi sultani srečni z več ženami.
Kot predstavnica ženskega spola se pa (razumljivo) zgražaš nad tem, kakšni da so "Slovenčki, ki nočejo niti preživnine plačevati"   če se že naokoli gonijo ...

Hehe, tudi poimenovanje je pomenljivo, Slovenčki   8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Varanje v mislih?
Reply #32 - 07.12.2004 at 18:18:34
 
sinjeoka wrote on 07.12.2004 at 12:59:58:
v človeški vrsti pa vsaj pri Slovenčkih število samohranilk strmo narašča (če pa pomislim, kakšen delež očetov preživnine nikoli ne plača me se mi pa ob teh besedah res začne od smeha kolcat)


Tole strmo naraščanje mi diši po statistiki, kjer število mater samohranilk strmo rastejo. Ta "strmo" je v veliki meri rezultat tega, da se pari več ne poročajo in ko oče po rojstvu na socialni službi podpiše očetovstvo, je mati avtomatsko uvrščena med samohranilke.

Osebno poznam tri matere samohranilke, ki so se skurbale in prišlo je do ločitve. Zdaj te "matere samohranilke" dobivajo lepe alimente plus lepe otroške dodatke.

Poznam pa tudi nekaj primerov, kjer oče noče plačevati alimentov.

Torej Sinjeoka, ne posplošuj in ne meči vseh "Slovenčkov" v isti koš.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Varanje v mislih?
Reply #33 - 07.12.2004 at 18:53:44
 
Quote:
Osebno poznam tri matere samohranilke, ki so se skurbale in prišlo je do ločitve. Zdaj te "matere samohranilke" dobivajo lepe alimente plus lepe otroške dodatke.



Hehe, Iga, kak se to zlovešče sliši...so se skurbale... Pa saj to ni povezano s vprašanjem preživnine. Jasno, da je ootroka potrebno oskrbeti. Tudi če bi skupaj živeli, bi šel denar v ta namen. Torej?  Ali pa si hotel povedati, da imajo te ženske otroke predvsem zaradi visokih preživnin pri sebi; sicer bi jih brez zadržkov prepustile očetom. (take primere pa jaz poznam)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Varanje v mislih?
Reply #34 - 07.12.2004 at 21:02:03
 
Lilith wrote on 07.12.2004 at 18:53:44:
Hehe, Iga, kak se to zlovešče sliši...so se skurbale... Pa saj to ni povezano s vprašanjem preživnine. Jasno, da je ootroka potrebno oskrbeti. Tudi če bi skupaj živeli, bi šel denar v ta namen. Torej?  Ali pa si hotel povedati, da imajo te ženske otroke predvsem zaradi visokih preživnin pri sebi; sicer bi jih brez zadržkov prepustile očetom. (take primere pa jaz poznam)


Ja tudi take primere poznam.

Ti bom en primer povedal. Mož in žena in dve hčerki, on dela na hiši, da jim omogoči topel dom. Ona se medtem potika iz butika v butik in nakupuje. On najame kredite za hišo, ona še malice ne pripravi. Ona se "skurba" in ga zapusti. Na sodišču otroke prisodijo materi, ker on nima stanovanja, le nedokončano hišo v kateri si za silo uredi sobo in kuhinjo in otroško sobo. Zdaj ga ona toži še za hišo, za katero ni prispevala nič. Otroci imajo rajši njega, ona onemogoča stike. Po posredovanju socialne so stiki omogočeni. Kljub temu še vedno nagaja. Ko gre na na "kurbarijo" otroke rajši pelje k svojim staršem ali najame varuško, čeprav otroci jočejo in hočejo k očetu.

On ima kredit za bajto 50 tisoč, plačuje alimente 40 tisoč, ostane mu 60 tisoč. Kljub temu še večkrat kaj kupi hčerkam, ki jih ima zelo rad. sam je večkrat lačen.

Ona prejema plačo 210 tisoč, poleg tega še alimenti 40 tisoč in še otroški dodatek. Torej okoli 300 tisoč.

On želi hišo prepisati na hčerki, ona hoče denar in pravi, da se bodo hčerke že znašle, ko bodo velike.

On pravi, da se bo vse uredilo in da ji bodo hčerke to vse vrnile, ko bodo odrastle.

Jaz bi ji vrat zavil. Roll Eyes
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #35 - 07.12.2004 at 21:46:51
 
Iga,  Smiley

svetuj mu, (nujno) naj se obrne na Društvo OSTRŽEK, ga. Boža Plut.

(in to jaz sedaj brez zajebancije)



Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #36 - 07.12.2004 at 21:49:10
 
ma ja, sej verjetno ne veš, zakaj se gre -- oni se borijo za pravice očetov -- pismo, pa reči mu naj ne bo tok pasiven, naj zrihta, zaradi hčerkic vendar!!
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Varanje v mislih?
Reply #37 - 07.12.2004 at 22:49:46
 
Ali pa PODOS - Pravica otrok do obeh staršev.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Varanje v mislih?
Reply #38 - 07.12.2004 at 22:54:22
 
siaj wrote on 07.12.2004 at 21:46:51:
Iga,  Smiley

svetuj mu, (nujno) naj se obrne na Društvo OSTRŽEK, ga. Boža Plut.

(in to jaz sedaj brez zajebancije)


Hvala, mu bom povedal. Kje pa je to društvo? Ali samo v LJ? Ker ta moj prijatelj je iz Celja. Ker tako kot pa tej ženski seka, pa ni normalno. In potem ga izkorišča in mu grozi, ker ve, da bi naredil vse, da bi bil skupaj s hčerkama. In tude one z njim.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Varanje v mislih?
Reply #39 - 07.12.2004 at 22:55:49
 
Lilith wrote on 07.12.2004 at 22:49:46:
Ali pa PODOS - Pravica otrok do obeh staršev.


Tudi to mu bom posredoval. Ma, mu bom kar jutri za prebrat tole dal.

Hvala.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Varanje v mislih?
Reply #40 - 07.12.2004 at 23:35:09
 
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Varanje v mislih?
Reply #41 - 08.12.2004 at 07:54:40
 
picola wrote on 06.12.2004 at 17:45:19:


Tko da...to zame ni glih neko črno-bela tema,ampak nekje vmes. Sicer pa je tut tako,da nekateri ljudje živijo v zvezah,v katerih imata oba tut druge partnerje in če se oba zmenta,da je to ok,pol to pač ni varanje,al? In še marsikaj drugega,kar za nek par ni normalno(ker se al ne strinjata oba al pa sam eden od njiju)je za drug par pa čist ok in mislim,da je to tako tut pri tej temi.Če se oba zmenta,da je misel na drugega varanje,potem to tut je,če pa ne pa pač ne...sam zment se je potrebno. In vse je odvisno od posameznika. In vsak ma po svoje in zase prav.My opinion.


Bom uporabil to razmišljanje Picole za moje lastno razmišljanje na to temo.
Menim, da je prvo kar je dobro za vsakega posameznika, ki želi sebi res dobro to, da ne ustvarja odnosa do sebe na osnovi primerjanja z drugimi.

Zanimivo kako se je ta "dril svobode" zalezel tudi v področje spolnosti.  Ampak konec koncev - a to ne sovpada z nezanesljivostjo ljudi po sebi. Moto - nadmudri drugega , saj smo itak vsi enaki ( t.j. nezanesljivi , neodkriti in nepošteni ) je del našega vsakdana . Moralna dolžnost vsakega posameznika do sebe je, da "opravi" s tem na način odnosa do samega sebe ( beri : samospoštovanje ). Po mojem mnenju se redko kje še bolj izkazuje odnos posameznika do samega sebe kot na področju spolnosti . Spolnost je deliti svoje telo in dušo z nekom drugim. V dobro in srečo vsakega človeka je  to sveti prostor, ki ga ni mogoče opisati  le z besedami kot so strast in spolna privlačnost.
Problem "drila svobode" je, da če želiš biti high, kul in " na liniji " potem se moraš odpovedati duši ( beri: sebi ). Rezultat vsega tega je : uporaba in zloraba drug drugega. Osebno me  asociira to na situacijo razprodaj v trgovinah : pomeriš neko coto,se pogledaš ...., če ti je slučajno   všeč  jo vzameš ( saj ni  draga ), če pa ne - jo vržeš  nazaj  v koš z blagom.

Back to top
« Last Edit: 08.12.2004 at 09:26:37 by Toni_Zamene »  

Svašta.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #42 - 08.12.2004 at 08:30:07
 
Quote:
Hvala, mu bom povedal. Kje pa je to društvo? Ali samo v LJ? Ker ta moj prijatelj je iz Celja. Ker tako kot pa tej ženski seka, pa ni normalno. In potem ga izkorišča in mu grozi, ker ve, da bi naredil vse, da bi bil skupaj s hčerkama. In tude one z njim.


to društvo je mislim, da tam nekje pri LJ, na dolenjskem koncu

ampak naj jih pokliče .. tam se tudi borijo za pravice otrok ločenih staršev, predvsem za njih  Wink

nudili mu bodo koristne informacije, svetovali ... mislim, da obvladajo tudi odvetniške in pravne nasvete, poleg tega mislim, da se dobivajo in se podpirajo, ker ljudi s podobnimi problemi je dost

itak ni frke, če je iz Celja ... naj pokliče, potem bo pa videl kako se mu bo zdelo

jaz z njimi še nisem kontaktirala, poznam pa ljudi, ki so in imajo + izkušnje

lp  Smiley


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Varanje v mislih?
Reply #43 - 08.12.2004 at 10:11:09
 
Toni_Zamene wrote on 08.12.2004 at 07:54:40:
Bom uporabil to razmišljanje Picole za moje lastno razmišljanje na to temo.
Menim, da je prvo kar je dobro za vsakega posameznika, ki želi sebi res dobro to, da ne ustvarja odnosa do sebe na osnovi primerjanja z drugimi.

Zanimivo kako se je ta "dril svobode" zalezel tudi v področje spolnosti.  Ampak konec koncev - a to ne sovpada z nezanesljivostjo ljudi po sebi. Moto - nadmudri drugega , saj smo itak vsi enaki ( t.j. nezanesljivi , neodkriti in nepošteni ) je del našega vsakdana . Moralna dolžnost vsakega posameznika do sebe je, da "opravi" s tem na način odnosa do samega sebe ( beri : samospoštovanje ). Po mojem mnenju se redko kje še bolj izkazuje odnos posameznika do samega sebe kot na področju spolnosti . Spolnost je deliti svoje telo in dušo z nekom drugim. V dobro in srečo vsakega človeka je  to sveti prostor, ki ga ni mogoče opisati  le z besedami kot so strast in spolna privlačnost.
Problem "drila svobode" je, da če želiš biti high, kul in " na liniji " potem se moraš odpovedati duši ( beri: sebi ). Rezultat vsega tega je : uporaba in zloraba drug drugega. Osebno me  asociira to na situacijo razprodaj v trgovinah : pomeriš neko coto,se pogledaš ...., če ti je slučajno   všeč  jo vzameš ( saj ni  draga ), če pa ne - jo vržeš  nazaj  v koš z blagom.




Uporabljam tole Tonijevo razmišljanje (že spet  Smiley ) za pokrepitev tistega drobnega impulza v meni, ki ga je Bardo zavrgel in poteptal s floskulo, da gre za "propagando v imenu točno določenega kulturnega vzorca.

V življenju se mi je ogromnokrat zgodilo, da sem se poskušala upirati pred modo tega, kar je Toni tako krasno prepoznal kot zlorabo drug drugega. Po večini - če sem si le drznila dvigniti glas - je en kup krokarjev planil name in mi dopovedoval, da sem "slaba" (beri: zakompleksana, zafrustrirana, nesvobodna, podlegla moralnim in kulutrno pogojenim vzorcem....). Danes razumem, od kod ta njihova nuja, prepričati me, da moje doživljanje ni pristno.Smiley
In ker razumem, sem veliko manj nesrečna in se lahko bolj spoštujem in grem po svoji poti, ki je zame edina prava, čeprav nikoli ni "moderna".

In vedno znova čutim globoko hvaležnost do ljudi, ki znajo ubesediti vsa moja občutenja in vso bolečino in jezo, ki ji je bilo zavoljo družbenih pritiskov prepovedano priti na dan ali pa  je bila celo transformirana "proti meni".
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Varanje v mislih?
Reply #44 - 08.12.2004 at 11:08:46
 
Lilith wrote on 08.12.2004 at 10:11:09:
In vedno znova čutim globoko hvaležnost do ljudi, ki znajo ubesediti vsa moja občutenja in vso bolečino in jezo, ki ji je bilo zavoljo družbenih pritiskov prepovedano priti na dan ali pa  je bila celo transformirana "proti meni".

Takoimenovani družbeni pritiski niso nič drugega, kot vsiljevanje (propagiranje) določenih kulturnih vzorcev.
Dilema nastane, ker so za normalno funkcioniranje vsake družbe nekakšni vzorci vedno potrebni, če ne celo nujni.

Kar se mi zdi pomembno pa je, da te vzorce, pa kakršni koli že so, ozavestimo.
Pri tem je dobro biti čimbolj dosleden, si "naliti čistega vina" in reči "bobu bob" ter začeti z rušenjem  praktično vseh tabujev po vrsti, ker nas ti zaradi iracionalnosti itak samo tlačijo in so kot taki bolj kot ne škodljivi.

Po porušenju vse te navlake (kar ni enostavna naloga), pa je potrebno za uspešno funkcioniranje v družbi začeti vzorce ponovno graditi.
Novo zgrajeni vzorci bodo navzven lahko izgledali celo isto ali podobno prejšnjim, že porušenim,  vendar s to pomembno razliko, da ne bodo več oni obvladovali nas, ampak mi njih.
Novi vzorci naj ne bi več  temeljili na iracionalnih in od zunaj (največkrat s strani ideologij in religij) diktiranih vzpodbud, ampak od znotraj, na večjem razumevanju in spoštovanju ter upoštevanju drugih (živih bitij in njihovih načinov življenja).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4