Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 15996 times)
exodus
Ex Member




Varanje v mislih?
14.09.2004 at 10:37:47
 
Zanima me , kako vi gledate, posebaj ženski vidik me zanima, na ta pojav, da recimo moški obračajo poglede za čednimi deklicami, da se njihove oči ustavijo recimo na dekolteju, nogah itd. Da se njihov pogled tako rekoč avtomatično ustavi na ženskih oblinah in se dobesedno zazrejo vanje, dasiravno vstran gledajo in tega partnerju ne kažejo, da so opazili simpatično punco, ali pasi tudi samemu sebi ne upajo priznati, da so gledali za drugo, da raje zanikajo vse to.

Se varanje zgodi že na miselni ravni, ko si nekoga poželimo, čeprav vse to ostanejo naše skrivne fantazije?

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #1 - 15.09.2004 at 11:07:51
 
ja tko. ljudje mislimo. neizbežno je dejstvo, da bi nas en in isti partner privlačil tako močno, da ne bi vsaj kdaj v mislih pomislili na koga drugega. in to je to.

misel je telo postalo.
spolno privlačimo se lahko,
pa vendar s tem ne varamo.

prava ljubezen je z dušo prikovana na ljubljenega.
prikovano pa ni telo,
zato varamo.-
in TO je TO.
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
invisible
1
*
Offline


Posts: 47

Gender: male
Re: Varanje v mislih?
Reply #2 - 03.12.2004 at 03:02:35
 
Eno je pomislit da bi sel proc in probal se s kiro drugo, drugo pa je met nekoga tocno dolocenega v mislih in "varat" z njim - to se mi se ni zgodilo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #3 - 03.12.2004 at 20:37:15
 
Partnerstvo potegne s sabo tudi neko merico egoizma. Da hočemo osebo imeti samo za sebe. Da si želimo, da bi bili za partnerja sami in edini.
Torej, če partner pogleda drugo, drugo kot spolni objekt ali več kot samo dobro sosedo, prijateljico, se vedno pojavi bojazen (če imaš partnerja rad, seveda), da bo partnerstvo šlo v tri krasne.

Ali je to že varanje? Odvisno, kako pojmuješ varanje. Ali je varanje takrat, ko se fizično dva dotakneta (in je vmes pripeta še spolna privlačnost), ali je varanje šele akt sam, ali pa je varanje že razmišljanje o varanju samem.
Jaz se tukaj naslanjam na občutke. Torej, ne samo da razmišljamo o nekem varanju, ampak da si to želimo, da si predstavljamo, kako naj bi to potekalo... in so v nas neki občutki, napetost, pričakovanje.

Ali fant že s pogledom na drugo vara svojo partnerko. Jaz bi rekla da ne, dokler niso zraven tudi želje in občutki.

Back to top
 
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #4 - 03.12.2004 at 21:36:57
 
invisible wrote on 03.12.2004 at 03:02:35:
Eno je pomislit da bi sel proc in probal se s kiro drugo, drugo pa je met nekoga tocno dolocenega v mislih in "varat" z njim - to se mi se ni zgodilo.


to je men isto-oboje kaže da nis zadovolen s trenutnim partnerstvom!! tista druga oseba pa ni važn al je določena al pač sam ena željena k bi se s tabo bolš štekala!!!
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #5 - 04.12.2004 at 12:10:47
 
spark wrote on 03.12.2004 at 21:36:57:
to je men isto-oboje kaže da nis zadovolen s trenutnim partnerstvom!!


Ne moremo biti vedno in 100% zadovoljni s svojim partenrstvom. Torej se v vsakem odnosu zgodi, da "varamo" svojega partnerja, potemtakem.  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #6 - 04.12.2004 at 13:38:14
 
N. wrote on 04.12.2004 at 12:10:47:
Ne moremo biti vedno in 100% zadovoljni s svojim partenrstvom. Torej se v vsakem odnosu zgodi, da "varamo" svojega partnerja, potemtakem.  ???


to je blo mišljeno v primeru, da pomislš na kerokol drugo osebo, kako bi blo bolš z njo kot s tvojmu partnerjem. To da na čase nisi zadovoln/a s tvojmu partnerstvm, še ne pomen nujno, da si v mislih predstavlaš eno neznano (namišljeno-željeno-'idealno'-krkol!!!)/znano osebo, kako bi blo bolš z njo!! lahko stvari probaš razčistit s stvojmu partnerjm, ali pa pač končata in je, brez varanja v mislih Wink To da si nezadovoljen s svojmu partnerjm in si zravn predstavlaš bit s kerokol drugo osebo in kako bi ti blo bolše z njo (ne glede al osebo poznaš, al je sam tvoja domišljija)!!, je men varanje v mislih!!!
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Varanje v mislih?
Reply #7 - 04.12.2004 at 15:06:51
 
spark wrote on 04.12.2004 at 13:38:14:
To da si nezadovoljen s svojmu partnerjm in si zravn predstavlaš bit s kerokol drugo osebo in kako bi ti blo bolše z njo (ne glede al osebo poznaš, al je sam tvoja domišljija)!!, je men varanje v mislih!!!


to ni varanje, to je kriminal. kadar dva dolgo vztrajata v taki zvezi, se lahko totalno blokirata in kar se morta prašat je, zakaj vztrajata in predvsem česa se bojita... (no ja, nekateri razlogi so menda opravičljivi)

seveda... varanje je po mojem mnenju celo vsaka oblika neResničnosti, kadar se kažeš za drugačnega kot v resnici si, kadar ne izražaš Sebe...to je pa spet kriminal  Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #8 - 05.12.2004 at 20:54:29
 
ixtlan wrote on 04.12.2004 at 15:06:51:
to ni varanje, to je kriminal. kadar dva dolgo vztrajata v taki zvezi, se lahko totalno blokirata in kar se morta prašat je, zakaj vztrajata in predvsem česa se bojita... (no ja, nekateri razlogi so menda opravičljivi)

seveda... varanje je po mojem mnenju celo vsaka oblika neResničnosti, kadar se kažeš za drugačnega kot v resnici si, kadar ne izražaš Sebe...to je pa spet kriminal  Grin



You got that right, mister!!! (globok priklon z moje strani Wink)
Blokirata-super izraz... Česa se bojita?-super vprašanje... neResničnost...  8)
najpomembnejše: če varaš kakorkoli drugega, slej ko prej spoznaš, da si dodobra prevaral tud sebe Undecided

LP Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #9 - 06.12.2004 at 17:45:19
 
Hmmm...jst pa o tej stvari razmišljam takole...Po moje je spolna privlačnost nekaj,za kar se ne odločiš zavestno,ampak je nezavedna.Ponavadi nas pri nekom privlači nekaj iz našega otroštva(al kar nismo imeli al pa glih tisto) in zaradi teh stvari se tut zaljubimo...Pred nekaj časa se je zgodilo,da me je ful začel privlačit en kolega od Marijana.Jst sem to najprej povedala Marijanu,ki mu valda ni blo vseen,je pa zelo cenil to,da sem mu povedala.In sva se kr velik pogovarjala o tem in jst sem začela tuhtat,zakaj je to tako.Potem sem se pogovarjala še z prijateljico,ki študira psihologijo in sva pršle do zaključka,da so nam določeni ljudje privlačni,samo če se bomo pa odločli za varanje,je pa to samo naša odločitev.Je pa tut razlika al ti misliš na drugega skozi vso zvezo in tega partner ne ve,al ti pomisliš na drugega kdaj pa kdaj(kar se meni zdi čist normalno glih zaradi tega ker je za moje pojme spolna privlačnost nekaj,kar ne moreš izbirat),itd. No in potem sem ugotovila,da me pač ta njegov kolega privlači zato,ker je nasmejan,sproščen in ima močno izraženega Svobodnega otroka,čisto nasprotje mojega očeta(ravno zato me je tako zelo privlekel tudi Marijan).In ko sem se odločla,da bom o tej privlačnost povedala temu kolegu in ko sva se pogovorila(v bistvu je bil bolj monolog),je privlačnost minila.Pomagal pa mi je pri tem tut Marijan,ki iz tega ni delal neke prevelike scene in mi s tem dajal prevelikega občutka krivde(ker je čutil valda,da mi lahko zaupa,drugač mu tut ne bi povedala).
Sva se pa zmenla tut to,da če nama bo kdo kdaj všeč,da bova to privlačnost preusmerila v najino zvezo in jo s tem še obogatila in naredila strastnejšo.
Tko da...to zame ni glih neko črno-bela tema,ampak nekje vmes. Sicer pa je tut tako,da nekateri ljudje živijo v zvezah,v katerih imata oba tut druge partnerje in če se oba zmenta,da je to ok,pol to pač ni varanje,al? In še marsikaj drugega,kar za nek par ni normalno(ker se al ne strinjata oba al pa sam eden od njiju)je za drug par pa čist ok in mislim,da je to tako tut pri tej temi.Če se oba zmenta,da je misel na drugega varanje,potem to tut je,če pa ne pa pač ne...sam zment se je potrebno. In vse je odvisno od posameznika. In vsak ma po svoje in zase prav.My opinion.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Varanje v mislih?
Reply #10 - 06.12.2004 at 18:50:29
 
picola wrote on 06.12.2004 at 17:45:19:
Sicer pa je tut tako,da nekateri ljudje živijo v zvezah,v katerih imata oba tut druge partnerje in če se oba zmenta,da je to ok,pol to pač ni varanje,al? In še marsikaj drugega,kar za nek par ni normalno(ker se al ne strinjata oba al pa sam eden od njiju)je za drug par pa čist ok in mislim,da je to tako tut pri tej temi.Če se oba zmenta,da je misel na drugega varanje,potem to tut je,če pa ne pa pač ne...sam zment se je potrebno. In vse je odvisno od posameznika. In vsak ma po svoje in zase prav.My opinion.


Picola, tukaj govoriš med drugim tudi o dogovorih za poligamijo. Mene pa zanima, ali verjameš, da so tovrstni odnosi tudi pot do notranje sreče?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Varanje v mislih?
Reply #11 - 06.12.2004 at 21:40:58
 
spark wrote on 05.12.2004 at 20:54:29:
če varaš kakorkoli drugega, slej ko prej spoznaš, da si dodobra prevaral tud sebe Undecided


jap sparkica, exactly. or should i say *doh* Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #12 - 07.12.2004 at 07:10:02
 
Lilith wrote on 06.12.2004 at 18:50:29:
Picola, tukaj govoriš med drugim tudi o dogovorih za poligamijo. Mene pa zanima, ali verjameš, da so tovrstni odnosi tudi pot do notranje sreče?


Načeloma ne(govorim zase), za druge pa... ok,moram rečt,da v bistvu ne verjamem glih,da je lahko nekdo,ki je poligamen tudi notranje srečen in izpolnjen,ne izključujem pa tudi te možnosti,tako da...kakor sem že rekla...samo da paše obema partnerjema.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Varanje v mislih?
Reply #13 - 07.12.2004 at 10:00:54
 
picola wrote on 07.12.2004 at 07:10:02:
Načeloma ne(govorim zase), za druge pa... ok,moram rečt,da v bistvu ne verjamem glih,da je lahko nekdo,ki je poligamen tudi notranje srečen in izpolnjen,ne izključujem pa tudi te možnosti,tako da...kakor sem že rekla...samo da paše obema partnerjema.

O posameznikovi sreči v veliki meri odločajo tudi kulturne norme v okolju v katerem živi. Če mu vsi nenehno dopovedujejo, da imeti več žena "no good" in začne v to verjeti tudi sam, potem se v poligamnih zvezah verjetno res ne bo počutil najbolje.

Če pa okolje to dopušča, kot naprimer v islamskih državah, se lahko en poligamni sultan s svojimi stotimi ženami počuti prav srečnega in notranje izpolnjenega.   8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Varanje v mislih?
Reply #14 - 07.12.2004 at 11:02:51
 
picola wrote on 07.12.2004 at 07:10:02:
Načeloma ne(govorim zase), za druge pa... ok,moram rečt,da v bistvu ne verjamem glih,da je lahko nekdo,ki je poligamen tudi notranje srečen in izpolnjen,ne izključujem pa tudi te možnosti,tako da...kakor sem že rekla...samo da paše obema partnerjema.


pardon...morala bi rečt samo da paše vsem partnerjem... Tongue
se bi pa lahko kr skor strinjala z bardotom...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4