Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12516 times)
princhipesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

živčnost
07.05.2004 at 22:47:30
 
Lep pozdrav!

Imam probleme z živčnostjo - glavoboli, bolečine v sklepih, občutljivost na hrup... in vse to me močno ovira na vseh področjih v življenju. Psihiater mi je predpisal zdravila, do česar pa sem skeptična. Reiki in prehrana ne pomagata, zanima me, če ima kdo izkušnje na tem področju in če pozna kakšno alternativo.  
Najlepša hvala za odgovor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: živčnost
Reply #1 - 07.05.2004 at 23:18:44
 
princhipesa wrote on 07.05.2004 at 22:47:30:
Lep pozdrav!

Imam probleme z živčnostjo - glavoboli, bolečine v sklepih, občutljivost na hrup... in vse to me močno ovira na vseh področjih v življenju. Psihiater mi je predpisal zdravila, do česar pa sem skeptična. Reiki in prehrana ne pomagata, zanima me, če ima kdo izkušnje na tem področju in če pozna kakšno alternativo.  
Najlepša hvala za odgovor.


Izganjanje hudiča? Če to rabiš, potem si na pravi adresi? To je zelo slično reiki-ju..... Grin (šalim se)

Kaj točno te obremenjuje, kje ima težave, si morda lahko bolj specifična, če ni to vprašanje morda malce preveč intimno?

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: živčnost
Reply #2 - 08.05.2004 at 07:58:37
 
Hojla prinčipesa,

Tvoj nick me je spomnil na en krasen film od Benigni-ja, kjer je odigral tudi glavno vlogo, dobil oskarja, aha naslov:"Življenje je lepo." Poglej si ga, notri boš mogoče celo našla kaj odgovorov zase - usodno, naključno, kakorkoli.

Čist za sprostitev. Glede na znake, ki si jih opisala, imaš življenje mogoče težko, ali pa ga ti sama globoko v sebi ne sprejemaš takega kot je - se upiraš.

Poišči vzroke ki ležijo v tebi, tam je potrebno začet. Seveda, ker je težko zaupat nekim neznancem tukaj na forumu bo to morda zate težko, vendar velikokrat ljudje zaupamo svoje najglobje skrivnosti prav tujcem, ker nas na neki način ne obremenjujejo. Stori to. Le na tak način boš precej hitreje prišla do srži svojih problemov in ko si enkrat tam, se lahko začne reševanje, prej ne.

Posledic poznamo veliko, a odkrivanje vzrokov je prava umetnost. To lahko narediš le ti sama.

Le pogumno. Opiši svoj life, svoje mišljenje, pa bomo šli naprej.


Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: živčnost
Reply #3 - 08.05.2004 at 11:29:21
 
princhipesa wrote on 07.05.2004 at 22:47:30:

Imam probleme z živčnostjo - glavoboli, bolečine v sklepih, občutljivost na hrup... in vse to me močno ovira na vseh področjih v življenju. Psihiater mi je predpisal zdravila, do česar pa sem skeptična. Reiki in prehrana ne pomagata, zanima me, če ima kdo izkušnje na tem področju in če pozna kakšno alternativo.  
Najlepša hvala za odgovor.



Pozdravljena Smiley

pravzaprav si napisala zelo malo, zato samo nekaj splošnih misli. Smiley

Simptomi, ki si jih opisala, me spominjajo name.  Predvsem glavobol, pravzaprav - občutljivost na hrup jaz ne jemljem kot nekaj negativnega, bolj se mi zdi pokazatelj tega, kako se oddaljujemo od naravnega načina življenja, z vseh strani smo neprestano bombardirani, zvočno, svetlobno... nikjer več nimamo miru.

Zato se mi zdi najpomembnejše (pa tudi pri meni se je pokazalo kot pravi odgovor Smiley ) - da najdeš svoj notranji mir. Nekateri to dosežejo z meditiranjem, nekateri z dihanjem... svojo pot pa boš, saj sama veš, morala najti sama. Zdravila ti sicer trenutno lahko olajšajo situacijo, ampak tudi sama veš, da to ni rešitev. Meni recimo za dušo resnično pomaga ples.


Jaz sem svojo 'pot' začela zaradi glavobolov. Tule je eden od začetnih tekstov, pa sem se šele čez precej časa zavedla, kako resničen je bil, kako je zadel bistvo mojega problema:


(iz skripte za Reiki I)
GLAVOBOL

Glavobol je kazalec neprestane napetosti. Povzročajo ga lahko stroge zunanje zahteve, neprestane izjemno močne ambicije in prizadevanje po popolnosti. Po drugi strani tičijo razlogi tudi v trmoglavosti in neprestanih skrbeh, ki dobesedno blodijo po glavi. Preveč pozornosti se posveča racionalnemu razmišljanju in racionalnim vidikom življenja.  

Svoje ravnotežje si povrnemo samo z zavestnim upoštevanjem notranjih občutkov. Vzeti si je treba čas in pustiti, da se stvari same od sebe razvijajo. Sprejeti je treba dogodke brez razsojanja. To bo sprostilo napetost in ustvarilo prostor za mir, ljubezen in veselje.



Upam, da se še kaj beremo Smiley
Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
GINX
1
*
Offline

Aquilla non captat muscas

Posts: 18

Re: živčnost
Reply #4 - 08.05.2004 at 11:56:22
 
Priporočam ti če ti res ni nič drugega pomagalo, da si priskrbiš psa. Tako boš našla 3 ure na dan razlog zakaj greš ven v naravo, pa tudi pozornost in ljubezen do bitja, ki naj bi bil človekov najboljši prijatelj pomaga! Smiley

Meni je pomagalo...pa še fajn je za kondicijo... Grin


Če ti seveda nič drugega ne pomaga! Smiley  reiki,...prehrana....

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=353
Back to top
 

This si courage…to bear unflinchingly what heaven sends.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: živčnost
Reply #5 - 08.05.2004 at 13:42:29
 
lepo so ti napisal prinčipesa



dejansko mal več faktov ne bi škodovalo

neglede na to;
kot velika večina ljudi maš preveč energije v zgornjih delih telesa in s tem na jang nivojih ... duhovnih ... življenje je ravnotežje med jinom in jangom (srčni nivo) ... jin je zemlja, jin so nižji nivoji ...

napiš kej več

odpri se bolj in boš dobila več pomoči ... odpri se ji ...


po mojih izkušnjah s tehnikami (jang: meditejšni, reiki ipd) ne moreš pozdravt glavobola, lahko pozdravš edin vzroke, z ozaveščanjem ... ampak ... glava boli ... med procesom ...
zato ... spust energijo nižje ... vsaj do srčnega centra ... ljubezen povsod prevlada ... al kako smo že rekl učasih ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: živčnost
Reply #6 - 08.05.2004 at 15:15:03
 
gape wrote on 08.05.2004 at 13:42:29:
neglede na to;
kot velika večina ljudi maš preveč energije v zgornjih delih telesa in s tem na jang nivojih ... duhovnih ... življenje je ravnotežje med jinom in jangom (srčni nivo) ... jin je zemlja, jin so nižji nivoji ...


zanimivo... sam po mojih izkušnjah ni ravno ta povezava
jaz sem sicer ful razumski človek, pa v glavi, ampak drugače pa ful jin, pasiven, obrnjen vase...


Quote:
po mojih izkušnjah s tehnikami (jang: meditejšni, reiki ipd) ne moreš pozdravt glavobola, lahko pozdravš edin vzroke, z ozaveščanjem ... ampak ... glava boli ... med procesom ...
zato ... spust energijo nižje ... vsaj do srčnega centra ... ljubezen povsod prevlada ... al kako smo že rekl učasih ...



to pa definitivno, spustit se dol, v telo... v svoje občutke (vsaj pri meni) ... sprejet tukaj in zdaj, telo, zemljo

pri tem je meni (in mi še) pomagal ples



prej pozabla glede reikija: katero stopnjo imaš, principiesa? meni na 1. stopnji reiki ni pomagal 'pregnat' glavobola, z 2. mi to uspe (nisem jih pa še popolnoma odpravila) - verjetno je učinkovitost reikija odvisna od tega, kaj je vzrok glavobolov, saj veš da reiki na različnih stopnjah deluje na različna področja (telesa)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: živčnost
Reply #7 - 08.05.2004 at 15:43:09
 
m wrote on 08.05.2004 at 15:15:03:
zanimivo... sam po mojih izkušnjah ni ravno ta povezava
jaz sem sicer ful razumski človek, pa v glavi, ampak drugače pa ful jin, pasiven, obrnjen vase...

to pa definitivno, spustit se dol, v telo... v svoje občutke (vsaj pri meni) ... sprejet tukaj in zdaj, telo, zemljo

pri tem je meni (in mi še) pomagal ples

Ujej, se bom še prestrašil, da gre za epidemijo, ali pa vsaj s čim od zunaj pogojeno hormonsko motnjo, ker tudi sam poznam ljudi s podobnimi težavami.

Vsako custveno stanje ima svoj telesni odziv. Strah dviga adrenalin in povzroca napetost misic (bil je cisto trd od strahu), zaljubljenost povzroci verjetno vsem znane telesne odzive.

Eni se taksnih stvari bolje zavedajo, drugi imamo s tem vec tezav in se cesa zavemo sele, ko nas posteno useka po glavi.

Tako lahko dolgo cuti blazjo tesnobo v neki situaciji ali okolju, vendar se tega ne bo zavedel, dokler ga ne bo zacel boleti vrat in glava zaradi ves cas pre-napetih misic.

Ce to vsaj priblizno drzi, je terapija s plesom, kjer se poskusa vzpostavit povezavo s svojim telesom in s svojimi obcutki, gotovo korak v pravo smer.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
princhipesa
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: živčnost
Reply #8 - 08.05.2004 at 20:38:03
 
Pozdrav vsem

in hvala za odgovore.
Da malo bolj pojasnim svoj problem: vse, kar se mi dogaja v glavi (in v glavnem so to negativne misli in pesimističen pogled na svet), se mi vse do zadnje misli odraža na telesu in to v obliki glavobolov, bolečin v ušesih in predelu oči, vozli v ramenih in hrbtu, bolečine v trebuhu, kolenskih sklepih in stopalih konstantno vsak dan. Pojavljat so se mi začele tudi krčne žile. Primer: sedim za mizo, študiram, boli me glava, oči, noge. Čez 2 uri imam predavanje, pred tem si skuham kosilo. V kuhinji pogledam na uro in si rečem, da moram pohiteti, da ne bom zamudila predavanja. Kaj se zgodi? Srce mi začne pospešeno biti, pričnejo me spreletavat mravljinci, stvari mi uidejo izpod kontrole, zmedem se. In podobno v ostalih situacijah. Ko pa se sproščam, sem ravno tako napeta.
Trudim se razmišljat pozitivno in zavestno kontrolirati svoje misli, tu pa tam si prišepnem kakšno afirmacijo. Poškušam z osnovnimi asanami yoge, ki mi zmanjšujejo napetost v predelu hrbta in vratu, me pa med izvajanjem vaj močno bolijo kolena.
Pes in vsaj kanček Benignijevega razpoloženja-se strinjam. Tudi ples-mogoče kakšna konkretna zvrst? Plesanje po klubih odpade, ker je preglasno za moja ušesa.
Kaj pa kakšni zdravilci a la Domančić in podobno?
Upam, da lahko svoje težave odpravim brez kemije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: živčnost
Reply #9 - 08.05.2004 at 21:59:41
 


So ljudje, ki težave kakršne imaš ti prikrivajo sami pred seboj, torej sploh ni možno da bi o teh težavah govorili javno ali  s paratnerjem, starši ipd.
Po moje je pri tebi dobro da sploh hočeš nekaj storiti zase.  Verjetno se ti je skozi več let nabiralo to v sebi in sedaj pač nosiš posledice, ker prestopila si osebni limit umirjenosti.
Ana pozna veliko naravnih zdravil,verjetno tudi tiste za umiritev, oziroma proti depresiji.  
Upam, da bo prišla kaj okoli do tega topica.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: živčnost
Reply #10 - 09.05.2004 at 10:47:09
 
princhipesa wrote on 07.05.2004 at 22:47:30:
Lep pozdrav!

Imam probleme z živčnostjo - glavoboli, bolečine v sklepih, občutljivost na hrup... in vse to me močno ovira na vseh področjih v življenju. Psihiater mi je predpisal zdravila, do česar pa sem skeptična. Reiki in prehrana ne pomagata, zanima me, če ima kdo izkušnje na tem področju in če pozna kakšno alternativo.  
Najlepša hvala za odgovor.


Hoj!

Naj napišem nekaj o svojih izkušnjah.

Kot mulc in najstnik sem bil zelo podoben tebi. V sebi zelo nemiren, na telesu se to sicer še ni poznalo, ker sem ga utrjeval z delom na kmetiji, na obnašanju pa še manj, ker sem bil zelo prestrašeno bitje in streniran, da nikoli ne smem pokazati tistega, kar čutim.

Meni je pomagala kompletna sprememba v življenju: spoznanje, da sem živel narobe, odločitev za spremembo in tudi vztrajanje v njem. Torej: sprememba mišljenja in življenskega sloga.

Povedati hočem naslednje - kar sem ugotovil veliko kasneje - da človek ne more živeti uravnoteženo, če najprej ne prepozna, nato pa zadovolji potrebe, ki se tičejo samo njega samega. Te pa so: spanje, hrana in pijača, gibanje in zavedanje.

Naj razložim:
SPANJE
Ljudje smo različni in od našega tipa osebnosti je odvisno koliko spanje rabimo. Zase lahko rečem, da je moja potreba po spanju pravilno zadovoljena takrat, ko postanem zaspan (kmalu po 9. uri zvečer) tudi v resnici grem spat in se potem zbudim sam od sebe takrat, ko ga imam dovolj. To je običajno po 9 urah spanja. Pravilno zadovoljevanje potrebe po spanju ne vključuje uporabe budilke!

HRANA IN PIJAČA
Tako kot velika večina ljudi se tudi jaz hranim takrat, ko sem utrujen, potrt in imam v sebi občutek praznine. Kar pa je napačno! Glede na moje izkušnje s postom lahko mirno zapišem, da se običajno hranimo tako, da so naše telesne potrebe po hrani zadovoljena najmanj za tri dni vnaprej! Dejansko sploh ne vemo, kakšen občutek nam telo pošlje, ko je v resnici lačno! Temu, kar mi rečemo "lačen sem" v resnici pomeni: naveličan sem, prazen v sebi in hočem se napolniti, da te praznine ne bom čutil. Kaj storiti? Nič. Dokler ne najdeš pravega vzroka svoje praznine in jo zapolniš na pravi način, je vsak poskus spremembe prehranjevalnih navad brezpredmetno.

GIBANJE
Priporočam najbolj naravne načine gibanja: hoja in tek. Od naučenih pa najbolj stare: joga, tai chi ipd. Modne muhe ala fitnes, tai bo in ostale zadeve se mi zdijo smešne, saj so iztrgane iz celote. Pozoren je treba biti na dveh vrst gibanja: jin in jang. Meni najbolj ustreza joga zjutraj in tek (ali hitra hoja v strm breg) popoldne.

ZAVEDANJE
Na kratko: spoznaj samega sebe. Tehnik in načinov je danes na voljo še preveč, ugotovi, kateri je zate najbolj primeren. Nauči se opazovati svoj miselni tok. Uporabljaj tehnike za sprostitev misli. Glede na tvoje lastne izkušnje - to je zelo pomembno - misli vrednoti na dve vrsti: potrebne in nepotrebne. Tiste, ki ti ne koristijo, pusti, da izzvenijo. Ne bojuj se proti njim! Ko do njih ne boš imela nobene odnosa, bodo izginile. Koristne neguj in jih razvijaj ter jim sledi. Zelo važno je, da se vedno zavedamo, da se vse začne v mislih. Vse kar danes obstaja v besedah in v fizični obliki, se je najprej rodilo v glavi.

Ko ti tvoj lastni pravi način preide v meso in kri, se lahko premakneš na naslednjo stopnjo potreb. Rečem jim potrebe jaz - ti. Te pa so: potreba po telesnem dotiku, po seksualni sprostitvi in po pripadnosti enem človeku.

TELESNI DOTIK
To je prva izkušnja, ki jo naše novo telo doživi na tem planetu. Dotik kože na kožo je glede na njegov učinek takorekoč čarobno sredstvo. Na Pozitivkah lepo piše, da rabiš štiri objeme na dan, da sploh preživiš! V tem stavku se skriva Kozmični zakon in kdor ga krši, bo nosil posledice! Upam, da med tistimi, ki bo tole bral, ne bo nikogar, ki bi mislil, da to potrebo lahko zadovoljiš s kakšno domačo živaljo...

SEKSUALNA SPROSTITEV
V nekem smislu je to nadgradnja prejšnje potrebe. Je bolj intenzivna in vključuje skoraj celotno bitje. Ni odveč napisati, da tudi to potrebo lahko zlorabimo... Je tudi most do naslednje potrebe:

ČUSTVENA PRIPADNOST DRUGEMU ČLOVEKU
Zase lahko rečem, da si želim imeti v svojem življenju človeka nasprotnega spola, do katerega bi čutil posebno pripadnost, ki je ne bi mogel čutiti do nikogar drugega, tudi do drugega najbolj pomembnega človeka v mojem življenju. Iskanje in kasnejše vzdrževanje takšnega odnosa zahteva zelo celosten pristop in za sabo potegne ogromno samospoznavanja in seveda tudi spreminjanja samega sebe.

Potrebe se nato razširijo: jaz - stvarstvo. Najvažnejši sta: delati dobro in spoznati Izvor.

DELATI DOBRO
Za vse tiste ljudi, ki nismo prišli na ta svet samo zato, da bi nadaljevali karmične povezave, je to bistvena življenjska naravnanost in notranjega miru ni mogoče doseči, če ji ne sledimo oziroma jo zadovoljimo. Naša naloga je, da ugotovimo, za kaj smo nadarjeni oziroma kaj je naše poslanstvo do drugih ljudi. Ko to ugotovimo, to začnemo delati in rezultate oziroma učinke našega dela damo na razpolago ljudem oziroma svetu.

SPOZNANJE IZVORA
Čutim, da je nemogoče biti uravnotežen med razumom in nadrazumom, če v svoj miselni svet ne vključiš razlage o izvoru in smislu sebe in stvarstva. Ta razlaga vključuje razumske elemente, v svojem bistvu pa je nadrazumska. Tudi na tem področju je danes možnosti za iskalce več kot dovolj.

No, toliko na kratko...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: živčnost
Reply #11 - 09.05.2004 at 19:09:22
 
principiesa, glede plesa, jaz sem preizkusila, in res priporočam 5 ritmov:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=gibanje;action=display;num=106317...


pri 'plesnih delavnicah' gre za čisto drugačno, globje učinkovanje, kot če se greš naplesat v disko (čeprav tudi to pomaga pri sprostitvi telesa in uma)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: živčnost
Reply #12 - 12.05.2004 at 14:45:14
 
princhipesa wrote on 07.05.2004 at 22:47:30:
Lep pozdrav!

Imam probleme z živčnostjo - glavoboli, bolečine v sklepih, občutljivost na hrup... in vse to me močno ovira na vseh področjih v življenju. Psihiater mi je predpisal zdravila, do česar pa sem skeptična. Reiki in prehrana ne pomagata, zanima me, če ima kdo izkušnje na tem področju in če pozna kakšno alternativo.  
Najlepša hvala za odgovor.


tko kot si napisala ti bom napisal v vrstnem redu kot jaz vidim tole...
  • se_x z orgazmom - proti glavobolom
  • smeh - terapija brez stranskih učinkov   (to najdeš na http://www.gape.org/deskacaodskocnjaca.htm in tam greš na vrata 22/zakladnica znanja/se premikaš navzod kjer boš našla isti naslov
  •  - daljši način - meditacija (kle vem da pomaga zihr al dinamična la pa kundalini... ni pa čist nič narobe še z qi qung
  • - redno vsaj 1x na teden hoja v hribe
  •  zavedat se je treba da živčnost sama izbereš - po vsej wwwerjetnosti nezavedno... svetujem da si zapisuješ vse kar te je pripeljalo do trenutka ko si postala po lastni presoji preveč "živčna"...  kle se mi zdi zelo dobra stvar nlp - neuro lingvistic programming...


uglavnem s tabo ni nič narobe... samo navajena si imeti pri določenih stvareh iste misli... k pa psihiatri vsaj za velko večino niso pripravljeni pomagati na tebi primeren način - SUBJEKTIVNO... zato ti nikoli nič ne svetuje - če pa že pa zelo splošno...s tem pa si ne moreš pomagat.

kar želim povedat je to da ti nobena stvar ne bo pomagala - temveč samo ti si lahko pomagaš...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: živčnost
Reply #13 - 12.05.2004 at 23:30:03
 
Prinčipesa, kokr sem razbral iz tvojega drugega maila, nekak kej tud obvladaš  Grin Grin Grin satane, sunjane...

Neki mi še povej, KOK SE KEJ SMEJEŠ?

povprečno na dan, ali če je to težko na teden rečva.

Se mi zdi, da te je mal pohrustal ta študiozni ritem.

Nared čim več stvari brez veze, izklop razum, to nujno rabiš. Ta te nabija.

Res, kot so že mnogi povedali, NARAVA, ta pomaga na veliko. Pa vztrajanje v njej. To drugo pa iz osebnih izkušenj.

Potrudi se, gre zate.

Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: živčnost
Reply #14 - 14.05.2004 at 15:01:18
 
jaz priporočam boksarsko vrečo  Grin


Topel pozdravček v tvoj srček  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2