Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 12876 times)
Kr_eden
Ex Member




Mamilarski forum  ???
04.02.2004 at 03:30:16
 
Ha, takole, mene pa resno zanima nekaj, nekaj v zvezi z forumom.

Kolikor berem prispevke in ko sodelujem na chetu človek dobi občutek, da je na tem forumu, ki se imenuje neki duhovni forum, višanje zavesti, duhovne poti, da je na forumu, ki naj bi bil vsaj po mojem prepričanju duhovni forum in kot takega ga naj bi človek dojel, vendar ko pride in pobližje spozna situacijo, dobiš občutek, da si na forumu fiksarjev, puhačev in đankijev.
Kot, da si na forumu, ki bi se naj imenoval ne svet pogovorov, ampak mamilarski forum.
Potem pa še vsi ti tapametni čistuni, duhovneži na razširjeni zavesti od prenapuhanih možganov in prevelike uporabe razno raznih dodatkov solijo pamet vsem po vrsti in seveda takoj diskreditirajo vsakega, ki pa le ni za v njihove vrste.
Človek se resno lahko vpraša ali res ti tako imenovani čistuni in taprepametni duhovneži ne znajo doseči niti enega stanja svoje zavesti ne da bi se pri tem zadevali z razno raznimi substancami in ali je to za njih duhovnost ???
Mar je to duhovnost, droge, uporaba drog in branjenje in dajanje potuho odvisnežom ?
Mar je to za vas duhovnost ?

In ko se človek takole sprehaja po temu duhovno mamilarskem forumu se res lahko čudi in predvsem dobi vtis kakšni duhovneži vse se tukaj gori zadržujejo in grupirajo.

In resno me zanima in zelo rad bi slišal vaše odgovore na moja vprašanja.

Ali je puhanje đointa duhovna pot ?
Ali je fiksanje duhovna pot ?
Ali je uporaba nedovoljenih substanc duhovna pot ?
Ali je dajanje potuhe odvisnežom od razno raznih drog duhovna pot ?

Ali je to duhovni forum ???

In predvsem me zanima, ali ste že res tako topi v svojih umih, da ne ločite več med dobrim in slabim, da ne ločite več kaj je res prava, zdrava duhovnost in kaj je mamilarska duhovnost ?

Mar res mnogi med vami ne znate več živeti zdravo, brez opojnih substanc ?

In človek se ne bi čudil, če bi to bili najstniki, tako ste pa po večini skoraj sami starci ! Res, lep vzgled današnji mladini.

Hvala ker ste brali, komentarje sprejemam spodaj  Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #1 - 04.02.2004 at 10:44:08
 
dragi prijatelj alex  Smiley

naj se najprej oglasim jaz , ki te imam rad in te smatram za dobrega prijatelja na katerega se res lahko zanesem. Cheesy

Smiley
Najprej tale forum se mi ne zdi čistonič bolj duhoven, kot katerikoli drug, če vzamemo, da je v samem bistvu duhovnost notranje zadovoljstvo in sreča.

Zakaj človek pije alkohol, ali kadi travo, ali pa kaj drugega?

Razlog je ta,
da se lahko notranje odpre in bolj sproščeno komunicira s sabo
in drugimi

in se ne boji povedati stvari po resnici,
ali take kot so.

Sicer je to lahko res žalostno, ampak tako to je.

Naj ti odgovorim na tvoja vprašanja po mojem najboljšem vedenju:

Vse, kar je povezano z dihanjem in zaznavo svojega notranjega duha je duhovna pot.  Smiley

Tudi fiksanje je duhovna pot, vendar hudo draga, oziroma najdražja od vseh.  Smiley

in zelo me veseli,
da mi je uspelo enega izgubljenega đankija
spet spraviti v normalno življenje,
ki je danes poročen in ima dva otroka
in ki mi vedno kadar se srečava zagotavlja,
da sem mu jaz rešil življenje.
Nisem.
Rešila mu ga je njegova odločenost
in božja milost,
ki mu je dajala in mu daje moč.

Jezus je rekel:
ne sodi, da ne boš sojen
in v svojem času celo pil vino,
kar je bila takrat huda droga
in se družil celo s sprostitutkami,
kar je bilo za duhovneža kot je bil on
hudo nespodobno,
pa ni bil zaradi tega čisto nič manj Kristus.

No tisti, ki so ga pa takrat obsojali,
pa so zamudili veliko priložnost,
da bi spoznali njihjova lastna notranja nebesa.

Če kronični alkoholik hoče naredit izpit za avto,
dobro ve,
da bo vsaj za tisti čas,
ko se uči vozit in ko bo opravljal izpit
nujno moral odpovedati opojnim substancam,
ker v nasprotnem primeru,
ga nikoli v življenju ne bo opravil.

Podobno je na duhovni poti:

Če si pijan, se na cilj ne boš niti odpravil,
če pa se boš,
boš vmes že pozabil,
kam si zares hotel priti
in tudi če se boš še spmnil,
si ta cilj že zdavnaj zgrešil.

Moj prijatelj bivši đanki mi je rekel,
ko je sprejel Prem Rawatovo darilo Spoznanja sebe:

 " Nisem vedel, da je moč tega diha,
močnejša od vsakega heroina"


Ja Prem Rawat je dobil veliko medalj in ključev mestnih vrat raznoraznih prestolnic sveta še največ v ZDA od mestnih županov in ogromno bivših đankijev je, katerim je njegovo darilo Samospoznanja rešilo življenje in jim pomagalo vrnitev v normalno življenje.  Kiss Kiss Kiss

Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Mamilarski forum  ???
Reply #2 - 04.02.2004 at 11:40:52
 
Jaz kadim, cigarete. In razlog ni niti slučajno kakršno koli odpiranje duha.
Je gola in grda in škodljiva razvada. In sem vesel, ker sta sinova veliko bolj pametna kot jaz in se zadevata s športom. In me je sram, ker iščem in najdem sto in en razlog, da se ji vdajam še naprej. In si govorim, kot vsak alkoholik in mamilar, da lahko neham, kadar hočem. In do tega kadar hočem še nisem prišel. In ta odvisnost je kvečjemu ovira na moji poti, nikakor pa ne pomagalo. In to vem in to najbrž vedo vsi, ki se vdajajo drogam in če trdijo da ne, lažejo...predvsem sebi.

samo en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Mamilarski forum  ???
Reply #3 - 04.02.2004 at 11:46:25
 
en_bk wrote on 04.02.2004 at 11:40:52:
Jaz kadim, cigarete. In razlog ni niti slučajno kakršno koli odpiranje duha.
Je gola in grda in škodljiva razvada. In sem vesel, ker sta sinova veliko bolj pametna kot jaz in se zadevata s športom. In me je sram, ker iščem in najdem sto in en razlog, da se ji vdajam še naprej. In si govorim, kot vsak alkoholik in mamilar, da lahko neham, kadar hočem. In do tega kadar hočem še nisem prišel. In ta odvisnost je kvečjemu ovira na moji poti, nikakor pa ne pomagalo. In to vem in to najbrž vedo vsi, ki se vdajajo drogam in če trdijo da ne, lažejo...predvsem sebi.

samo en bk


Točno tako, drži. Ampak moramo tudi razlikovat odvisnosti, ene so hujše, druge malo manj. Cigareti ti lahko skrajšajo življensko dobo za nekaj let, trde droge pa te po možnosti v roku enega leta pošljejo na drugi svet, ko dobiš overdoze. Od malo lažjih odvisnosti, npr. gledanje tv ali pitje kavice, pa še ni nihče umrl.

Sprašujem pa se, zakaj se zatekat v omamo. OK, saj spiješ nekaj kozarčkov ob kakih praznikih in proslavah, tudi včasih malce preveč, ampak, če ti to preide v navado, pa se tudi bi moral vsak pri sebi vprašat, ops, bilo je zadosti, zakaj se zatekam v omamo, kaj bo krivo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #4 - 04.02.2004 at 11:50:34
 
exorcist wrote on 04.02.2004 at 11:46:25:
Sprašujem pa se, zakaj se zatekat v omamo. OK, saj spiješ nekaj kozarčkov ob kakih praznikih in proslavah, tudi včasih malce preveč, ampak, če ti to preide v navado, pa se tudi bi moral vsak pri sebi vprašat, ops, bilo je zadosti, zakaj se zatekam v omamo, kaj bo krivo....



ne želi si, da ti bo kdaj tovrstno razsvetljenje dano..

pijanci pijejo, da bi pozabili, zakaj pijejo

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #5 - 04.02.2004 at 11:54:41
 
exorcist wrote on 04.02.2004 at 11:46:25:
Sprašujem pa se, zakaj se zatekat v omamo. OK, saj spiješ nekaj kozarčkov ob kakih praznikih in proslavah, tudi včasih malce preveč, ampak, če ti to preide v navado, pa se tudi bi moral vsak pri sebi vprašat, ops, bilo je zadosti, zakaj se zatekam v omamo, kaj bo krivo....


Se kar strinjam s tabo. Zmerno uživanje - ja, odvisnost - ne. Je pa problem, ker zmernost ni definirana oziroma pomeni vsakemu kaj drugega.

V odvisnosti ne vidim pot v duhovnost ampak le kup težav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #6 - 04.02.2004 at 11:55:00
 
Smiley
vsak ima znotraj sebe izbiro,

da ne naredi nič in ostane slabič,

in se še naprej smili samemu sebi,

ali pa kaj v življenju spremeni

in vsak zase dobro ve,

katere so tiste stvari,

ki ga v zavesti tlačijo dol

tudi ti . Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Mamilarski forum  ???
Reply #7 - 04.02.2004 at 11:55:18
 
exorcist wrote on 04.02.2004 at 11:46:25:
Sprašujem pa se, zakaj se zatekat v omamo.



Pa saj beseda sama pove... V omamo se zatekaš, da OMAMIŠ nekaj... Najpogosteje ljudje želijo omamiti svoje občutke nesreče, ki izvirajo v veliki meri iz tega, ker v svojih odnosih s pomembnimi drugimi niso slišani/ razumljeni /ljubljeni... Skratka, ker niso srečni.
In odnos z drogo tudi ne prinaša sreče, pač pa zgolj užitek. Med užitkom in srečo je velika razlika. In smo že v začaranem krogu, ko nesrečni ljudje znova in znova posegajo po drogah, da bi si zagotovili kratkoročni užitek... In doze droge je s časom treba pojačati, da zagotovijo potrebno dozo užitka...In mislijo, da je to sreča...
Seveda ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Mamilarski forum  ???
Reply #8 - 04.02.2004 at 12:00:19
 
Exo, je Sinjeoka lepo napisala, kar se razsvetljenstva tiče.
Jaz sem začel kaditi kot mulo, iz afnarije, ker je bilo takrat pač kao in, če si kadil. Je še en razlog možen in ta je najpogostejši. To je beg pred čemerkoli, največkrat pred odgovornostjo. Čeprav ti tega seveda ne bo priznal noben pijanec ali đanki.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mamilarski forum  ???
Reply #9 - 04.02.2004 at 12:14:57
 
Lilith wrote on 04.02.2004 at 11:55:18:
Pa saj beseda sama pove... V omamo se zatekaš, da OMAMIŠ nekaj... Najpogosteje ljudje želijo omamiti svoje občutke nesreče, ki izvirajo v veliki meri iz tega, ker v svojih odnosih s pomembnimi drugimi niso slišani/ razumljeni /ljubljeni... Skratka, ker niso srečni.
In odnos z drogo tudi ne prinaša sreče, pač pa zgolj užitek. Med užitkom in srečo je velika razlika. In smo že v začaranem krogu, ko nesrečni ljudje znova in znova posegajo po drogah, da bi si zagotovili kratkoročni užitek... In doze droge je s časom treba pojačati, da zagotovijo potrebno dozo užitka...In mislijo, da je to sreča...
Seveda ni.

to si dobr napisala.

kratkotrajni ali dolgotrajni "uzitek" ni sreca (tisto po cemer vsi hrepenimo), ceprav lahko zacasno zaslepi/prekrije resnico tocno tega dejstva.

ja, le ljubezen prinasa to sreco s katero se lahko raznoraznim drogam naravno izognemo na delec. in ne sam to... stalno lahko jemo sladko sadje mogocnega drevesa ljubezni.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #10 - 04.02.2004 at 14:55:37
 
Noben me ne more prepričat, da je gledanje španskih nadaljevank po 4 ure na dan, pa pol poročil in večernih filmov, kar se pol razvleče tud na 7-8 ur TV dnevno kej manj škodljiva razvada.
Al pa 12 ur špilanja računalniških igric.
Zapravljanje časa po lokalih pa opravljanje s frendicami, kjer se tud za hip ne dotakneš neke globine.

ten je enkrat rekel, da je alkoholizem padec duha, ne njegov vzrok.

Vsako prekomerno bežanje pred realnostjo je droga. To, da ene stvari uradno niso nelegalne v končnem efektu ne naredi nobene razlike.
To ni mamilarski forum.
Ampak z drogami, takimi in drugačnimi pa se vseeno vsi spopadamo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
miha-
Guest




Re: Mamilarski forum  ???
Reply #11 - 04.02.2004 at 16:28:22
 
tisti k se ob drogo spotikate, nimate z njo vse poslihtan..
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #12 - 04.02.2004 at 16:55:21
 
miha- wrote on 04.02.2004 at 16:28:22:
tisti k se ob drogo spotikate, nimate z njo vse poslihtan..




ne z njo, pošlihtano nimajo sami s sabo


(z drogo ne moreš imeti nič pošlihtano)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #13 - 04.02.2004 at 17:04:11
 
Opojna substanca  (pustmo tle izraz droge) ti dokazanano lahko odpre vrata svetov, ki ti  jih samemu   brez njene  pomoči morda  nikol ne uspelo odpret. Če se  si v teh svetovih srečnen, pol noben človek  nima pravice  zahtevat od tebe, da bi se jim odreku, če mu  seveda s svojim bivanjem v teh svetovih   ne odrekaš pravice do njegove  sreče. Vsak človvek pa se na srečo  nahaja v svetu nekaga drugega človeka predvsem zato, da bi se med sabo ljudje osrečevali. In  zato skor ni možnosti, da se z bivanjem v notranjih svetovih s pomočjo opojnih subtsnc  ljudje med sabo osrečevali. In zato je  uporaba  opojnih  substnc v vseh človeških skupnostih pod vzajemnim  družbenim nadzorom, obredna in namenjena le kreiranju  medsebojne/vzajemne sreče. In  prav zarad tega vsaka srečna in zdrava družba  preprečuje induvidalno konzumucijo opojnih substanc  v smislu bega od družbene realnosti v svet osebne  sreče in odvisnosti. Naša družba je tem pogledu seveda dvolična kot v vseh drugih pogledih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #14 - 04.02.2004 at 17:43:07
 
Men je marihuana pomagala,da sem veliko stvari dojela,bistvo pa je,da sem s pomočjo le-te,kot pravi titud,prišla v bistvu sploh v ta svet,v katerem sem sedaj.Sedaj jo počasi opuščam,ker vidim,da je ne potrebujem več oz. mi ni več filinga.Ji bom pa večno hvaležna,da me je pripeljala v ta svet.Ene je pa prometna nesreča,druge smrt bližnjega,tretji so se s tem svetom srečali po drugačni poti.Jst sem se pač po tej in sem ji globoko hvaležna.Je pa tut res,da sem jo pred tem,ko me je fant spoznal s temi spoznanji,ki jih vem danes,konzumirala daleč preveč in je bil v resnici samo beg pred realnostjo in pred samo sabo.
Tako.In tukej je že dvajsetič govora otem in spet se bomo na koncu skregal...tko da še vedno mislim,da uporaba in zloraba nista eno eno in isto.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3