Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4542 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Treba je sebe realizirat!!!
13.04.2004 at 12:24:37
 
... pise z rdeco k prides na ta forum... AKA (also known as) gape forum.

s tem je indirektno povedan, da se trenutno ne poznam (dovolj) dobro in posledica tega je ne dovolj dobro delovanje in posledica tega je ne dovolj prijeten obstoj. v cem smo si vsi eno? da se vsi direktno ali indirektno trudmo odstrant trpljenje in dosezt zadovoljstvo. in ker z mojim trenutnim stanjem nisem zadovoljen tolk kot si zelim mi gape forum prijazno predlaga naj se bolj ali dokoncno samo-spoznam. posledicno bo moje delovanje pravilnejse in moj obstoj bo prijetnejsi. kaj predlaga Sri Krishna v Bhagavad-giti?

tad viddhi pranipatena
pariprasnena sevaya
upadeksyanti te jnanam
jnaninas tattva-darsinah
(Bhagavad-gita, 4.34)

"Just try to learn the truth by approaching a spiritual master. Inquire from him submissively and render service unto him. The self-realized soul can impart knowledge unto you because he has seen the truth."

poskusaj se samo-spoznati s pomocjo duhovnega ucitelja. pri njem poizveduj s poniznostjo in z iskrenostjo ga sluzi. samo spoznana oseba ti lahko da to znanje (ki ga iscem), ker je sama to videla/spoznala.

kako naj vem kdo je samo-realiziran? tisti, ki je spoznal resnico. kako naj vem kdo je spoznal resnico? pri njem se da opazit dolocene simptome... med drugim da je vedno in kjerkoli pomirjen in zadovoljen. kje in kako naj najdem tako osebo?

...na hi kalyana-krt kascid
durgatim tata gacchati
(Bhagavad-gita 6.40)

"Anyone who is sincere, my dear friend, walks not the road of misfortune."

iskrenost?

nekak v kombinaciji z mojo iskrenostjo in milostjo Boga, Sri Krishne, sem prisel v kontakt z mojim vecnim duhovnim uciteljem in vecnim dobronamernikom, Om Vishnupad 108 Sri Srimad Bhakti Ballabh Tirtha Goswami Maharajem, ki mi je za mojo dobrobit predlagal naj sledim naukom in navodilom Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja. Sri Chaitanya Mahaprabhu (poznan tudi kot Gouranga) se je pojavil v tem svetu leta 1486 v Sri Mayapur-Navadwipu v zahodni Begaliji kot sin Sri Jagannath Mishre in Srimati Sachi devi. Pojavil se je ob polni luni meseca Phalgun (februar-marec) med vsesplosnim glasnim izgovarjanjem svetih imen Boga. Sri Chaitanya Mahaprabhu ni napisal niti ene knjige, ampak je za seboj pustil le 8 verzov, poznanih kot Shikshashtaka. (shiksha = navodilo, ashtaka = 8 delna). v teh zgoscenih navodilih se skriva vse znanje, ki ga potrebujem da se samo-realiziram in s tem lahko postanem zadovoljen toliko kolikor si lahko zelim in se vec. s prosnjo za blagoslov mojega duhovnega ucitelja in Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja in s pomocjo gape forum medija se bom skusal za svojo lastno vecno dobrobit spomniti in po svojih zmoznostih slediti navodila, ki mi jih milostno daje Sri Chaitanya Mahaprabhu.

cheto darpana marjanam, bhava maha davagni nirvapanam
shreyah kairava chandrika vitaranam, vidya vadhu jivanam
anandambudhi vardhanam, pratipadam purnamritasvadanam
sarvatma snapanam
param vijate sri krishna sankirtanam
(Shikshashtaka 1)

Vsa slava, oz. naj me dokoncno premaga, vzame pod svoj vpliv Sri Krishna Sankirtan, ki lahko popolnoma ocisti mojo zavest (cheto darpana marjanam), ki ugasne zgoc gozdni ogenj materialne eksistence (bhava mahadavagni nirvapanam), ki tako kot lunini zarki povzrocijo da se beli lotos ponoci racveti, posije v moje srce s pomirjujocimi zarki cistega navdiha (shreyah kairava chandrika vitaranam), ki razodene popolno znanje o meni (vidya vadhu jivanam), ki nenehno v meni povecuje ocean zadovoljstva (anandambudhi vardhanam), ki mi omogoci, da ga lahko okusam na vsakem koraku/casu (prati padam purnamritasvadanam), in ki me popolnoma okopa v cisti blazenosti (sarvatma snapanam).

sankirtan = san (popolni, kompletni...), kirtan (izgovarjanjanje, petje...)

izgovarjanje svetih imen Boga (Krishna) skupaj z njegovo notranjo potenco/energijo (Shri, Radharani...) brez zalitev je Sri Krishna Sankirtan.

petje o slavah Sri Krishne, njegovega transcedentalnega imena, transcedentalne oblike, transcedentalnih lastnosti in transcedentalnih aktivnosti je Sri Krishna Sankirtan.

skupinsko petje svetih imen v druzbi cistih bhakt (castilcev) je Sri Krishna Sankirtan.

sri krishna kirtanaya namah

sri krishna sankirtana kari gurudever o sri krishna sankirtana vigraha sri gourasundarer jaya hauk.


moj ponizen priklon Sri Krishna Sankirtanu.

naj me duhovni ucitelj, ki izvaja Sri Krishna Sankirtan in Sri Chaitanya Mahaprabhu, ki je poosebljenje Sri Krishna Sankirtana premagata, oz. popolnoma vzameta pod svoji milostni vpliv.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #1 - 13.04.2004 at 12:40:09
 
Kradljivec ! Tat!...pojem
Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #2 - 13.04.2004 at 12:46:59
 
ta topik sem umestil sem na Splosno..., zarad vsesplosne potrebe po samo-realiziranosti, ki jo opaza gape-forum in ta isti topik sem prekopiral se v Verstva, religije... itd., ker je tematika bolj povezana s tem.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=108185289...

hvala.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #3 - 13.04.2004 at 12:49:48
 
Madan Gopal Das wrote on 13.04.2004 at 12:24:37:
 moj ponizen priklon Sri Krishna Sankirtanu.


Oprosti mi, ampak moje mnenje je, če bi bil priklon zares ponižen, ne bi potreboval, da ga predstavljaš javno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #4 - 13.04.2004 at 12:57:06
 
Quote:
Oprosti mi, ampak moje mnenje je, če bi bil priklon zares ponižen, ne bi potreboval, da ga predstavljaš javno.

ponizen priklon Sri Krishna Sankirtanu (oz. okrajsano kirtanu) je prevod sri krishna kirtanaya namah. to pa sem zgori v post vkljucu kot del mojega spominjanja, torej ene vrste prakticiranja s pomocjo gape-forum medija.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #5 - 13.04.2004 at 13:09:18
 
Madan Gopal Das wrote on 13.04.2004 at 12:46:59:
ta topik sem umestil sem na Splosno..., zarad vsesplosne potrebe po samo-realiziranosti, ki jo opaza gape-forum in ta isti topik sem prekopiral se v Verstva, religije... itd., ker je tematika bolj povezana s tem.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=108185289...

hvala.

Hari bol.


Dej ga še v osebna razmišljanja

Grin Grin Grin Grin Grin Grin  Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

P.S. pa v topic KAKO SLOVENIJO SPRAVIT NA PRAVO POT, bi tudi mogoče sodil


Ja pa da ne bo nerazumevanja, dobro si tole spisal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #6 - 13.04.2004 at 15:12:10
 
Gru Gru wrote on 13.04.2004 at 13:09:18:
P.S. pa v topic KAKO SLOVENIJO SPRAVIT NA PRAVO POT, bi tudi mogoče sodil



je že - BODI TO KAR SI
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1074...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #7 - 13.04.2004 at 19:33:30
 
Quote:
Om Vishnupad 108 Sri Srimad Bhakti Ballabh Tirtha Goswami Maharajem, ki mi je za mojo dobrobit predlagal naj sledim naukom in navodilom Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja.


a to da ti je ta prvi predlagal unega drugega pomeni da si zdaj na dobri poti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #8 - 14.04.2004 at 08:48:49
 
Quote:
a to da ti je ta prvi predlagal unega drugega pomeni da si zdaj na dobri poti?

na dobri poti sem, kadar iskreno sledim navodilom obeh, mojega duhovnega ucitelja Om Vishnupad 108 Sri Srimad Bhakti Ballabh Tirtha Goswami Maharaja in Sri Krishna Chaitanya Mahaprabhu-ja.

take so moje izkusnje.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #9 - 14.04.2004 at 11:17:24
 
in pa znaš izgovorit vse pravilno kar je v tvojem postu napisano v neslovenščini?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #10 - 14.04.2004 at 11:25:15
 
Quote:
in pa znaš izgovorit vse pravilno kar je v tvojem postu napisano v neslovenščini?

upam, da ja.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #11 - 14.04.2004 at 11:59:21
 
Madan Gopal Das wrote on 13.04.2004 at 12:24:37:
... pise z rdeco k prides na ta forum... AKA (also known as) gape forum.

s tem je indirektno povedan, da se trenutno ne poznam (dovolj) dobro in posledica tega je ne dovolj dobro delovanje in posledica tega je ne dovolj prijeten obstoj. v cem smo si vsi eno? da se vsi direktno ali indirektno trudmo odstrant trpljenje in dosezt zadovoljstvo. in ker z mojim trenutnim stanjem nisem zadovoljen tolk kot si zelim mi gape forum prijazno predlaga naj se bolj ali dokoncno samo-spoznam. posledicno bo moje delovanje pravilnejse in moj obstoj bo prijetnejsi. kaj predlaga Sri Krishna v Bhagavad-giti?

tad viddhi pranipatena
pariprasnena sevaya
upadeksyanti te jnanam
jnaninas tattva-darsinah
(Bhagavad-gita, 4.34)

"Just try to learn the truth by approaching a spiritual master. Inquire from him submissively and render service unto him. The self-realized soul can impart knowledge unto you because he has seen the truth."

poskusaj se samo-spoznati s pomocjo duhovnega ucitelja. pri njem poizveduj s poniznostjo in z iskrenostjo ga sluzi. samo spoznana oseba ti lahko da to znanje (ki ga iscem), ker je sama to videla/spoznala.

kako naj vem kdo je samo-realiziran? tisti, ki je spoznal resnico. kako naj vem kdo je spoznal resnico? pri njem se da opazit dolocene simptome... med drugim da je vedno in kjerkoli pomirjen in zadovoljen. kje in kako naj najdem tako osebo?

...na hi kalyana-krt kascid
durgatim tata gacchati
(Bhagavad-gita 6.40)

"Anyone who is sincere, my dear friend, walks not the road of misfortune."

iskrenost?

nekak v kombinaciji z mojo iskrenostjo in milostjo Boga, Sri Krishne, sem prisel v kontakt z mojim vecnim duhovnim uciteljem in vecnim dobronamernikom, Om Vishnupad 108 Sri Srimad Bhakti Ballabh Tirtha Goswami Maharajem, ki mi je za mojo dobrobit predlagal naj sledim naukom in navodilom Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja. Sri Chaitanya Mahaprabhu (poznan tudi kot Gouranga) se je pojavil v tem svetu leta 1486 v Sri Mayapur-Navadwipu v zahodni Begaliji kot sin Sri Jagannath Mishre in Srimati Sachi devi. Pojavil se je ob polni luni meseca Phalgun (februar-marec) med vsesplosnim glasnim izgovarjanjem svetih imen Boga. Sri Chaitanya Mahaprabhu ni napisal niti ene knjige, ampak je za seboj pustil le 8 verzov, poznanih kot Shikshashtaka. (shiksha = navodilo, ashtaka = 8 delna). v teh zgoscenih navodilih se skriva vse znanje, ki ga potrebujem da se samo-realiziram in s tem lahko postanem zadovoljen toliko kolikor si lahko zelim in se vec. s prosnjo za blagoslov mojega duhovnega ucitelja in Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja in s pomocjo gape forum medija se bom skusal za svojo lastno vecno dobrobit spomniti in po svojih zmoznostih slediti navodila, ki mi jih milostno daje Sri Chaitanya Mahaprabhu.

cheto darpana marjanam, bhava maha davagni nirvapanam
shreyah kairava chandrika vitaranam, vidya vadhu jivanam
anandambudhi vardhanam, pratipadam purnamritasvadanam
sarvatma snapanam
param vijate sri krishna sankirtanam
(Shikshashtaka 1)

Vsa slava, oz. naj me dokoncno premaga, vzame pod svoj vpliv Sri Krishna Sankirtan, ki lahko popolnoma ocisti mojo zavest (cheto darpana marjanam), ki ugasne zgoc gozdni ogenj materialne eksistence (bhava mahadavagni nirvapanam), ki tako kot lunini zarki povzrocijo da se beli lotos ponoci racveti, posije v moje srce s pomirjujocimi zarki cistega navdiha (shreyah kairava chandrika vitaranam), ki razodene popolno znanje o meni (vidya vadhu jivanam), ki nenehno v meni povecuje ocean zadovoljstva (anandambudhi vardhanam), ki mi omogoci, da ga lahko okusam na vsakem koraku/casu (prati padam purnamritasvadanam), in ki me popolnoma okopa v cisti blazenosti (sarvatma snapanam).

sankirtan = san (popolni, kompletni...), kirtan (izgovarjanjanje, petje...)

izgovarjanje svetih imen Boga (Krishna) skupaj z njegovo notranjo potenco/energijo (Shri, Radharani...) brez zalitev je Sri Krishna Sankirtan.

petje o slavah Sri Krishne, njegovega transcedentalnega imena, transcedentalne oblike, transcedentalnih lastnosti in transcedentalnih aktivnosti je Sri Krishna Sankirtan.

skupinsko petje svetih imen v druzbi cistih bhakt (castilcev) je Sri Krishna Sankirtan.

sri krishna kirtanaya namah

sri krishna sankirtana kari gurudever o sri krishna sankirtana vigraha sri gourasundarer jaya hauk.


moj ponizen priklon Sri Krishna Sankirtanu.

naj me duhovni ucitelj, ki izvaja Sri Krishna Sankirtan in Sri Chaitanya Mahaprabhu, ki je poosebljenje Sri Krishna Sankirtana premagata, oz. popolnoma vzameta pod svoji milostni vpliv.    



aryan, si se prekrstil, ali si ti njegov clon? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #12 - 14.04.2004 at 15:26:36
 
exorcist wrote on 14.04.2004 at 11:59:21:
aryan, si se prekrstil, ali si ti njegov clon? Grin

...
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Treba je sebe realizirat!!!
Reply #13 - 13.12.2004 at 10:23:22
 
kako?

tko, da izvajam delovanje, ki je popolnoma v skladu z pravim-mano. ampak jaz se ne poznam, kako lahko pol delujem v skladu s svojim pravim-jazom?

lahko delujem po navodilih tistega, ki me popolnoma pozna. Bog je vseveden, torej tudi pozna pravega-mene. ce delujem v skladu z njegovimi navodili, se bom slej k prej po njegovi milosti spoznal.

treba je sebe realizirat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1