Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 30906 times)
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Islam brothers
Reply #15 - 03.07.2004 at 11:07:18
 
bogglefreak20 wrote:
Quote:
Globoko v srcu verjamem, da militantne, nacionalistične, rasistične in druge radikalne interpretacije niso bistvo nobene izmed religij. Vendar je to samo moje mnenje, ki ga lahko dokažem edinole s tem, da živim po svoji vesti, vest pa ravnam glede na svete tekste. Drugi Knjige razumejo pač drugače.  

Smiley
  Quote:
Islam in Qur'an pa poudarja, in to zelo močno, idejo enakosti pred Bogom. Zato tudi ni duhovniških služb ali Cerkvene hierarhije v islamu   ( ..... )    Tako vsaj teorija.
                     ( ....... )
V islamu ni Cerkve kot organizacije. Vse funkcije, ki obstajajo so v strogem smislu upravnega ali znanstvenega značaja. "Imam" ali tisti, ki vodi molitev, je lahko kdorkoli (v nasprotju npr. z duhovniki v krščanstvu). Nihče nima primata za to funkcijo. "Uleme" so izvedenci v teologiji, učenjaki, ki uživajo zaradi svojega znanja določen ugled (kar jim daje moč vplivanja na množice), vendar so strogo gledano popolnoma enakopravni muslimani (v nasprotju npr. z župniki, škofi, kardinali, papežem in vso ostalo točno določeno hierarhijo v katoliški Cerkvi). Uleme in ajatole imajo tudi nalogo izdajanja t.i. verskih odločb ali "fetv" (ednina "fetva(h)") v vprašanjih, ki se tičejo pravovernosti - tu so tla seveda spolzka in kontroverzna, kot so kontroverzna npr. stališča različnih papežev v različnih obdobjih. Ob branju bul, enciklik in dogmatskih spisov človeka ravno tako spreletijo dvomi kot ob poslušanju kakega od ajatol. "Mufti" je funkcija predstavnika verske skupnosti, ki ima nalogo zagotoviti vse potrebno, da bodo verniki nemoteno lahko živeli v skladu z zapovedmi - izračunava koledar, dogovarja se z državnimi organi, kadar je to potrebno (npr. kadar gre za verske objekte) itd

zanimivo Smiley
zdi se moremo se (hierarhija) nekaj učiti od islama, nam sporoča naj bolj prepoznamo v svetim tekstim to idejo enakosti pred Bogom, seveda bo in dalje slabo če ne bo v vsem religijam več truda naj ne bodo ostale besede svetih tekst le teorija.
Mnenja sem brez organizacije, 'hierarhije' težko obstaja Cerkev v današnjem smislu in pri današnjem nivoju
zavesti in vesti.
Cerkev potrebuje organizacijo pak je treba tudi reči da
ideja enakosti ogromno poviša odgovornost in nalogu hierarhije.

Biti RESNIČNO skromen vodja čeprav ni niti malo lahek...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Islam brothers
Reply #16 - 06.07.2004 at 12:11:56
 
Moja jedina domovina se zove BOSNA [Emir Hadžihafizbegovič]

Moja jedina domovina zove se BOSNA. Moja jedina domovina zove se Bosna. Kroz mene teče bosansko srebro i zlato. Njene soli i njen ugalj, njeno željezo I nebrojene druge rude u mome su biču osnova. Moja jedina domovina je Bosna. I drugačije nemore bit! Kroz mene teče bosanski potok, bunar, vodica. Sve bosanske šume i nebo bosansko. U mome biču osnova je i drugačije nemore bit! Moja jedina domovina Bosna puna je mezarluka, Bezistana, turbeta, hamama u toplim ljudskim kučama. Moja jedina domovina je Bosna I drugačije nemore bit! Moja domovina Bosna ukrašena je pletenicama djevojaka I šamijama na dragim i mudrim glavama nena Koje, u glavi svojoj, u kuči svojoj i van nje, Nose prefinjenu kulturu života, Nene, koje vide daleko, koje nose mudrost I koje pred očima nemaju koprenu ko neki danas. Moja jedina domovina zove se Bosna I drugačije nemore bit! Moja domovina Bosna puna je naučnika koji nose ahmedije, Puna je naučnika koje ne učimo u školama. Bosanski naučnici žive u sokacima dalekim i nepoznatim. Moja jedina domovina zove se Bosna .I drugačije nemore bit! Moja je Bosna i avlija mi je Bosanska i bunar u avliji bosanski I trešnja ispred bunara bosanska i ilduz i šekaik i zambak I zumbul i miloduh, raja, latifica, kadifica, hadjibeg, Bijela lipa u avliji i cvijet zvani rutavi Suljo. Sve je to moja Bosna. I bosanska mi je svadba i večera. I na njoj japrak sarma, šiščevap, burek, sirnica, zeljanica, Tirit pita, hošaf, nišeste, paluze, gurabija, hurmašica. Moji su bosanski sulbeti sa trideset i tri jela. Moja jedina domovina je Bosna! To je mihrab u koji se nedira i nedijeli se ono što je cijelo. Moja jedina domovina je Bosna! To je potvrdjeno muhtarskim pečatom moga djeda i pradjeda. To je potvrdjeno dimijama mojih tetaka, Šamijama i kerama na njima. Moja jedina domovina je Bosna! To je sihir. To je sihir na koji če naograjisati svako Ko joj dobro ne misli!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Islam brothers
Reply #17 - 06.07.2004 at 22:02:17
 
Quote:
Moja jedina domovina se zove BOSNA [Emir Hadžihafizbegovič]

Moja jedina domovina zove se BOSNA. Moja jedina domovina zove se Bosna. Kroz mene teče bosansko srebro i zlato. Njene soli i njen ugalj, njeno željezo I nebrojene druge rude u mome su biču osnova. Moja jedina domovina je Bosna. I drugačije nemore bit! Kroz mene teče bosanski potok, bunar, vodica. Sve bosanske šume i nebo bosansko. U mome biču osnova je i drugačije nemore bit! Moja jedina domovina Bosna puna je mezarluka, Bezistana, turbeta, hamama u toplim ljudskim kučama. Moja jedina domovina je Bosna I drugačije nemore bit! Moja domovina Bosna ukrašena je pletenicama djevojaka I šamijama na dragim i mudrim glavama nena Koje, u glavi svojoj, u kuči svojoj i van nje, Nose prefinjenu kulturu života, Nene, koje vide daleko, koje nose mudrost I koje pred očima nemaju koprenu ko neki danas. Moja jedina domovina zove se Bosna I drugačije nemore bit! Moja domovina Bosna puna je naučnika koji nose ahmedije, Puna je naučnika koje ne učimo u školama. Bosanski naučnici žive u sokacima dalekim i nepoznatim. Moja jedina domovina zove se Bosna .I drugačije nemore bit! Moja je Bosna i avlija mi je Bosanska i bunar u avliji bosanski I trešnja ispred bunara bosanska i ilduz i šekaik i zambak I zumbul i miloduh, raja, latifica, kadifica, hadjibeg, Bijela lipa u avliji i cvijet zvani rutavi Suljo. Sve je to moja Bosna. I bosanska mi je svadba i večera. I na njoj japrak sarma, šiščevap, burek, sirnica, zeljanica, Tirit pita, hošaf, nišeste, paluze, gurabija, hurmašica. Moji su bosanski sulbeti sa trideset i tri jela. Moja jedina domovina je Bosna! To je mihrab u koji se nedira i nedijeli se ono što je cijelo. Moja jedina domovina je Bosna! To je potvrdjeno muhtarskim pečatom moga djeda i pradjeda. To je potvrdjeno dimijama mojih tetaka, Šamijama i kerama na njima. Moja jedina domovina je Bosna! To je sihir. To je sihir na koji če naograjisati svako Ko joj dobro ne misli!


A ne bi ti nas mal razsvetlil s prevodom označenih. Neoznačenih ni treba.  Wink Lp.  Cheesy Ja, al pa če bi se kar celga texta lotu prevajat, ampak zarad mene ni treba, samo tu pa tam kakšno označeno cvetko, no, al pa, če nimaš časa, vsaj samo tisto besedo Nene. Kdo so to? Lp.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Islam brothers
Reply #18 - 11.07.2004 at 00:44:16
 
U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo,

Milostivog, Samilosnog,

Vladara Dana sudnjeg,

Tebi se klanjamo i od Tebe pomoč tražimo!

Uputi nas na pravi put,

na put onih kojima si milost svoju darovao,

a ne onih koji su protiv sebe srdžbu izazvali,

niti onih koji su zalutali!
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Islam brothers
Reply #19 - 15.07.2004 at 23:32:04
 
      turcizmi:
sokaci - skraćeni putići ili prečaci /mali pot
avlija - dvorište                              /dvorišče
raja -    ljudi                                   / ljudje
kadifica -  vrsta cvijeća             /cvet
sirnica -   burek od sira                      
gurabija -  vrsta kolača
hurmašica - suhi kolač              
dimije -     vrsta nošnje muslimanki, nekaj med krilo/ široke hlače
šamija -    marame kojima se zavijaju muslimanke po glavi
mezarluk -    ('meze' je kot jedilo, nekaj kaj se jede pri pijači)
Bezistan -
turbeta   -    (turbe - muslimanski spomenik/mauzolej)
hamama -    ( hamam- kupališna zgrada)
nena  -
ahmedije-
ilduz   -
šekaik -
zambak -
latifica  -
hadjibeg -     (hadži/ hadžija - hodočasnik, musliman ali krščanin ki je že bil v Meki ali Jeruzalemu)
japrak  -
hošaf    -
nišeste -
paluze -
mihrab  -
muhtarski -    (muhur je pečat ;  murleisati= zapečatiti)
kerama -
sihir   -
naograjisati  - svarilo; doživel boš nesrečo, pak ne naključno..
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Islam brothers
Reply #20 - 27.07.2004 at 10:21:24
 
arelena wrote on 25.06.2004 at 13:41:52:
Smileyleta mazaj sem prebrala koran in priznam, da sem že precej pozabila..
so me in me pa še vedno zanimajo sufiji , ki živijo Resnico in ohranjajo Vir


Sufiji so pripadniki nekakšnih verskih bratovščin, ki jim je do globljega spoznavanja islama in Boga. To ne gre razumeti, kot da so fanatiki - veliko sufijev je namreč bilo in je zelo modrih ljudi, med njimi so tudi umetniki, pesniki, nasploh izjemno cenjeni med muslimani in širše.

Izraz "sufi" še ni čisto razjasnjen. Obstajata dve meni znani razlagi. Ena pravi, da izraz izhaja iz perzijske besede "suf", ki pomeni volna, ker so prvotni sufiji kot prepoznavno oblačilo nosili grobe volnene halje. Druga pa pravi, da izraz derivira iz grške besede "sophos", ki pomeni modrost (isti koren kot filoZOFIja), ker sufiji pač iščejo višja spoznanja.

Bratovščin je zelo veliko in se med seboj razlikujejo po svojih obredjih, NE razlikujejo pa se po tem, v kar verjamejo. Vsi so muslimani, ki sprejemajo islamske verske resnice, vendar poleg tega iščejo svoje načine približevanja Bogu.

Bratovščine se praviloma imenujejo po svojih prvotnih učiteljih. Če jih nekaj naštejem: mevlevije (Mavlana Dželaluddin Rumi), malamatije, jasavije (učitelj Ahmed Jasawi), kubravije (Nedžmuddin Kubra), qadirije ('Abdelqadir Džilani), bektašije (Hadži Bektaš Veli), naqšibendije (Baha'uddin Naqšbend), bajramije (Hadži Bajram Veli), čištije (Mu'innaddin Čišti) itd.

T.i. "plešoči derviši" iz Konye v Turčiji so bratovščina Mevlevijev. Imenujejo se po njihovem začetniku Mavlani Dželaluddinu Rumiju, slavnem pesniku iz 13. stoletja, ki je bil njihov učitelj (sam je bil učenec Šemsuddina iz Tabriza). Oni Boga iščejo s pesnjenjem in plesom.

Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Islam brothers
Reply #21 - 27.07.2004 at 10:56:11
 
Winkhvala ti , ker si se potrudil... Grin
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Islam brothers
Reply #22 - 09.08.2004 at 09:15:26
 
Ja se zahvaljujem Allahu dželle-šanuhu.  Ja šaljem salat-u selam na Njegovog predragog Poslanika Muhammeda alejhisselam i činim ti dovu.
Čovjek je najbliži Allahu dželle-šanuhu u namazu.
Namaz je radost mog srca, zjenica mog oka.

Persijski bejt.

Ako me Sultan digne sa zemlje,
Priličiće ako pomislim da mi je glava iznad neba.

Ja sam zemlja koju aprilski oblak žali,
I obasipa plodonosnom kišom.

Čak kad bi moje tijelo imalo na stotine jezika,
Kako bih ikad ispunio zahvale koje su Tebe vrijedne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
maca
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Re: Islam brothers
Reply #23 - 23.08.2004 at 21:22:49
 
ok. ta odlomek iz knjige prerokbe iz ved se mi ne zdi najbolj "verski"

...po štiridesetem rojstnem dnevu, kar naj bi bilo leta 610, se mu je v meditaciji prikazal angel in mu zapovedal, naj recitira Božje ime. Tradicija pravi, da se Mohamed ni odzval in zato ga je angel zagrabil za vrat ter ga tresel, ponavljajoč svojo zapoved, vse dokler Mohamed ni naredil tega, kar mu je velel. Tako se je začelo Mohamedovo preroštvo in nastajanje korana...


začetek vere je malo čuden, če je res kar piše v knjigi....

V Medini je Mohamed krepil svoj položaj. Tudi razodevanje Korana so je nadaljevalo. Ker so ga tamkajšnji Judje kritizirali češ, da je izkrivil svetopisemske zgodbe prejšnjih prerokov, in ker ganiso sprejemali kot preroka, se je zelo razjezil. Večino Judov  je nato bodisi pregnal ali pa so padli pod silo njegovega meča ter mečev njegovih privržencev. Mohamed je obsodil krščansko idejoo Sveti trojici, češ, da Bog ne potrebuje zaveznikov v svoji božanskosti. Prav tako je objavil, da Jezus ni bil odrešenik, zaradi česar kristjani islam pogosto zavračajo kot krivo vero.

vera se širi zaradi prelite krvi... to tudi ni versko. a ni smisel vere v .......kje sem tisto prebrala, da naj bi imele vse vere skupno.... nekaj v smislu ljubezni, spoštovanje do svojih bližnjih...


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Islam brothers
Reply #24 - 23.08.2004 at 22:54:48
 
to spodnje mi je znano ... uno zgornje pa ne ...
čudnga angela je to model ubogu ... jest še nism slišu za tazga angela ... u beli hierarhiji ...

drgač pa majo tud ljubezen in to zakodirano v koranu kolkr jest vem ... ampak oni radi mal po svoje pointerpretirajo, tko kt vsak ... da mal vodo na svoj mlin spele ... šefi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Islam brothers
Reply #25 - 25.08.2004 at 12:40:56
 
maca wrote on 23.08.2004 at 21:22:49:
ok. ta odlomek iz knjige prerokbe iz ved se mi ne zdi najbolj "verski"

...po štiridesetem rojstnem dnevu, kar naj bi bilo leta 610, se mu je v meditaciji prikazal angel in mu zapovedal, naj recitira Božje ime. Tradicija pravi, da se Mohamed ni odzval in zato ga je angel zagrabil za vrat ter ga tresel, ponavljajoč svojo zapoved, vse dokler Mohamed ni naredil tega, kar mu je velel. Tako se je začelo Mohamedovo preroštvo in nastajanje korana...


začetek vere je malo čuden, če je res kar piše v knjigi....

V Medini je Mohamed krepil svoj položaj. Tudi razodevanje Korana so je nadaljevalo. Ker so ga tamkajšnji Judje kritizirali češ, da je izkrivil svetopisemske zgodbe prejšnjih prerokov, in ker ganiso sprejemali kot preroka, se je zelo razjezil. Večino Judov  je nato bodisi pregnal ali pa so padli pod silo njegovega meča ter mečev njegovih privržencev. Mohamed je obsodil krščansko idejoo Sveti trojici, češ, da Bog ne potrebuje zaveznikov v svoji božanskosti. Prav tako je objavil, da Jezus ni bil odrešenik, zaradi česar kristjani islam pogosto zavračajo kot krivo vero.

vera se širi zaradi prelite krvi... to tudi ni versko. a ni smisel vere v .......kje sem tisto prebrala, da naj bi imele vse vere skupno.... nekaj v smislu ljubezni, spoštovanje do svojih bližnjih...





Osebno nisem še nikoli bral ali slišal ne prvega ne drugega besedila. Rad bi pa dodal samo to, kar je meni znano o začetkih islama.

Vprašanje začetka Muhammadovega preroštva:

Muhammad je bil vse svoje življenje nekako samotarski tip človeka. Užival je v tišini, odmaknjen od množic, kjer se je lahko v miru posvečal svojim mislim. Ko je bil star že 40 let, je prvič doživel srečanje z angelom. To je bil nadangel Gabrijel (Džibril po arabsko), torej božji angel, čigar naloga je prinašanje Božjih zakonov na zemljo. Taisti je obiskal Mojzesa in Jezusa. Kaj je ta angel storil, da je prepričal Muhammada, naj ga posluša, mi ni znano. Če ga je tresel, ga je pač tresel.  Undecided Včasih je klofuta tista, ki človeka predrami, kajne?

Glede njegovega položaja v Meki in Medini:

Po meni znanih podatkih je Muhammad, rojen Mekanec, po svojih srečanjih z Gabrijelom, začel "pridigati" svojim rojakom. Citiral jim je to, kar je slišal od angela. Po njegovih citatih je njegov nečak zapisoval besede (Muhammad namreč ni bil pismen, imel pa naj bi popoln spomin) - odtod Qur'an. Mekanci so ga nekaj časa poslušali, nato pa ga niso več tolerirali, ker jim ni bilo všeč njegovo učenje. Zato se zgodi (mislim da leta 622) t.i. hidžra ali beg v Medino. Tam je bil po mojem vedenju dobro sprejet. Kakor vem, tu ni bilo nikakršnih sporov med židi, kristjani in zgodnjimi muslimani. Islam priznava vse preroke stare in nove zaveze, le da poleg njih dodaja še Muhammada. Res pa je, da islam Jezusa ne vidi kot Božjega sinu, marveč "zgolj" kot preroka. Sprva so se muslimani celo ob molitvah obračali k Jeruzalemu (po islamu tretje najsvetejše mesto, takoj za Meko in Medino), šele kasneje v zgodovini se je ta smer spremenila proti Meki. Kasneje se Muhammad vrne v Meko, da bi tam tempelj Kaabo izpraznil kamnitih kipov starih malikov in ta tempelj odslej posvetil islamu. Zopet, po mojih informacijah sedaj ni naletel na nasilen sprejem, saj se je z mekanskimi starešinami dogovoril, da ne želi začeti vojne, marveč zgolj storiti, kar je Bogu všečno.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
maca
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Re: Islam brothers
Reply #26 - 25.08.2004 at 16:44:49
 
bogglefreak20 wrote on 25.08.2004 at 12:40:56:
saj se je z mekanskimi starešinami dogovoril, da ne želi začeti vojne, marveč zgolj storiti, kar je Bogu všečno.


in zato ker ima nekdo občutek, da dela bogu všečne stvari je treba it ubijat okoli tebe ljudi, ki se ne strinjajo s tabo? praktično se je krščanstvo in judje - ne vera ampak ljudje - posluževalo istih stvari v imenu boga.
samo kolko je meni znano so kristjani šele potem začeli s svojimi idiotskimi idejami (križarsko vojno in inkvizicijo), ne pa že na začetku
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Islam brothers
Reply #27 - 26.08.2004 at 12:13:32
 
maca wrote on 25.08.2004 at 16:44:49:
in zato ker ima nekdo občutek, da dela bogu všečne stvari je treba it ubijat okoli tebe ljudi, ki se ne strinjajo s tabo? praktično se je krščanstvo in judje - ne vera ampak ljudje - posluževalo istih stvari v imenu boga.
samo kolko je meni znano so kristjani šele potem začeli s svojimi idiotskimi idejami (križarsko vojno in inkvizicijo), ne pa že na začetku


Saj pravim, da po mojem vedenju ni nikogar ubil.

Sicer pa vprašanje kdo je prvi začel z nasiljem v imenu vere ne opravičuje ničesar.

Tu se strinjam s papeževimi besedami, da je najhujše zlo na svetu ubijati v imenu Boga.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Islam brothers
Reply #28 - 26.08.2004 at 12:46:30
 
bogglefreak20 wrote on 26.08.2004 at 12:13:32:
Saj pravim, da po mojem vedenju ni nikogar ubil.

Sicer pa vprašanje kdo je prvi začel z nasiljem v imenu vere ne opravičuje ničesar.

Tu se strinjam s papeževimi besedami, da je najhujše zlo na svetu ubijati v imenu Boga.



Zgodovina in njena dejstva pač ne govorijo tebi v prid: kmalu po začetku se je Mohamedova ekipca sklala s svojimi someščani, da o časih po Mohamedu in o sporih znotraj ekipce same ne govorimo.


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Islam brothers
Reply #29 - 26.08.2004 at 12:56:32
 
http://www2.arnes.si/~mburin/soc/biografija_mohameda.htm

na kratko:

Quote:
Ko se je bližal 40. letu življenja, je Mohamed prvič zaslišal božji glas. Leta 610 je po nadangelu Gabrielu spoznal prvo Božje razodetje-objavo Korana. Objava Korana je trajala 22 let. Od leta 613 je o teh razodetjih govoril mnogobožcem v Meki, vendar je naletel le na mlačen sprejem. Kot verski svarilec je javno nastopil, opozarjal ljudi pred poslednjo sodbo pred edinim bogom Alahom in jih navduševal za islam (= pokornost božji volji). Zaradi tega je bil javno zasmehovan in večkrat mučen. Po smrti njegove žene je skupaj s svojimi privrženci pobegnil v Medino leta 622. Takrat se začne štetje časa za muslimane. Ta preselitev ali hidžra pomeni začetek islamske dobe. Mohamed se je do leta 630 boril proti prebivalcem Meke, njegova moč in ugled pa sta neprestano rasla, ker je Islam sprejemalo vedno več plemen. Ko so prebivalci Meke priznali poraz, je Mohamed razglasil pomilostitev za vse in začel premišljevati, da bi islam razširil čez meje Arabije


cca 8 let klanja že v štartu  Roll Eyes



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3