Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8490 times)
exorcist
Ex Member




Re: Kako najti pravo pot?
Reply #15 - 19.05.2004 at 13:26:04
 
Kontesa wrote on 19.05.2004 at 09:54:46:
Vem, sama se bom morala odločiti, pa vendar moram nekomu povedati...

PO štirih letih zakona se sprašujem kaj je narobe. Ali je težava v meni in sem čustveno neuravnovešena, ali je težava popolnoma nekje drugje...

Poročila sem se iz ljubezni. Vsaj tako sem mislila... Niti nisem bila tako mlada (24 let), bolj sem bila neizkušena. Moj mož je bil moj prvi resni fant in na nek način tudi prvi resni spolni partner. To, da v spolnosti nikoli nisem uživala, sem jemala kot nekaj normalnega. Sem pač mislila, da je z mano kaj narobe. Da me spolnost preprosto ne privlači.
No ja, tako sem mislila do pred kratkim. Spoznala sem fanta, ki me je privlačil tako telesno, kot tudi miselno. Dopolnjevala sva se v pogovoru, imela podobne ambicije in podobne poglede na življenje. Zdelo se mi je, da je končno nekdo v meni prebudil žensko. Pa vendar se je zgodba končala. Moralna načela so bila premočna. Dejal je, da me ljubi, pa vendar se mora umakniti. In se je. Popolnoma. Nisva se več videla.

Odločila sem se reševati svoj zakon in med pogovorom z možem ugotovila, da imava od življenja popolnoma različna pričakovanja. On predvsem materialna, jaz pa po njegovih besedah v oblakih... Ne morem pomagati, če mi glasba in pozornost ljubljene osebe pomenita več, kot čudovito stanovanje in dober avto...

Tolažim se, da mi bo življenje pokazalo pravo pot in da me bo moja ljubezen počakala...


Morda si se preveč nadejala, imela preveč idealistične predstave o sebi, o svojem možu in zakonu, da si spregledala nekaj ključnega, da je vendarle premalo, če se s partnerjem ujemaš zgolj na čustveni in mišljenjski ravni, saj ga tako ne sprejmeš v celoti, če izpuščaš prav tako pomembno kompotento, ki mora biti vključena v vajin odnos, in to je seksualna oziroma telesna privlačnost, zato ga tudi ne moreš ljubiti, čeprav se razumsko prepričuješ, da ga. Kajti če ti je spolni odnos odveč, da ne čutiš nič, ti telo z odklanjanjem seksulanosti skuša sporočiti, da delaš napak, proti svoji naravi, proti sebi, saj menda nisi otopel in negiben hlod, ki negibno leži in seksa zgolj zaradi enostranske potrebe svojega moža, da je on zadovoljen, ti pa nimaš nič od tega?

Tudi tale aferica, ki si jo imela, te je še dodatno obremenila, ker te ta moški še zdaleč ni ljubil, čeprav je to govoril. V bistvu te je izkoristil, če si ti imela morda kake resne bodoče cilje z njim, in ti je dajal napačne informacije, saj ko je dobil svoje, je šel.
Kot praviš, ta "ljubček" te je privlačil telesno in miselno (čustveno), kar je edino pomembno in prav; to si pogrešala pri svojem možu, ampak te pa ta "ljubček" ni imel rad, zato ti je lagal, če je govoril, da te ljubi, ker to ni ljubezen, ampak pretveza, da si se mu telesno predala. Šlo mu je samo za seks, to si verjetno tudi slutila...

Po moje si preveč zaupljiva in zaletava, ne smeš se takoj ujeti na sladke besede, saj ljubezen na prvi pogled ne obstaja, ampak moraš si pustiti čas, da spoznaš človeka pobližje, se seznaniš z njim, preden se zapleteš brez premisleka in skočiš v nekaj, kar te bo drago stalo, da počakaš, da jabolko dozori in se prepričaš, če je sploh užitno, šele takrat lahko brez skrbi ugrizneš v njo, ne da bi dobila grižo ali bi se predala....

Si se morda v zakon podala zaradi strahu pred osamljenostjo? Imaš kaj otrok?


Back to top
 
 
IP Logged
 
lovely_girl
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Kako najti pravo pot?
Reply #16 - 19.05.2004 at 13:42:45
 
Mislim, da je skrajni cas da razmislis o sebi. Tvoj moz v nobenem primeru ni pravi moski zate in to si dokazala s tem, da si lahko bila z drugim. Cas je, da zapustis moza in se posvetis sama sebi. Mogoce bos pa cez nekaj casa pripravljena na novo zvezo. Sedaj pa si vzemi cas zase in razmisli kaj bi sploh rada imela v življenju! Pa srecno!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kako najti pravo pot?
Reply #17 - 19.05.2004 at 16:18:30
 
lovely_girl wrote on 19.05.2004 at 13:42:45:
Mislim, da je skrajni cas da razmislis o sebi. Tvoj moz v nobenem primeru ni pravi moski zate in to si dokazala s tem, da si lahko bila z drugim. Cas je, da zapustis moza in se posvetis sama sebi. Mogoce bos pa cez nekaj casa pripravljena na novo zvezo. Sedaj pa si vzemi cas zase in razmisli kaj bi sploh rada imela v življenju! Pa srecno!!!


Se popolnoma strinjam! Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #18 - 20.05.2004 at 02:03:37
 
Kontesa. Praviš, da je mož materialist, omenjaš pa samo, da sta nabavila stanovanje. Ali ni želja vseh imeti svoje stanovanje?

Če nimata nobenih stičnih točk, potem je res problem. Ali pa pričakuješ od partnerstva, da se morata ujemati v prav vseh stvareh. Vsak partner potrebuje tudi v zakonu svojo lastno svobodo. Čas samo zase. Če imata oba rada hruške, jabolka in slive in če ima mož rad tudi ananas in borovnice, ki jih ti ne maraš, mu moraš pustiti, da jih uživa. Kakor mora on upoštevati, da imaš ti rada jagode in maline, ki jih on ne mara. Torej kompromis. Če tega ni, potem zadeva ne laufa. Če pa ni nobenega sadeža, ki ga imata oba rada in ga skupaj uživata, potem pa res nima smisla vztrajati.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #19 - 20.05.2004 at 06:48:31
 
Quote:
Torej ni nič narobe s tabo. Mogoče to, da vstrajaš z napačnim moškim?

Glede na to, da te ni nikoli glih rajcal ... zakaj sta sploh pristala skupaj?


Odgovor je v tem : "Zakaj želim čutiti to, kar čutim ? "

Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #20 - 20.05.2004 at 06:52:38
 
Quote:
Tvoj moz v nobenem primeru ni pravi moski zate in to si dokazala s tem, da si lahko bila z drugim


Vsak partner je pravi partner.

Tudi, če smo z njim nezadovoljni, je to tisto,  kar se sklada z našimi prepričanji.

Za vse obstaja odgovor. In če poglobimo vase, bomo videli, da je zunanji svet le odraz našega notranjega.

Robi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #21 - 20.05.2004 at 07:29:36
 
Quote:
Vsak partner je pravi partner.

Tudi, če smo z njim nezadovoljni, je to tisto,  kar se sklada z našimi prepričanji.



Vsak pa le ne more biti pravi partner. Saj potem bi bilo povsem vseeno, s kom si (pa sem prepričana, da ni). Zakaj pa bi bili in vztrajali z nekom, če smo nezadovoljni, oziroma če v tem odnosu ni tega, kar v partnerstvu mora biti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #22 - 20.05.2004 at 09:15:29
 
exorcist wrote on 19.05.2004 at 13:26:04:
Tudi tale aferica, ki si jo imela, te je še dodatno obremenila, ker te ta moški še zdaleč ni ljubil, čeprav je to govoril. V bistvu te je izkoristil, če si ti imela morda kake resne bodoče cilje z njim, in ti je dajal napačne informacije, saj ko je dobil svoje, je šel.
Kot praviš, ta "ljubček" te je privlačil telesno in miselno (čustveno), kar je edino pomembno in prav; to si pogrešala pri svojem možu, ampak te pa ta "ljubček" ni imel rad, zato ti je lagal, če je govoril, da te ljubi, ker to ni ljubezen, ampak pretveza, da si se mu telesno predala. Šlo mu je samo za seks, to si verjetno tudi slutila...

He he, exo, ne vem zakaj, ampak ob temle so se mi po glavi začele sprehajati besede kot so 'glavica' in 'žebljiček. ......

Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #23 - 20.05.2004 at 14:29:45
 
lola wrote on 20.05.2004 at 07:29:36:
Vsak pa le ne more biti pravi partner. Saj potem bi bilo povsem vseeno, s kom si (pa sem prepričana, da ni). Zakaj pa bi bili in vztrajali z nekom, če smo nezadovoljni, oziroma če v tem odnosu ni tega, kar v partnerstvu mora biti?

Kaj v partnerstvu mora biti, pa ima vsak svoja prepričanja.

Za nekoga mora tudi nasilje biti v partnerstvu.
Vse je odvisno od posameznikovih izkušenj in prepričanj.

Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #24 - 20.05.2004 at 14:36:04
 
lola wrote on 20.05.2004 at 07:29:36:
Vsak pa le ne more biti pravi partner. Saj potem bi bilo povsem vseeno, s kom si (pa sem prepričana, da ni). Zakaj pa bi bili in vztrajali z nekom, če smo nezadovoljni, oziroma če v tem odnosu ni tega, kar v partnerstvu mora biti?


A so potem vsi moški tvoji partnerji ?

In, če niso, je potem tvoja trditev, da bi bilo vseeno s katerim si, nesmiselna.
Saj nisi z vsakim.

Tisti, ki pa je tvoj partenr, pa je ta pravi.

Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #25 - 20.05.2004 at 15:00:34
 
Quote:
A so potem vsi moški tvoji partnerji ?

In, če niso, je potem tvoja trditev, da bi bilo vseeno s katerim si, nesmiselna.
Saj nisi z vsakim.

Tisti, ki pa je tvoj partenr, pa je ta pravi.

Robi.


A sem jaz kje izgubila rdečo nit? Saj nisem jaz napisala, da je vsak partner pravi partner. Zakaj me sprašuješ, če so vsi moški moji partnerji? Od kod ta misel, pa tudi tega, da je vseeno s katerim si, nisem nikjer zapisala ali izrekla.

Trdim pa, da se lahko izkaže, da tisti, s katerim si, ni več nujno ta pravi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kontesa
1
*
Offline

Nekoc te bom nasla...

Posts: 6

Gender: female
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #26 - 21.05.2004 at 07:34:13
 
Ok, da najprej obrazložim Exorsistu. Res je. V mojem življenju se je pojavil moški, ki je zatrjeval, da me ljubi. In med nama je bila res strašno močna privlačnost, poleg podobnih pogledov na življenje. Ni šlo pa za seks... Razšla sva se ravno zaradi tega. Ker niti on niti jaz nisva želela končati v postelji preden ne razčistim s svojim zakonom.

Vsem tistim, ki zagovarjate idejo, da je vsak partner pravi... Zakaj pa potem niste končali s prvo deklico/ fantom, ki vam je prekrižal pot? Prepričana sem, da ste vsi nekaj časa iskali "pravega" partnerja.
Back to top
 

Obžalujem, da ni bilo druge poti... Vendar ne obžalujem svojega življenja...
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Kako najti pravo pot?
Reply #27 - 21.05.2004 at 14:08:21
 
Quote:
In kaj v tem zakonu je vredno resevat?

bp


Kontesa, upam da si dovolj razsodna, da ne "podležeš" takim izjavam.
Je pa ravno ta izjava eden od v nebo vpijočih argumentov, zakaj resničnih življenjskih težav ni pametno reševati znotraj takšnega okolja kot je ta forum.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #28 - 21.05.2004 at 14:20:21
 
Lilith wrote on 21.05.2004 at 14:08:21:
Kontesa, upam da si dovolj razsodna, da ne "podležeš" takim izjavam.
Je pa ravno ta izjava eden od v nebo vpijočih argumentov, zakaj resničnih življenjskih težav ni pametno reševati znotraj takšnega okolja kot je ta forum.



???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #29 - 21.05.2004 at 15:27:47
 
Lilith wrote on 21.05.2004 at 14:08:21:
Kontesa, upam da si dovolj razsodna, da ne "podležeš" takim izjavam.
Je pa ravno ta izjava eden od v nebo vpijočih argumentov, zakaj resničnih življenjskih težav ni pametno reševati znotraj takšnega okolja kot je ta forum.



Tle sem tud jest zastrigu z ušesi. Glih tako bp-jevo vprašananje lahko konteso  ozavesti, kakšno sliko o  odnosu s partnerjem nam  slika  sama. Kontesina resnična živjenjska težava je njen nedifinairan odnos do partnerja, ki pa ga ne more niti sprejet niti spremenit dokler  ne dobi  njem ene  večdimenzionalne slike, za ustvrjanje katere je ravno tale forum več kot primeren ravno zaradi takih si ti, lilith, kot je bp, kot je m, kot je nenazadnje tud exo oz.  kot smo mi vsi, skoz katere se odslikava njen odnos do partnerja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3