Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6089 times)
apostat
Ex Member




Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
03.08.2004 at 13:32:11
 
Arelena je napisala:
Quote:
ja , Exo ...res si mi prijatelj , to vidim po tem , da ti ni vseeno in te skrbi zame ...
nč bat...hvala za skrb ...pa saj sva vse to že davno predelala ali si pozabil?
Gnoza JE DOŽIVLJANJE IN NE TEORETIZIRANJE...zato mi ni nikoli dolgčas...
zakaj si ne dovoliš še ti malo doživljati in ne le govoriti , kaj je prav in kaj ne?
res , dobro bi bilo , če bi povedal - ni potrebno da nekaj o sebi -
temveč kaj iz sebe...
če me bereš , kot knjigo , veš , kaj mislim... Grin
pozdravček zate - tudi mene skrbi zate veš



ja Exo , kljub temu , da te je tako strah ravno tega , kar si v resnici želiš...Ljubezni ...
ti jo pošiljam - ne bo mi je zmanjkalo ..nč bat -
in včasih rada pretiravam ...posebno v stvareh , ki so mi blizu...







Kako ti naj odgovorim draga Aralena, slepec ne more voditi slepca, bolnik ne more pomagati bolniku. Torej se sprašujem, kdo je tukaj bolj zbegan in zgubljen, ti ali jaz? Saj to je ravno hudo, ko opažam, da ljudje pretirano bežijo v "duhovnost", ker so tako ali drugače neizpolnjeni in prazni. Po eni strani je to razumljivo in celo priporočljivo, saj vera daje človeku duhovno sidro z občutkom varnosti, da lažje brede skozi težave, kakršnega ne more najti nikjer drugje. Ampak pozabljate, da ne smete mešati psihologije oz. psihiatrije z vero, ker imata povsem druge cilje. Cilj psihoterapije je duševno zdravje, cilj vere pa zveličanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprašujem se, če to npr. ljudem v stiski, ki se oglašajo v Svetovalnici, če je to etično in moralno dopustno? Da če kdo trpi npr. za depresijo ali za katerokoli drugo duševno boleznijo, pa mu nekdo priporoči ali prisega na Jezusa ali Prem Rawata? V katolištvu to jasno razmejijo, da duha ne zdravijo z religijo al ivero, ampak priporočijo takšnega človeka stroki, npr. psihiatriji, da se na tamkajšnji naslov obrne, na strokovnjake, če gre za res hud problem..... Po moje je to lahko nevarno in le v redkih primerih zdravo. Vera res premika gore, a problem se pojavi, če je nimaš ali je zelo šibka, potem še kamenčka ne more dvignit.....



???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #1 - 09.08.2004 at 23:52:37
 
apostat wrote on 03.08.2004 at 13:32:11:
Exodus je napisal:

Kako naj te nagovorim draga Desanka Šakič, da me boš začela bolje umsko in spodnje zadovoljevati, saj tak slepec kot si ne moreš voditi mene še večjega slepca. Sem bolnik in ne more pomagati bolniku. Torej se sprašujem, ( kdo je tukaj bolj zbegan in zgubljen razen mene Exodusa, Exorcista ? ti Desanka ali ti Levanka? ) Saj to je ravno hudo pri meni, ko opažam, da pretirano bežim v "katoliško onanijo", ker sem tako ali drugače neizpolnjen in prazen. Po eni strani je to razumljivo in celo priporočljivo tako govore naš župnik, saj vera daje človeku duhovno sidro z občutkom varnega posiljevanja, da lažje bredem skozi seksualne težave, kakršnega ne morem najti nikjer drugje. Ampak pozabljam, da ne smem mešati psihologije oz. psihiatrije z vero in seksom, ker imata povsem druge cilje. Cilj psihoterapije je moje bolano duševno zdravje, cilj moje pokvarjene katoliške vere pa bolano, izmišljeno zveličanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprašujem se, če to npr. meni v stiski, ko se oglašam v Svetovalnici, če je to etično in moralno dopustno? Da ko jaz trpim npr. za seksualno depresijo ali za katerokoli drugo seksualno duševno boleznijo, pa mi nekdo priporoči ali prisega da naj  Jezusa ali Prem Rawata? Koga naj izberem ? V katolištvu je to jasno koga bi izbrali, vse po vrsti razdevičijo in je mir v hiši, da o duhu ne govorim, saj ni več zdrav. Z religijo ali vero sem opravil in ju obesil na klin že dolgo tega, ampak priporočam takšno vero, ki ne meji na ponorelo, zblaznelo blaznost, kot ta moja vera, katoliška. Stroki, npr. psihiatriji bi predlagal, da se na tamkajšnji naslov naše vere obrne in naredi temu enoumju konec. Strokovnjaki, ali mislite, da gre za res hud problem.....? Po moje je to lahko nevarno za mojo nedolžnost in le v redkih primerih je zdravo zabavno. Vera res premika gore, takrat, ko sem gori, a problem se pojavi, ko sem dol, če nimaš kaj trdega v sebi ali pa je zelo kratka in nesamostoječa cev, potem še kamenčka ne morem ali more dvignit.....


???
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #2 - 10.08.2004 at 00:02:55
 
dragi  EXO ...      pa kje loviš tega P. Rawata??
dobro veš , da nimam nič s tem-
jaz verjamem , kot si že mnogokrat prebral -  Kissle VASE...
in zdi se mi , da  je prav , da tudi človek v težavah vedno pogleda le vase , se sooči s problemom in v resničnem delu sebe ...v svojem Bistvu , najde moč , da
znova zaživi...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Kr_eten
Guest




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #3 - 10.08.2004 at 00:20:16
 
Quote:
Kako ti naj te nagovorim draga Desanka Šakič, da me boš začela bolje umsko in spodnje zadovoljevati, saj tak slepec kot si ne moreš voditi mene še večjega slepca. Sem bolnik in ne more pomagati bolniku. Torej se sprašujem, ( kdo je tukaj bolj zbegan in zgubljen razen mene Kr_edena, KRETENA ? ti Desanka ali ti Levanka? ) Saj to je ravno hudo pri meni, ko opažam, da pretirano bežim v "katoliško onanijo", ker sem tako ali drugače neizpolnjen in prazen. Po eni strani je to razumljivo in celo priporočljivo tako govore naš župnik, saj vera daje človeku duhovno sidro z občutkom varnega posiljevanja, da lažje bredem skozi seksualne težave, kakršnega ne morem najti nikjer drugje. Ampak pozabljam, da ne smem mešati psihologije oz. psihiatrije z vero in seksom, ker imata povsem druge cilje. Cilj psihoterapije je moje bolano duševno zdravje, cilj moje pokvarjene katoliške vere pa bolano, izmišljeno zveličanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprašujem se, če to npr. meni v stiski, ko se oglašam v Svetovalnici, če je to etično in moralno dopustno? Da ko jaz trpim npr. za seksualno depresijo ali za katerokoli drugo seksualno duševno boleznijo, pa mi nekdo priporoči ali prisega da naj  Jezusa ali Prem Rawata? Koga naj izberem ? V katolištvu je to jasno koga bi izbrali, vse po vrsti razdevičijo in je mir v hiši, da o duhu ne govorim, saj ni več zdrav. Z religijo ali vero sem opravil in ju obesil na klin že dolgo tega, ampak priporočam takšno vero, ki ne meji na ponorelo, zblaznelo blaznost, kot ta moja vera, katoliška. Stroki, npr. psihiatriji bi predlagal, da se na tamkajšnji naslov naše vere obrne in naredi temu enoumju konec. Strokovnjaki, ali mislite, da gre za res hud problem.....? Po moje je to lahko nevarno za mojo nedolžnost in le v redkih primerih je zdravo zabavno. Vera res premika gore, takrat, ko sem gori, a problem se pojavi, ko sem dol, če nimaš kaj trdega v sebi ali pa je zelo kratka in nesamostoječa cev, potem še kamenčka ne morem ali more dvignit.....

???

Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #4 - 10.08.2004 at 06:54:57
 
Kreten si ja nadel nik kreten, prav paše ti, kreten  Grin Grin Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #5 - 10.08.2004 at 13:39:35
 
arelena wrote on 10.08.2004 at 00:02:55:
dragi  EXO ...      pa kje loviš tega P. Rawata??
dobro veš , da nimam nič s tem-
jaz verjamem , kot si že mnogokrat prebral -  Kissle VASE...
in zdi se mi , da  je prav , da tudi človek v težavah vedno pogleda le vase , se sooči s problemom in v resničnem delu sebe ...v svojem Bistvu , najde moč , da
znova zaživi...


Ja, prav tako, če se dobro počutiš v sedanji koži.... problem se pojavi, ko ve nekdo drug, kaj je boljše zame...  to pa se zna hitro spremeniti  v to, čemur pravimo vsiljevanje lastnega mnenja ali totalitarizem...... do sem pa ti več ne dovolim, ker to smatram za vdor v lastno osebnost... če si ti našla v svojem "Bistvu" moč, lepo za tebe, ampak prosim ne sklepaj na podlagi lastnih izkušenj na celotno populacijo, kajti pozabljaš, da smo si ljudje preveč različni, da to, kar je morda zate dobro, poudarjam morda, ker ti si prepričana v ta "morda", da je res tako, je za nekoga drugega lahko zelo zelo škodljivo, npr. za duševno zdravje.... jaz sem JAZ in ti si TI, kako sva si različna.....
Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #6 - 10.08.2004 at 13:59:47
 
Winkja EXO ...res - kolikor nas je , toliko je pogledov in mnenj in to ne glede kakšno stališče ima kdo , nas bogati ...
in podati  svoje mnenje ni nič hudega ...
res pa imaš prav , da moramo vedeti  ,da ima vsak pravico do svojega mišljenja ...
torej , jaz povem svoje mišljenje in dragi moj , nimam te namena ne spreminjati in ne učiti ...
vsak si sam določa , kaj bo počel , kaj sprejel in kako bo živel, kajne?
zato imej svoje mnenje , kot ga imam tudi jaz in tudi , če nimava istega , ni s tem nič narobe...
če si to dopuščava  Grin Wink
le na tak način je možen pogovor brez ...saj veš česa...
pozdravček  Wink
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #7 - 10.08.2004 at 14:07:33
 
arelena wrote on 10.08.2004 at 13:59:47:
Winkja EXO ...res - kolikor nas je , toliko je pogledov in mnenj in to ne glede kakšno stališče ima kdo , nas bogati ...
in podati  svoje mnenje ni nič hudega ...
res pa imaš prav , da moramo vedeti  ,da ima vsak pravico do svojega mišljenja ...
torej , jaz povem svoje mišljenje in dragi moj , nimam te namena ne spreminjati in ne učiti ...
vsak si sam določa , kaj bo počel , kaj sprejel in kako bo živel, kajne?
zato imej svoje mnenje , kot ga imam tudi jaz in tudi , če nimava istega , ni s tem nič narobe...
če si to dopuščava  Grin Wink
le na tak način je možen pogovor brez ...saj veš česa...
pozdravček  Wink



ja, dokler me nekdo ne posiljuje s svojo filozofijo je vse v redu, le da zase govoriš, to so tvoje osebne ali subjektivne izkušnje in dojemanje sveta, zato je napačno, da nekoga v nekaj prepričuješ ali celo bolje veš zanjga kaj mu bo koristilo in kaj škodilo, kot oseba sama..... upam, da razumeš, kaj ti ves čas govorim, pa naletim na tvoja gluha ušesa, ker ne sprejemaš, da jaz gledam na svet iz povsem drugega zornega kota ali perspektive.... jaz po svoje doživljam svet, tako kot vsak izmed nas.... jaz sem lčahko prepričan npr.,da Boga ni, pa mi nihče nič ne more, če kdo hoče to delat, da me bo prepričeval v nekaj, da bo vsiljiv in nadležen kot muha, si najraje vzamem pokalico ali Pips in pošpricam nadležne žuželke, če razumeš kaj mislim.....  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #8 - 10.08.2004 at 14:19:22
 
Smiley Winkin zakaj doživljaš moj pogled kot poiskus da bi te spremenila ...
zakaj ti je to v glavi ?
in če si bral pozorno (če se ti je ljubilo )...
potem dobro veš , da se nikogar ne da spremeniti , če se sam noče ...
in res je da ima vsak pravico biti tak , kot je ...
in to , kar je-
veš , moji komentarji ne letijo nate in v bistvu na nikogar - osebno...
ko pa in , če bodo , takrat sem vedno direktna ...da ni dileme  Wink Grin
zato , uživaj naprej in ne delaj si po nepotrebnem skrbi  Wink
dan je prelep da bi ga zapravljal za take malenkosti...
se razumeva?....
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #9 - 10.08.2004 at 16:07:10
 
ja exo? in zakaj pol ti posiljuješ druge? jih napadaš, blatiš... in ne vem kaj...kaj hočeš pr sebi skriti, ko skos napadaš
druge?  

lahko si sploh srečen, da te sploh sprejemamo in gledamo, ker v real lifeu dvomim, da ti je postlano z rožicami, vsaj kar se tiče medčloveških, medosebnih odnosov, imho...

tolk enih besed, pa zelo malo dejanj, ki štejejo...sorči, ampak GROW UP!!!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Kr_eten
Guest




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #10 - 10.08.2004 at 16:18:34
 
Quote:
Kr_eden si ja nadel nik kreten, prav paše mi, kreten  Grin Grin Cheesy Cheesy

Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #11 - 10.08.2004 at 17:14:13
 
Dober nik imaš kreten, se vidi kaj si Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eten
Guest




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #12 - 10.08.2004 at 17:22:46
 
Quote:
Dober nik imam kreten, se vidi kaj sem Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #13 - 10.08.2004 at 21:20:04
 
Petra. wrote on 10.08.2004 at 16:07:10:
ja exo? in zakaj pol ti posiljuješ druge? jih napadaš, blatiš... in ne vem kaj...kaj hočeš pr sebi skriti, ko skos napadaš
druge?  

lahko si sploh srečen, da te sploh sprejemamo in gledamo, ker v real lifeu dvomim, da ti je postlano z rožicami, vsaj kar se tiče medčloveških, medosebnih odnosov, imho...

tolk enih besed, pa zelo malo dejanj, ki štejejo...sorči, ampak GROW UP!!!



Hja, zopet si stavri razlagaš po svoje. Sem kje napisal, da hočem biti sprejeti npr. od tebe ali kogar koli tukaj gori, res moje vedenje nakazuje k temu, potrebi po uveljavljanju - če bi bil to moj cilj, bi deloval snobovsko, česar pa še nisem počel in niti nimam namere? To je tako, kot da bi mi rekla, da prosim za milost, KAli, ko pa veš, da se recimo midva razlikujeva kot dan in noč in bi s težavo našla skupni jezik predvsem v raznih življenjskih vprašanjih, opredelitvah in vrednotah, lahko sva kvečjemu bežna prijatelja, ko se občasno srečava na kakih piknikih...

Samo posmilsi, Kali, če izraža tvoje vedenje o 7 palčkih, kakšno posebno zrelost, ko limaš različne članke kultur in njihovega šamanizma, pri čemer pa si le bežno seznanjenja, o čem sploh pišeše, kdo so bili Inki, kdo Maji, kdo Azteki, Indijanci.... dvomim, da v tem prekašaš recimo moje znanje, ki se za te stvari zanimam zaradi ljubezni do zgodovine in antropologije, v primerjavi s tabo, ki nekaj samo kopiraš, kar tako, pač za zabavo....  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Ali je Gape nevaren za vaše duš. zdravje?
Reply #14 - 10.08.2004 at 21:23:28
 
arelena wrote on 10.08.2004 at 14:19:22:
Smiley Winkin zakaj doživljaš moj pogled kot poiskus da bi te spremenila ...
zakaj ti je to v glavi ?
in če si bral pozorno (če se ti je ljubilo )...
potem dobro veš , da se nikogar ne da spremeniti , če se sam noče ...
in res je da ima vsak pravico biti tak , kot je ...
in to , kar je-
veš , moji komentarji ne letijo nate in v bistvu na nikogar - osebno...
ko pa in , če bodo , takrat sem vedno direktna ...da ni dileme  Wink Grin
zato , uživaj naprej in ne delaj si po nepotrebnem skrbi  Wink
dan je prelep da bi ga zapravljal za take malenkosti...
se razumeva?....



OK, to razumem, res razumem, zato se ni treba vedno znova ponavljati, jaz si svoje mislim in ti svoje... še kakšno vprašanje, sicer sva zaključila.... drugace pa bom vzel v roko Pips razprševalec, potem pa je bolje, da jih hitro odcvreš, dokler imaš še čas, ker lahko pocepaš kot muha, če prideš v stik z insekticidom... Grin

Res Arelena, dovolj je bilo.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2