Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 17791 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: tudi ženske so lahko "nesnage"
Reply #60 - 10.04.2004 at 21:43:09
 
ixtlan wrote on 10.04.2004 at 21:39:45:
Meni ga je dala nekajkrat že popeglanega nazaj  Grin



Ha ha .  Če ima kaj podobnosti s Excotom ga je popeglala nalašč.  Grin Grin Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: tudi ženske so lahko "nesnage"
Reply #61 - 10.04.2004 at 23:13:25
 
Andres wrote on 10.04.2004 at 21:43:09:
ga je popeglala nalašč.  Grin

LOL Grin Grin Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: tudi ženske so lahko "nesnage"
Reply #62 - 11.04.2004 at 09:35:35
 
exorcist wrote on 10.04.2004 at 16:05:54:
Bože moj, a obstajajo tudi taki starši? Sicer res poznam nekaj takih "modernih" staršev, ki so še bolj "napredni" kot đigolo Andres, ki razmišljajo tako kot ti, ampak bolj redki so, čeprav se njihovo število povečuje na račun modrosti, ki drastično pada. Ne vem, kako je z njim, ampak mene bi bilo v dno duše sram, ne vem, kam bi se skril, ne rečem, da od prijateljev dobiš tako darilce, da pa bi mi mati kupuvala te stvari, ki se je te stvari nič ne tičejo, groza, sramota, To bi jaz smtral zgolj kot nek vdor v lastno intimo, to je stvar njegove punce in njega, kako bosta za te stvari poskrbela, ne pa tebe, da se vmešuješ. Če ni toliko živ in zrel, da si kondomov sam ne zna kupiti, naj ne seksa. Mimogrede, za Valentinovo se obdarujejo zaljubljenci, parčki, partnerji, ne pa matere in sinovi.... Saj kot pravim, bojim se, da imaš malo preveč rada svojega sina.....

PS: Naslednjič mu še pokaži, kak se kondom gor nadane, za sigurnost, saj veš, kaki so najstniki, vse na hitrco pa nasploh površni.... Najbolje, da mu daš svojo GSM številko, in ko bosta s punco pri stvari, naj te sin pokliče, da prideš in malo podemonstriraš, ne zna sam prijet za stvari, mlad je še.... Grin



[/b]


Ekso, kaj naj ti rečem? Jaz bi bila samo srečna, če bi bila moja mati taka, kot sem jaz svojemu sinu... Namreč v njegovih letih sem svojo mater prosila, da mi pove nekaj o kontracepciji ... namesto pogovora o tem, sem dobila samo klofuto... in s tem je tudi mama zamudila, vlak... Nikoli ji nisem več ničesar zaupala... sem jo rabila v svojih najstniških letih, da bi čutila, da da bi imele en odnos, mati - hči... Pa ga tudi nisem imela še dolga leta... Šele v zadnjih letih, lahko rečem da je najin odnos toliko toliko topel... Ti pa povem, da ji nikoli in nikdar nisem dovolila, da bi se vmešavala v moje življenje in ji tudi še danes ne dovolim... Odnosi med starši in najstniki so zelo pomembni... Od tega je odvisno, ali bodo otroci zafrustirani do konca, ali pa odprti... Sicer pa, kaj ti razlagam? Itak ne razumeš tega.. obvladaš pač samo teorijo, ne pa tudi prakse 8) Za to ti tudi ne dam prav v marsičem.. Si popoln zelenec in niti toliko nisi, da bi spoštoval mnenje drugih... Odkdar pomnim, te je sam jezik in to da, samo proviciraš... Nimaš izkušenj na tem področju in spolnost na splošno, ter ženske, je tisto o katerih najraje pišeš, nimaš pa pojma, kako je to dejansko v življenjskih situacijah... Mali, veliko, se boš še moral naučiti Grin

Pozdravček

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: tudi ženske so lahko "nesnage"
Reply #63 - 11.04.2004 at 10:11:51
 
Vilma, čisto mimogrede... o odnosih starši-otroci. Pri zelo dobri vzgoji, je vedno nevarno, da preveč vežemo otroke nase in s tem na svoja prepričanja.

Na neki točki (recimo, da je to po osemnajstem), moramo postati individumi in se odtrgati od plemenskih prepričanj. To se vedno zgodi tako (tako deluje življenje), da smo razočarani nad nečim kar so nas starši učili. Npr. učili so nas bodi tak pa tak, poišči si tako pa tako službo, poroči se s tako pa tako osebo.. (karkoli pač, ni pomembno) PA BOŠ SREČEN! In potem nisi srečen. Takrat se zgodi, da začneš živeti po svoje. Moraš.

Druga možnost je, da se zgodi sinu/hčerki (kako sploh rečeš z eno besedo odraslemu otroku? Smiley potomec? Smiley ) nekaj, na kar ga nismo pripravili - kaj drastičnega ponavad. Na tej točki se mu življenje sesuje in ga začne na novo postavljati, po svoje. Ker mu "pleme" ni dalo navodil kako prebroditi traumo.

No skratka kar hočem povedati, nikakor ni to, da je dobra vzgoja dvorezen meč (ker ni, super, da imaš dobro vzgojo), ampak to, da moraš na neki točki nujno "spustiti" otroka.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: tudi ženske so lahko "nesnage"
Reply #64 - 11.04.2004 at 11:41:59
 
ixtlan wrote on 11.04.2004 at 10:11:51:
Vilma, čisto mimogrede... o odnosih starši-otroci. Pri zelo dobri vzgoji, je vedno nevarno, da preveč vežemo otroke nase in s tem na svoja prepričanja.

Na neki točki (recimo, da je to po osemnajstem), moramo postati individumi in se odtrgati od plemenskih prepričanj. To se vedno zgodi tako (tako deluje življenje), da smo razočarani nad nečim kar so nas starši učili. Npr. učili so nas bodi tak pa tak, poišči si tako pa tako službo, poroči se s tako pa tako osebo.. (karkoli pač, ni pomembno) PA BOŠ SREČEN! In potem nisi srečen. Takrat se zgodi, da začneš živeti po svoje. Moraš.

Druga možnost je, da se zgodi sinu/hčerki (kako sploh rečeš z eno besedo odraslemu otroku? Smiley potomec? Smiley ) nekaj, na kar ga nismo pripravili - kaj drastičnega ponavad. Na tej točki se mu življenje sesuje in ga začne na novo postavljati, po svoje. Ker mu "pleme" ni dalo navodil kako prebroditi traumo.

No skratka kar hočem povedati, nikakor ni to, da je dobra vzgoja dvorezen meč (ker ni, super, da imaš dobro vzgojo), ampak to, da moraš na neki točki nujno "spustiti" otroka.

Imaš prav.. sicer ne vem, kaj na bi bila čisto zate "dobra vzgoja", navezanost na otroke, seveda vedno obstaja... Je pa res v kakšnem smislu je... Se pravi, "pustiti dosti maneverskega prostora", da sam odloča, o sebi. To sem vedno delala... Pri skoraj devetnajstih letih, ko dejansko otrok ni več najstnik, pač pa je odrasla oseba, se še samo sam do konca izoblikuje... svojo osebnost... "Dobri" in "slabi" nasveti pa itak dobi povsod... Zame kot za mater je važno, da ima podporo tam, kjer jo mora imeti... Lahko povem svoje mnenje, ostalo pa je na njemu, da se sam odloča... Se pravi, kakorkoli bo čez leta živel, bo živel sam... je induvidialna oseba... svoja duša, ki odloča sama, kar je dobro zanj... In seveda za svoja dejanja sprejema odgvornost sam
Lahko samo upam, da je dobil dovolj podlage, da ga ne bo ob prvem pretresu sesulo:)

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: tudi ženske so lahko "nesnage"
Reply #65 - 11.04.2004 at 11:47:25
 
Andres wrote on 10.04.2004 at 21:43:09:
Ha ha .  Če ima kaj podobnosti s Excotom ga je popeglala nalašč.  Grin Grin Grin

Andres



hehe... je rekla da ima zdaj A test

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: tudi ženske so lahko "nesnage"
Reply #66 - 11.04.2004 at 11:51:52
 
vilma wrote on 11.04.2004 at 11:41:59:
oseba... svoja duša, ki odloča sama, kar je dobro zanj... In seveda za svoja dejanja sprejema odgvornost sam
Lahko samo upam, da je dobil dovolj podlage, da ga ne bo ob prvem pretresu sesulo:)


vidim, da si res dobra mati. vsega pa itk nikol ne morš predvidit. življenje gre tako ali tako zmeraj v svojo smer, tako kot je za vsako dušo najbolj primerno. a je z očetom tut v tako dobri navezi?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: tudi ženske so lahko "nesnage"
Reply #67 - 11.04.2004 at 13:14:29
 
ixtlan wrote on 11.04.2004 at 11:51:52:
vidim, da si res dobra mati. vsega pa itk nikol ne morš predvidit. življenje gre tako ali tako zmeraj v svojo smer, tako kot je za vsako dušo najbolj primerno. a je z očetom tut v tako dobri navezi?

Mislim da se trudi;) Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: tudi ženske so lahko "nesnage"
Reply #68 - 11.04.2004 at 18:16:48
 
Oh ja...

Exo, ne morem verjet...  a si ti blont? Ne, s tem žalim blondinke...

Pojdi raje k maši in kar tam ostani...  Tongue

Oh ja... ljudje, a je lahko kdo tako glup  ???

Gospod odpusti mu, saj ne ve kaj dela.   Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: tudi ženske so lahko "nesnage"
Reply #69 - 11.04.2004 at 19:00:13
 
soncnica wrote on 11.04.2004 at 18:16:48:
Oh ja...

Exo, ne morem verjet...  a si ti blont? Ne, s tem žalim blondinke...

Pojdi raje k maši in kar tam ostani...  Tongue

Oh ja... ljudje, a je lahko kdo tako glup  ???

Gospod odpusti mu, saj ne ve kaj dela.   Kiss


Hvaljen Jezus, da me tak vun pucaš in me imaš za tako norega... Grin

Ne razumem, ja kaj pa sem ti storil, da se tako razburjaš, kaj sem rekel narobe? Kake te ven pucam, ne vem, kaj si misliš? Ljudje pač več ali manj fukciniramo tako kot so nas naučili, pa če hočemo ali nočemo, da si to priznamo..... Evo, pa razloži, kaj sem te takega vprašal?

Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Me&MySelf
Guest




Re: tudi ženske so lahko "nesnage"
Reply #70 - 11.04.2004 at 20:33:03
 
soncnica wrote on 11.04.2004 at 18:16:48:
Oh ja... ljudje, a je lahko kdo tako glup  ???

Gospod odpusti mu, saj ne ve kaj dela.   Kiss

S čim si pa ti pokazal/a svojo neglupost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5