Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9013 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #15 - 03.06.2004 at 02:10:03
 
Angel wrote on 31.05.2004 at 13:02:13:
<Potrkaj na nebeška vrata, še vedno najboljše zapojejo, kljub vsemu.>



Plagiatorji. A imajo sploh kak svoj komad? Nihče tega ne zapoje tako kot avtor Bob Dylan. In pika. Wink Cheesy

Ja, saj vem. vsak ima svoj okus.

Vidiš Rose, forum pa vsak po svoje doživlja in ga živi. Roll Eyes
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #16 - 03.06.2004 at 15:02:02
 
Iga, ja, vsak živi v svojem svetu. Pazi to: Quote iz Osvobajanja od sebe: "Vsak od nas živi v svojem svetu. Kaj mislite, bi se zgodilo, če bi se naenkrat, ko sedite s knjigo v roki, začeli zavedati vseh svetov ljudi, ki jih poznate? Mislite, da bi lahko ostali mirni? Ali bi vas odnesli na nosilih? Ob tolikih resničnostih naenkrat in ob taki hitrosti jih um ne bi razumel, ne znal obdelat..."  Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #17 - 03.06.2004 at 15:14:11
 
Mae wrote on 03.06.2004 at 15:02:02:
Iga, ja, vsak živi v svojem svetu. Pazi to: Quote iz Osvobajanja od sebe: "Vsak od nas živi v svojem svetu. Kaj mislite, bi se zgodilo, če bi se naenkrat, ko sedite s knjigo v roki, začeli zavedati vseh svetov ljudi, ki jih poznate? Mislite, da bi lahko ostali mirni? Ali bi vas odnesli na nosilih? Ob tolikih resničnostih naenkrat in ob taki hitrosti jih um ne bi razumel, ne znal obdelat..."  Cheesy


Nekako si to predstavljam, da bi bilo podobno, kot če bi glavo dal v panj, poln čebel. Seveda brez maske. Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #18 - 03.06.2004 at 15:25:00
 
Uf, ... v vsakem primeru bi bili nekam odnešeni.  Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #19 - 04.06.2004 at 10:46:53
 
Bom Igu odgovorila na temo plagiat in gansov.

GANSI imajo čist svoje komade in to prekleto dobre. V biti Potrkaj na nebeška vrata ni plagiat, ker je daleč od tega, da bi bil identičen originalu. Se mal na musko spoznam, pa če si slišil njihovo interpretacijo veš, da ni niti malo plagiat. Ves zvok Nebeških vrat so prenesli v neverjetno inštumentalno obliko brez teksta...tuki, ko človek misli, evo, sedaj bo konec komada, se z bas kitaralo nadlajuje...zvok kar traja in traja... Sozvak le tega je v biti samo njihov. Žal je bend razpadel zarad prepirov in nestrinjanj oseb v njeju. Pustiva droge in vse teževa, ki so jih mel zarad tega, sem bla davno nazaj na njihovem koncertu, je te razprtije čutla še publika. Bom jutr pobrskala mal ned njihovimi komadi, ker jih ne vem na pamet, pa ti napišem kateri definitivno in absolutno so edino njihovi. Je v  glasbi vedno tako, da je vse stvar interpetacije. Recva na primeru, tko kot je Pogorelič zaigral Chopena, ga nikoli nihče več ne bo. Čisto po svoje. So tud drugi pianisti igral Chopena, pa žal nihče tako. Ravno zato, vidiš, pa je bil Pogorelič genij in edini na svetu, ki je tako igral prekrasne klavirske skladbe.
Gansi so bli bend, ki so v fenomenalnem času doživel absolutno enkratno glasbeno kariero, ki pa jih je žal pripreljala v razhod. Eno dela publika, ki te vzljubi, drugo pa denar, pa ženske, ki zapletejo vse skupaj v prepir. Jaz jih rada poslušam še danes in se mi zdi na moč škoda, da so razpadli, kajti tako igrati hard rock ne vem če poleg: Aerosmitov pa mogoče Stonsov še sploh kdo na tem svetu zna.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #20 - 04.06.2004 at 10:52:24
 
Angel, lep obrambni govor.  Wink Lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #21 - 04.06.2004 at 11:16:36
 
Angel, kot sem že rekel, je vse stvar okusa.

Nikar se ne trudi z iskanjem komadov od Gunsov, ker meni niso bili nikoli všeč in me sploh ne zanimajo. Pa sem se trudil in jih poslušel, sem si rekel, mora biti nekaj na tem, če pa jih narod posluša. Pa me žal ni ničesar prepričalo.

Kot poznavalcu, pa bi ti moralo biti jasno, da Rolingi niso bili nikoli hevimetalci. Vedno so igrali klasičen rock in so se radi spogledovali z bluesom. Pa pravi profesionalci so. Klub številnim razprtijam, prepirom in vmešavanju žensk, so še vedno našli način, da ostanejo skupaj. Bi rekel temu, da so imeli vizijo. Ki pa jo Gunsi niso imeli.

Še vedno je to samo stvar okusa posameznika.

Aja, verjetno je Shopen še najbolje igral samega sebe. Ker vsak avtor točno ve, kaj je hotel povedati z vsako noto, ki jo je napisal.

Rollingi tudi igrajo Dylanovo Like a Rolling Stone in na vsakem koncertu, ko je konec te pesmi, Mike reče " Thank you, Bob" , čeprav jo igrajo po svoje. Če druga ne, lepa gesta.

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #22 - 09.06.2004 at 17:39:18
 
ja in? sem poznavalka klasicne glasbe, ker sem se pac to učila.

drgač pa glede okusa, se mal zanesem tud na okus glasbenih kritikov, so mogl pretenstat gore songov, da so do tja pršli. majo ker ene akademske naslove.

dozivljanje glasbe, kot v smislu stvar okusa, je pa bolj za use prvleceno, ker pol bomo se še skregal.

sem nazadnje poslušala ravno od Siddharte kritiko na njihove komade. Občudovanja vredno je igrati sodobno glasbo z filharmoniki. to v biti sploh vsak ne zna. je potrebno poznavanje partitur, pa še česa. bi tud Rolingi to ne zmogl, ker so v biti amaterji. to so sami izjavl, da se v partiiture bolj malo spoznajo, igrajo po filingu brez ne vem kake izobrazbe že vrsto let.

užitek je poslušat dobre komade na pravem mestu ob pravem času z osebo, ki vsaj toliko uživa kot mi sami.

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #23 - 09.06.2004 at 22:38:49
 
Angel wrote on 09.06.2004 at 17:39:18:
dozivljanje glasbe, kot v smislu stvar okusa, je pa bolj za use prvleceno, ker pol bomo se še skregal.



Čaki mal, če so tebi všeč Gunsi in nekomu drugemu niso, bi se bilo zaradi tega potrebno kregati? ???

Saj pravim, da ima vsak svoj okus.  
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #24 - 09.06.2004 at 22:41:48
 
Angel wrote on 09.06.2004 at 17:39:18:
drgač pa glede okusa, se mal zanesem tud na okus glasbenih kritikov, so mogl pretenstat gore songov, da so do tja pršli. majo ker ene akademske naslove.



Zaradi mene so lahko tudi doktorji, profesorji, polbogovi, pa mi še vedno niso všeč.

Ja, vse je stvar okusa. Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #25 - 09.06.2004 at 22:44:00
 
Angel wrote on 09.06.2004 at 17:39:18:
ja in? sem poznavalka klasicne glasbe, ker sem se pac to učila.



Torej drugič napiši, da si poznavalka klasične glasbe, preden napišeš, da so Rollingi metalci. Tongue Grin

Kiss
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #26 - 09.06.2004 at 22:51:15
 
Angel wrote on 09.06.2004 at 17:39:18:
sem nazadnje poslušala ravno od Siddharte kritiko na njihove komade. Občudovanja vredno je igrati sodobno glasbo z filharmoniki. to v biti sploh vsak ne zna. je potrebno poznavanje partitur, pa še česa. bi tud Rolingi to ne zmogl, ker so v biti amaterji. to so sami izjavl, da se v partiiture bolj malo spoznajo, igrajo po filingu brez ne vem kake izobrazbe že vrsto let.



Ja, zato pa so na sceni že 40 let, pa čeprav brez izobrazbe. Pa še vedno filajo stadione in dvorane. Da ne govorim o Pink Floydih. Kje pa so Gunsi?

Siddharta? Edini komad, ki je dober je itak Kreslinov.

Pa ne se jezit, Angel, ker glasba je stvar okusa. Enim je všeč to, drugim ono. Tudi Severino narod rad posluša, oz. v zadnjem času bolj gleda njene filme. Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #27 - 09.06.2004 at 22:52:16
 
Angel wrote on 09.06.2004 at 17:39:18:
užitek je poslušat dobre komade na pravem mestu ob pravem času z osebo, ki vsaj toliko uživa kot mi sami.


Se absolutno strinjam. Wink Smiley
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: ghost buster ALI spirit booster
Reply #28 - 10.06.2004 at 12:40:34
 
angel nič jezna. ji je prevroče.

poznavalcev je več vrst, kot je tudi več vrst kritikov in okusov.

Siddharta so za moje pojme v slo. najboljši bend, skulirani fantje na moč, pa še fakultetno izobraženi - ne v glasbi, ampak v drugi sferi. Igrat pa znajo. Sekajo sceno.

Na temo Rolingov ne bi pisala nič, ker sem bila na njihovih koncerih, pa odkrito povedano komerciala in denar pri njih dela marsikaj...

dalje. klasična glasba je osnova tako sedanji kot bodoči glasbi, ker brez osnov notnega zaporedja, durovih in molovih lestvic tako ali tako nobena glasba ne obstoji.
če te zanima moja izobrazba imam končano nižjo glasbeno šolo in sedem let klaviraja, tako, da na temo not ne bi pisala nič, je preveč zakomplicirano pojasnjevat osnove teorije o glasbi oziroma nauka o glasbi.

Sodobna glasba v biti ne more pogruntat nič novega. Lahko je hard rok, rok, hiphop, disko glasba, jazz, soul, metalica ali pa sodobna elektronska glasba, vsem tem zvrstem je osnova samo klasika. žal. če poznaš to, poznaš vse. komponiranje pa je stvar posameznikov, ni za to potrebna nobena glasbena akedemija, lahko si navaden laik, pa znaš igrat kateri koli inštrument brez osnov glasbe. imaš pač izrazit dar ali pa posluh, kakor koli hočeš.

in na ganse. lahk ti pošljem Cd, remiksa, pa posluši. songs.

Paradize city

Knockin on havens s door

you could be mind

don t cry

yesterday

since i don t have you
...
ma te morš samo poslušat in čutit njihv ritem...pa veš.
vsi našteti komadi po naslovu niso njihovi-so jih izvajali tudi drugi izvajalci, podatek je zgolj dejstvo kako so to naredl.

lp
napiš naslov, pa dobiš.
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 2