Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6088 times)
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #15 - 10.08.2004 at 21:45:22
 
 Winkno , veseli me , da se ti je le odprlo in si razumel , kaj ti hočem povedati ...
vendar ,preden zaključiva ...skuliraj se in obnašaj se lepo - si razumel!!!
in ne začenjaj mi znova , ker ne bom več tako prijetna ...
pozdravček prijateljček Grin
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #16 - 10.08.2004 at 22:47:19
 
saj pravim, dokler sem se primerjala z drugimi sem bla hudo nesrečna... mislim, kaj sploh hočeš povedat? a maš kaj za povedat? pa o kopiranju ne bi s tabo

itak se misli hitro manifestirajo, tko da ni pene... good luck
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #17 - 12.08.2004 at 12:09:38
 
Petra. wrote on 10.08.2004 at 22:47:19:
saj pravim, dokler sem se primerjala z drugimi sem bla hudo nesrečna... mislim, kaj sploh hočeš povedat? a maš kaj za povedat? pa o kopiranju ne bi s tabo

itak se misli hitro manifestirajo, tko da ni pene... good luck


Kali, pričakoval bi vsaj kanček zanimanja, da si pogledaš kak zanimiv dokumentarček, kdo so bili Indijanci, od kod izvirajo, kakšna je njihova kultura, zakaj so določena plemena izmurla.... Poglej, kolikokrat imaš na SLO1 ali Discoveryju dokumentarne oz. poljudnoznanstvene oddaje na to tematiko, potem pa še tega ne veš, kje so živeli Maji in zakaj so izumrli, njihovi običaji, socialna ureditev, da so imeli obredje krvnega žrtvovanja itd... Veš sploh, kdo so mestici, kaj veš o mehiški, čilenski in perujski kulturi, zakaj so si Španci pokorili Inke? Veš zakaj Bolivijke nosijo tista smešna oblačila s klobuki, si slišala že za puščava Atakama, veš da ropajo njihove grobove? Te to, kaj zanima, nič.... vse kaj več, če sploh veš, je neki njihov lunin koledar in malo šamanskih običajev... kako okrjeno... da bi te zgodovina zanima, se raje zanimaš za druščino Harryja Potterja in bereš o palčkih...  Lips Sealed Res si blazno zrela za svoja leta, se ti res vidi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #18 - 13.08.2004 at 17:08:13
 
exodus wrote on 12.08.2004 at 12:09:38:
Kali, pričakoval bi vsaj kanček zanimanja, da si pogledaš kak zanimiv dokumentarček, kdo so bili Indijanci, od kod izvirajo, kakšna je njihova kultura, zakaj so določena plemena izmurla.... Poglej, kolikokrat imaš na SLO1 ali Discoveryju dokumentarne oz. poljudnoznanstvene oddaje na to tematiko, potem pa še tega ne veš, kje so živeli Maji in zakaj so izumrli, njihovi običaji, socialna ureditev, da so imeli obredje krvnega žrtvovanja itd... Veš sploh, kdo so mestici, kaj veš o mehiški, čilenski in perujski kulturi, zakaj so si Španci pokorili Inke? Veš zakaj Bolivijke nosijo tista smešna oblačila s klobuki, si slišala že za puščava Atakama, veš da ropajo njihove grobove? Te to, kaj zanima, nič.... vse kaj več, če sploh veš, je neki njihov lunin koledar in malo šamanskih običajev... kako okrjeno... da bi te zgodovina zanima, se raje zanimaš za druščino Harryja Potterja in bereš o palčkih...  Lips Sealed Res si blazno zrela za svoja leta, se ti res vidi...



po čem pa sklepaš, da jst nisem ničesar pogledala ali prebrala, ali whatever? v končni fazi jih tudi preko neta poznam kar nekaj, americane natives
Wink

pa zanima me zakaj skos u te obrede padaš, ki so bli tok pa tok časa nazaj... a misliš, da si zmožen raumet zaklaj so to počeli in kako so se počutili... kakor gledaš, človeštvo je lahko popolnoma negativno in krvavo (tako nas v šolah učijo), a tud sedanjost ni nič drugačna... in zakaj te tok motijo, šamani, saj v teh časih nobenga v vulkan ne vržejo ali pa fuzbal z njegovo glavo igrajo... to smo vse mi, vendarle postane življenje lažje, če iščeš, nameravaš, hočeš in želiš ddobre, lepe izkušnje... in lahko si zmanefistiraš vse...sam verjet je treba... to je pa očitno 87% zemljanom preveč težko...in so raje vodeni, kot da postanejo vodje samih sebe... Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #19 - 14.08.2004 at 19:25:41
 
Petra. wrote on 13.08.2004 at 17:08:13:
po čem pa sklepaš, da jst nisem ničesar pogledala ali prebrala, ali whatever? v končni fazi jih tudi preko neta poznam kar nekaj, americane natives
Wink

pa zanima me zakaj skos u te obrede padaš, ki so bli tok pa tok časa nazaj... a misliš, da si zmožen raumet zaklaj so to počeli in kako so se počutili... kakor gledaš, človeštvo je lahko popolnoma negativno in krvavo (tako nas v šolah učijo), a tud sedanjost ni nič drugačna... in zakaj te tok motijo, šamani, saj v teh časih nobenga v vulkan ne vržejo ali pa fuzbal z njegovo glavo igrajo... to smo vse mi, vendarle postane življenje lažje, če iščeš, nameravaš, hočeš in želiš ddobre, lepe izkušnje... in lahko si zmanefistiraš vse...sam verjet je treba... to je pa očitno 87% zemljanom preveč težko...in so raje vodeni, kot da postanejo vodje samih sebe... Smiley


Ne, mene samo zanima, če si  z veseljem ogledaš kako poljudnoznanstveno oddajo na to tematiko, ne pa  da si slišala samo za majevski koledar, ga nekaj prekopiraš v angleščini, čeglih se ti zelo malo šajna, zakaj se gre, in nič več... To se mi zdi žalostno....  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #20 - 14.08.2004 at 22:39:13
 
biče bolje
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #21 - 14.08.2004 at 23:03:51
 
Smiley
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
umrljivi
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 39

Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #22 - 11.09.2004 at 03:11:01
 
apostat wrote on 03.08.2004 at 13:32:11:
Arelena je napisala:
Kako ti naj odgovorim draga Aralena, slepec ne more voditi slepca, bolnik ne more pomagati bolniku. Torej se sprašujem, kdo je tukaj bolj zbegan in zgubljen, ti ali jaz? Saj to je ravno hudo, ko opažam, da ljudje pretirano bežijo v "duhovnost", ker so tako ali drugače neizpolnjeni in prazni. Po eni strani je to razumljivo in celo priporočljivo, saj vera daje človeku duhovno sidro z občutkom varnosti, da lažje brede skozi težave, kakršnega ne more najti nikjer drugje. Ampak pozabljate, da ne smete mešati psihologije oz. psihiatrije z vero, ker imata povsem druge cilje. Cilj psihoterapije je duševno zdravje, cilj vere pa zveličanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprašujem se, če to npr. ljudem v stiski, ki se oglašajo v Svetovalnici, če je to etično in moralno dopustno? Da če kdo trpi npr. za depresijo ali za katerokoli drugo duševno boleznijo, pa mu nekdo priporoči ali prisega na Jezusa ali Prem Rawata? V katolištvu to jasno razmejijo, da duha ne zdravijo z religijo al ivero, ampak priporočijo takšnega človeka stroki, npr. psihiatriji, da se na tamkajšnji naslov obrne, na strokovnjake, če gre za res hud problem..... Po moje je to lahko nevarno in le v redkih primerih zdravo. Vera res premika gore, a problem se pojavi, če je nimaš ali je zelo šibka, potem še kamenčka ne more dvignit.....???


Ti si mentalno bolan človek in potrebuješ pomoč v mentalno higijenski ustanovi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #23 - 13.09.2004 at 00:33:28
 
umrljivi wrote on 11.09.2004 at 03:11:01:
Ti si mentalno bolan človek in potrebuješ pomoč v mentalno higijenski ustanovi.



Svašta. A ti si pa vedec?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #24 - 14.09.2004 at 09:01:13
 
umrljivi wrote on 11.09.2004 at 03:11:01:
Ti si mentalno bolan človek in potrebuješ pomoč v mentalno higijenski ustanovi.

S čim si pa ti pokazal da si mentalno zdrav ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2