Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 26202 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Spolna propaganda
Reply #75 - 17.06.2004 at 08:13:03
 
alterego wrote on 16.06.2004 at 18:39:03:
Ne vem, kaj naj rečem, ko ocenjujete Severino, kot da bi bila predmet, da jo točkujemo, se sprašujemo je "dobra" ali ni "dobra", kar se mi zdi na nek način poniževalen in omalovažujoč odnos do žensk.



Sama se je izpostavila, nihče je ni silil pred kamero. Če si javna osebnost, pač moraš računati s tem, da vedno obstaja možnost objave zasebnih posnetkov (če zanemarimo možnost namerne propagande). Zdaj pač mora živeti s tem.

Sicer pa se seksat pred kamero, pa naj bo to še tako zasebno, meni ne zdi intimno doživetje med dvema ljubljenima osebama.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #76 - 17.06.2004 at 08:51:33
 
X wrote on 16.06.2004 at 15:25:55:
Jaz si pa ful želim, da bi tvoje slovnične napake bile neresnična fikcija.


Hvala za opozorilo, se bom pazu, vendar bi priložnost izkoristu za to, da tud tebe na  nekaj opozorim. Če se tvoja pozornost fiskira na moje tipkarske  napake, pol to izkoristi tud zato, da ozavestiš to  fiksiranost svoje pozornosti na napake. Maš ziher en razlog za ta svoj perfekcionizem. Če ne drugega tega,  da s tem, ko   men očitaš napake, hočeš povedat, da si ti boljši, ker ti ne delaš napak.  Tak elitizem se zna hitr sprevržt v  fobijo pred tem, da bi storu napako, ta pa se zna spet  zna hitr sprevržt v to, da sploh nč ne delaš,  ker če ne delaš nč ne moreš tud delat  napak in si zato najboljši,  tkorekoč popoln.  Undecided Roll Eyes Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spolna propaganda
Reply #77 - 17.06.2004 at 08:59:07
 
titud wrote on 17.06.2004 at 08:51:33:
Hvala za opozorilo, se bom pazu, vendar bi priložnost izkoristu za to, da tud tebe na  nekaj opozorim. Če se tvoja pozornost fiskira na moje tipkarske  napake, pol to izkoristi tud zato, da ozavestiš to  fiksiranost svoje pozornosti na napake. Maš ziher en razlog za ta svoj perfekcionizem. Če ne drugega tega,  da s tem, ko   men očitaš napake, hočeš povedat, da si ti boljši, ker ti ne delaš napak.  Tak elitizem se zna hitr sprevržt v  fobijo pred tem, da bi storu napako, ta pa se zna spet  zna hitr sprevržt v to, da sploh nč ne delaš,  ker če ne delaš nč ne moreš tud delat  napak in si zato najboljši,  tkorekoč popoln.  Undecided Roll Eyes Wink


Grin No, pa sem skoraj dobla odgovor, zakaj je pomembno delat nekaj kar se zdi nepomembno.

Pa še vprašanje za Jakoba in gapeta (se mi je zdelo, da si se strinjal): zakaj takšen odpor (milo rečeno) do Severine, natančneje - njenih žnabl? Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #78 - 17.06.2004 at 09:29:55
 
titud wrote on 17.06.2004 at 08:51:33:
Hvala za opozorilo, se bom pazu, vendar bi priložnost izkoristu za to, da tud tebe na  nekaj opozorim. Če se tvoja pozornost fiskira na moje tipkarske  napake, pol to izkoristi tud zato, da ozavestiš to  fiksiranost svoje pozornosti na napake. Maš ziher en razlog za ta svoj perfekcionizem. Če ne drugega tega,  da s tem, ko   men očitaš napake, hočeš povedat, da si ti boljši, ker ti ne delaš napak.  Tak elitizem se zna hitr sprevržt v  fobijo pred tem, da bi storu napako, ta pa se zna spet  zna hitr sprevržt v to, da sploh nč ne delaš,  ker če ne delaš nč ne moreš tud delat  napak in si zato najboljši,  tkorekoč popoln.  Undecided Roll Eyes Wink


Gre enostavno za to, da je tvoj stil pisanja težko brati tudi če je brez slovničnih napak, z njimi vred pa si malodane neberljiv. S tem od človeka zahtevaš dodaten napor da dešifrira tvoja kracanja (ne vem zakaj se mi zdaj po glavi valja slika kokoši, ki stopi v tinto in hodi po papirju). Kar je škoda, ker tvoje poste sicer rad preberem in imam dosti dela že s tem, da skušam razumeti njihov pomen, zato se mi ne da ukvarjati še z ugotavljanjem, kaj katera beseda pomeni. To, da pišeš v lokalni pogovorni slovenščini, še nekako gre (ampak res komajda), z napakami vred pa... muka, ti rečem.

Nikakor se ne počutim superiornega nad tabo, niti ne gre za perfekcionizem, kajti moja slovnica takisto šepa, predvsem me hudo dajejo skloni. Ampak videti je, da ti nimaš niti najmanjšega interesa, da bi svoje sicer zanimive misli predstavil na malce lepši način.

Kar je sicer čisto tvoja izbira, ampak kadar gre za pisano besedo (sem šteje tudi pisanje na internetne forume), že nek osnoven človeški bonton nalaga obzirnost do tvojih bralcev v tem smislu, da lasten tekst vsaj enkrat pregledaš in popraviš. Ne trdim, da je treba oddajati popolne tekste, kajti motiti se je človeško in občasna manjkajoča črka ni razlog za moj živčni zlom. Le zdi se mi, da včasih prav tekmuješ, koliko napak lahko zmečeš v en stavek.

Kakorkoli že, v bodoče še naprej pričakuj, da se bom občasno obregnil ob to. Ko se bom nehal, to pomeni, da mi tvoji posti niso več zanimivi. Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #79 - 17.06.2004 at 10:54:16
 
X. sem še enkrat prebral, kar sem ti napisov. Vzem to kot da sem napisov seb, ker če bi se sam držov enga slovničnega pa tipkarskega prefekcionizma, bi napisov dost manj al pa skor nč. Perfekcionzima bi se bil prisiljen držat, če bi prvenstveno pisal za druge (če bi se s tem preživljal kot  sem se  tud že), ker pa pišem predvsem zase in za svojo dušo,  sem togledno očitno tko  nemaren, da do drugih izpadem brezobziren. Sem  v bistvu v dilemi, a bi blo to, da bi bolj   obziren do drugih,  hkrat pomenil, da se omejujem v lastni izrazni svododi. Bom na to pozorn in skušov najt en kompromis, do takrat pa moje nemarnosti ne jemlji za osebno žalitu.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Spolna propaganda
Reply #80 - 17.06.2004 at 11:18:31
 
Quote:
Nič na pamet, miško!
Ker si mi nalepil oznako plehkosti, zahtevam, da mi točno pokažeš, kje v mojih postih sem ocenjeval seksanje Severine in kje sem pisal o spolnost kot o prioriteti. Pokaži na osnovi ojih citatov in jih razčleni tako, da bom jaz butec to uvidel.


JA, če se prav spomnim, si imel za Jakobovo hvalisanje in požrtvovalnost med rjuhami za prednost, da si ga kao respektiral zaradi tega in obešal spolne akrobacije na velik zvon. Zanimivo pa je to, da si potemtakem bil sam kriv, če te je punca varala, ker pripisuješ tolik ovlogo spolnim akrobacijam, ker bi iz tega izhajal, vsaj večini primerov, da ji nisi bil dovolj, premalo izveden v svojih posteljnih akrobacijah, katerim pripisuješ toliki vpliv, ali kako? To pomeni, da si zelo slabo poznal to žensko, da te je komot ovijala okoli malega prsta, ali pa je bila ona tako dobra v manipuliranju, da je hkrati sedela na dveh stolih, ne da bi ti kaj opazil? Jaz ne verjamem, da bi me ženska tako z lahkoto varala, saj te vidim njen karkater, kar pa nima veze s spolnimi akrobacijami, pri teh se res to ne vidi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #81 - 17.06.2004 at 11:32:26
 
Quote:
Pa še vprašanje za Jakoba in gapeta (se mi je zdelo, da si se strinjal): zakaj takšen odpor (milo rečeno) do Severine, natančneje - njenih žnabl? Grin



Če lahko jest ugibam: po moje nista presegla fikcije. Če bi se res soočla s severino kot konkretnim človekom iz krvi in mesa brez obremenjenosti  z njeno medijsko podobo, bi jima ble njene žnable ziher čist o.k., ker bi ble del punce kot živga človeka. Četud bi oba vedla, da so polne silikona, bi blo to mogoče jemat ko ene vrste protezo in bi do severene zihr  gojila ene vrste usmiljenje in ne gnus, tko kot se ne zgražamo nad  hibami invalidnih ljudi, s katerimi imamo konkreten/živ stik in smo tako sposobni vsaj osnovne  človeške  empatije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spolna propaganda
Reply #82 - 17.06.2004 at 11:41:48
 
Se sprašujem, ali se ti ne zdi razlika med hibo zares invalidnega človeka, in hibo žrtve sistema, ki je to še po možnosti po svoji volji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #83 - 17.06.2004 at 11:55:13
 
alterego wrote on 17.06.2004 at 11:18:31:
Jaz ne verjamem, da bi me ženska tako z lahkoto varala, saj te vidim njen karkater, kar pa nima veze s spolnimi akrobacijami, pri teh se res to ne vidi...


....lahko pa poskusiš in potem na podlagi izkušenje napišeš kaj na to temo. Dokler pa tega ne izkusiš, lahko samo ugibaš. Saj si že dovolj velik fant, Exo.

Kdor preveč izbira, saj veš kaj dobi... Tongue Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #84 - 17.06.2004 at 11:57:51
 
Quote:
Se sprašujem, ali se ti ne zdi razlika med hibo zares invalidnega človeka, in hibo žrtve sistema, ki je to še po možnosti po svoji volji.


Ja se strinjam. Hibo invalidnega človeka ne moreš postavljati ob bok lepotni operaciji. Mogoče le toliko, da pomisliš na pri silikonskih ženah na hibo v glavi.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Spolna propaganda
Reply #85 - 17.06.2004 at 12:01:22
 
titud wrote on 17.06.2004 at 10:54:16:
Perfekcionzima bi se bil prisiljen držat, če bi prvenstveno pisal za druge (če bi se s tem preživljal kot  sem se  tud že), ker pa pišem predvsem zase in za svojo dušo,  sem togledno očitno tko  nemaren, da do drugih izpadem brezobziren.


Če že pišeš na forum, gotovo pričakuješ (ali pa vsaj veš), da tvoje pisanje kdo prebere. Če bi pisal zgolj zase, bi tvoje pisanje ne bilo na ogled na internetu.

Bralci pa raje beremo razumljive stavke  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spolna propaganda
Reply #86 - 17.06.2004 at 12:08:23
 
O lapsusih smo že diskutirali, men so simpatični, in imajo pomen. Je po mojem čist titudova odločitev, al bo prebral svoje, s tem nekako ozavestil lapsus, ga popravil, ali pa tudi ne. Vsekakor je dovolj če ga prebere, da razume, kaj je napisal. Sam pa naj popravi, kar njega tolk zmoti in ne druge. Se mi zdi, da se z  korekcijo napisanega izgubi posnetek "sedanjosti" oz. trenutka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #87 - 17.06.2004 at 12:08:43
 
on Today at 11:41am, LittleStar wrote:

Quote:
Se sprašujem, ali se ti ne zdi razlika med hibo zares invalidnega človeka, in hibo žrtve sistema, ki je to še po možnosti po svoji volji.  


Iga wrote:

Quote:
Ja se strinjam. Hibo invalidnega človeka ne moreš postavljati ob bok lepotni operaciji. Mogoče le toliko, da pomisliš na pri silikonskih ženah na hibo v glavi.



Severina je v tud tem smilsu predvsem žrtu in tud če je žrtu  nasilja nad sabo se tem smsilu nč ne razlikuje od žrtev nasilja drugih, do katerih je čist prvinsko občuitit sočutje in ne gnus. Saj če se konc koncev poglobiš v vzroke njenga nasilja nad sabo se sevevrina itak lahko počut kot žrtu drugih, ko se je kao prisiljena  podrejat fiktivni podobi, ki jo drugi gojijo o njej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #88 - 17.06.2004 at 12:12:47
 
titud wrote on 17.06.2004 at 10:54:16:
... do takrat pa moje nemarnosti ne jemlji za osebno žalitu.


Eh, pa saj nisem tega jemal kot osebno žalitev... Grin

Samo na trenutke je bil zločin nad jezikom tako hud, da nisem mogel ostati tiho. Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spolna propaganda
Reply #89 - 17.06.2004 at 12:13:31
 
titud wrote on 17.06.2004 at 12:08:43:
Severina je v tud tem smilsu predvsem žrtu in tud če je žrtu  nasilja nad sabo se tem smsilu nč ne razlikuje od žrtev nasilja drugih, do katerih je čist prvinsko občuitit sočutje in ne gnus. Saj če se konc koncev poglobiš v vzroke nasilja nad sabo se sevevrina itak lahko počut kot žrtu drugih, ko se je kao prisiljena  podrejat fiktivni podobi, ki jo drugi gojijo o njej.


Le zakaj smo toliko govorili o karmi in prevzemanju energije v svoje roke? A je to prisiljena delat? Žrtev bi bila takrat, ko bi jo v to zares nekdo silil. Kdo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9