Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 11378 times)
terezija
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

UČBENIK ŽIVLJENJA
08.03.2004 at 23:25:26
 
Pozdrav vsem!

Ali je kdo bral knjigo Martina Kojca : Učbenik življenja ?

Hvala za odgovor.

Roll Eyes Shocked
Back to top
 

Življenje ti je ladja, ne pa dom.&&&&
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #1 - 09.03.2004 at 09:56:08
 
terezija wrote on 08.03.2004 at 23:25:26:
Pozdrav vsem!

Ali je kdo bral knjigo Martina Kojca : Učbenik življenja ?

Hvala za odgovor.

Roll Eyes Shocked


Aha. Mislim, da nas je dost tukaj, ki jo je prebralo. Knjiga se mi zdi zakon. Prvič sem jo prebrala pred kakšnimi 10 imi leti, takrat me je zelo fascinirala resničnost tega, da je misel najmočnejša kreacija. Ko sem jo ponovno prebrala pred kratkim pa sem bolj zaslutila, kaj je to pravzaprav prasila. Krasno bi bilo znat takole zaupat v to vseinteligenco, katero opisuje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #2 - 09.03.2004 at 10:54:50
 
Krasna knjiga Cheesy
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #3 - 09.03.2004 at 12:08:03
 
Quote:
Aha. Mislim, da nas je dost tukaj, ki jo je prebralo. Knjiga se mi zdi zakon. Prvič sem jo prebrala pred kakšnimi 10 imi leti, takrat me je zelo fascinirala resničnost tega, da je misel najmočnejša kreacija. Ko sem jo ponovno prebrala pred kratkim pa sem bolj zaslutila, kaj je to pravzaprav prasila. Krasno bi bilo znat takole zaupat v to vseinteligenco, katero opisuje.



Precej podobno kot Little, le da mi je ta knjiga zadnje tedne kar stalna spremljevalka,... ker takšen je tudi njen namen.

Kaj sem dosegel z njeno pomočjo med-drugim...

Od 1. do 6. sem bil na postu...
0d 1. marca ne kadim več,,,,, se pa še vedno borim... Wink

Skratka odlična knjiga.

Edi

P.S. Se pa pripravljajo odlični povzetki.... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
terezija
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #4 - 09.03.2004 at 19:23:56
 
Dobro jo je brati vsak dan, saj je napisana kot učbenik, mende Smiley

Mislim, da je v njej kar veliko resnice.

Drugače pa jaz berem tudi Sveto pismo.

Kaj pa vi ?
Back to top
 

Življenje ti je ladja, ne pa dom.&&&&
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #5 - 09.03.2004 at 21:06:05
 
terezija:
Quote:
Kaj pa vi ?


Bhagavad Gita, Srimad Bhagavatam, Življenje izvira iz življenja...


Smiley
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #6 - 11.03.2004 at 17:50:28
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #7 - 01.06.2004 at 16:01:25
 
Še en delček:

Vsakomur, ki premišljuje, je jasno, da sila, ki je vse, kar biva, ustvarila in ki nenehno vse ohranja, mora biti (imenujmo jo prasila, različne religije jo imenujejo Bog).

Njen izvor je za nas skrivnost. Nje same ne moremo nikjer videti, le njene učinke opazimo povsod. Ker je prasila vzrok in izvor vsega, kar je in biva, skriva v sebi najvišjo inteligenco in torej najvišjo duhovno moč, največjo vednost, popolnost, vsemogočnost. Je resnica, ki se sama ohranja in ki je ne more nič uničiti. Za naše človeške pojme je brez začetka in brez konca.

Vse vidno, vse materialno, vse z našimi petimi čuti zaznavno se nam zaradi tega zdi kot pravo, obstoječe in resnično, vendar predstavlja le odsev idej prasile. Potemtakem vse materialno v resnici ne obstaja, vse duhovno pa je edino resnično, obstoječe in delujoče.

Če pa prasila skriva v sebi najvišjo inteligenco in torej vsevednost, popolnost in vsemogočnost, sledi iz tega, da se v življenju nikakor ne more karkoli zgoditi brez volje prasile.

Že besede vsevednost in vsemogočnost povedo, da je vse naprej določeno, saj je vendar tudi prasila v svoji vsemogočnosti in vsevednosti že v prazačetku (če ta sploh je!) morala vedeti, kaj se bo - merjeno po našem računanju časa - zgodilo v milijonih letih.

Če sproža zdaj celotno življenje vesoljna prasila, tedaj sproža življenje posameznega človeka določen del prasile s tem, da ima ta del, kot omejen del prasile, svojo določenost.

Natanko tako kot prasila v celem, je tudi ta omejeni del prasile, ki sproža življenje posameznega človeka, v svojem obsegu delovanja vsemogočen. Vse naše življenje je le odsev idej tega omenjenega dela prasile, ki je gonilna sila našega življenja.

Ta del prasile, ki sproža posameznikovo življenje, ima torej svojo vnaprejšnjo določenost, katere izvedbo predstavlja prav življenje tistega človeka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #8 - 08.06.2004 at 10:50:45
 
Knjigo sem brala, pa še doma jo imam. Je vredna človeške pozornosti, jo je treba večkrat prebrat.

In bisto. Meni osebno je všeč, da Kojc ne omenja BOGA, ampak neko BIT, ki je vsemogočna, popolna, povezana z našo uodo, ki je žal nam vsem že dorečena. Po domače, zakaj bi se sekirali za preteklost, tako ali tako je ne moremo spremeniti, za sedanjost pa tudi ne, ker je v naprej določena z vsemogočno, popolno Bitjo.

Samo primeri, ki jih v knjigi navaja, me pa begajo.
Navaja recimo, da moč misli neko žensko, ki jo zapusti laver do konca življenaja ne spremeni. Ostaja čakajoč na oknu večno mlada, kot takrat, ko jo je lave zavoljo druge zapustil. Verjamem, da moč misli in našega uma prestavlja gore, samo določeni primeri so skoraj neverjetni.
Kljub temu, da je avtor živel davno nazaj, je njegova filozofija tako enkratna, popolna in očarljiva, da me vedno gane, ko vzamem knjigo v roke.

In posebno tisti del, ki omenja človeško DOBROTO. Bere se, da je edino ljubezen in dobrota smisel obstoja in življenja vsakega posameznika, ne glede na okoliščine v katerih človek živi. Nobena materialna stvar ne zmore takih čudežev, kot jih ravno ljubezen in dobrota. Ta del mi je definitivno najlepši, najbolj verjeten in najbolj razumen. V odnosu do sveta smo vsi samo gostje. Gostitelj je življenje samo, ki je popolno v toliko, v kolikor mi vložimo vanj svoje ljubezni in dobrote.

Škoda, da je avtor pokojni, ker bi lahko napisal še nekaj knjig. Brala sem tudi ostale njegove bolj eseje, ker niso ravno knjige. Do nekega perfekcionizma opisuje človeka, njegov smisel obstoja in smisel verstev na splošno. Nikoli ne govori direktno o Bogu, ampak samo o BITI, ki je ustvarila svet, življenje in človeka. Vedno vsako slabost zavrača samo in izključno z dobroto. Popolno, enkratno. Odličen avtor odlične knjige.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #9 - 10.06.2004 at 11:00:09
 
terezija wrote on 08.03.2004 at 23:25:26:
Pozdrav vsem!

Ali je kdo bral knjigo Martina Kojca : Učbenik življenja ?

Hvala za odgovor.

Roll Eyes Shocked


uf uf, to knjigo sem prebrala pred dolgimi leti - je bila ena mojih prvih knjig povezanih z duhovnostjo.

dobra knjiga
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #10 - 14.02.2006 at 09:30:12
 
Jaz jo mam te dneve v rokah.
Dobra knjiga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #11 - 15.02.2006 at 08:22:00
 
terezija wrote on 08.03.2004 at 23:25:26:
Pozdrav vsem!

Ali je kdo bral knjigo Martina Kojca : Učbenik življenja ?

Hvala za odgovor.

Roll Eyes Shocked


uf uf, to knjigo sem jaz brala pred ene 15-timi leti

kolk sem že stara  Cry - no ja je pa dobra knjiga Grin - so se mi ful stvari dogajalo ko sem jo brala  Grin

ČE TI ŽIVLJENJE VES ČAS PONUJA LIMONE, SI ŽE ENKRAT NAREDI LIMONADO  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #12 - 15.02.2006 at 08:22:56
 
o lej. na to vpr sem že odgovarjala  Grin - no ja en dokaz da ne lažem  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: UČBENIK ŽIVLJENJA
Reply #13 - 15.02.2006 at 10:12:17
 
veronika wrote on 15.02.2006 at 08:22:00:
uf uf, to knjigo sem jaz brala pred ene 15-timi leti

kolk sem že stara  


Najboljsa leta Veronika, najboljsa leta  Wink  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1