Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 17978 times)
bp
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #15 - 16.08.2004 at 14:55:22
 
X wrote on 16.08.2004 at 13:52:22:
Tako rešitev omogoča vsak današnji netni forum, ampak mislim da dilema ni v tem, kaj zmore tehnika ampak ali te njene možnosti uporabit ali ne.

Gapetov že ne. Ideja ni v tem, da nekdo drug določi zate, kaj želiš brat, ampak, da si to sam izbereš in po želji ali potrebi spremeniš.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #16 - 16.08.2004 at 15:00:36
 
Aja, ti misliš, da bi vsak uporabnik imel možnost nastavitve ignoriranja kogarkoli bi hotel. Nisem te prav razumel.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #17 - 16.08.2004 at 15:03:33
 
X wrote on 16.08.2004 at 15:00:36:
Aja, ti misliš, da bi vsak uporabnik imel možnost nastavitve ignoriranja kogarkoli bi hotel.

Yes yes yes.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #18 - 16.08.2004 at 15:07:03
 
Pol pa napiši tako. Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #19 - 16.08.2004 at 15:13:06
 
X wrote on 16.08.2004 at 15:00:36:
Aja, ti misliš, da bi vsak uporabnik imel možnost nastavitve ignoriranja kogarkoli bi hotel. Nisem te prav razumel.


a to deluje tudi zoper uporabnike proxyev?
Back to top
 
 
IP Logged
 
X.topli.zblojenc
Guest




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #20 - 16.08.2004 at 15:22:20
 
X wrote on 16.08.2004 at 15:00:36:
Aja, jz mislim, da bi me vsak uporabnik tega foruma moral pofukat v rit. Nisem preveč pameten.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex.je.posranec..
Guest




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #21 - 16.08.2004 at 15:22:33
 
sinjeoka wrote on 16.08.2004 at 15:13:06:
a to deluje tudi zoper potrebne blond uporabnice?

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #22 - 16.08.2004 at 15:30:35
 
Quote:
Gapetov že ne. Ideja ni v tem, da nekdo drug določi zate, kaj želiš brat, ampak, da si to sam izbereš in po želji ali potrebi spremeniš.

bp


Takle 'ignor' na gapetovem forumu že  deluje, kjer smo na  zaprtem delu foruma  posvečeni administratorji na 'ignore' od vseh ostalih. Jest v tem 'ignore' ne  vidm prave nove  kvalitete, ker zadeve z 'ignor' ustvraja bolj nove  dvojnosti kot enost, ki naj bi se je iz mnogoterosti učil sprejemat tle gor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #23 - 16.08.2004 at 15:54:52
 
titud wrote on 16.08.2004 at 15:30:35:
Takle 'ignor' na gapetovem forumu že  deluje, kjer smo na  zaprtem delu foruma  posvečeni administratorji na 'ignore' od vseh ostalih. Jest v tem 'ignore' ne  vidm prave nove  kvalitete, ker zadeve z 'ignor' ustvraja bolj nove  dvojnosti kot enost, ki naj bi se je iz mnogoterosti učil sprejemat tle gor.    

Titud,

tukaj ste si vi sami izbrali to vašo privat kamrco, da tam počnete, kar pač tam počnete, nismo vam je mi določili, ali naredili tako, da smo se obrnili stran.

za tisto enost skozi pluralnost se pa kaj lahko zgodi, da se ji zaradi vse navlake marsikdo ne bo zmogel niti približat. Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #24 - 16.08.2004 at 19:36:10
 
Quote:
Titud,

tukaj ste si vi sami izbrali to vašo privat kamrco, da tam počnete, kar pač tam počnete, nismo vam je mi določili, ali naredili tako, da smo se obrnili stran.

za tisto enost skozi pluralnost se pa kaj lahko zgodi, da se ji zaradi vse navlake marsikdo ne bo zmogel niti približat. Wink

bp

Una dodatna  kamrca pa 'ignore' funkcija mata skupno to, da uvjata dvojnost v imenu večje funkcionalnosti sistema. V bistvu ustvrjata en virtualen svet, ki ga predočiš le, če  ti ga je dovoljeno vpoklicat al pa če si ga dovoliš vpoklicat. V tem smislu je  svet, ki ti ga je dano videt,  zate zavestno   čist drgač kot je svet za  druge.

Kolikr je razumem tvojo teorijo,   zunanja/objektivna resnčnost sama po seb ne obstaja. Obstaja  samo konvenvencionalna/dogovorjena resničnosti, ki je nekašna  rezultatnta  zavestnih   intrepretacij  in  'slepih peg' kot nezvednih interpretacij. In če objektivne realnosti ne priznaš, pol  je edini kriterij realnsti nejna funkcionalnost zate oz. vse udeležence konvencije. V tem smislu ne more bit neovenih posledic za realnost, če se konvencija spremeni s konsenzenzom tako, da tako spremenjeno vsi prizanjo  kot novo dogovoreno resničnost.  

Jest na resničnost ne gledam kot kreacijo konvencije. Jest objektivno resničnost prizanavam kot tako, ampak hkrat priznavam, da je zame nespoznavna, ker s svojo interakcijo vnašam vanjo neko  'napako', ki je plod moje subjektivno videnje resnice. Če tako subjektivno napako multipliciram X tolk pa tolk folka, mi nakaj prišepetuje, da se z objektivno resničnostjo ni za hecat, ker naša predstava o njej lahko dost bolj iztirjnea/neuravnovešena kot se nam lahko zdi,  da je, in lahko orenh zamaje in clo sesuje našo konvencionalno resničnost.

Dovolj zateženo?      
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #25 - 17.08.2004 at 17:04:37
 
Titud, ravno prav zateženo, sem itak obljubil Lilth in Sinjeoki en tak demo  :

Enost o kateri govoriš razumem kot enost oz. zlitost s svetom, torej dejstvom, da so meje med mojim pojmovanjem mene in sveta okrog mene zabrisane, ali še bolje fluidne.
Dvojnost pa pomeni strogo ločevanje med menoj in svetom, oz resničnostjo, ki je tam zunaj in na katero se jaz odzivam, se ji prilagajam ali se ji upiram, se z njo borim in zaradi nje najverjetneje tudi trpim.

Pri klasičnem pojmovanju resničnosti, kot objektivnega zunanjega sveta je vsak iskalec "enosti" kaj kmalu postavljen pred problem kako poenotit pogled na fizične meje svojega telesa, oz. da ne glede na to, kako močno nekdo drug tolče z glavo ob zid, ne bo začutil fizične bolečine. Nekateri zanikajo telo in se v celoti identificirajo z "duhom", torej tistim kar se dogaja v glavi, pri tem pa pozabijo, da njihov duh v zelo veliki, celo kar večinski meri, določa njihovo telo z vsemi njegovimi omejitvami, lastnostmi in posebnostmi.

Pa je že recimo Kant prišel do tega, da je spoznanje objektivne resničnosti nekaj, kar presega moč človeškega uma in potem iskal tam v etiki kakšen ročaj, za katerega bi se lahko potegnil iz neogotovosti v katero se je sam spravil.

Skratka,  moji cilji so manj ambiciozni, briga me za objektivni zunanji svet, se bom pač poskušal znajti v teh bolj ali manj virtualnih. Bolj jih imamo za virtualne (kot naprimer vse reči na netu), bolj je očitno, da so oblikovani ne toliko (čeprav jih tudi ne gre zanemariti) iz nekih višjih sil, ampak predvsem iz naših (skupnih) predstav, misli, izmenjav mnenj in dejanj.

Tako da je problem enosti in dvojnosti v tem primeru preveden na (mojo) celovitost in integriteto. Doseči vsestranskost ali celovitost je po mojem mnenju ena največjih iluzij, že zaradi svoje omejenosti in končnosti bom lahko vsestaransko in celovito pogledal samo na zelo omejene in končne probleme, nobena indukcija pa mi ne omogoča kakršnekoli generalizacije, brez da bi zašel v kreiranje umetnih svetov (oz. "dvojnost", kar je tudi tvoj očitek). Umetni svetovi pa so tisti, kjer je za njihovo popolno funkcioniranje ne odstopajo od mojih predstav o njihovi popolnosti, kar pomeni, da je potrebno izključiti tudi motnje, ki jih lahko povzročijo drugi. Vendar to velja samo v primeru, da si prizadevam za celovitost oz. "objektivnost", ki pa po mojem mnenju iz zgornjih razlogov ni mogoča, niti nujna. Za kolikor toliko normalno funkcioniranje v teh virtualnih svetovih mi zadošča že občutek integritete, pa še ta zato, ker nisem sposoben ustvariti več neodvisnih in kolikortoliko konsistentnih osebnosti, ki bi bile sposobne komunikacije z drugimi.

In po mojem mnenju moja integriteta ni ni niti približno načeta, če ne preberem ravno vsakega prispevka, ki ga napiše kak kr_eten ali kak drug kreten.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #26 - 17.08.2004 at 23:57:21
 
Quote:
In po mojem mnenju moja integriteta ni ni niti približno načeta, če ne preberem ravno vsakega prispevka, ki ga napiše kak kr_eten ali kak drug kreten.

bp


Vidiš mene tudi to ne prizadene. Samo jeba je to, da nekaj starih in resnih uporabnikov foruma to prizadene. Nekdo nekaj napiše, pa ga sralec quota in ta quot vsebinsko spremeni. Je pa zanimivo, da tale sralec pozna veliko ljudi na forumu, torej tudi tiste, ki jih že dolgo ni tu gori. In sklep je lahko samo tak, da se nekdo od stare garde lepo heca. Ampak jeba je to, da se heca neokusno.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #27 - 18.08.2004 at 12:43:35
 
Quote:
Skratka,  moji cilji so manj ambiciozni, briga me za objektivni zunanji svet, se bom pač poskušal znajti v teh bolj ali manj virtualnih. Bolj jih imamo za virtualne (kot naprimer vse reči na netu), bolj je očitno, da so oblikovani ne toliko (čeprav jih tudi ne gre zanemariti) iz nekih višjih sil, ampak predvsem iz naših (skupnih) predstav, misli, izmenjav mnenj in dejanj.

Ne moreš zanikat, da tudi kot taki prticipirajop pri kreaciji  objektivne resničnosti, ki nam ni doumljiva in v etm smilsu 'višja'.  

Tako da je problem enosti in dvojnosti v tem primeru preveden na (mojo) celovitost in integriteto. Doseči vsestranskost ali celovitost je po mojem mnenju ena največjih iluzij, že zaradi svoje omejenosti in končnosti bom lahko vsestaransko in celovito pogledal samo na zelo omejene in končne probleme, nobena indukcija pa mi ne omogoča kakršnekoli generalizacije, brez da bi zašel v kreiranje umetnih svetov (oz. "dvojnost", kar je tudi tvoj očitek). Umetni svetovi pa so tisti, kjer je za njihovo popolno funkcioniranje ne odstopajo od mojih predstav o njihovi popolnosti, kar pomeni, da je potrebno izključiti tudi motnje, ki jih lahko povzročijo drugi. Vendar to velja samo v primeru, da si prizadevam za celovitost oz. "objektivnost", ki pa po mojem mnenju iz zgornjih razlogov ni mogoča, niti nujna. Za kolikor toliko normalno funkcioniranje v teh virtualnih svetovih mi zadošča že občutek integritete, pa še ta zato, ker nisem sposoben ustvariti več neodvisnih in kolikortoliko konsistentnih osebnosti, ki bi bile sposobne komunikacije z drugimi.


Maš prav, za delovanje v vseh svetovih je najpomenješa je osebnostna  integriteta. Bolj se oddaljuješ od sveta, ki te v integriteto sili z uporabo vseh petih čutov, bolj jebeno je to integriteto ohranjat.  Zato če izhajaš samo iz glave (izločiš čute), ni problem ustvarit tisoč in eno integridete, saj je vsaka zase čist funkcionalana in vsaka je iz sebe sposbna ustvarjat z vsem svojim  okoljem podobno ločenih identititet konvencionalno resničnost, v kateri čist dobro fukncionira. Ampak vsota taka delnih intgritet še ni objektivnma resničnost, nasprotno,  taka konvencionlana resničnost je  od objektivne resničnosti toliko  večja, kolikor večji je vzajemni učinek 'slepih  peg' takih delnih integritet, ki zanikajo del sebe ali dele  druge.      

Quote:
In po mojem mnenju moja integriteta ni ni niti približno načeta, če ne preberem ravno vsakega prispevka, ki ga napiše kak kr_eten ali kak drug kreten.


Če za kreiranje  lastne integrite potrebuješ   zavestno blokiranje drugih integritet (magari virtulnih), se po moje na  trdnost tako zgrajene integriteta tud v real lajfu ni za zanest. Virtualen svet je po moje kot naročen, da se naučiš zavedat pomebnosti svoje  integritete, v real lajfu pa pol sinhroniziraš ta celovit  mikrokozmos z makrkozmosom, dokler ti obeh niti ni več potrebno ločevat in  dokler sinhronizacija obeh svetov skoz upoštevnaje  tvoje enkratnosti (subjektivnosti) ne zalavfa spontano, celovito  in hkrati.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #28 - 18.08.2004 at 14:20:48
 
Se v večini strinjam, imam pa pripombo na naslednji odstavek:
titud wrote on 18.08.2004 at 12:43:35:
Če za kreiranje  lastne integrite potrebuješ   zavestno blokiranje drugih integritet (magari virtulnih), se po moje na  trdnost tako zgrajene integriteta tud v real lajfu ni za zanest.

Neprestano ignoriranje dejstev oz. dogodkov gotovo prej ali slej zruši integriteto kogarkoli, ampak en vic povedan tisoč in taprvič ni niti približno več smešen, niti nima kakšne posebne informacijske vsebine, tako da po mojem mnenju obstaja cel kup stvari, ki jih lahko res brez škode ignoriram.

Poskušat imeti vse radarje ves čas v pogonu in reagirat na vsako malenkost nediskriminatorno spada pod tisto, kar sem napisal o celovitosti. Sama količina informacij bo v tem primeru presegla tvoje zmožnosti uredit si jih, posledica tega pa bo strašanska negotovost o pomenu praktično vsega in pa paranojo, da nimaš celotne slike kaj se dogaja okrog tebe.

Zaradi ignoriranja določenih reči sem lahko sicer res butast in omejen, ampak zato vsaj mirno spim.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kreten- izziv za open-source
Reply #29 - 18.08.2004 at 14:33:21
 
O.k., se strinjam, količino je treba znat sfiltrirat, če ne te razsuje. Ampak sliltrirat ne   tako, da daš zavestno  na ignor, ker to pomen,  da  zarad npr. nesorazmerne količinskosti (ali moralne nesprejemljivosti, nesetetike ali drugih razlogov) v celot zignoriraš tud sporočilnost, ki je nezavedno odzad in bi jo mogoče nujno rabu za ustvrjanje svoje celovite  integritete.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5