Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 20
(Read 65084 times)
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Forumske igre
Reply #210 - 27.02.2004 at 10:55:31
 
A bi mi lahko kdo razložil, kaj naj bi bil namen tega topika. Ne štekam glih čist.

Hvala
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #211 - 27.02.2004 at 11:23:00
 
en_bk wrote on 27.02.2004 at 10:55:31:
A bi mi lahko kdo razložil, kaj naj bi bil namen tega topika. Ne štekam glih čist.

Hvala
Smiley

Grajenje potick iz peska Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Forumske igre
Reply #212 - 27.02.2004 at 11:26:01
 
Quote:
Grajenje potick iz peska Tongue

bp


hvala bp  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #213 - 27.02.2004 at 11:47:59
 
Quote:
Grajenje potick iz peska Tongue

bp



V tem stilu:   ...

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #214 - 27.02.2004 at 11:51:30
 
Lilith wrote on 23.02.2004 at 09:22:11:
Sem v zadnjem času spremljala odzive na predlog, ki ga je izpostavila N. in ob tem naletela na nekaj, kar prvi hip izgleda kot narobe svet.

Dejstvo: precej članov foruma sprejema igrice nekaterih posameznikov, ki želijo vse posvinjati, uničiti, potacati, in to počnejo s končnim ciljem, da bi jim člani foruma velikodušno odpustili to njihovo nezrelo vedenje.

Drugo dejstvo: precej članov foruma ne sprejema tistih, ki opozarjajo na zgoraj omenjeno destruktivno vedenje.

Narobe svet? Kakor za koga.
Ampak z malo razmisleka je psihološko ozadje dogajanj jasno. Ob tem naj se zahvalim titudu, s katerim sva se v debati dotaknila prav posebne patologije, ki bi jo sedaj jaz poimenovala "vseobsegajoča ljubezen".

Pristaši vseobsegajoče ljubezni torej velikodušno odpuščajo tistim, ki so odkrito in direktno nasilni, med tem, ko ne zmorejo velikodušno odpustiti tistim, ki na to nasilje opozarjajo. Paradoks pa tak. Shocked Roll Eyes


PS: Tole je pisano iz dveh razlogov, ker se avtorica tegale prispevka ravnokar uvaja v osnove TA, kamor sodijo tudi igre, in pa ker je analiza takšnih paradoksov dobra vaja za (samo)spoznavanje.

Pa lep dan vsem skupaj. Smiley



Glede na bk-ovo umestno pripombo bi jest, ki sem bil v uvod omenjen kot en povod za nastanek tega topika,   naredu en povezetek.

Lilith bi si rada z našo pomočjo razložila paradoks, da ustanovitelji foruma, ki  so bli glasniki 'vseobsegajoče ljubezni', v imenu te ljubezni   dopuščajo  in odpuščajo    nasilnikom, obosoja pa se tiste, ki na njihovo nasilje opozarjajo.

Tega paradoksa topik po moje ni uspel v celoti  razrešit, vsaj jest pa sem si prizadeval pokazat, da ustanovitelji  zarad svoje paradigme o vseobsegjači ljubezni niso v forum vgradil sistemskih mehnizmov za bananje nasilnežev. Zarad tega je forum prepuščen samoregalciji, kar pa po mojem mnenju ni naključje ali nemarnost ampak del doktrine vseobsegajoče ljubezni, pri kateri je odprtost sitema največja skupna vrednota. Z odprtostjio sitema naj bi se samoregulirali  tud pojavi  nestrpnosti  do   drugače misličih, pri čemer je zahteva po začšiti  pred nasiljem nestrpnih lahko razumljena kot zahteva po razveljavitvi temljne vrednoste foruma, zato zahteva lilith tud ni bla  uslišana ampak clo napadena. Lilith je tako po moje vsaj lahko jasno, da je na prvem mestu na lestvici  vrednot glasnikov  vseobsegajoč ljubezni odprtost okolja, v katerem lahko to vrednoto sploh  šerajo med sabo in z drugimi in da je v tem pogledu  nasilje  sanckcinirano le, ko  je  zarad njega  ogrožena odprtost tega sistema.  Dragač povedano: nasilje se v polju ljubezni tolerira,  ja, ampak le dokler ne zamejuje tega ljubezenskega polja, saj  je po defoltu vseobsegajoče in torej ne more pristajt na omejenost.  Undecided Tongue    
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Forumske igre
Reply #215 - 27.02.2004 at 12:09:16
 
Velikokrat jih je veliko reklo, da kar daš, to dobiš. A jih je veliko reklo velikokrat tudi, da kar se tebi zdi dobro, se lahko nekomu zdi slabo...in obratno.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #216 - 27.02.2004 at 12:15:10
 
fora je v tem, da mas avtenticne in neavtenticne glasnike/praktikante vseobsegajoce ljubezni. navzven "zgledajo" lahko vsi isto, sam vsebina je tista k prakticno steje. ta pa se pod vplivom ce ne drugega pa vsaj casa bodisi potrdi/potrjuje ali pa pokaze za "lazno".
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #217 - 27.02.2004 at 12:16:22
 
Sta se prepletali dve temi, in sicer prva o nasilju, prepoznavanju nasilja, sprejemanju nasilja, odzivanju na nasilje v okviru tega foruma in pa tudi izven.

Druga tema pa je bila o igrah in sicer o tem kdo in kaksne igre se tukaj gre. Pa se kaksna medigra je bila morda vmes.

Tisto o grajenju potick iz peska je bilo misljeno kot metafora o igrah, ki se jo da pogledat skozi mnoga ocala.

In tale slikica, ki jo je objavila Valentina je pa res po mojem se ta najboljsi opis vsega skupaj:
...

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #218 - 27.02.2004 at 12:37:29
 
Quote:
fora je v tem, da mas avtenticne in neavtenticne glasnike/praktikante vseobsegajoce ljubezni. navzven "zgledajo" lahko vsi isto, sam vsebina je tista k prakticno steje. ta pa se pod vplivom ce ne drugega pa vsaj casa bodisi potrdi/potrjuje ali pa pokaze za "lazno".


Ni mogoče zanikat, da je lilith merila ravno na dvojno moralo glasnikov vseobsegajoče  ljubezni, zarad katere
naj bi bli  lažni glasniki, saj naj bi se skoz prakso izkazalo, da niso. Jest sem lilith tud interno povedal, da sem na forum prišel ustanovitelje obtoževat na  enak način kot ona in da sem jih opozorjal na nevarno  dvojnost njihovega razglašanja univerzalne duhovne povezanosti, ki je lahko na marsikoga na forumu  deluje zelo zavajujojoče, nasilno in  patološko.  Vendar sem  ji hkrat tud povedal, da se mi  je kmal zgodu en paradoks, da sem mi je glih zrad njihove odprtosti do moje kritike razkril, da z njmi šeram v bistvu isto vseobsegajočo ljubezen, katero sem jim prej očital, da si jo lastijo in jo s tem zlorabljajo.  In jo od takrat dalje pod pogojem, da  forum kot sistem omogoča popolno odprtost  tako drug do drugega kot tud navzevn, veselo šeram tud z vami (čeprav tega morda ni za opazit oz. to znam dobr skrivat  Roll Eyes)    
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #219 - 27.02.2004 at 13:11:38
 
Lilith wrote on 27.02.2004 at 10:51:20:
Ne, hvala. Tvoja pomoč pri meni ni zaželjena. Ti kar v sebe svoje sile usmeri.



Čak zdaj, eni bi mogli pomagat, eni pa ne? Al enim ja, pa enim ne? Al včasih ja, pa včasih ne?  ???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #220 - 27.02.2004 at 13:20:48
 
m wrote on 27.02.2004 at 13:11:38:
Čak zdaj, eni bi mogli pomagat, eni pa ne? Al enim ja, pa enim ne? Al včasih ja, pa včasih ne?  ???


???

Ali ti sedaj mene kaj sprašuješ?
Če JA, lahko prosim bolj definiraš vprašanje, ker te prmejduš ne razumem čisto nič.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #221 - 27.02.2004 at 14:10:37
 
Lilith wrote on 27.02.2004 at 13:20:48:
???

Ali ti sedaj mene kaj sprašuješ?
Če JA, lahko prosim bolj definiraš vprašanje, ker te prmejduš ne razumem čisto nič.



Ja no, zadnje čase se ful nekaj pregovarjamo o tem, kaj je treba nardit, pa kaj ne, pa če se kdo na koga spravi, mu pomagat, pa jaz sem od vsega tega že čisto zmešana in sploh ne vem več kaj bi kdo rad od mene.  Grin

Tak da prosim, v bodoče mi lepo direkt povejte, ko da sem največji bumbar.  Roll Eyes
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #222 - 27.02.2004 at 14:51:05
 
To, da se igračkate, je sicer lepo videti, ampak o soli in delnici bi pa tudi lahko katero še kdo črhnil Grin Shocked Roll Eyes Undecided
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #223 - 27.02.2004 at 14:55:26
 
stane wrote on 27.02.2004 at 14:51:05:
To, da se igračkate, je sicer lepo videti, ampak o soli in delnici bi pa tudi lahko katero še kdo črhnil Grin Shocked Roll Eyes Undecided

jz sm se o DD in soli ze mal navelicu poslusat/brat in govort/pisat. nekak me ne navdusuje vec.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #224 - 27.02.2004 at 14:59:23
 
Saj nisem samo na tebe mislil Wink
Je pa izgleda res, da so se ljubezni in soli že vsi naveličali Grin Grin Roll Eyes
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 20