Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8150 times)
A.
Ex Member




modrost
21.03.2001 at 17:34:14
 
mislit moramo še na to, da tudi če dobiš znanje, ti ne pomeni dosti, če nimaš razumevanja zanj.

kolikokrat mi je kdo kaj pravil pa sem šele čez nekaj časa dojel, kar je govoril... a? aha? to!

Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: modrost
Reply #1 - 21.03.2001 at 22:22:33
 

Saj se "vse" ve.   Znanje je na dosegu roke, ?e ga le ho?e? uzeti.  Ampak ugotavljam da je samo po sebi popolnoma nekoristno. Sej posameznik ve pribli?no kaj je za njega dobr pa to ne upo?teva. Mogo?e jaz vem da TV ni lih najpametnej?a stvar pa se ?e zmer zgodi da bom 5 ur jo gledal.  Ni fora v znanju.
           ...Recimo ?e pojem gobe in vem vse, imam vse znanje. Mi to samo po sebi ne bo ni? pomagalo. Spremembe se ne dose?ejo z znanjem ampak z... ?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: modrost
Reply #2 - 07.05.2001 at 22:55:06
 
spremembo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: modrost
Reply #3 - 17.08.2001 at 08:44:42
 
Ja, znanje niti ni vse. Mogoce bi temu lahko rekel, spustiti se v zivljenje. Nima vsak clovek na svetu enakega mozga oz. mozganov. Vsak pa je lahko sosedu sosed.

Wink
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: modrost
Reply #4 - 12.09.2001 at 17:31:43
 
Al pa bi dodal Jezusove besede: Blagor ubogim na duhu, kajti njihovo bo nebeško kraljestvo!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
majch
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 20

Re: modrost
Reply #5 - 28.09.2001 at 20:25:58
 
A vam povem svojo energetsko teorijo modrosti? Modrost je zmoznost nasega uma, da potegne nase vse energetske zapise, ki so jih ljudje udkrili in ubesedili tekom nase zgodovine, plus tiste energetske zapise, ki jih je se potrebno odkriti in ubesediti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: modrost
Reply #6 - 30.09.2001 at 15:28:19
 
tole si kr dobr zdefinirala, se bi kr strinju s tabo, ampak tega nebi poimenoval modrost, kako bi ne vem, mogoče mi še kapne ... mogoče tko kt si rekla ETM

bom pa vseeno dodal tole, sm vedu da sem nekje prebral in sm isku zihr eno uro, in sm najdu:

modrost ni vedenje.
vedenje je znanje, ki ga je moč pridobiti iz mnogih virov: knjig, šol, občil, izkustev ... Meri se z IQ. oseba je lahko zelo intiligentna pa nima niti grama modrosti.
modrost je uporaba vedenja, je namerna, izbirna odločitev za neko (ne)delovanje, upoštevaje blagor vseh vpletenih.
[Marlo Morgan - Sporočilo iz večnosti]
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: modrost
Reply #7 - 01.10.2001 at 09:01:39
 
zdravo

dobrodošla tuki gor ena prov pozitivna oseba aaaa, je prov fino da si prsla upam da bos delila znanje z nami se naprej jupiiii!

ok tolk sedaj

modrost je ok etm tudi, zato kar naprej tako
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: modrost
Reply #8 - 04.10.2001 at 09:12:49
 
Ja tukaj kot je gape, potegnil locnico, bi lahko se zdefinirali, kdo je Vedec, Modrec, Svetnik, Prerok, Mesija,.... in podobni izrazi, al pa bi nov thread odprli.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: modrost
Reply #9 - 04.10.2001 at 10:00:35
 
.. kaj mislite, kaj je v današnjem času bolj cenjeno - modrost, vedenje ali znanje ??
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: modrost
Reply #10 - 04.10.2001 at 10:08:48
 

Modrost. Saj vseeno kakšen čas je. Vedenje samo po sebi ni dovolj, če ni znanja, da lahko modro delujemo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: modrost
Reply #11 - 04.10.2001 at 10:16:37
 

Vse je pač povezano. Znanje bi moralo biti cenjeno, ampak odvisno kdo oceni, ceni..

Hmmm, si me čist zadharmirala

???

Povejte kaj mislite

Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: modrost
Reply #12 - 04.10.2001 at 10:42:30
 
Mike - prosim, da mi oprostiš, ker sem razpravo malo speljala ...
S - kaj pomeni "zadharmirati" .. ??
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: modrost
Reply #13 - 04.10.2001 at 10:48:38
 
Tu je nekaj dobrega teksta o dharmi in karmi in še Miro je nekaj dodal o sarmi (thread: O željah)


m wrote on 20.06.2001 at 14:42:18:

Pred casom je Dejana sprasevala o zeljah in njihovem uresnicevanju, in seveda sem se isti dan naletela na pisanje o tem (spet iz knjige Vilija Ravnjaka "Smaradna pot", str. 97):

"... Glavna naloga na tej stopnji duhovnega ucenja je spoznanje delovanja zelje: kako in zakaj se dolocena zelja prebudi in kaj je njena funkcija. Nauciti se moramo razlikovati 'prave' in 'neprave' zelje.
Prave zelje so tiste, ki so z vecjim ali manjsim trudom uresnicljive in nas ne obsedajo. So znamenje delovanja dharme, torej znamenje tega, da smo v stiku s svojo pravo naravo in svojim pravim zivljenjskim poslanstvom.
Neprave zelje pa so tiste, katerih funkcija je prvenstveno karmicna, pogosto samokaznovalna. Obicajno so mocnejse (obsesivnejse) kot prve. Pri njihovem uresnicevanju se skoraj vedno zelo trudimo, pogosto se ne uresnicijo, ce pa se ze, nas navdajo z razocaranjem in obcutkom opeharjenosti. Z 'nepravimi' zeljami sprozamo vrtince karme, v katere se sicer moramo zaplesti, da bi se nam karma lahko precistila in bi se lahko dalje duhovno razvijali; 'neprave' zelje so torej samo navidezno neprave - kot neprave se pokazejo sele, ko pridemo na visjo duhovno raven, kjer tudi dobimo moc, da jih opustimo (prerastemo). Ko smo namrec usklajeni s svojo dharmo, trpljenje ni vec nujni pogoj samospoznavanja, pa tudi nobene svoje zelje ne dozivljamo vec kot prisilo ali nujnost. Vrata k dharmi se odpro, ko v praksi vsakdanjega zivljenja osvojimo izrazanje univerzalnega custva nesebicne ljubezni in odpuscanja, kakor tudi psihicno kvaliteto socutja kot takega."




Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: modrost
Reply #14 - 02.11.2001 at 09:34:52
 
Vesna, ni blema tole tukaj sta GAPE in A. postavla zato, da se do mile volje pregovarjamo, da se otresa pleve od semena. Noben od nas natančno niti ne ve točno kaj je pleve in kaj seme. Hvala bogu.

No modrost, je lahko tudi samo to, da v daniš življenjskih situacijah modro odreagiraš. Da si kar najbolj življenski. Bi reku, da ni nujno da imaš ne vem koliko znanja, bolj gre za jasno razumevanje življenjskih pravil in pravo reakcijo.


KVA PA JEST VEM!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2