Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 17973 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #45 - 20.08.2004 at 09:20:15
 
Madan Gopal Das wrote on 20.08.2004 at 09:11:32:
titud... tak sistem ze zdej (torej vedno) obstaja. tj. tak sistem kjer so vsi udelezeni lahko dokoncno, neomejeno in trajno izpolnjeni. ce ne bi obstajal in tud bil dosegljiv ti sploh ne bi mogu met zelje po njem.

Ma ja, sem napisov, da obstaja še preden sem vidu tvoj post. Se  strinjaš, da mamo  sposbnost zrenja v eno vsi, le da vsak  s svojga induvidulnega nivoja?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #46 - 20.08.2004 at 09:29:49
 
titud wrote on 20.08.2004 at 09:16:46:
Tak sistem ni nobena  utopija, ki bi jo blo treba šele vzpostavit. V tak sistem smo se rodili in v takem  sistemu živimo, samo da tega ne uvidmo, ker smo se na lastno  induvidualizacijo naučil gledat kot da mora it na ručun iduvidualizacje drugega. Nč ne rabi it na račun drugega in ničememur se nam ni treba odrekat, ker celoti je vsega zadost in vlada nobenga pomanjkanja. Borba za lasten interes ni nujno hkrat borba za to, da boš drugega  prikrajšal za njegov  lasten interes, tako pojmovanje  je samo posledica ignorance za vpogled v celoto. Ignorance ne izgube, zato sem jest tolk občutljiv na 'ignore'. Vsi mamo zmeraj  sposobnost vpogleda v celoto, induvidlizirani smo samo po  nivojih, s  katerih smo sposobni  zret  na to celoto.



 


na tej demagogiji je gradila RKC, KP, sekte ...., ki so edino Enost videli v sebi ... (seveda smo se spet zaciklali v merilih jaz-enost in vsi ostali, ki morate mojo enost malikovati... in so postavljali dogme)

če bi bilo to res kar pišeš, potem najine debate in kontradiktornosti po defaultu ne bi moglo bit
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #47 - 20.08.2004 at 09:46:04
 
Religije niso ble nobene demagogija, so ble čist  realna projekcija vskokratnega nivoja dojemanja enosti, ki jo v določenem zgodovinskem obdobju  dosegu posameznik, v družbene odnose. Religije so ble bolj trdna podlaga skupnosti (kaj pa je skupnost drugega kot reazultat vskokratne predstve posmeznika o enosti)  kot so dons vse politično/pravne/ekonomske podlage državni skupnosti. Egipt se je kot briljantno organizirana država prakrat v svoji zgodovini čist razsul ne  zarad tujih vpadov ali ekonomskih kriz ampak samo zato, ker je kakšen faraon hotu zarad svoje nečimrnosti vpeljat čaščenje kakšnega novega boga, ki ni ustrezal doseženemu  nivoju folka pri njihovem uvidu enosti oz.   projekciji  te enosti v boga.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #48 - 20.08.2004 at 10:03:11
 
titud wrote on 20.08.2004 at 09:46:04:
Religije niso ble nobene demagogija, so ble čist  realna projekcija vskokratnega nivoja dojemanja enosti, ki jo v določenem zgodovinskem obdobju  dosegu posameznik, v družbene odnose. Religije so ble bolj trdna podlaga skupnosti (kaj pa je skupnost drugega kot reazultat vskokratne predstve posmeznika o enosti)  kot so dons vse politično/pravne/ekonomske podlage državni skupnosti. Egipt se je kot briljantno organizirana država prakrat v svoji zgodovini čist razsul ne  zarad tujih vpadov ali ekonomskih kriz ampak samo zato, ker je kakšen faraon hotu zarad svoje nečimrnosti vpeljat čaščenje kakšnega novega boga, ki ni ustrezal doseženemu  nivoju folka pri njihovem uvidu enosti oz.   projekciji  te enosti v boga.    


še 1x natančno preberi kaj sem napisala, nisem se obešala na religije, ampak na institucije, ki so si vzele pravico do edinozveličavnega razlaganja religije

drugače se strinjam ... vrednote so vezivo vsek družbe ... čim višji je konsenz v družbi kakšne so vrednote, tem bolj stabilna je družba ...

...ti raj povej kako doseči čim višji konsenz o skupnih vrednotah ... če se že administratorji tule ne morete zmenit, kaj so vrednote tegale foruma (oziroka kako naj bi izgledala tehnična izpeljava le teh) ... pa vas je koliko 10?

in vsak zagovarja enost (seveda skozi svojo prizmo(interes, očala,vrednote....ali kakor že hočeš to imenovati)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #49 - 20.08.2004 at 10:18:23
 
titud wrote on 20.08.2004 at 09:20:15:
Ma ja, sem napisov, da obstaja še preden sem vidu tvoj post. Se  strinjaš, da mamo  sposbnost zrenja v eno vsi, le da vsak  s svojga induvidulnega nivoja?

ja, se strinjam.

in sam si v tistem postu napisu tud, da enost ze obstaja le da mi zarad nase ignorance nimamo uvida v njo. tud s tem se strinjam.

ce sprejes dejstvo, da enost (resnica) obstaja in ce sprejemas dejstvo, da je mi ne mormo uvidt (zarad neznanja) pol mors sprejet tud dejstvo, da je enost samo-razsvetljena in da jo mi potemtakem lahko vidmo le po njeni milosti. torej se ji mormo predat. vzrok nasega neznanja je nenaklonjenost znanju/resnici. in zdej, razlicna ziva bitja so na razlicnih nivojih te predaje. predaja Resnici/enosti je edini univerzalni proces, ki Resnico po Njeni milosti razodeva. in ta proces je hkrati tudi vecen.

jaz prakticiram in tud ostalim predlagam predajo Resnici pod vodstvom svetih spisov Ved in svetih (realiziranih) oseb ki v popolnosti sledijo ta navodila.

Hari bol.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #50 - 20.08.2004 at 10:39:09
 
[quote author=sinjeoka link=1092479250/45#48 date=1092988991]

še 1x natančno preberi kaj sem napisala, nisem se obešala na religije, ampak na institucije, ki so si vzele pravico do edinozveličavnega razlaganja religije

drugače se strinjam ... vrednote so vezivo vsek družbe ... čim višji je konsenz v družbi kakšne so vrednote, tem bolj stabilna je družba ...

Vsaka religija je sistem vedenj in zanj, ki na doseženi stupnji uči posmeznika dostopat do enosti skoz njegovo raznoterost. Ta vedenja in znanja se morajo ne en način skoz učenje  prenašat iz rod, zato so ble religije v vsaki družbi  močan dejavnik  vzgoje in izobraževanja, kar samo po seb ni nč negativnega.  Za cerku kot inštitucijo pa je sevada najbolj enostavno, da njeni člani svoje induvidalnosti niti ne ozavestijo, da ostanjeo v fazi infantilnega občutenja  enosti,  ker so kot tako oblikovana čreda bolj vodljivi svojim pastirjem. Okrog take vloge certkva  si jest ne delam nobenih utavr in zarad tega je razsvetljenstvo tud tolk izpostavlo vlogo razuma, da bi se folk lahko uprl na fzikalne in pishološke zakontosti pri uporu zoper dogme.      

Quote:
...ti raj povej kako doseči čim višji konsenz o skupnih vrednotah ... če se že administratorji tule ne morete zmenit, kaj so vrednote tegale foruma (oziroka kako naj bi izgledala tehnična izpeljava le teh) ... pa vas je koliko 10?in vsak zagovarja enost (seveda skozi svojo prizmo(interes, očala,vrednote....ali kakor že hočeš to imenovati)


Največji skupna vrednosta je ohranitu in razvoj intuitivnega  uvida vsakega posmeznika v to, da smo vsi eno. Od tle  nazaj si ni noben parcialen interes  v kofliktu, če 'služi' tej enosti.

Človk intuitivno ve, kdaj  je kdo sposoben enost absorbirat na višjem nivoju. Najbolj enostavno merilo je to, da te je spsoben sprejet  v tvoji različnosti. Če ti njega nis, pol ti pač na tem nivoju še nis in morda boš šele pol, ko se mu boš nauču prepustit v zapanje. In tko dalje. To je v bistvu obraten proces od tistga, ki  smo ga dajal skoz kot otroc, ko smo se osamosvjal od totalnega zaupanja in enosti s starši. Obraten, a enako jeben, zato nam ne očitat, da se mormo zment, ker ne gre za boj iz pozicij moči za zmago, ampak za učenje zavestnega predajanja in zaupanja.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #51 - 20.08.2004 at 10:41:30
 
sinjeoka wrote on 20.08.2004 at 10:03:11:
še 1x natančno preberi kaj sem napisala, nisem se obešala na religije, ampak na institucije, ki so si vzele pravico do edinozveličavnega razlaganja religije

ja, temu se rece nestrpnost. (ki pa je simptom se ne zadostnega poznavanja enosti/resnice)

Quote:
drugače se strinjam ... vrednote so vezivo vsek družbe ... čim višji je konsenz v družbi kakšne so vrednote, tem bolj stabilna je družba ...

se strinjam.

Quote:
...ti raj povej kako doseči čim višji konsenz o skupnih vrednotah ...

z naukom iz svetih spisov Ved ter z lastnim cimboljsim zgledom sledenja tega nauka.

kaj pa ti predlagas?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #52 - 20.08.2004 at 12:18:03
 
Madan Gopal Das wrote on 20.08.2004 at 09:11:32:
da bi uvidl in vstopl v tak idealn/zeljen sistem pa rabmo met najprej milost Srimati Radharani (oz. verodostojnega duhovnega ucitelja) in naso popolno iskrenost.

v tej zdejsni dobi lahko prakticiramo popolno iskrenost tko, da izgovarjamo sveta imena Boga pod vodstvom Bozjih cistih castilcev.

Hari bol.

titud, a se strinjas s tem?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #53 - 20.08.2004 at 12:27:33
 
Madan Gopal Das wrote on 20.08.2004 at 12:18:03:
titud, a se strinjas s tem?

Hari bol.



Kot prinip mi je resničen, za prakticiranje takega principa pa si mora vsak  najt  pa izbrat  seb odgovarjajoč način. Kdo sem  pa jest, da bom  sodu o verodostojnosti par tisoč let starih principov?  A se  nisva o tem že ene parkrat prerekala?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #54 - 20.08.2004 at 13:40:34
 
titud wrote on 20.08.2004 at 12:27:33:
Kot prinip mi je resničen, za prakticiranje takega principa pa si mora vsak  najt  pa izbrat  seb odgovarjajoč način. Kdo sem  pa jest, da bom  sodu o verodostojnosti par tisoč let starih principov?  A se  nisva o tem že ene parkrat prerekala?

sej zdej se ne pogovarjava o par tisoc let starih principih... midva se pogovarjava o vecnih principih, ki ce so vecni morjo veljat skos, ta skos se pa ne da dolocit kr tko z eno stevilko, a ne?

sam ce sprejmemo da je Absolut/enost samo-razsvetljen avtokrat, pol si On sam izbere nacin skos katerga se nam bo razodel, ne da si ga mi izberemo. On ga izbere, in ker je hkrati ta princip in On tudi Vse-privlacen se mu mi ne mormo (niti nocmo) upirat prav dolg.

npr. ilustracija : ce hocmo ponoc osvetlit sonce ga nam ne bo uspel z nobeno lucjo, reflektorjem, sveco itd. zakaj? ker sonce je samo-razsvetljeno. On si izbere nacin, kdaj in kako ga lahko mi vidimo, tj. ko zjutraj vzide. Pa se takrat ga vidimo s pomocjo soncnih zarkov, oz. njegove milosti.

zato pravim, da je predaja edini proces spoznavanja Resnice take kakrsne je. In ker je Resnica vecno nad nami (ker ocitno smo mi tisti, ki smo v neznanju, kot si ze sam napisal prej) smo mi cist po logiki vecno odvisni od te Resnice kolk se nam Ona hoce razodet.

sicer sem te pa sprasval, ce se strinjas s procesom spoznavanja Absolutne resnice kot je opisan v Vedah in kot ga zivijo realizirani svetniki?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #55 - 20.08.2004 at 14:28:28
 
Madan Gopal Das wrote on 20.08.2004 at 13:40:34:
sej zdej se ne pogovarjava o par tisoc let starih principih... midva se pogovarjava o vecnih principih, ki ce so vecni morjo veljat skos, ta skos se pa ne da dolocit kr tko z eno stevilko, a ne?


O.k., sory, new gre za starost, gre za večnost, čeprav je tud starost atribut večnosti.  

Quote:
sicer sem te pa sprasval, ce se strinjas s procesom spoznavanja Absolutne resnice kot je opisan v Vedah in kot ga zivijo realizirani svetniki?


Očitno se je mogoče realizirat skoz proces, tko kot zapisan Vedah. Nimam razloga, da bi v to dvomu, ampak odsotnost dvoma v to mi sama po seb ne daje nobenga jamstva, da bom tud sam deležen enake  milosti, kot  so jo bli deležni oni.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #56 - 20.08.2004 at 14:33:29
 
titud wrote on 20.08.2004 at 14:28:28:
Očitno se je mogoče realizirat skoz proces, tko kot zapisan Vedah. Nimam razloga, da bi v to dvomu, ampak odsotnost dvoma v to mi sama po seb ne daje nobenga jamstva, da bom tud sam deležen enake  milosti, kot  so jo bli deležni oni.

to si dobr napisu.

hoces povedat, da odstrant dvom ni dost... da je treba poleg odstranitve dvoma okusit tud nek pozitiven stimulant za sprejem teorije/procesa?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #57 - 20.08.2004 at 14:59:26
 
Madan Gopal Das wrote on 20.08.2004 at 14:33:29:
to si dobr napisu.

hoces povedat, da odstrant dvom ni dost... da je treba poleg odstranitve dvoma okusit tud nek pozitiven stimulant za sprejem teorije/procesa?

Hari bol.


Hočem rečt, da odsotnost dvoma, da se  je mogoče po eni teoriji/pocesu  samorealizirat, še ni nobeno jamstvo za to, da se boš dejnasko samorealiziral. Tud stimulant v obliki 'goreče želje' ni dost.  Kvečjemu obratno, nobene želje ne smeš imet po samrealizaciji, ker je to itak proces, ki ni voden od zunanjih želja ampak je odvisen od sposbnosti  sledenja notranjim namigom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #58 - 20.08.2004 at 15:08:21
 
titud wrote on 20.08.2004 at 14:59:26:
Hočem rečt, da odsotnost dvoma, da se  je mogoče po eni teoriji/pocesu  samorealizirat, še ni nobeno jamstvo za to, da se boš dejnasko samorealiziral.

zato pa pravm, da ce ni prisotne se naravne/neprisiljene in pozitivne zelje po sprejemu/izvajanju procesa pol se ne da realizirat.

Quote:
Tud stimulant v obliki 'goreče želje' ni dost.  Kvečjemu obratno, nobene želje ne smeš imet po samrealizaciji, ker je to itak proces, ki ni voden od zunanjih želja ampak je odvisen od sposbnosti  sledenja notranjim namigom.  

se strinjam. zunanja goreca zelja se ni dost, je kvecjemu lohk prepreka. notranji namig te spontano/naravno pritegne k sprejemu procesa.

kaj teb notranji namig (tist, ki mu lahko popolnoma  vedno in kjerkoli zaupas) trenutno govori o Vedski teoriji/procesu predaje Bogu?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
fIga
Guest




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #59 - 20.08.2004 at 15:14:01
 
...

Back to top
« Last Edit: 22.08.2004 at 14:35:50 by gape »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5