Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 22844 times)
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #45 - 04.06.2004 at 09:11:20
 
goinup wrote on 04.06.2004 at 08:31:04:
Jaz sem načeloma proti bananju, je pa res, da so nekateri uporabniki včasih zelo žaljivi in marsikdo je lahko zaradi takih žaljivk zelo prizadet.

Hm, če ta forum omogoča anketo, bi se lahko demokratično odločili za ban userja, ki bi ga predlagal admin, ali pa za ustrezno opravičilo.....


Ta instrument bi se dalo nažalost zlorabiti. Mislim da ne bi mogel glasovati vsak user z 0al pa 1 postom  saj jih lahko hitro narediš relativno veliko userjev, vse kar rabiš so različni IP-ji.

Mogoče bi bi to bilo lažje kar se možne zlorabe  in težje kar se izvedbe tiče izvesti preko chata.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Banati da ali ne
Reply #46 - 04.06.2004 at 09:12:07
 
lola wrote on 04.06.2004 at 09:04:13:
Ne, a si pozabila, to samo pomeni, da ti projeciraš.


Ma, si izvirna, res Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #47 - 04.06.2004 at 09:14:44
 
titud wrote on 04.06.2004 at 09:11:00:
Načeloma lastnik (kode) oz njegova morala, ki izhaja  iz njegovga lastniškega interesa. Če je njegov interes nastopat kot ne-lastnik in s tem svoj prostor šerat z drugimi kot javen prostor, mu preostane le dvoje: al dat možnost vskamu, da vsak iz tega prostora bana vsakogar po lastni presoji ali pa noben nobenega, tud  sam ne nobenga.  Morala uporabnikov prostora se pol prilagaja  tem dvema ne-lastniškima opcijama.      



Če bi nekomu rekel da je kreten debilni, bi to najbrž lahko stvar za opozorilo in posledično benanje, če ne bi prenehal.

Zakaj pa so moderatorji admin?
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #48 - 04.06.2004 at 09:20:42
 
Meni pa je zanimivo brati kr-edna.
Ful se nasmejim.

Smiley


Tudi, če meni napiše kdo, da sem bedak ali idiot ali kaj podobnega Smiley, se bom iz tega smejal.

Robi.

Pa uživajte življenje, ne se sekirati.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Banati da ali ne
Reply #49 - 04.06.2004 at 09:20:47
 
Quote:
a lahko urediš gape tole:

Sistem, predlogi ... namen foruma
Navodila, faq, izboljšave, administracija, urejanje ...


spremeniš  v

Odnosi na forumu in administracija
vse kar se tiče urejanja odnosov na forumu, namena, administracije in sistema


da premaknemo iz aktualno in razmišljanja da bo zadoščeno odprtosti in urejenosti za katero se pomej itak vsi strinjamo tele poste o tem kaj kdo in kako v to dopolnjeno rubriko.

in da se potem to tam odvija, ne da je to povsod kjer komu pade ven in da se tega držimo.


A., ne vem zdaj, katere topike bi ti premaknil v "Odnosi na forumu in administracija", ampak se mi zdi potrebno povedati, da veliko topikov, ki zadevajo odnose na forumu, ne sodi  nikamor drugam kot v "Osebna, psihološka, sociološka razmišljanja". Zame je to čista empirika, eksperiment v živo, brez tega pa ni nobene teorije. imho.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Banati da ali ne
Reply #50 - 04.06.2004 at 09:23:58
 
N. wrote on 03.06.2004 at 15:40:53:
Glede tega, kdo piše, ali gost ali registriran uporabnik, mi je bolj kot ne vseeno.

Mi pa ni vseeno, kaj kdo piše in kako to piše.

Je po moje b5 dal lep in vreden za razmislek predlog.

Ali bomo kaj izgubili, če bi se ravnali po predlogu izključevanja žaljivih tem, besed ... ljudi. In če bi, kaj bi to lahko bilo.

Ali izgubiš toliko, kolikor lahko po drugi strani s tem pridobiš?
Kaj izgubiš in kaj pridobiš?





Pa saj ravno v tem je poanta... da s tem, kaj kdo piše in kako piše... govori o sebi... zakaj hočete druge omejevat v njihovem izražanju? Ravno temu, izražanju sebe, je ta forum namenjen. In redka so okolja, kjer se lahko človek tako svobodno izraža... in tudi redka, kjer bo tako svobodno 'preizkušan'. Konec koncev se pa vsak sam odloči, do kolikšne mere se bo tu, na forumu, 'izpostavil'. Jaz forum vidim kot okolje, ki mi omogoča 100% preizkušanje, do koliko % bom šla, se pa odločam sama... včasih se razkrijem bolj, včasih se umaknem, potegnem nazaj vase... ampak v globalu bi rekla, da sem v tem času, kar sem na forumu, prišla že kar en kos poti naprej. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #51 - 04.06.2004 at 09:56:28
 
b5 wrote on 04.06.2004 at 09:14:44:
Če bi nekomu rekel da je kreten debilni, bi to najbrž lahko stvar za opozorilo in posledično benanje, če ne bi prenehal.

Zakaj pa so moderatorji admin?


Če je prostor dosledno odprt, ga ni mogoče sesut. Preprosto nihče ne more najt opore  zato, da bi omeju ali ukinu. Seveda tud v takmu prostoru mora vladat en red, ki ne more bit podrejen nobenmu drugmu cilju kot temu, da ostane prostor odprt.

Tole ni tematski forum, na katermu bi lahko karkoli   oddaljevalo od naprej zastavljene teme, ki bi si jo imel interes zastavit lastnik. To je forum za ozaveščanje in osebnostno rast, v katerga lahko zastavlja vsak vse vidike svoje osebnosti na način, ki mu to najbolj leži.   Tud če samo teži in išče pozornost na negativen način na tak način izraža vidike svoje osebnosti, ki pač nima pošlihtane in kliče po  pozornosti oz. po tem, da bi jo pošlihtal. Jest drugega namena foruma  ne vidm in ne vidim tud potrebe po nobenih administrativnih ukrepih, s katerim bi lahko kdorkoli drugmu lahko boljš usmerjal osebnostno rast kot smo jo sposobni usmerjat sami vzajemno brez kašnih vrhovnih avtoritet in varuhov sistema.          
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #52 - 04.06.2004 at 09:59:29
 
Quote:
od samega začetka je bil cilj znanje spisat in ga nato destilirat. destilatorjev ni, podobno kot ni zanimanja za znanje



Mislim, da ni zanimanja za naše ( resnične, realne ) odnose.

Tudi s forumom smo ( lahko ) v nekem odnosu. In želja po spreminjanju ali brisanju postov, je neka vrsta manipulacije.

Saj nam potem lep in prijazen forum kaže, kot, da smo z nekom v prijetnem odnosu.

S forumom seveda lažje manipuliramo in ga cenzuriramo, kot pa človeka.

Vem, da je realnost lahko včasih kruta, ampak, takšna je pač realnost in takšni pač smo.

Beg iz realnosti v nek manipuliran forum, nam ne bo pomagal pri ozaveščanju in spoznavanju sebe.....ali pač...?
Ja, lahko, če se zavedamo tega in razumemo sebe, zakaj želimo na kaj vplivati.
In to je lažja pot.....Spoznavam pa, da ljudje večkrat rabimo "the hard way".


Vsak, ki se bo oddaljil iz tega in sam sebe opazoval, bo spoznal, da ljudje nismo tako različni. Ponavadi so naše čustvene reakcije zelo podobne. Razlika se pokaže predvsem na površini in je odvisna od tega, kako filtriramo in razlagamo naše občutke.


Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Banati da ali ne
Reply #53 - 04.06.2004 at 10:46:28
 
Quote:
Oh yeeah, baby! Show me your worst side...


Mene je v bistvu ganil, ko je Lilith rekla Exorcistu: ti kripl neopredeljeni. To je bla samo za primer ena taka žaljivka (ki je bila z vidika posameznika/ce verjetno enako intenzivna kot protižaljivka, ki je to sploh sprožila, torej that offsets each other, tao, ok). Kar je dokaz, da smo v pravi situaciji vsi zmožni kej tazga na površje privlečt. Pravjo, da smo tut vsi v pravi situaciji zmožni ubijat. Ali to pač že počnemo. Z besedami npr. Še vedno verjamem, da se bo to, tko kt se je doslej, skristaliziral al destiliral al whatever. Dejmo vsi najprej nehat kadit npr. Mislim a štekaš, svobodna volja!!! Lets just leave it like it is...  Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Banati da ali ne
Reply #54 - 04.06.2004 at 11:18:00
 
m wrote on 04.06.2004 at 09:23:58:
Pa saj ravno v tem je poanta... da s tem, kaj kdo piše in kako piše... govori o sebi... zakaj hočete druge omejevat v njihovem izražanju? Ravno temu, izražanju sebe, je ta forum namenjen. In redka so okolja, kjer se lahko človek tako svobodno izraža... in tudi redka, kjer bo tako svobodno 'preizkušan'. Konec koncev se pa vsak sam odloči, do kolikšne mere se bo tu, na forumu, 'izpostavil'. Jaz forum vidim kot okolje, ki mi omogoča 100% preizkušanje, do koliko % bom šla, se pa odločam sama... včasih se razkrijem bolj, včasih se umaknem, potegnem nazaj vase... ampak v globalu bi rekla, da sem v tem času, kar sem na forumu, prišla že kar en kos poti naprej. Smiley



Napaka.
Narobe govoriš M.  Grin Grin Grin

Ko kdo piše, piše o sebi, ko pa kdo kaj napiše o tebi se odzoveš kot strela, je potem tukaj govora o piscu in o njem kakšen je ali na tebi, ki si reagirala na pisčevo pisanje.
Zakaj potem prizadene neko pisanje tebe, če pa po tvojem pisanju piše o sebi ???

Ah pozabil sem, še dosti svinjarije je v nas in potem mi mislimo, da je pisal o nas, čeprav vemo, da piše o sebi.  Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Banati da ali ne
Reply #55 - 04.06.2004 at 11:42:11
 
En simulator letenja stane približno toliko, kot pol aviona. Piloti trenirajo na njem razne situacije letenja, pravzaprav imajo celo obvezne preizkuse znanja na njem /in to plačajo drago fest, oni al firme ki jih pošiljajo/, poleg tega ima vsak še svojo PC različico doma, kjer preizkušajo robne situacije možnega. Zakaj? Da znajo ukrepati, če se jim slučajno zgodi kaj podobnega v resničnem letenju.
Gape se je potrudil in nam dal v uporabo podoben simulator zastonj, /hja, še zaslužimo z njim, če ga uporabljamo v službi, a ne/, kjer lahko po mili volji preigravamo robne življenske situacije naprej in naprej, dokler jih ne osvojimo, brez bolečin. Mi pa bi ga radi omejili, pobrisali vse robne primerke in situacije in se šli neko pocukrano lažnivost in zlaganost, pa belino, pa nedolžnost, pa dobroto, pa...in ko bi nas na poti iz službe oblajal vaški cucek, bi se od groze sesuli kot prazna vreča in jamrali kako je pa življenje res kurba, ali pa bi ga zbrcali na smrt, se mogoče skrili v plašč samozadostnosti, od koder bi se drli nanj, naj se še on zavije v plašč...mislm...
Hvala ti Kr_eden, hvala ti Exo, hvala vsem članom in gostom tega foruma, da sem lahko vaš učenec...in Gape, hvala tebi za tale forum.

en bk
Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #56 - 04.06.2004 at 11:59:06
 
Quote:
Napaka.
Narobe govoriš M.  Grin Grin Grin

Ko kdo piše, piše o sebi, ko pa kdo kaj napiše o tebi se odzoveš kot strela, je potem tukaj govora o piscu in o njem kakšen je ali na tebi, ki si reagirala na pisčevo pisanje.
Zakaj potem prizadene neko pisanje tebe, če pa po tvojem pisanju piše o sebi ???

Ah pozabil sem, še dosti svinjarije je v nas in potem mi mislimo, da je pisal o nas, čeprav vemo, da piše o sebi.  Cheesy Cheesy Cheesy


Ma sej štekaš u bistvu, kr-eden, kaj je mišljeno s tem, da vsak tud ko piše o drugmu v bistvu piše o seb. Samo ko ga na  to ta isti drugi al kakšen drugi drugi opozori,  pol ta to jebeno težko sprejme, še posebej, če je prej podrugem svinjal. Zato je bistvu bolj elegantno, da po drugmu ne svinjaš, ker ti pol ni treba na tak način kazat na svinjarijo v seb. Elegantno že, ni pa rečeno da je to zate  tud edino zdravo in higienično, saj kako pa  drgač ozvestit pa  pa priznat, da maš svinjajrijo v seb, če jo v strahu, da ti jo bodo odkril  odkril v teb, rajš  na nobenmu drumgu nočeš videt?        
Back to top
« Last Edit: 04.06.2004 at 13:00:42 by titud »  
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #57 - 04.06.2004 at 11:59:50
 
Quote:
In kdo lahko sodi o tem, kaj je žaljivo in kaj ne? To je popolnoma subjektivna zadeva in zato stvar morale.

Mene bo prizadelo nekaj, ostalim se bo pa to zdelo smešno in nesmiselno - a to pomeni, da si jaz domišljam, da me je prizadelo?

In obratno - kako naj vem, da je nekoga nekaj prizadelo, če takšna stvar mene ne prizadene?  



Mene prizadane malo stvari (sploh na forumih), samo glede na tvoje poste pa pač vidim, da te prizadane več stvari. Če je nekdo prizadet pa vseeno opazim. Ne vem, kako to da tega ne opaziš ti, ki si bolj čustvena Undecided

U glavnem opazuj reakcijo človeka na določen dogodek, pa boš videla, če je prizadet.
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Banati da ali ne
Reply #58 - 04.06.2004 at 12:50:08
 
goinup wrote on 04.06.2004 at 11:59:50:
Mene prizadane malo stvari (sploh na forumih), samo glede na tvoje poste pa pač vidim, da te prizadane več stvari. Če je nekdo prizadet pa vseeno opazim. Ne vem, kako to da tega ne opaziš ti, ki si bolj čustvena  Undecided
U glavnem opazuj reakcijo človeka na določen dogodek, pa boš videla, če je prizadet.


Mogoče pa opazim prizadetost drugega ravno s tem, tako in zato, ker mene prizadene Undecided in morda lahko pomagam še komu videt

...how fragile we are...



Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Banati da ali ne
Reply #59 - 04.06.2004 at 16:25:01
 
Quote:
Ali onemogočiti gostom pisanje in ga dovoliti le registriranim uporabnikom. Konec koncev je tako na mnogih forumuh.

Ali brisati žaljive komentarje ali jih pustiti?

Ali banati tiste userje, ki pišejo žaljivo? Tule lahko tudi prag opišete, kje je tisti trenutek, ko je treba nekoga skenslat, če seveda zagovarjete skenslanje.



Ja, možnost pisanja naj imajo samo tisti, ki se prijavijo. Zato,ker tole ni klepetalnica, pač pa forum.

Ne, nič ne brisati! Ampak samo pod pogojem, če bi se stare džombe na forumu dosledno držali pravila, da ne traparije in neokusnosti ne reagiramo! Na dolgi rok bo to pomenilo, da tudi neokusnosti ne bo več.

Vsak s svojim pisanjem kaže samo samega sebe, svojo naravnanost in razpoloženje. Če smo premalo modri, da bi se znali mentalno čistiti skozi naravne načine, to je meditacijo in poslušanjem samega sebe v samoti, pač pa skozi negativen način komunikacije (kar neokusno pisanje v bistvu je), potem je to naš problem, ki je lahko trenutni ali pa trajen. In tisti, ki so takemu načinu izpostavljeni, morajo poskrbeti samo za to, da jih negativna naravnanost ne potegne noter.

Po mojem mnenju je bananje poskus spreminjanja nekoga drugega, ne pa sebe. Mislim, da se vsi strinjamo, da naj tega ne bi počeli.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6