Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6514 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Nasvet pri uporabi foruma.....
26.02.2004 at 00:05:47
 
....je tak, da se registrirate. Če ste registrirani, vašega nicka ne more nihče zlorabljat.

V zadnjem času se pojavljajo razni gosti tipa Me&MySelf...kr_neki......itd., ki se pač oglašajo samo v replike Kr_ednu in seveda skušajo provocirat. Če je kdo od teh gostov tudi član foruma, naj pri sebi razčisti, kaj ga žene v to provociranje. In zakaj se skriva. In naj pomisli, da je na netu vedno pod določenim IP-jem in slej ko prej se ugotovi, kdo to je.

Kr_eden, en nasvet. Če boš te provokatorje ignoriral, se bodo slej ko prej naveličali.

Quote:
zakaj bi se registriral, forum mi dovoli pisati kot guest...


Imaš prav, da lahko pišeš tudi kot gost, je pa zaželjeno, da si spoštljiv-a do drugih udeležencev foruma.

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #1 - 26.02.2004 at 08:46:23
 
tole paše tut sem


sinjeoka wrote on 26.02.2004 at 08:44:12:
Veste kaj...

če dopuščate Kr_eden-ovo, exotovo, moje, svoje .... sračkanje tu gori
dopustite isto tudi Kr-nek(i) -emu, Me&Myselfu, Mihi...in še komu, da provocirajo, pa izkazujejo svoj egič (upam da sem besedo pravilno uporabila)...saj smo vsi en big happy family tega sveta in vse to je en lep lajf, in vsi smo bitja sonca....

WTF?
To je točno primer selektivne "ljubezni"

Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #2 - 26.02.2004 at 15:26:49
 
[quote author=Iga link=board=general;num=1077750347;start=0#0 date=02/26/04 at 00:05:47 Če boš te provokatorje ignoriral, se bodo slej ko prej naveličali.
[/quote]

Še bolje... če bo Kr_eden spremenil način pisanja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #3 - 26.02.2004 at 23:28:28
 
Quote:
author=N. link=board=general;num=1077750347;start=0#2 date=02/26/04 at 15:26:49]Še bolje... če bo Kr_eden spremenil način pisanja...


Nena, saj za vse velja, da če ti nekdo oz. od nekoga način pisanja ni všeč, ga pač ignoririraš. To velja za vse. In ko si ti abstinirala od foruma, je kreden napisal marsikaj zelo dobrega.

In jaz sem odločno proti temu, da se bilo koga daje na nekakšne črne liste in da se bilo koga nekaj ožigosa.

In da ne bo izpadlo, da je kreden zdaj postal žrtev. Res ga je biksal, zdaj kaj ga je k temu privedlo oz. kaj ga je tako zrevoltiralo pa se ne spomnim. In se mi tudi ne da brskat za nazaj.


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #4 - 26.02.2004 at 23:31:53
 
Aja, najbolj bedno pa se mi zdi, da se nekdo, ki je stalen član foruma skriva kot gost in pol provocira. Zdaj če je to tako, bo tisti-a že vedel-a, komu je to namenjeno.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #5 - 27.02.2004 at 07:55:34
 
In ponavadi (ne nujno) se skrivajo še za nekim neobstoječim e-mailom. Zelo pogumno Grin.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #6 - 27.02.2004 at 08:00:05
 
sinjeoka wrote on 26.02.2004 at 08:46:23:
tole paše tut sem





Kreden se ne skriva. In tu se ne govori toliko o sračkanju tega ali onega, ampak o tistih gostih, ki "pozabljajo na pravila lepega obnašanja" -glej priporočila foruma in nimajo jajc, da bi se vsaj predstavili.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #7 - 27.02.2004 at 08:01:40
 
Quote:
Aja, najbolj bedno pa se mi zdi, da se nekdo, ki je stalen član foruma skriva kot gost in pol provocira. Zdaj če je to tako, bo tisti-a že vedel-a, komu je to namenjeno.



Enim je pust tolk všeč, da se očitno vse leto gredo maškarado. Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #8 - 27.02.2004 at 13:53:30
 
Quote:
Nena, saj za vse velja, da če ti nekdo oz. od nekoga način pisanja ni všeč, ga pač ignoririraš. To velja za vse.


Dobro, saj lahko ignoriram, tukaj na forumu.
Samo da jaz osebno ne vem, zakaj bi. Zakaj bi morala to ignorirati?

Pa lepo prosim, ne zdaj začeti z dopuščanjem, pa toleranco, pa open sourcem (ki pomoje s tem nima nobene velke zveze)... pa kaj vem s čim še, ker v praksi, v življenju doma, tega ne dopuščamo.

Sem prepričana, Igor, da ti pri svoji hčeri, ne bi odobraval (in posledično tudi ne rad dopuščal) takšno obnašanje, je tako?

In zakaj, povej mi en dober razlog, zakaj bi to dopuščali na forumu? En sam dober razlog.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #9 - 27.02.2004 at 15:14:49
 
N. wrote on 27.02.2004 at 13:53:30:
Dobro, saj lahko ignoriram, tukaj na forumu.
Samo da jaz osebno ne vem, zakaj bi. Zakaj bi morala to ignorirati?

Pa lepo prosim, ne zdaj začeti z dopuščanjem, pa toleranco, pa open sourcem (ki pomoje s tem nima nobene velke zveze)... pa kaj vem s čim še, ker v praksi, v življenju doma, tega ne dopuščamo.

Sem prepričana, Igor, da ti pri svoji hčeri, ne bi odobraval (in posledično tudi ne rad dopuščal) takšno obnašanje, je tako?

In zakaj, povej mi en dober razlog, zakaj bi to dopuščali na forumu? En sam dober razlog.



Bom probov jest obrazložit. Če se forum vzame do konca resno kot ena virtualna skupnost za  uspešno ozveščanje in osebnostno rast, morata bit izpolnjena va saj dva pogoja:

- funkcionirat mora kot ena razširjena družina, iz katere po defoltu ni mogoče nikogar zarad česarkoli izločit

- gojit mora skupne vrednote kot so  strpnost, zaupanje, solidarnosti  in služeje ( kar je le drug izraz za okolje, v katerem vlada ljubezen).

Če takega vzdušja  nimaš doma, bivališča ne moreš imenovat za dom, v katerem bi lahko  domači osebnostno rastli. In če imaš  doma res dom, je v takem domu dopuščeno praktično vse. Če pa tega doma nimaš, doma ne moreš vzpostavit osebnostne rasti  z nobenim vzgojnim  sredstvom: niti zapovedanjem niti prepovedaovanjen, niti s nagrajevanjem niti s kaznovanjem,  niti discipliniranjem niti s popuščanjem, niti vključevanjem niti izključevanjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #10 - 27.02.2004 at 16:05:17
 
titud wrote on 27.02.2004 at 15:14:49:
Bom probov jest obrazložit. Če se forum vzame do konca resno kot ena virtualna skupnost za  uspešno ozveščanje in osebnostno rast,  


Ozaveščanje?...

Ja, kolikor mi je poznano, nekoga žaljenje, ali pa, bom takole napisala, označevanje z nesramnimi besedami, zaboli.
In ko nekoga nekaj zaboli, se bo branil. Branil ali s protiudarcem, ali z umikom, vsekakor ne bo kar sprejemal udarce (žalitve).
Ne vem, če se povrnem na začetek, otroka, ki prvič ugrizne svojo mamo, tudi odrinemo stran, mu tako ali drugače dopovedujemo, da to boli, ampak dokler ne bo otrok imel neko izkušnjo (pa ne samo eno), kako boli, če te kdo ugrizne, ne bo vedel. Kako otroka ozavestit, da grizenje drugega boli, je več načinov (drugi otroci povzamejo taktiko, da ugriznejo nazaj, starši, pa otroka pitamo z besedami, ne to ne smeš, to boli, ... torej s prepričanji).

Ne vem, od kdaj je dopuščanje in neukrepanje tudi ozaveščanje.

In kr_neki in me&my self sta se pri kr_eden-novem primeru pač poslužila tiste taktike, da sta ugriznila nazaj... in tako je Kr_eden dobil izkušnjo, kako to boli (če jo je dobil, če se ni na vse skupaj le smejal in izkoristil vašo "dobroto", za neke svoje namene.), forum pa je še vedno služil svojemu namenu - ozaveščanju.

Oz. vsaj enemu izmed namenov.


Quote:
Če takega vzdušja  nimaš doma, bivališča ne moreš imenovat za dom, v katerem bi lahko  domači osebnostno rastli. In če imaš  doma res dom, je v takem domu dopuščeno praktično vse.

Ni ga doma, kjer bi bilo dopuščeno vse. Niti partnerskega odnosa ne. Čeprav bi forum to naj bil,  torej nek ideal. Ampak bo to mogoče takrat, ko bodo tu gor pisali roboti.
Zaenkrat pa pišemo ljudje.

Neka brezpogojna ljubezen, je le iluzija, ki nam le megli zaznavanje resničnosti..

Šele, ko otroci postanejo drugi starši, lahko govorimo o takšnem domu, kjer je dopuščeno vse. Ampak, ne zavedamo se tega, da so otroci prevzeli večino naših prepričanj in so nam v večini prepričanj podobni.
Takrat dobimo občutek, da je v domu dopuščeno vse. Da imamo popolno svobodo. Vendar je ta svoboda in dopuščanje, le v ozkem krogu prepričanj.

Isto je bilo s forumom. Ko je bilo le nekaj ljudi, s podobnimi prepričanji, smo se počutili zelo svobodno in sprejeto. Zato smo mislili, da je vse dopuščeno.
Ampak, šele zdaj vidimo, kje smo.
in
Kdo smo.

In, ali je res forum služil ozaveščanju ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #11 - 27.02.2004 at 16:36:01
 
N. wrote on 27.02.2004 at 16:05:17:
Ozaveščanje?...

Ja, kolikor mi je poznano, nekoga žaljenje, ali pa, bom takole napisala, označevanje z nesramnimi besedami, zaboli.
In ko nekoga nekaj zaboli, se bo branil. Branil ali s protiudarcem, ali z umikom, vsekakor ne bo kar sprejemal udarce (žalitve).
Ne vem, če se povrnem na začetek, otroka, ki prvič ugrizne svojo mamo, tudi odrinemo stran, mu tako ali drugače dopovedujemo, da to boli, ampak dokler ne bo otrok imel neko izkušnjo (pa ne samo eno), kako boli, če te kdo ugrizne, ne bo vedel. Kako otroka ozavestit, da grizenje drugega boli, je več načinov (drugi otroci povzamejo taktiko, da ugriznejo nazaj, starši, pa otroka pitamo z besedami, ne to ne smeš, to boli, ... torej s prepričanji).

Ne vem, od kdaj je dopuščanje in neukrepanje tudi ozaveščanje.


In kr_neki in me&my self sta se pri kr_eden-novem primeru pač poslužila tiste taktike, da sta ugriznila nazaj... in tako je Kr_eden dobil izkušnjo, kako to boli (če jo je dobil, če se ni na vse skupaj le smejal in izkoristil vašo "dobroto", za neke svoje namene.), forum pa je še vedno služil svojemu namenu - ozaveščanju.

Oz. vsaj enemu izmed namenov.


Ni ga doma, kjer bi bilo dopuščeno vse. Niti partnerskega odnosa ne. Čeprav bi forum to naj bil,  torej nek ideal. Ampak bo to mogoče takrat, ko bodo tu gor pisali roboti.
Zaenkrat pa pišemo ljudje.

Neka brezpogojna ljubezen, je le iluzija, ki nam le megli zaznavanje resničnosti..

Šele, ko otroci postanejo drugi starši, lahko govorimo o takšnem domu, kjer je dopuščeno vse. Ampak, ne zavedamo se tega, da so otroci prevzeli večino naših prepričanj in so nam v večini prepričanj podobni.
Takrat dobimo občutek, da je v domu dopuščeno vse. Da imamo popolno svobodo. Vendar je ta svoboda in dopuščanje, le v ozkem krogu prepričanj.

Isto je bilo s forumom. Ko je bilo le nekaj ljudi, s podobnimi prepričanji, smo se počutili zelo svobodno in sprejeto. Zato smo mislili, da je vse dopuščeno.
Ampak, šele zdaj vidimo, kje smo.
in
Kdo smo.

In, ali je res forum služil ozaveščanju ?


Nikjer ne govorim o tem, da se tam, kjer vlada ljubezen, cedita samo med in mleko in da ljubezen izključuje vse vzgojno/disciplinsko/represivnbe ukrepe. Nasportno, ozaveščanje zna bit hud,  boleč in discipiniran  proces. Trdim le, da ti vzgojni  ukrepi k osebnostni rasti in ozaveščnju ne prisipevajo popolnoma nič, če niso izpeljani v vzdušju medsebojnega sprejemnja, solidarnosti, sočutja, služenja .... skratka ljubezni. Ljubezen je torej  predpogoj za osebnostno rast, samo je je ba , ker je  forum  ena mal specifična oblika družine, kjer vloge očetov pa mam pa otrok v taki razširjeni familiji niso definirane pa  zato  drug drugemu precej mešano talamo tisto, kar kdo rabi in kar sam rabi od drugih.

Jest si upam trdit, da mi  forum pod takimi pogoji služi ozavščanju. Dokler bo v nejm čutuit ljubezen, me bo ozaveščov pa  mi pomagal pri posbenostmi rasti, če  pa je v nejm nebom čutu, bo postal kasrana  oz.poligon za intelektulani ali kašne druge sorte dril, ki z osveščanjem  nobene veze ne bo imel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #12 - 27.02.2004 at 17:16:18
 
titud wrote on 27.02.2004 at 15:14:49:
Bom probov jest obrazložit. Če se forum vzame do konca resno kot ena virtualna skupnost za  uspešno ozveščanje in osebnostno rast, morata bit izpolnjena va saj dva pogoja:

- funkcionirat mora kot ena razširjena družina, iz katere po defoltu ni mogoče nikogar zarad česarkoli izločit

- gojit mora skupne vrednote kot so  strpnost, zaupanje, solidarnosti  in služeje ( kar je le drug izraz za okolje, v katerem vlada ljubezen).



Jaz bi dodala še:

- pravica reči ne

Aj, pa saj smo imeli nekje že topic na to temo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #13 - 27.02.2004 at 22:02:42
 
N. wrote on 27.02.2004 at 13:53:30:
Sem prepričana, Igor, da ti pri svoji hčeri, ne bi odobraval (in posledično tudi ne rad dopuščal) takšno obnašanje, je tako?

In zakaj, povej mi en dober razlog, zakaj bi to dopuščali na forumu? En sam dober razlog.


Prav si prepričana, da tega ne bi odobraval, ampak je vseeno ne bi izločil.  In bi ji skušal pomagat, da bi se začela obnašati drugače.

En dober razlog? Beri zgornji odstavek.

LP Iga
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Nasvet pri uporabi foruma.....
Reply #14 - 27.02.2004 at 22:12:47
 
Quote:
Prav si prepričana, da tega ne bi odobraval, ampak je vseeno ne bi izločil.  In bi ji skušal pomagat, da bi se začela obnašati drugače.

En dober razlog? Beri zgornji odstavek.

LP Iga


Ja, saj, pomagati. Ampak, kolikor sem jaz to vse skupaj razumela, ste delali na tem - pomagati, pa še vseeno ni pomagalo.

Največkrat pomaga prav to, kar sem prej pisala, to, da dokler ne izkusiš bolečine, ne moreš vedeti, kaj s svojim dejanjem povzročaš drugemu ti.

Pa eno samo dejanje oz. izkustvo še ne pomeni tudi spremembo pri človeku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2