Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 
(Read 26008 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Spolna propaganda
Reply #105 - 17.06.2004 at 14:12:35
 
alterego wrote on 17.06.2004 at 13:24:05:
Saj ne pričakujem, da bi mi vsi zaupali, jaz tudi zelo malo ljudem zaupam, ampak če mi zaupaš, pa misliš, da nisem vreden zaupanja, zakaj mi potem sploh zaupaš, to je kontradiktorno tvojim izjavam, potem si si sama kriva. Sorry, v nikogar ne silim, da mi zaupajo karkoli....


Nobene kontradiktornosti ni, ničesar ti nisem zaupala. Dobil si le dve, tri splošne informacije, ki si jih večkrat zlorabil - tako da si jih uporabil namesto argumentov in to na tak način, da si pretiraval, napihoval, moraliziral, vrednotil, si ob tem še izmišljeval in fantaziral (v smislu kaj bi, če bi tvoj ...) ter na ta način poniževal.

In to počenjaš, kot vidim, z vsakim, ki mu nisi kos v diskusiji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #106 - 17.06.2004 at 14:26:46
 
Quote:
Pa si ti prebral tole? Kako veš, kako ona samopodobo izgrajuje?

In kako je lahko samopodoba izgrajena na konkretnem drugem? Če pa je samopodoba ???


Medijske/javne  osebnosti se skor ne morejo izognt temu, da si samopodobe  ne bi  gradil na pričakovanju javnosti, v bistvu anonimnih drugih. Ta nikol niso celostna, vedno forsirajo eno dimenzijo (glas/stas, energijo/temperament, prepričanje...). Najbolj znana žrtu medijske samopodobe je janis joplin, severina zihr ni tolk zrela, da bi si temu izoglna. Sem bral tud  ene par intervjujejv z njo, v katerih sama prizanava, da plava v  pozornosti ko riba v vodi.    

Sampodoba je zmerom zgrajena iz povratnih informacij o seb: od mame pa ata do vrstnikov pa učiteljev pa sodelavceva pa šefof... Pozornost rabiš zarad teh povratnih  informacij, ki so lahko tako pozitivne kot negativne,  tako objektivne in enostranske... Celostne in vrednostno nenabite informacije za oblikovanje zdrave samopodobe se lahko dobijo v celostnem živem odnosu s konkretnim drugim, nikol v odnosu  z množico, še posebej ne  skoz medijska popačenja in masovne ustvarjene fikcije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Spolna propaganda
Reply #107 - 17.06.2004 at 14:55:14
 
Ma, titud, jaz sem malo razočarana, ker se mi zdi, da nisi razumel vprašanja ali pa se izmikaš. Razloži pol, če se ti da pojem konkreten drug oz. kakšna je razlika med enim in množico. In pa zakaj meniš, da človek potrebuje konkretnega drugega, če pa lahko skozi sebe ustvari iluzornega sebe. To bi lahko bila samopodoba.

Tak da... veselo diskusijo naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Spolna propaganda
Reply #108 - 17.06.2004 at 14:57:00
 
Quote:
Le zakaj smo toliko govorili o karmi in prevzemanju energije v svoje roke? A je to prisiljena delat? Žrtev bi bila takrat, ko bi jo v to zares nekdo silil. Kdo?



se strinjam... kolkor je že se podredila javnemu mnenju, je to njena odločitev... in za to pač prevzema odgovornost in nosi posledice

meni se ne zdi žrtev... ... ... pa tud zgražam se ne Grin

mi pa čist osebno recimo Manjifiko dost bolj sede... ... ... mogoče tud zarad samopodobe, ki si jo je zgradil Grin

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #109 - 17.06.2004 at 15:26:30
 
Quote:
Ma, titud, jaz sem malo razočarana, ker se mi zdi, da nisi razumel vprašanja ali pa se izmikaš. Razloži pol, če se ti da pojem konkreten drug oz. kakšna je razlika med enim in množico. In pa zakaj meniš, da človek potrebuje konkretnega drugega, če pa lahko skozi sebe ustvari iluzornega sebe. To bi lahko bila samopodoba.

Tak da... veselo diskusijo naprej.


Samo skoz sebe ne moreš ustvarit iluzurnega sebe, ker si tud ta ti, ki ustvraja tega iluzurnega tebe,  ustvarjen  v razmerju do drugih oz. si plod tako ustvrjene samopodobe.  Drgač povedan:  drugi ti določajo,  kaj si ti, da ti pol s tem  operiraš  s sabo kot iluzijo. Seveda moraš za tako kreirano  samopodobo  prevzet vso zavestno  odgovornost in z njo krmarit skoz lajf ko ena celovita osebnost. Ker smo pa na tem itak vsi, je nujno, da imamo med sabo žive in celovite onose, da nam kreirajo celovite samopodobe.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Spolna propaganda
Reply #110 - 18.06.2004 at 11:20:57
 
lola wrote on 17.06.2004 at 14:12:35:
Nobene kontradiktornosti ni, ničesar ti nisem zaupala. Dobil si le dve, tri splošne informacije, ki si jih večkrat zlorabil - tako da si jih uporabil namesto argumentov in to na tak način, da si pretiraval, napihoval, moraliziral, vrednotil, si ob tem še izmišljeval in fantaziral (v smislu kaj bi, če bi tvoj ...) ter na ta način poniževal.

In to počenjaš, kot vidim, z vsakim, ki mu nisi kos v diskusiji.


Zakaj pa ne smem povedati, kar si mislim? To mi dovoljuje svoboda izražanja. Naj bi raje bil tiho, zato ker bi sicer bila večina ljudi užaljenih, če ne razmišljam isti kot oni? Lahko bi držal jezik za zobmi, ampak mislil bi si še skoz isto, pa se še zraven dobrega delal in v rit lezel ljudem, da bi vsem ugajal, zato pa raje povem, kar si mislim, čeprav marsikoga to zbode. To se mi zdi nenaravno, da bi se pretvarjal. Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Spolna propaganda
Reply #111 - 18.06.2004 at 11:24:51
 
alterego wrote on 18.06.2004 at 11:20:57:
Zakaj pa ne smem povedati, kar si mislim? To mi dovoljuje svoboda izražanja. Naj bi raje bil tiho, zato ker bi sicer bila večina ljudi užaljenih, če ne razmišljam isti kot oni? Lahko bi držal jezik za zobmi, ampak mislil bi si še skoz isto, pa se še zraven dobrega delal in v rit lezel ljudem, da bi vsem ugajal, zato pa raje povem, kar si mislim, čeprav marsikoga to zbode. To se mi zdi nenaravno, da bi se pretvarjal. Embarrassed



čak... a pol vse kar pišeš... se v bistvu ne hecaš?  Roll Eyes
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Spolna propaganda
Reply #112 - 18.06.2004 at 11:26:29
 
alterego wrote on 18.06.2004 at 11:20:57:
Zakaj pa ne smem povedati, kar si mislim


Med povedati kar si mislim in natolcevanjem, napihovanjem informacij, prikrojevanjem informacij, delanjem sklepov in izvlečkov iz prikrojenih informacij, vrednotenjem, moraliziranjem,  obsojanjem in žaljenjem je bistvena razlika.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Spolna propaganda
Reply #113 - 18.06.2004 at 11:38:45
 
alterego wrote on 18.06.2004 at 11:20:57:
To se mi zdi nenaravno, da bi se pretvarjal. Embarrassed


Ej Exco.  Lola ti je cool odgovorila, tudi Marjana, moraš pa že enkrat jebemo priznati, da kompletna tvoja prisotnost tu temelji na pretvarjanju.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Spolna propaganda
Reply #114 - 18.06.2004 at 12:01:05
 
lola wrote on 18.06.2004 at 11:26:29:
Med povedati kar si mislim in natolcevanjem, napihovanjem informacij, prikrojevanjem informacij, delanjem sklepov in izvlečkov iz prikrojenih informacij, vrednotenjem, moraliziranjem,  obsojanjem in žaljenjem je bistvena razlika.


Se strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Spolna propaganda
Reply #115 - 18.06.2004 at 12:11:57
 
alterego wrote on 18.06.2004 at 12:01:05:
Se strinjam.

Zakaj torej ne poveš svoje mnenje?

Zakaj tako pogosto natolcuješ, napihuješ informacije, prikrojuješ informacije, delaš sklepe in izvlečke iz prikrojenih informacij, vrednotiš, moraliziraš,  obsojaš in žališ?


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #116 - 18.06.2004 at 13:35:44
 
lola wrote on 18.06.2004 at 12:11:57:
Zakaj torej ne poveš svoje mnenje?

Zakaj tako pogosto natolcuješ, napihuješ informacije, prikrojuješ informacije, delaš sklepe in izvlečke iz prikrojenih informacij, vrednotiš, moraliziraš,  obsojaš in žališ?



V  bistvu ni mogoče  preprečit, da nekdo natolcuje, napihuje in prikraja  informacije ter dela sklepe in vrednostne sodbe na taki podlagi,  če moralizira in žali. Vse to početje  je človeško in če človk to rab mu tega početja v imenu ene ali druge morale ali druge  prave resnice nima pravzaprav nihče pravice  preprečit.  Seveda pa  človek s takim početjem odkriva vsem okrog sebe v tiste  svoje najbolj  občutljive in nezaščitene   rane in s tem iziva sebi podobne, da mu  bodo vanje na enak način z natolcevanjem, napihovanjem in splohz z enakim  veseljem dregali vsi, ki bi si na tak način enako kot on sam želel sčistit  svoje rane.

To medsebojno sipanje soli na  rane se mi ne zdi glih higienično početje. Sem trdno prepričan, da obstajo dost  manj rizične in dost učinovitejše metode vzdrževanja osebne  mentalne higiene.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Spolna propaganda
Reply #117 - 19.06.2004 at 13:32:28
 
Quote:
Razen če imaš fetiš na bolj nedolžne face.

To pomeni, da npr. Angelina Jolie pri tebi tudi odpade.

Iz tvojih postvo je bilo razbrati, da si ti mojster posteljne telovadbe.



Moj fetiš so NARAVNE face.

Ja, definitivno pri meni odpade vsak, ki čuti močno potrebo po tem, da ugaja milijonom nepoznanih ljudi!

V mlajših letih bi seveda priložnost za fuk izkoristil! Ja, Iga, tudi s Severino! In tudi z Angelino Jolie! Zdaj pa sem skoraj prepričan, da tega ne bi naredil...

Pravim, priložnost za fuk. Karkoli bolj človeškega pa odpade! Pa ne toliko zaradi mene (beri mojega ega; njemu bi celo pasalo, če bi bil ljubimec kakšne slavne bejbe), pač pa zaradi narave stvari: celo življenje se trudim postati človek v stiku s samim sabo, s svojim bistvom, z naravo, s Stvarstvom. S sočutjem v srcu pa moram dati prav svojim občutkom, da Severina, Angelina et comp. tega ne počnejo...

Kar se pa tiče posteljne telovadbe in mojstrstva: mojster postaneš takrat, ko v seksu začneš ceniti in uživati v vsebini, ne pa v obliki. Takrat začneš seksati zaradi občutkov in čustev pred, med in po seksu, ne pa zaradi videza dotičnega partnerja. Takrat te tudi neha motiti špeh, pa celulit, pa mozoljčki in preslaba "filmskost" punce, ki v bistvu ni čisto nič drugačna od tebe: tudi ona si želi biti sprejeta in ljubljena. Ampak ne od milijonov, pač pa samo od enega...

In ko ti ušteka, da si ta eden ti, se spodobi, da se malo ustaviš, se nehaš ukvarjati sam s sabo in malo razmisliš, zakaj pravzaprav je svet tak, kot dejansko je, ne pa tak, kot si stalno mislil, da je.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Spolna propaganda
Reply #118 - 19.06.2004 at 13:39:33
 
Smileyčista desetka za odličen odgovor
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Spolna propaganda
Reply #119 - 19.06.2004 at 13:48:20
 
lola wrote on 18.06.2004 at 12:11:57:
Zakaj torej ne poveš svoje mnenje?

Zakaj tako pogosto natolcuješ, napihuješ informacije, prikrojuješ informacije, delaš sklepe in izvlečke iz prikrojenih informacij, vrednotiš, moraliziraš,  obsojaš in žališ?




Še vedno ne razumem, zakaj me  ne sprejemate takšnega, kakršen sem? Postavljate mi pogoje naj se odrečem svoji samobobitnosti, da bom takšen, kakršnega si me vi želite, ali kako? Zakaj bi se v stiku s soljudmi pretvarjal? Zakaj se odzovete na vsako malenkost, ker reakcija pomeni samo to, da sem vas zadel v Ahilovo peto, da je vse resnica, kar govorim, sicer se ne bi počutili užaljenega, če me ne  bi resno jemali, če  menite, da si stvari izmišljujem?  Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9