Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7650 times)
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Dvojniki
13.07.2004 at 12:44:01
 
Dvojniki bi naj bili videni ali doživeti duhovi, ki so podobni živečim ljudem ali pa akustično najavljajo svojo prisotnost. Vizuelna podobnost je pogosto tako velika, da se prikazni ne razlikujejo od ljudi, ki jih predstavljajo in jih le s kasnejšo verifikacijo lahko prikažemo kot    duhove.  V drugih primerih se omejuje podobnost na vrste senčne odslikave, ali pa je duhovska narava prepoznana na tej osnovi, da je varljiva identiteta prepoznana na osnovi določenih lastnosti, kot npr. lebdeči hoji,prozornosti, idr. . K bistvu teh pojavov spada to, da so opazni na enaki način pri živečih in mrtvih ljudeh. V mnogih primerih takšna podvojitev ni zaznana s strani drugih ljudi ampak le s strani lastnega jaza.
Tukaj opisani proces ustreza ne redkemu poročanju o t.i. " eskternalizaciji duše " človeka. Ob tem je položaj zaznavajoče zavesti različno najavljen in postavljen. Tukaj je telo tisto, ki z občutljivostjo zaznava " telo duha " zunaj sebe ; medtem , ko je zelo pogosto tako, da " izpuščena duša " zaznava telo pod seboj. C.G.Jung navaja en takšen primer v delu o  sinhronicitetu. Izpostavi dejstvo, da je bila " izpuščena duša " neke omedlele ženske, ločena od možgan in čutnih organov, sposobna zaznav. Dejansko je zaznavala vse, kaj se je z njo dogajalo.
Podobne primere najdemo v knjigi G.N.M. Tyrella ( Personality of Man ). Poroča o težkem bolniku, ki je opazoval pravilno cepitev zavesti ; samega sebe ali njegov Jaz je doživljal identičnega s tem, kar je označeval z " A- zavestjo ".Ta se je znašla zunaj telesa ; ena od tega neodvisna " B- zavest " je ostala povezana s telesom. Ta zadnja zavest, tako se mu je zdelo, je bila v stanju, da se izniči. " A- zavest " ali " A- osebnost " t.j. njegova trenutna jaz-zavest je videla telo ležati v postelji. Iz vsega tega je mogel prepoznati tudi vse kar se dogaja v njegovi hiši, v Londonu, na Škotskem in povsod tam kamor je usmeril svoje misli.

V primeru jasnovidnosti, doživete v stanju   nezavesti ali cepitve med " telesnim jazom " in "    duševnim jazom " gre za zaznavo skozi nezavedno. Iz tega razloga je predpostavka za zunajčutno zaznavo te vrste večinoma stanje zmanjšane zavesti ( npr. nezavesti ), ko lahko stopi v ospredje nezavedno z lastnimi zakoni. V nezavednem niso med seboj ostro ločene stvari kot npr. prej - pozneje, tukaj - tam , idr., kar pomeni možnost zaznave stvari, ki jih je pri zavesti nemogoče zaznati.

Neduh Toni.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Dvojniki
Reply #1 - 14.07.2004 at 00:00:44
 

Razloži kaj več o tem Toni Smiley
Ti verjameš da obstajajo 2 zavesti?

Boš primerjal to s astralnom projekcijom

( omedleti ni isto stanje kot stanje nezavesti?)
LP Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Dvojniki
Reply #2 - 14.07.2004 at 00:22:31
 
precej podobne teme:


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...


sicer je pa tudi don Juan o tem, oziroma o podobnem dvojniku govoril na precej podoben način, čeprav nekoliko bolj realno - tu gre po moje bolj za senco, če se ne motim



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Dvojniki
Reply #3 - 14.07.2004 at 06:46:54
 
indigo wrote on 14.07.2004 at 00:00:44:
Razloži kaj več o tem Toni Smiley
Ti verjameš da obstajajo 2 zavesti?

Boš primerjal to s astralnom projekcijom

( omedleti ni isto stanje kot stanje nezavesti?)
LP Smiley


Zdravo Indigo. V te stvari nisem glih najbolj posvečen, me pa seveda kar precej zanimajo. Zanimajo pa    bolj s psihološkega zornega kota in manj mogoče tistega - saj pravaprav ne vem kako   bi ga poimenoval, da ne bi spet bil kakorkoli žaljiv do koga.
V resnici vem premalo o vsem tem, da bi ti lahko " enoznačno " odgovoril na tvoja   vprašanja ( lahko, da še bistveno manj od tebe ), bom pa še mogoče kdaj kaj napisal ( ali bolje prepisal ).
Glede vprašanja ali omedleti ni isto kot stanje nezavesti : na nek način nimam vpogleda v medicinsko opredelitev tega odnosa, v psihološkem smislu se mi zdi, da gre za isto stvar ( ali pa se motim ).

Astralna projekcija : po zunanjem pojavu bi lahko rekli da gre za podobne ali celo enake stvari. Ne bi  pa rad širil krive vere....
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Dvojniki
Reply #4 - 14.07.2004 at 09:17:16
 
http://www.bosnic.com/home.asp?Rubrika=Parapsihologija&Tema=Trece%20oko&Podtema=...

http://www.majamandic.com/astral%20-%20meditacija.htm

Fantomski (astralni) dvojnik – (po teoriji Borisa Isakova, ruskog doktora nauka). Informativno-energetski dvojnik koga izlučuje čovek. Stvara se iz neke vrste gasa koji se sastoji iz neutrona i fotona.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Dvojniki
Reply #5 - 14.07.2004 at 12:32:42
 
Dvojniki so opisani tudi v knjigi Čarovnikov vajenec.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Dvojniki
Reply #6 - 14.07.2004 at 16:26:38
 
pa v določeni meri so tut  omenjeni v Bitki za neznano - Castaneda C.
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Dvojniki
Reply #7 - 15.07.2004 at 13:32:47
 
Quote:
V te stvari nisem glih najbolj posvečen, me pa seveda kar precej zanimajo. Zanimajo pa bolj s psihološkega zornega kota in manj mogoče tistega - saj pravaprav ne vem kako bi ga poimenoval, da ne bi spet bil kakorkoli žaljiv do koga.
V resnici vem premalo o vsem tem, da bi ti lahko " enoznačno " odgovoril na tvoja   vprašanja ( lahko, da še bistveno manj od tebe ), bom pa še mogoče kdaj kaj napisal ( ali bolje prepisal ).
Glede vprašanja ali omedleti ni isto kot stanje nezavesti : na nek način nimam vpogleda v medicinsko opredelitev tega odnosa, v psihološkem smislu se mi zdi, da gre za isto stvar ( ali pa se motim ).  

Astralna projekcija : po zunanjem pojavu bi lahko rekli da gre za podobne ali celo enake stvari. Ne bi  pa rad širil krive vere....


Toni, rada bi razložila malce moje mnenje glede 'psihološkega zornega kota' ali 'tega drugega' Roll Eyes
kako naj bi imenovali dogajanja, izkušenja katera so verjamem izkusili tudi služabniki Božji ki so bili 'pripadniki RKC razlage Svetega pisma'?
Če duša sledi Kristusov nauk ni razlike v doživetju, nič ne de ali je pripadnik RKC, ali 'RKC sekte' ali 'krščanske sekte'...
Tudi bi rekla če duša res sledi nauk Buddhe, ali Mohameda, ali .......,   in to z Ljubezni, verjetno bo imela slična doživetja
Npr. če samo imamo lucidne sanje, vemo to izkušnjo veliko ljudje tuki, če me je v sanjam strah in se hočem hitro prebuditi velikokrat to ni možno.. zakaj?! ... ker je duša nekaj ločena od fiz. tela in potrebuje časa naj se vrne ...  to imenojemo spalna paraliza - jaz bi rekla to je čas potreban naj se duša vrne v f. telo
'Navadne' sanje tudi delajo na istem principo!  duša mora ven pri spanju...samo tedaj smo veliko manj zavestni tega ločenja duše od f. tela  
Pri astralnoj projekciji je še zavestnije kot je pri lucidnim sanjam
LP Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Dvojniki
Reply #8 - 15.07.2004 at 14:19:48
 
Indigo,
temu tvojemu razmišljanju lahko v celoti pritrdim.

Sem pa vedel že takrat, ko sem to zapisal, da sem  bil nejasen in zavajajoč glede opredelitve, ki jo ti navajaš pod " tega drugega ". Namreč, pod " tega drugega " nisem mislil pojavov, ki so del svetih knjig  ( vizije, prerokbe, prikazovanja, idr. ). Do teh pojavov imam v celoti  respekt. To kaj sem mislil s tem " tega drugega " je pravzaprav bolj  to neke vrste potrošniško sporočilo ali ponudba t.i. novih svetov bivanja, doživljanja,idr.

Mogoče bo kdo vprašal : kakšna pa je razlika med vizijo neke svetopisemske osebe in npr. ponudbo nekega , kaj   jaz vem, izdelovalca očal ( znamke ) ? Zame je v razlika v tem, kaj to nekaj ( ali kdo ) v meni ali pravilneje, v mojem nezavednem s svojo " prisotnostjo " nagovarja. Kateri del moje eksistence nagovarja in kateri  zunanji in notranji vzvodi me ob tem  ovbladujejo.      
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Dvojniki
Reply #9 - 16.07.2004 at 00:00:22
 
Quote:
Mogoče bo kdo vprašal : kakšna pa je razlika med vizijo neke svetopisemske osebe in npr. ponudbo nekega , kaj   jaz vem, izdelovalca očal ( znamke ) ? Zame je v razlika v tem, kaj to nekaj ( ali kdo ) v meni ali pravilneje, v mojem nezavednem s svojo " prisotnostjo " nagovarja. Kateri del moje eksistence nagovarja in kateri  zunanji in notranji vzvodi me ob tem  ovbladujejo.

Ja, kot sem pisala o Luciferu ... hm..


Mislim da je tud ena pomembena zadeva kar RKC in hierarhije drugih verstv nekatere zadeve drže skrivnosno
sem že v 'Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovini' pisala da mislim da je že čas -treba dati ven nekatere spise - jaz bi rada brala celoten življenjepis Sv. Auguština, Sv Tome Akvinskog, Sv Franje Asiškeg pak se zdi da duhovniki puste ven to kar hoče, le delček.. strah me da hijerarhija da ven tisto kaj interpretira da je treba iti ven..
???
Več  iskušenj danes obstaja , mi pa ne dobimo ven o tem
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
umrljivi
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 39

Re: Dvojniki
Reply #10 - 11.09.2004 at 02:53:51
 
Toni_Zamene, se ti drogiraš ?

Ali ti pa tako seka, da si že napol nor, če ne že čisto.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
mauk
1
*
Offline

:-)
Posts: 38

Re: Dvojniki
Reply #11 - 11.09.2004 at 20:56:49
 
Kar se tiče termina dvojnik. Res je, da je teoretično to pač tisti jaz, ki se nahaj v telesu in potem drugi jaz, ki je bolj povezan z dušo... samo...

Astralna projekcija bi rekel, da nima kaj veliko skupnega z bistvom dvojnika, je to neke vrste manipulacija z energijo, da vstopaš v določene astralne svetove... ki so po večini zelo nevarni, vsaj tisti, ki so energetsko lažje dostopni... če se projeciraš v take svetove, potem si vsekakor nabereš veliko astralne nesnage...

Bistvo dvojnika se mi zdi v tem, da je to drugi jaz. Ta termin so pri Carlosu oz. Don Huanu uvedli zato, ker takrat, ko začne prihajati v telo zavest duše, dejansko imaš občutek, kot da bi se v tebi prebudil nekdo drug... neskončno bolj popolen in zanimiv... naenkrat postaneš čisto narcisoiden  Grin

Šalo na stran, termin dvojnik je tu za to, da se označi nek proces, ki bi lahko marsikoga spravil v paniko in paranojo... tu je podano znanje o prehodu... to je kar dolgotrajen proces, ko prvi jaz mora prostovoljno predati, da vstopi energija višjega jaza, torej dvojnika, to je lahko pravzaprav tudi zelo silovit napad, pač tisto kar potrebuješ in nemalokrat se s svojo sebičnostjo prvega jaza znajdeš v brezizhodnih položajih, ko enostavno moraš popustiti in se predati.

To znanje o dvojniku, da obstaja drugi jaz, ki je veliko bolj jaz od tega prvega, je tu za to, da takrat ko se ti zgodijo naleti drugega ne padeš v paniko in veš kaj se ti dogaja... ko se enkrat dvojnik že dovolj usidra v fizično telo ni več take panike, ker potem že veš zakaj gre...

Bistveno vprašanje pa je, kako sploh poklicati dvojnika oz. svojo dušo, kaj vse moraš pravzaprav storiti, da ta drugi del tebe vstopi, ker večina ljudi je tako zakopana v vsakdanjem svetu, da se ti samo na glas smejijo, ko jim rečeš, da obstaja dvojnik, za nekatere pa je to čisto fizično in energetsko dejstvo.

Vaš dvojnik je vi na 999999999999... potenco  Wink

Še malenkost o astralni projekciji... če si v astralnih svetovih z nizko vibracijo tako ali tako nima smisla o pojmu dvojnik sploh govoriti, ker je to samo stvar vašega enojnika... prvega jaza... šele ko vstopate v najvišje možne vibracijske svetove, (ki imajo med drugim na ta svet tudi največji učinek), potem lahko začnemo šele uporabljati ta termin dvojnik, ker se teh visokih vibracijskih svetovih se nehaja vaša duša pravi vi in tam se moramo najti  8) ... ampak to že niso več potem astralni svetovi .... ampak nekaj veliko bolj zanimivega ....   ??? Lips Sealed Grin
Back to top
 

Om Namaha Shivaya
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Dvojniki
Reply #12 - 13.09.2004 at 13:07:51
 
mauk wrote on 11.09.2004 at 20:56:49:
Kar se tiče termina dvojnik. Res je, da je teoretično to pač tisti jaz, ki se nahaj v telesu in potem drugi jaz, ki je bolj povezan z dušo... samo...

Astralna projekcija bi rekel, da nima kaj veliko skupnega z bistvom dvojnika, je to neke vrste manipulacija z energijo, da vstopaš v določene astralne svetove... ki so po večini zelo nevarni, vsaj tisti, ki so energetsko lažje dostopni... če se projeciraš v take svetove, potem si vsekakor nabereš veliko astralne nesnage...

Bistvo dvojnika se mi zdi v tem, da je to drugi jaz. Ta termin so pri Carlosu oz. Don Huanu uvedli zato, ker takrat, ko začne prihajati v telo zavest duše, dejansko imaš občutek, kot da bi se v tebi prebudil nekdo drug... neskončno bolj popolen in zanimiv... naenkrat postaneš čisto narcisoiden  Grin

Šalo na stran, termin dvojnik je tu za to, da se označi nek proces, ki bi lahko marsikoga spravil v paniko in paranojo... tu je podano znanje o prehodu... to je kar dolgotrajen proces, ko prvi jaz mora prostovoljno predati, da vstopi energija višjega jaza, torej dvojnika, to je lahko pravzaprav tudi zelo silovit napad, pač tisto kar potrebuješ in nemalokrat se s svojo sebičnostjo prvega jaza znajdeš v brezizhodnih položajih, ko enostavno moraš popustiti in se predati.

To znanje o dvojniku, da obstaja drugi jaz, ki je veliko bolj jaz od tega prvega, je tu za to, da takrat ko se ti zgodijo naleti drugega ne padeš v paniko in veš kaj se ti dogaja... ko se enkrat dvojnik že dovolj usidra v fizično telo ni več take panike, ker potem že veš zakaj gre...

Bistveno vprašanje pa je, kako sploh poklicati dvojnika oz. svojo dušo, kaj vse moraš pravzaprav storiti, da ta drugi del tebe vstopi, ker večina ljudi je tako zakopana v vsakdanjem svetu, da se ti samo na glas smejijo, ko jim rečeš, da obstaja dvojnik, za nekatere pa je to čisto fizično in energetsko dejstvo.

Vaš dvojnik je vi na 999999999999... potenco  Wink

Še malenkost o astralni projekciji... če si v astralnih svetovih z nizko vibracijo tako ali tako nima smisla o pojmu dvojnik sploh govoriti, ker je to samo stvar vašega enojnika... prvega jaza... šele ko vstopate v najvišje možne vibracijske svetove, (ki imajo med drugim na ta svet tudi največji učinek), potem lahko začnemo šele uporabljati ta termin dvojnik, ker se teh visokih vibracijskih svetovih se nehaja vaša duša pravi vi in tam se moramo najti  8) ... ampak to že niso več potem astralni svetovi .... ampak nekaj veliko bolj zanimivega ....   ??? Lips Sealed Grin

jaz mislim da je s tem terminom dvojnik nekaj zmešano...
Ni razumljivo če rečeš da se jaz nahaja v telesu.. kojem telesu? Meni se zdi dobro, pravilno mnenje ali vedenje, da obstajajo 3 tela + res spiritualni, popolnoma nematerijalni višji jaz. (To pa ne pomeni da je nižji jaz/ ego snovan )
Višji jaz nije dvojnik nižjem jazu, koliko jaz vem..

''To znanje o dvojniku, da obstaja drugi jaz, ki je veliko bolj jaz od tega prvega, je tu za to, da takrat ko se ti zgodijo naleti drugega ne padeš v paniko in veš kaj se ti dogaja''

Povedaš kot da bi obstajala 2 ločena entiteta.. kot da bi 'jaz'  'srečala' spet sebe, pak v obliki višjeg jaza?
hmm..to ne gre tako..
vem da določeno srečanje se omenja pri zavestnem prehodu enih zelo 'visokih'  'vrata sanjanja'
pak tedaj duša skupaj s jazom sreče simbolično sliko lastnega nižjeg jaza, vidi vse slabe lastnosti svoje duše v hudobni podobi 'Čuvara praga'
Če duša ne more to zdržat  ... uh... (!!!!!!!!)
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
mauk
1
*
Offline

:-)
Posts: 38

Re: Dvojniki
Reply #13 - 13.09.2004 at 20:35:56
 
indigo wrote on 13.09.2004 at 13:07:51:
jaz mislim da je s tem terminom dvojnik nekaj zmešano...
Ni razumljivo če rečeš da se jaz nahaja v telesu.. kojem telesu? Meni se zdi dobro, pravilno mnenje ali vedenje, da obstajajo 3 tela + res spiritualni, popolnoma nematerijalni višji jaz. (To pa ne pomeni da je nižji jaz/ ego snovan )
Višji jaz nije dvojnik nižjem jazu, koliko jaz vem..

Katera 3 telesa že...?  Smiley fizično, duhovno, ...????
Meni se zdi še najbolj zmešano povezovanje tega z astralno projekcijo... ampak ok...


Quote:
Povedaš kot da bi obstajala 2 ločena entiteta.. kot da bi 'jaz'  'srečala' spet sebe, pak v obliki višjeg jaza?
hmm..to ne gre tako..

Hočem reči samo to, da ko pride višji jaz (ko ni on več tam nekje visoko nad tabo ampak se tako zlije s tabo da postane kar ti), lahko naenkrat odzrcališ tako fenomenalno podobo ali stanje, da se ti naenkrat zdi, da to nisi več ti, ampak nekdo drug, ki je neskončno bolj inteligenten, popolen, harmoničen itd... Naenkrat spoznaš dimenzije samega sebe, ki se jih prej sploh nisi zavedal... To si še vedno ti ampak včasih je kar malo zastrašujoče, še posebej, če si vzgojen malomeščansko, v nekih omejenih okvirih, kjer samega sebe ne smeš videti kot......   .....   .....  .... boga...  Wink

Quote:
vem da določeno srečanje se omenja pri zavestnem prehodu enih zelo 'visokih'  'vrata sanjanja'


Carlos Castaneda... heroj  Cheesy

Quote:
pak tedaj duša skupaj s jazom sreče simbolično sliko lastnega nižjeg jaza, vidi vse slabe lastnosti svoje duše v hudobni podobi 'Čuvara praga'
Če duša ne more to zdržat  ... uh... (!!!!!!!!)


Življenje je izziv... to si zdaj vsak dan dopovedujem... ker se mi di, da sem izpustil že milijon dobrih priložnosti in zanemaril tisoč dolžnosti... in pravzaprav mi ne gre še prav dobro, hmmm ??? Lips Sealed Undecided Cry Tongue Shocked Angry Sad  
no tole zdej z dvojnikom nima pravzaprav dosti veze  Smiley
...............................................
Om Sai Ram
Back to top
 

Om Namaha Shivaya
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Dvojniki
Reply #14 - 14.09.2004 at 10:10:22
 
mauk wrote on 13.09.2004 at 20:35:56:
Katera 3 telesa že...?  Smiley fizično, duhovno, ...????
Meni se zdi še najbolj zmešano povezovanje tega z astralno projekcijo... ampak ok...


Hočem reči samo to, da ko pride višji jaz (ko ni on več tam nekje visoko nad tabo ampak se tako zlije s tabo da postane kar ti), lahko naenkrat odzrcališ tako fenomenalno podobo ali stanje, da se ti naenkrat zdi, da to nisi več ti, ampak nekdo drug, ki je neskončno bolj inteligenten, popolen, harmoničen itd... Naenkrat spoznaš dimenzije samega sebe, ki se jih prej sploh nisi zavedal... To si še vedno ti ampak včasih je kar malo zastrašujoče, še posebej, če si vzgojen malomeščansko, v nekih omejenih okvirih, kjer samega sebe ne smeš videti kot......   .....   .....  .... boga...  Wink


Carlos Castaneda... heroj  Cheesy


Življenje je izziv... to si zdaj vsak dan dopovedujem... ker se mi di, da sem izpustil že milijon dobrih priložnosti in zanemaril tisoč dolžnosti... in pravzaprav mi ne gre še prav dobro, hmmm ??? Lips Sealed Undecided Cry Tongue Shocked Angry Sad  
no tole zdej z dvojnikom nima pravzaprav dosti veze  Smiley
...............................................
Om Sai Ram

Mauk, eno mnenje:

Obstajajo fizično, etersko in astralno telo + duša pri astralnem telu + deloma Jaz pri duši. Astralno telo je zelo suptilno, pak vendar mislim da je snovno..(?). Astralno telo je nosilec duše katera verjetno ni več snovna..
Jaz je popolnoma nesnovan, spiritualan/ je duh.
3 telesa in dušo moremo in drugače imenovati, nič ne de, le če se srinjamo kaj pomene. Jaz je težko drugače imenovati... mnenja sem

Drugače jaz slabo razumem kaj so to dvojniki... samo vprašam če zadeva ima zvezu z astralno projekcijo?

***Hočem reči samo to, da ko pride višji jaz (ko ni on več tam nekje visoko nad tabo ampak se tako zlije s tabo da postane kar ti), lahko naenkrat odzrcališ tako fenomenalno podobo ali stanje, da se ti naenkrat zdi, da to nisi več ti, ampak nekdo drug, ki je neskončno bolj inteligenten, popolen, harmoničen itd... Naenkrat spoznaš dimenzije samega sebe, ki se jih prej sploh nisi zavedal... To si še vedno ti ampak včasih je kar malo zastrašujoče, še posebej, če si vzgojen malomeščansko, v nekih omejenih okvirih, kjer samega sebe ne smeš videti kot......   .....   .....  .... boga...  ****

Uh.. zanimive so največ lastne izkušnje.. Roll Eyes ali povedaš morda kaj si tud ti osebno enkrat spoznal ?

jaz morem povedat da ko pride višji Jaz , zdi se mi, pride le en delček.... vglavnem... počasi gre naprej, pa hitro nazaj Grin Smiley

Pak ni samo Castaneda pisal,  nekdo je pisal o zavestnem prehodu v res duhovni svet pred skoraj eno stoletje.

Ja, življenje je izziv .. niti meni ne gre še prav dobro ??? Angry Tongue Undecided

Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 2