Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 12983 times)
Lilith
Ex Member




Re: Mamilarski forum  ???
Reply #15 - 04.02.2004 at 18:48:05
 
titud wrote on 04.02.2004 at 17:04:11:
Če se  si v teh svetovih srečnen, pol noben človek  nima pravice  zahtevat od tebe, da bi se jim odreku, če mu  seveda s svojim bivanjem v teh svetovih   ne odrekaš pravice do njegove  sreče.


Imaš dober point.
Past je edino v tem, ker je sreča včasih le navidezna - v osnovi pa gre za zamaskirani užitek. Sreča ni isto kot užitek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
Guest




Re: Mamilarski forum  ???
Reply #16 - 04.02.2004 at 18:52:11
 
t wrote on 04.02.2004 at 16:55:21:
ne z njo, pošlihtano nimajo sami s sabo


(z drogo ne moreš imeti nič pošlihtano)



uživajte!


ja sej karkoli mors poslihtat, mors sam s sabo, svoj odnos do stvari.. v tem primeru do te trave an?
al kako?
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
Guest




Re: Mamilarski forum  ???
Reply #17 - 04.02.2004 at 18:55:28
 
ni mi dovoljeno modificirat.. bom malo razclenil..

tist k vid 100% crnino in zlo v travi (V tem primeru pac trava), pa ce se je tak pa tak po "karakterju", bo sel drugim tezit da je to bad..

torej prvo je to k js pravm, drugo je pa to k ti..

pomoje je to to?Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Mamilarski forum  ???
Reply #18 - 04.02.2004 at 20:56:12
 
Dragi formuraši in sodelojoči.

picola wrote on 04.02.2004 at 17:43:07:
Men je marihuana pomagala,da sem veliko stvari dojela,bistvo pa je,da sem s pomočjo le-te,kot pravi titud,prišla v bistvu sploh v ta svet,v katerem sem sedaj.Sedaj jo počasi opuščam,ker vidim,da je ne potrebujem več oz. mi ni več filinga.Ji bom pa večno hvaležna,da me je pripeljala v ta svet.Ene je pa prometna nesreča,druge smrt bližnjega,tretji so se s tem svetom srečali po drugačni poti.Jst sem se pač po tej in sem ji globoko hvaležna.Je pa tut res,da sem jo pred tem,ko me je fant spoznal s temi spoznanji,ki jih vem danes,konzumirala daleč preveč in je bil v resnici samo beg pred realnostjo in pred samo sabo.
Tako.In tukej je že dvajsetič govora otem in spet se bomo na koncu skregal...tko da še vedno mislim,da uporaba in zloraba nista eno eno in isto.



Picola, zelo lepo si napisala in sem zelo vesel, da si se oglasila v tem topiku in napisala tako dobro kot si. Hvala ti.

Verjamem pa, da se ta topik ne bo spremenil v kregarijo, kajti tudi namen ni tak iz moje strani. Kdor pa se hoče kregat mu pa tukaj ni mesto.

Miha-, tudi ti si dobro napisal. Miha ...

Nekaj moram še napisati v zvezi s tem. Namreč, malo debelo sem pogledal, sej nisem pisal točno proti temu ali temu, ampak namen moj je bil da bi dobil odgovore na tista vprašanja katera sem postavil.

Quote:
Ali je puhanje đointa duhovna pot ?
Ali je fiksanje duhovna pot ?
Ali je uporaba nedovoljenih substanc duhovna pot ?
Ali je dajanje potuhe odvisnežom od razno raznih drog duhovna pot ?


Mislim, da bo tekla beseda še naprej tako pošteno kot je do tega trenutka in sem zelo vesel, da ste se odzvali v takšnem številu.

Zelo vesel sem pa tudi, da se je kot prvi oglasil meni zelo drag prijatelj Stojchi.

Quote:
dragi prijatelj alex  

naj se najprej oglasim jaz , ki te imam rad in te smatram za dobrega prijatelja na katerega se res lahko zanesem.


Najprej tale forum se mi ne zdi čistonič bolj duhoven, kot katerikoli drug, če vzamemo, da je v samem bistvu duhovnost notranje zadovoljstvo in sreča.

Zakaj človek pije alkohol, ali kadi travo, ali pa kaj drugega?

Razlog je ta,  
da se lahko notranje odpre in bolj sproščeno komunicira s sabo  
in drugimi  

in se ne boji povedati stvari po resnici,  
ali take kot so.  

Sicer je to lahko res žalostno, ampak tako to je.

Naj ti odgovorim na tvoja vprašanja po mojem najboljšem vedenju:

Vse, kar je povezano z dihanjem in zaznavo svojega notranjega duha je duhovna pot.  

Tudi fiksanje je duhovna pot, vendar hudo draga, oziroma najdražja od vseh.    

in zelo me veseli,  
da mi je uspelo enega izgubljenega đankija  
spet spraviti v normalno življenje,  
ki je danes poročen in ima dva otroka  
in ki mi vedno kadar se srečava zagotavlja,  
da sem mu jaz rešil življenje.  
Nisem.  
Rešila mu ga je njegova odločenost  
in božja milost,  
ki mu je dajala in mu daje moč.

Jezus je rekel:  
ne sodi, da ne boš sojen  
in v svojem času celo pil vino,  
kar je bila takrat huda droga  
in se družil celo s sprostitutkami,  
kar je bilo za duhovneža kot je bil on  
hudo nespodobno,  
pa ni bil zaradi tega čisto nič manj Kristus.

No tisti, ki so ga pa takrat obsojali,  
pa so zamudili veliko priložnost,  
da bi spoznali njihjova lastna notranja nebesa.

Če kronični alkoholik hoče naredit izpit za avto,  
dobro ve,  
da bo vsaj za tisti čas,  
ko se uči vozit in ko bo opravljal izpit  
nujno moral odpovedati opojnim substancam,  
ker v nasprotnem primeru,  
ga nikoli v življenju ne bo opravil.

Podobno je na duhovni poti:  

Če si pijan, se na cilj ne boš niti odpravil,  
če pa se boš,  
boš vmes že pozabil,  
kam si zares hotel priti  
in tudi če se boš še spmnil,  
si ta cilj že zdavnaj zgrešil.

Moj prijatelj bivši đanki mi je rekel,  
ko je sprejel Prem Rawatovo darilo Spoznanja sebe:

" Nisem vedel, da je moč tega diha,  
močnejša od vsakega heroina"

Ja Prem Rawat je dobil veliko medalj in ključev mestnih vrat raznoraznih prestolnic sveta še največ v ZDA od mestnih županov in ogromno bivših đankijev je, katerim je njegovo darilo Samospoznanja rešilo življenje in jim pomagalo vrnitev v normalno življenje.  


Stojchi, kaj ti naj še napišem, ko pa si mi že v vsem odgovoril, edino to, da te zelo spoštujem.
Ko prebiram tvoje verze in poste, enostavno, žarim in hvaležen sem ti, zelo hvaležen, da ni moje obnašanje pri tebi spremenilo pogleda name, zaupal si, da sem boljši, vedel si in, hvala ti, Prijatelj Stojchi.  Wink

Quote:
Jaz kadim, cigarete. In razlog ni niti slučajno kakršno koli odpiranje duha.
Je gola in grda in škodljiva razvada. In sem vesel, ker sta sinova veliko bolj pametna kot jaz in se zadevata s športom. In me je sram, ker iščem in najdem sto in en razlog, da se ji vdajam še naprej. In si govorim, kot vsak alkoholik in mamilar, da lahko neham, kadar hočem. In do tega kadar hočem še nisem prišel. In ta odvisnost je kvečjemu ovira na moji poti, nikakor pa ne pomagalo. In to vem in to najbrž vedo vsi, ki se vdajajo drogam in če trdijo da ne, lažejo...predvsem sebi.

samo en bk


En_bk, dobro si napisal in pošteno in si zaupanja vreden človek  Wink

Quote:
Pa saj beseda sama pove... V omamo se zatekaš, da OMAMIŠ nekaj... Najpogosteje ljudje želijo omamiti svoje občutke nesreče, ki izvirajo v veliki meri iz tega, ker v svojih odnosih s pomembnimi drugimi niso slišani/ razumljeni /ljubljeni... Skratka, ker niso srečni.
In odnos z drogo tudi ne prinaša sreče, pač pa zgolj užitek. Med užitkom in srečo je velika razlika. In smo že v začaranem krogu, ko nesrečni ljudje znova in znova posegajo po drogah, da bi si zagotovili kratkoročni užitek... In doze droge je s časom treba pojačati, da zagotovijo potrebno dozo užitka...In mislijo, da je to sreča...
Seveda ni.


Lilith, prijateljica moja, zelo se strinjam s tem tvojim napisanim, draga si mi, Lilith  Wink


Quote:
Noben me ne more prepričat, da je gledanje španskih nadaljevank po 4 ure na dan, pa pol poročil in večernih filmov, kar se pol razvleče tud na 7-8 ur TV dnevno kej manj škodljiva razvada.  
Al pa 12 ur špilanja računalniških igric.
Zapravljanje časa po lokalih pa opravljanje s frendicami, kjer se tud za hip ne dotakneš neke globine.

ten je enkrat rekel, da je alkoholizem padec duha, ne njegov vzrok.

Vsako prekomerno bežanje pred realnostjo je droga. To, da ene stvari uradno niso nelegalne v končnem efektu ne naredi nobene razlike.  
To ni mamilarski forum.  
Ampak z drogami, takimi in drugačnimi pa se vseeno vsi spopadamo.



Devi, ti Bitjece Ti Nežno, tudi imaš v tem pisanju veliko prav, ampak jaz imam srečo, teh Španskih nadaljevank pa res NE MOREM.
Devika, Nežno ti Bitjece  ...

Tudi vsem ostalim, ki ste se oglasili, hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #19 - 05.02.2004 at 08:33:57
 
picola wrote on 04.02.2004 at 17:43:07:
Men je marihuana pomagala,da sem veliko stvari dojela,bistvo pa je,da sem s pomočjo le-te,kot pravi titud,prišla v bistvu sploh v ta svet,v katerem sem sedaj.


Gre za zamik zavesti, za drugačno percepcijo realnosti, ki se lahko zgodi tud spontano. Ta spontani ali izzvani zamik zavesti ti omogoč, da zrelativiziraš vezanost na ene same vzorce, ki te ustesnujejo in ta osvoboditev pritiska (družbenega) te dejansko osrečeuje in ne samo navidezno. Ti preprsoto nardi lajf znosnejši in srečnečnejpši, jest v tem ne vidm neč slabga. To izkušnjo  bi morala naučit čist  spontano  dosegat vsakmu svojmu članu vsaka skupnost, če hoče sama bit  zdrava in spontana. Če pa taka ni,  če pa svoje člane skup drži s prisilo ene idelogije, ki ne omogoča  induvidulanega zamika zavesti svojih članov oz. jih vanje zato tud obredno ne inicira (tko kot npr. tud ne  v obdobje spolne zrelosti), pol to elementarno človekovo potrebo po zamiku zavesti omogočajo profitno usmerjene medijske družbe (npr. hollywood) in organizirane  kriminalne združbe (mafija), ki živijo od ustvarjanja nesrečnih odvisnikov in sveda ne od kreativnih, osebnostno samostojnih  in srečnih članov družbe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #20 - 05.02.2004 at 12:59:13
 
zanimivo David, kaj vse si stlačil v svoj post...da droge premikajo meje našega ega in da s tem odkrivamo nove svetove...

ne vem no...a res?..jaz bi rekla, da se ga ljudje prsekajo zato, da imajo izgovor, da počnejo neumnosti..torej se spravijo v stanje neprištevnosti, zato da uresničijo tisto kar si v prištevnem stanju ne upajo...oz. to, da se izognejo morebitnim občutkom krivde...

..da je v nekaterih državah droga že legalizirana...če misliš na Nizozemsko?...te moram razočarat..droga tam ni ne legalizirana, ne dekriminalizirana ampak le tolerirana.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #21 - 05.02.2004 at 13:12:16
 
sinjeoka wrote on 05.02.2004 at 12:59:13:
zanimivo David, kaj vse si stlačil v svoj post...da droge premikajo meje našega ega in da s tem odkrivamo nove svetove...



Citiran bašekov teskt je po moje čist korekten, sinjeoka. Ti davidu pripisuješ interpretaico tega teksta s trganjem citatov iz konteksta, kar se mi ne zdi korektno davida, ki je na srečo tekst objavu v celoti in se vsaj po moje z njim v celot tud strinja.

To, da droge premikajo meje našega ega ega in da stem odkrivamo nove svetove trdm tud jest in v tem ne vidm nč slabega, če tem fascinatnim svetovom seveda ne podležemo in ne najdemo več poti nazaj. Treba je skratka  brašeka brat v celot.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #22 - 05.02.2004 at 13:13:48
 
Quote:
Post, sam to je copy/paste. Se pa strinjam.



Jaz bi rekel pusti podorobnosti Wink  Dober text.




to niso podrobnosti za tistega, ki se bori za legalizacijo drog...ker očitno ne ve za kaj se bori...in zato so tudi učinki bolj jalovi
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #23 - 05.02.2004 at 13:29:11
 
sinjeoka wrote on 05.02.2004 at 13:13:48:
to niso podrobnosti za tistega, ki se bori za legalizacijo drog...ker očitno ne ve za kaj se bori...in zato so tudi učinki bolj jalovi



O uničujočih učinkih ne dekriminalizacije ampak legalizacije (mehkih) drog sem se tud sam že enkrat na temu forumu razpisal.  Legalizacija pomen legalen biznis, komercilaizacijo in  vstop framacevtskih družb v produkcijoi in prodajo, kar je konc kulturno-nekonformnega naboja, ki ga ima v potrošniški družbi kult marihune in ki je omogoču  moderni zahodni družbi  en premik k večji  odprtosti skoz seksualno revolucijo v šestdesetih ter rockovsko in  new age  gibanje v celi  drugi polovici prejšnjega stoletja.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #24 - 05.02.2004 at 13:31:38
 
titud wrote on 05.02.2004 at 13:29:11:
O uničujočih učinkih ne dekriminalizacije ampak legalizacije (mehkih) drog sem se tud sam že enkrat na temu forumu razpisal.  Legalizacija pomen legalen biznis, komercilaizacijo in  vstop framacevtskih družb v produkcijoi in prodajo, kar je konc kulturno-nekonformnega naboja, ki ga ima v potrošniški družbi kult marihune in ki je omogoču  moderni zahodni družbi  en premik k večji  odprtosti skoz seksualno revolucijo v šestdesetih ter rockovsko in  new age  gibanje v celi  drugi polovici prejšnjega stoletja.      



ej titud..si ti kdaj bil kak hipi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Mamilarski forum  ???
Reply #25 - 05.02.2004 at 13:57:39
 
Quote:


Droge imajo dvojno uporabo, tako kot katerakoli druga stvar - pozitivna možnost je ta, da razbije ego in s tem omogoči prost premik zbirne točke. Toda, če droga ni uporabljena pod nadzorom in skupaj s tehnikami meditacije (nabiranja moči in energije), človek nima dovolj moči, da bi se uprl tistemu, kar je zaznal, kar pomeni izgubo zavesti, moči in volje - temu sledi popolni razpad osebnosti in telesa.



Temu textu ob bok mogoče še tole. Če droga ni uporabljena pod nadzorom, ni nujno, da pride zgolj do samodestrukcije - kar se mene tiče, ima vsak pravico odločati o sebi in svoji usodi. In tukaj govorim predvsem o odraslih, da se razumemo.
Zaskrbljujoče je, da lahko pride tudi do destrukcije usmerjene navzven - v druge ljudi.
Sklep: me nič ne moti, če se kdo zadeva. Samo morebitno destrukcijo naj se gre brez mene, prosim. In tudi ne v moji bližini.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #26 - 05.02.2004 at 13:58:35
 
sinjeoka wrote on 05.02.2004 at 13:31:38:
ej titud..si ti kdaj bil kak hipi?



Ne glih hipi ampak tko kot ti in vsi mi dedič gibanja iz šestdestih, h kateremu so tud hipiji prispeval svoj delež.  

Ne vem če sem dost jasn napsial v prejšnjem postu; jest nism za leaglizacijo mehkih drog (zanjo je v po moje teh neoliberlanih kaptilastičnih cajtih prezgodaj), moral pa jih dekriminalizirat in s tem končno ločit od tržišča trdih drog.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mamilarski forum  ???
Reply #27 - 05.02.2004 at 14:03:09
 
Lilith wrote on 05.02.2004 at 13:57:39:
Sklep: me nič ne moti, če se kdo zadeva. Samo morebitno destrukcijo naj se gre brez mene, prosim. In tudi ne v moji bližini.



titud wrote:

Quote:
Če se  si v teh svetovih srečnen, pol noben človek  nima pravice  zahtevat od tebe, da bi se jim odreku, če mu  seveda s svojim bivanjem v teh svetovih   ne odrekaš pravice do njegove  sreče. Vsak človek pa se na srečo  nahaja v svetu nekaga drugega človeka predvsem zato, da bi se med sabo ljudje osrečevali. In  zato skor ni možnosti, da se z bivanjem v notranjih svetovih s pomočjo opojnih subtsnc  ljudje med sabo osrečevali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Mamilarski forum  ???
Reply #28 - 05.02.2004 at 14:04:29
 
Smiley 8) Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mamilarski forum  ???
Reply #29 - 05.02.2004 at 14:13:03
 
Quote:
Ker smo vsi eno.

... a hkrati razlicno. in to z namenom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3