Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8444 times)
Kr_eden
Ex Member




Le kaj bi....
22.06.2004 at 10:49:25
 
V tem kratkem času, ki sem ga preživel sem spoznal naslednje kar so že mnogo pred mano govorili raznorazni Guruji, Učitelji in druge razvetljene osebe.
Vedno le verjemi sebi, nobenemu drugemu, vsak te proba le izkoristiti, izničiti, kajti vsak se bori za sebe, za svoj ego in če nisi na pravi poti, le katera pot je prava ? se ti bo kaj hitro zgodilo, da ti bo kdo izpil energijo kot vampir izpije svoji žrtvi kri.
Taki so ljedje, vsi smo si skorajda podobni, v nobenemu ni kaj večje razlike, je pa razlika kako kdo to počne.
Vedno je bilo in skoraj vedno bo v tej dobi, čuvaj se, izigrali te bodo, okradli te bodo, oropali ti bodo še tisto tvojega malo dostojanstva, ki ga premoreš kot individium, izpili ti bodo še tisto malo energije, ki je premoreš in najbolj žalostno pri vsem tem je, da to počno ljudje, ki te dober poznajo, ki jim zaupaš, kateri bi ti morali stati ob strani, ti pomagati na poti, ljudje, ki te ljubijo, ljudje, ki bi ti iz vse te ljubezni potegnali ven še zadnji kanček energije in te tako v svojem zmaguslavju ogoljufali še za zadnjo priložnost stopiti z zadnjimi močmi na pot k odrešitvi.
Ponavadi so jih sama natolcevanja o ljubezni, o resnici in pravici, res je, taki gledajo samo nase, ni jim mar za žrtve katere puščajo za sabo, ni jim mar za trpljenje drugega človeka, gledajo le nase in na svoj veličastni ego.
Ljudje se že varajo in lažejo tisočletja, nič se ne bo spremenilo ker jim to ugaja, ker radi živijo v tem slepilu in v vsej svoji samopomembnosti.
Prizadeti so, če jim poveš resnico, veseli so, če jih lažeš, vendar, še obstajajo ljudje, resnično, da so zelo redki, ki pa le dajo na resnico in pravico še nekaj in hvala bogu, da so še med nami.

Človek je sposoben neverjetnih stvari, neskončnega znanja in blaženosti, če hodi po poti, ki dviga nivo zavesti.
Pa vendar je v današnjem času ta pot prekleto težka, če že vstrajaš na njej in si dokaj na pravi poti ti pa drugi z vsem svojim velikim srcem mečejo dobro narejena polena pod noge, da bi ja padel, da bi jim ja postal isti, praktično, da bi postal del njih, del njihove podlosti in pokvarjenosti.

S srcem in razumom povem, da nočem biti del te podlosti in pokvarjenosti, potem je bolje, da me ni.

Ljubite se, varajte se, lažite, kradite, uničujte...........to je vaše življenje.

In še en zelo lep zapis :

Pusti, da teče moje življenje, kakršno je, v smeri,
ki jo hoče slediti.
Obdrži svoje znanje, svojo filozofijo, svojo duhovnost, svojo znanost, svoje socialno vedenje, svojo religijo.
Naj moje življenje teče kot otrokovo, naj letim kot ptice,
naj ostanem nedolžen in neuk.

Ne potrebujem tvojega znanja.
Rad se potikam po džungli.
Naj pojem s pticami, ne zaustavljaj me.
Naj se smejem v živobarvnem vrtu življenja.
Naj tekam med šelestečim listjem.
Naj uzrem naravo ob sončnem vzhodu,
naj me listi gozda, voda potoka, čisti zrak hranijo.

Obdrži svojo civilizacijo, svoj ponos, svoj sloves ;
pusti me iti, kamorkoli hočem,
daleč, daleč proč, onstran obzorja,
kamor zemeljski žarki ne prodrejo,
kamor zemeljske poti ne sežejo.

Ne veži me s svojimi socialnimi pravili.
Ne vplivaj name s svojo religijo,
ne vleci me dol s svojimi običaji.
Pusti me v miru.
Pusti me.


Swami Satyananda Saraswati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Le kaj bi....
Reply #1 - 22.06.2004 at 11:03:40
 
Saj je vedno tako. Lahko ti nekdo govori kar hoče, če ti tega nisi pripravljen sprejeti... Saj ti nihče ne more nič vsiliti, če tega sam nočeš.

Ne se razburjat...  Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Le kaj bi....
Reply #2 - 22.06.2004 at 14:02:04
 
Quote:
Vedno le verjemi sebi...


!BODI  TO KAR SI!

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Le kaj bi....
Reply #3 - 22.06.2004 at 17:56:24
 
Nedaj se, Ines, generacijo.   WinkKiss
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Le kaj bi....
Reply #4 - 22.06.2004 at 18:05:39
 
Nikad nikom nemoj reči tajnu koja te boli, nikad nemoj nikom reči kog ti srce voli, jer ljudi su zli. Dirnut če ti ranu koja te boli, uzeče ono što ti srce voli.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Le kaj bi....
Reply #5 - 22.06.2004 at 18:06:21
 
soncnica wrote on 22.06.2004 at 11:03:40:
Saj je vedno tako. Lahko ti nekdo govori kar hoče, če ti tega nisi pripravljen sprejeti... Saj ti nihče ne more nič vsiliti, če tega sam nočeš.

Ne se razburjat...  Wink



Wink Wink Wink

Ne se razburjat..... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Le kaj bi....
Reply #6 - 22.06.2004 at 18:54:03
 
Kr_eden,jst pa mislim,da ima vsak svojo resnico.In moja resnica je,da so ljudje v biti dobri in da nihče ne počne ničesar zato,ker se zaveda,da počne slabo in da škoduje sebi in ljudem.Ker ko se začne zavedati,postaja drugačen.In ker verjamem v to resnico,imam okrog sebe ljudi,ki me imajo radi in ki me ne izkoriščajo.Enkrat je nekdo tukaj lepo napisal en lep članek(sicer od Luise Hay),poskusi ga najti...Sicer pa ti ne bom vsiljevala svoje resnice...Vem pa,da je meni ta del o katerem govorim sedaj zelo všeč...
Lepo se imej in želim ti,da bi v življenje privabljal čimveč dobrih ljudi. Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Le kaj bi....
Reply #7 - 22.06.2004 at 20:13:42
 
picola wrote on 22.06.2004 at 18:54:03:
Kr_eden,jst pa mislim,da ima vsak svojo resnico.In moja resnica je,da so ljudje v biti dobri in da nihče ne počne ničesar zato,ker se zaveda,da počne slabo in da škoduje sebi in ljudem.Ker ko se začne zavedati,postaja drugačen.In ker verjamem v to resnico,imam okrog sebe ljudi,ki me imajo radi in ki me ne izkoriščajo.Enkrat je nekdo tukaj lepo napisal en lep članek(sicer od Luise Hay),poskusi ga najti...Sicer pa ti ne bom vsiljevala svoje resnice...Vem pa,da je meni ta del o katerem govorim sedaj zelo všeč...
Lepo se imej in želim ti,da bi v življenje privabljal čimveč dobrih ljudi. Smiley


Resnica je ena, vsak pa si jo po svoje razlaga, zato pa se potem zdi, da je resnic toliko kot ljudi.
Sej ljudje v svoji biti niso zli, so dobri, tega ne trdim, ampak življensko gledano, je pa to malo drugače, se ti ne zdi.
Res pa je, da kakšne energije spuščaš iz sebe, takšne tudi privlačiš, energije in ljudi.

Vendar tukaj se je nekaj za vprašati ?
Kdo koga noče nadvladati ? Vsak hoče vsakega in če to pogledaš iz te strani, poglej primere, nekdo tukaj je recimo privrženec tega ali onega guruja in ta govori to ali ono svojo resnico in poskuša preko pisanja zavesti ljudi, da je to njegovo edino pravilno, vendar, razumimo, da se to povečini dela podzavestno, mogoče je zavestnega samo nekaj malih procentov, edino, če človek ne gre popolnoma zavestno v to da prepriča nekaj druge, da jih prepriča v svoj prav.
Pa poglejmo primer, nekdo bi rekel, Jezus je ta, in nam pridiga o ljubezni, s epravi, prepričati nas hoče, d azačnemo slediti ta nauk, ki ga sledi sam in misli, da je to prava stvar, nekdo nam pridiga o tem in onem, vsi pa delamo na tem in smo trdno prepričani da imamo prav, da bi prepričali tudi druge, da je naše, prava stvar.

In kdo mi lahko zagotovi, da je njegovo pridiganje edina prava stvar ?
NIHČE.
Edina prava stvar je samo za njega, za mene ali tisoče drugih pa ni, je nekaj drugega.

Recimo tudi tvoje pisanje temelji na temu, da bi me prepričala, da so ljudje v svoji biti dobri, to vem, me ni treba prepričevat in tudi moje tole pisanje temelji na temu, da bi jaz marsikoga prepričal, da so ljudje pa le po vsej verjetnosti zelo pokvarjeni, tudi to je res, sej se vidi iz vsakodnevnih izkušenj.
Kakšni smo pa v resnici v svoji biti, pa koga to sploh zanima ?
Predvsem so važna dejanja, ki jih človek doživlja na lastni koži in ne nekaj, kar nam nekdo pravi, da so v biti ljudje pa le dobri.

Sem pa zelo vesel zate, da si dobila takšen krog ljudi okoli sebe, ki jim lahko verjameš in oni tebi in ki jeih ti ne izkoriščaš in tudi oni ne tebe.

Wink Wink Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Le kaj bi....
Reply #8 - 22.06.2004 at 21:16:24
 
Sej veš, včasih imamo dobre dneve in lepe izkušnje, drugič imamo grozne dneve in boleče izkušnje, včasih se nam zdijo vsi pokvarjeni, drugič se nam zdijo vsi nori, včasih se sami sebi zdimo nori in se sprašujemo, kak je možno, da nas že zdavnaj niso kam zaprli, vsaj preden začnemo perutničke sprobavat tak da s kake strehe skočimo...
vse kar se nam zdi, je samo v glavi in menjava se kot vreme
in to, kar se nam zdi, je najbrž vesoljsko deleč od tega, kar je res Tongue

imam pa jaz tud bl švoh zadnje čase in je skrajni čas, da si 'na-zdevam' kako 'realnost', ki jo bom kej lažje prenašala, še preden samo sebe nap*, da je vse tagrozno najbl res Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Le kaj bi....
Reply #9 - 22.06.2004 at 22:13:51
 
Quote:
In kdo mi lahko zagotovi, da je njegovo pridiganje edina prava stvar ?
NIHČE.
Edina prava stvar je samo za njega, za mene ali tisoče drugih pa ni, je nekaj drugega.


Mislim tako kot ti. In ga ni na svetu, da bi me prepričal, da bi nasedel na pridiganje nekoga. Se vedno prepričam, če mi zadeva leži in če sam uvidim, da je cool, potem sem in.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Le kaj bi....
Reply #10 - 22.06.2004 at 23:07:55
 
Gibati se v družbi nasprotij, je samo eno učenje več.
Ko imaš trdno osebnost, te nihče ne more premakniti od tvojega Jaza.

Negativizem, kriticizem, sovraštvo - z moje strani izkušnja, nasprotnikov slab dan.

Prijatelje si izbiramo sami, tudi okolje in osebe, kjer se gibamo itd...
Hitreje rastemo... Wink

Zmoti te lahko samo tisto " na čemer moraš sam delati "

In dobrih ljudi na svetu je MORJE.

POTREBNO JE ODPRETI OČI  Wink

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Le kaj bi....
Reply #11 - 23.06.2004 at 00:14:01
 
Hmmmm, ob branju tvojega pripisa Star12 sem se spomnal na en stari rek, ki gre takole :

Kar pozabi, vsi smo enaki, le, da so nekateri bolj enaki kot drugi.

Res, da nima ne vem kakšnega pomena ta rek v tem prispevku, vendar nakazuje na to, da če je le možno, da bi pa le radi nekateri, večina ali skoraj vsi bili pa le bolj enaki od drugih, se pravi, gospodarji.

Je pa interesantno brati, kako hitro ob kakšnem kritičnem prispevku, ki ga nekdo napiše o ljudeh, ljudje takoj začno govoriti o neki ljubezni, o dobroti, ki naj bi sijala iz vsakega človeka, o njegovi dobri biti ob tem pa pozabljajo na vso temačnost, ki s eskriva v njih samih in v vseh ostalih ljudjeh.
Res je, da je nekomu dovolj že, da mu pokažeš samo skrivljen prst in da pokaže vso svojo temačno, ljubečo stran, nekateri pa potrebujejo malo več, mogoče fakiča ali pa dva, to je sredinec, in da se odzovejo, v smislu, na kratko povedano, v njih naj bi po ocenah večine bila dobra bit, je in bo, to priznam, samo s to razliko, da je pa tista temna stran kar nekajkrat močnejša od tiste male dobre lučke, ki gori v vsakemu od nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Le kaj bi....
Reply #12 - 23.06.2004 at 01:38:45
 
Quote:
Hmmmm, ob branju tvojega pripisa Star12 sem se spomnal na en stari rek, ki gre takole :

Kar pozabi, vsi smo enaki, le, da so nekateri bolj enaki kot drugi.

Res, da nima ne vem kakšnega pomena ta rek v tem prispevku, vendar nakazuje na to, da če je le možno, da bi pa le radi nekateri, večina ali skoraj vsi bili pa le bolj enaki od drugih, se pravi, gospodarji.

Je pa interesantno brati, kako hitro ob kakšnem kritičnem prispevku, ki ga nekdo napiše o ljudeh, ljudje takoj začno govoriti o neki ljubezni, o dobroti, ki naj bi sijala iz vsakega človeka, o njegovi dobri biti ob tem pa pozabljajo na vso temačnost, ki s eskriva v njih samih in v vseh ostalih ljudjeh.
Res je, da je nekomu dovolj že, da mu pokažeš samo skrivljen prst in da pokaže vso svojo temačno, ljubečo stran, nekateri pa potrebujejo malo več, mogoče fakiča ali pa dva, to je sredinec, in da se odzovejo, v smislu, na kratko povedano, v njih naj bi po ocenah večine bila dobra bit, je in bo, to priznam, samo s to razliko, da je pa tista temna stran kar nekajkrat močnejša od tiste male dobre lučke, ki gori v vsakemu od nas.


Neki mi ne štima tukaj. Zakaj naj bi bil tisti, ki ne reagira, če mu pokažeš skrivljen prst temačen znotraj? Ali ni možno, da je takšen človek že toliko naredil na sebi, da je manj temačen? Da je v njem manj teme? Tudi Jezus je rekel, da naj vračamo zlo z dobrim.

Po drugi strani pa je tako, da če nekdo naprimer pljuva po nas in recimo širi o nas neke neresnice, je normalno, da se branimo. Ampak je zopet pomembno, da se branimo z resnico. In v tem ne vidim nič temačnega. Prej pozitivo.

Če pa nam nekdo pove resnico v obraz in se potem branimo z lažjo, potem pa udarja ven tista temačnost.

In če gledam globalno, vidim, da je na svetu več dobrih, kot pa slabih ljudi. In če ne zaupaš nikomur ali nisi obsojen, da živiš sam v svojem svetu? Če zaupaš le sebi? Res je, da doživimo marsikatero slabo izkušnjo, ampak kljub temu ne smemo zaradi tega vse ljudi enačiti s tistimi slabimi.  
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Le kaj bi....
Reply #13 - 23.06.2004 at 06:51:27
 
Quote:
Resnica je ena,


in to je tvoja....


Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Le kaj bi....
Reply #14 - 23.06.2004 at 07:22:25
 
Quote:
in to je tvoja....


Robi.



Človek, je samemu sebi uganka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3