Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4364 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Molekule in atomi
06.12.2001 at 13:06:26
 
Zadnjic sem dobu obcutek, da se tele nase strani obnasajo kot neko fizicno telo. Ce thread vzames za atom in potem poste kot elektrone, protone, dobis obcutek (ce si vizualiziras), da vse to raste, da je povezano med seboj, postaja vse vecji besedni organizem, ker so threadi povezani med seboj z raznoraznimi linki se vse obnasa kot neka celota kot molekula in raste naprej. Bi blo zanimivo prenest vse to v graficno obliko in vidit vzorce
Smiley
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Molekule in atomi
Reply #1 - 06.12.2001 at 13:11:51
 
V graficno obliko??  Krvavo delo Mike. Najbolje, da se javis kot prostovoljec.Grin
Sicer pa imas prav. V zacetku leta je bil forum enako kot dojencek, do danes je pa ze precej zrastel, saj smo pisali o tem kar se ljduje navadno ucijo leta in leta. In to vse v nekaj mesecih.....

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Molekule in atomi
Reply #2 - 06.12.2001 at 13:40:49
 
odlična ideja, jo mam jest že dolgo v glavi (pa ne samo za forum), dočim, kako to izvest se mi sanja ne. čeprov neki sm najdu adobe go live je en tak program ki obvlada te reči delat v 3D ali si mislu čist 2D varijanto.

ps
upam da boš tole še odpisu, preden se premakneš u molk Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Molekule in atomi
Reply #3 - 06.12.2001 at 13:43:44
 


Zdi se mi, da gre bolj za to: ko vidiš svet v zrnu peska... - držiš neskončnost v dlani in večnost v trenutku...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Molekule in atomi
Reply #4 - 06.12.2001 at 17:16:20
 
Lepa primerjava Mike!

Men je zanimivo primerjava v knjigi Pogogovori z bogom kjer govori o odnosu med dvema clovekoma. In pravi da ce imas Tomaza in Marijo da obstaja tudi Tomarija, kot samostojno bitje. Tako tudi ta forum obstaja kot samostojno bitje, z svojim "bioritmom" in trenutno malo dremlje. Wink

Zanimivo bi blo tud vidt kako obstajajo energetske povezave med nami (tudi tistimi ki se se nismo vidl). Koliko npr. pomeni da ce nekdo nekaj odkrije in spozna, koliko to na ostale vpliva.

...Ja niso samo crke na enemu serverju; nekaj vec je.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Molekule in atomi
Reply #5 - 06.12.2001 at 23:34:32
 

herby wrote on 06.12.2001 at 17:16:20:
Zanimivo bi blo tud vidt kako obstajajo energetske povezave med nami (tudi tistimi ki se se nismo vidl). Koliko npr. pomeni da ce nekdo nekaj odkrije in spozna, koliko to na ostale vpliva.



Herbi!

Ce med nami, tudi tistimi, ki se se nismo videli, energetske povezave nebi bilo, potem tudi foruma nebi vec obiskali. Oziroma z drugo besedo. Vsi tisti, ki niso energetsko povezani sem ne hodijo vec, ali pa se celo registrirajo in nikoli vec ne pridejo nazaj. Teh pa je precej.


Sicer pa sem o tem nekje ze pisal, le da je bil naslov threada drugacen. Takrat je slo o povezanosti med ljudmi. Recimo okrog mene se celo zivljenje basejo neki novinarji, in ljudje, ki delajo v smeri kakrsnega koli biznisa. Iz tega sem takrat potegnil vzporednico, da me ne bo cudilo, ce bo Gape nekoc v biznis vode padel. Ali pa ti Herby.

Opazil sem tudi da je podobno z zenskami. Spoznam recimo novo zensko in potem mi pove da je vzgojiteljica v vrtcu. Enako druga, pa tretja, cetra je varuska na domu, peta je uciteljica v osnovni soli, sesta obiskuje faks in dela izpite v smeri defektologije. Ma ja, saj tudi sam ne vem vec kako se rece po slovensko tistemu poklicu ki se ukvarja z defektnimi otroci.  
Seveda Herby, nekaj ans povezuje, brzkone energetske povezave kot pravis.

Andres




Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Molekule in atomi
Reply #6 - 07.12.2001 at 10:18:33
 
Se mi zdi, mike, da te je ta prenvoletni čas vzpodbudu, da si močnejše začutu ene vezi, ki so bile prej le virtualne. To, da bi jih rad vidu grafično, fizično, me napeljuje na to. Se mi pa tud zdi, da sem mal tud jest s svojmu dokaj osebnemu, precej konzervativnemu treadam k enmu pristnejšemu vzdušju na temu gapovemu forumu pripomogu. Bi tle  priložnost izkoristu pa bi se vsem zahvalu, tud za eno fizično rundo pijače dal.
Gape, daj vsaj tolk skomercilaiziraj zadevo pa objav številko računa, kamor bomo tisti, ki moremo, kaj za fizično razvoj foruma pa duhovni razvoj njegovega lastnika pa članov lahko prispeval.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Molekule in atomi
Reply #7 - 07.12.2001 at 10:27:40
 

MIKE wrote on 06.12.2001 at 13:06:26:
Zadnjic sem dobu obcutek, da se tele nase strani obnasajo kot neko fizicno telo. Ce thread vzames za atom in potem poste kot elektrone, protone, dobis obcutek (ce si vizualiziras), da vse to raste, da je povezano med seboj, postaja vse vecji besedni organizem, ker so threadi povezani med seboj z raznoraznimi linki se vse obnasa kot neka celota kot molekula in raste naprej. Bi blo zanimivo prenest vse to v graficno obliko in vidit vzorce
Smiley


saj ne, da se ne bi dal prenest v eno grafično obliko, a po moje bi se zgubu s tem ves čar in čarobnost vezi, ki jih ne vidimo, a jih občutimo

kot otrokom ni več enako doživljanje Miklavža, ko ugotovijo, da sem jaz 'mama Miklavž'
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Molekule in atomi
Reply #8 - 07.12.2001 at 12:52:24
 
hajh titud, bomo probal kaj v zvezi s tem narest, glih zdej smo v fazi določanja kaj in kje sploh smo, sajti, forum, mailingi in vse to naj bi bilo vse ENO, pa očitno ni, očitno od zunaj dejansko zgleda totalno razdrobljeno.
zdej aleš pripravlja novo skupno stran ki naj bi ljudi spodbudila da se dejansko začnemo združevat, ker to je bil ves moj namen pri sajtu in kasneje pri forumu, ko se je alešu njegov stari uniču.

bomo tud okrog keša kej nardil, ampak zaenkrat je tole vse čist na entuziastični bazi, ker pač iz principa nism (jest osebno kot lastnik gape.org) hotu nič dnarja služit s sajtom, sem zdej dubu zastonj ponudnika za sajt - sve se vrača, sve se plača Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Molekule in atomi
Reply #9 - 12.12.2001 at 09:48:39
 
Tale fizičen telo se mi zdi kulj...
Nas združuje, usmerja, izobražuje... se pravi da se razvija in z njim tudi mi... to pa je to kar si želimo. Razvoj na področju duhovnosti...

Recimo če potegnem črto, kaj sem do sedaj pridobil...
Delitev izkušenj
vpis v društvo Reiki
hoja po žerjavici 2x
delavnica Preboj
veliko dobre literature
nova poznanstva
obeta se celo novoletna zabava
in nova potka  Wink

Hvala vsem za nasvete in za zbistritev misli, tam kjer niso pač ble zbistrene...

RASTE v pravem pomenu besede...v kaj bomo pa še videli...pričakujem pa nič...se pravi vse   Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Molekule in atomi
Reply #10 - 12.12.2001 at 10:03:42
 

Podobne stvari utripajo podobno in nenehno vzpostavljajo medsebojno komunikacijo ter vplivajo ena na drugo na način nekakšne sinhronizirane resonance. S tem sočasnim utripanjem vplivajo na implicitni red, kar seveda spreminnja in na novo vzpostavlja hologibanje na skladen, vseobsegajoč holističen način. Zanka povratnosti je nepretrgana, skale z utripanjem usmerjajo svojo zavest v implicitni red in ta jim povratno pošlje svojo inteligenco. Računalniški znanstvenik Douglas Hofstader je pojav opisal tako:

"Za vsakim prividom reda vedno preži pošasten kaos -toda globoko v notranjosti tega kaosa preži še pošastnejša oblika reda."

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Molekule in atomi
Reply #11 - 13.12.2001 at 10:09:00
 

Quote:
"Za vsakim prividom reda vedno preži pošasten kaos -toda globoko v notranjosti tega kaosa preži še pošastnejša oblika reda."
Smiley


torej, če te prav razumem si ti zvezdica, v kateri se se skriva ogromna črna luknja toda globoko v notranjosti pa si še večja zvezda  Grin
...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Molekule in atomi
Reply #12 - 22.06.2004 at 23:11:59
 
MIKE wrote on 06.12.2001 at 13:06:26:
Zadnjic sem dobu obcutek, da se tele nase strani obnasajo kot neko fizicno telo. Ce thread vzames za atom in potem poste kot elektrone, protone, dobis obcutek (ce si vizualiziras), da vse to raste, da je povezano med seboj, postaja vse vecji besedni organizem, ker so threadi povezani med seboj z raznoraznimi linki se vse obnasa kot neka celota kot molekula in raste naprej. Bi blo zanimivo prenest vse to v graficno obliko in vidit vzorce
Smiley

8) 8) 8)
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1