Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12
(Read 109406 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #75 - 07.11.2006 at 21:30:04
 
Trije v postelji - Carmen Reid  Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Astral
Ex Member




Re: Fajn knjige 2.
Reply #76 - 21.11.2006 at 11:09:02
 
Stephen Turoff - Sedem korakov do večnosti - Resnična zgodba o življenju po smrti
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Fajn knjige 2.
Reply #77 - 22.11.2006 at 22:24:25
 
KATARINA, PAV IN JEZUIT
Drago Jančar


In tam je nenadoma  trčil ob neki pogled, izmed vseh obrazov, drug drugemu podobnih, potopljenih v noč, osvetljenih z ognjeno svetlobo, tam se je iz nočne gmote obrazov nenadoma izoblikoval en sam obraz, boleče mlad, boleče zamišljen, s svojimi odsotnimi očmi, ki so gledale v ogenj in hkrati vase, boleče lep obraz. Vsi drugi obrazi, obsijani s poznim romarskim ognjem, so se naenkrat raztopili nazaj v nerazločno gmoto, samo eden je znenada zasijal med njimi, na drugi strani ognja, skozi plamene, ženski obraz, pogled, ki ga je zadel, nad tem edinim obrazom je žarela majhna kupola svetlobe.


Bolna si, je rekel. Položil bi ji roko na čelo, a ni hotel spraviti v nesrečo dobre sestre pri vratih. Sestra Pelagija bi vedela, da to ni roka zdravnika, da je to živo strujanje dveh teles, toliko je že vedela iz prejšnjega življenja, pa tudi iz sedanjega, da je to silna privlačnost dveh duš, ki sta morali, ki sta od vsega začetka morali druga k drugi. (119)


Sedla je na posteljo. Sam hoče biti, je pomislila, še zmeraj je jezuit, skesal se je, zapustil me je iz svojega strahu, iz silnega hrepenenja po svoji samoti. Njegova samota je več kot njuno ležanje pod zvezdami, samota je več kakor skupnost dveh, en je več kot dva. Čakala je na odgovor, ni ga bilo.(269)

V tej duši je rana, v svetlečih očeh je izzivanje, naglo se je spremenila, ne bi je smel pustiti same.  (269)

...ne, tišina je boljša, samota, ki je za ljudi slovesnosti neobstoj in nebivanje, vsekakor nekaj nelagodnega, svet, kjer ni sveta, samota je edini prostor srečevanja s samim sabo, tudi z drugimi, z njo, s Katarino, znova najdeno. (270)

...ob tej nespečni jutranji uri, ko poleg njega leži ljubljena ženska in sanja ali prav tako bedi za svojimi zaprtimi vekami, ob tej, zmeraj ob tej uri, ko noč odhaja in jutro še ni prišlo, prihaja lucidnost spominjanja, nekoč ga je mala Teresa vprašala: ali Bog ne spi? Smejal se je in rekel, ne, On nikoli ne spi, in mislil: Bog je velik nespečnež, jaz sem majhen nespečnež, jaz včasih ne spim, ko bom zaspal, ko bomo vsi zaspali, pa bomo spali znotraj Boga, tam je edina pozaba, tam ne bomo mislili na stvari, ki nas mučijo, na strah od tega, kar se je pravkar zgodilo, in strah pred tem, kar bi bilo treba storiti, da Katarina ne bi bila ranjena, pozaba tega, kar se je zgodilo v misijonih, pozaba očeta, turjaškega podožnika, ki ga je bilo treba pozabiti, a je spomin prav v taki uri pogosto prihajal, lucidnost spominjanja ob tej uri je strašna, insomnia prebuja vsak detajl iz življenja, vsako strahopetnost, vsako izdajo, vsako sramotno zadrego; nespečnost je nezmožnost pozabiti, zapisano je bilo: človeku spanje ni potrebno, da bi si odpočil, potrebno mu je zato, da bi pozabil, in zase ve, da ne zna leči v naročje spanja, kakor je znal njegov oče, ki je po težkem delu legel, zaprl oči in spal do jutra, on ne zna, tudi kadar je utrujen od celodnevne hoje, je spanec kratek; zdaj, ko je zaspal po ljubljenju, je bil še krajši...(292)

In zdaj, ko je ob tej ženski, ob Katarini, končno prišel čas, ko ni hotel nobenega vprašanja več, nobenih budnosti brez oblik in nobene lucidnosti spominjanja, ko bi se hotel potopiti v kmečko pač nekje z njo živeti, ko bi se hotel, kakor kmetje, kakor njegova pozabljena oče in mati, prepustiti samoumevnosti človeškega in živalskega in rastlinskega sveta z njihovimi rojevanji in ugašanji, zdaj ko bi se moral ob Katarini in na poti k Zlati skrinji končno spraviti sam s seboj, kajti zato je šel na to pot, da bi se spravil sam s seboj, da bi stopil v svet, kjer ne bo butajočih vprašanj, pač pa dremajoče hrepenenje, preprosta slutnja božje navzočnosti zdaj je razbolel in vznemirjen, ob njem leži ženska, ki ji on s svojo negotovostjo rani dušo, rani telo, zdaj se je v telo in duha naselil silen nemir, tudi ko bo odšla, bo ostala ne samo mirujoča tesnoba, pač pa tudi lucidnost spominjanja, za zmeraj bodo v njegovem notranjem pogledu ostali njeni bleščeči rjavi lasje, njene izzivalne svetleče oči, ki so takšne, ker so ranjene, njen smeh, ki je izzivalen, ker je ranjen, vonj njene kože, deli njenega telesa; ...(294)
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Fajn knjige 2.
Reply #78 - 28.11.2006 at 11:24:31
 
Boris Paš - HIŠA NA SKALI

“Pride čas, ko kulminira človeški razvoj do točke, ko po starem ne gre več naprej. Čip in internet odpirata nepredvidljive možnosti za ... "
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #79 - 11.12.2006 at 18:37:20
 
Tole bi znalo bit res fajn, sem še na začetku in počas berem, ampak nekej tazga kot sem si želela

JAZ SEM, KI SEM zdej mam od 1-5 knjige
1 Mogočna prisotnost: izbrani nauki SAint Germaina in drugih vnebovzetih mojstrov
2 Dejavni Bog: - || -
3 Zmaga Luči: Izbrani nauki Vnebovzetih Mojstrov in Kozmičnih Bitij
4 Sveti Ogenj: NAuki Vnebovzetih Mojstrov, Kozmičnih Bitij, Elohimov in Angelov
5 Življenje in nauki Mojstrov Vnebovzetja: Iz knjig Bairda T. Spaldinga "Life and Teaching of the Masters of the Far East"

kontakt jazsemkisem@email.si
http:// users.volja.net/jaz-sem
www.jaz-sem.net
Mobi 031 554 790 / Tomaž Pritekelj
od tega strička sem jih nabavla, pol ko sem jih v knjižnci vidla
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Fajn knjige 2.
Reply #80 - 11.12.2006 at 22:05:31
 
jaz imam zadnjo, Življenje in nauki Mojstrov Vnebovzetja: Iz knjig Bairda T. Spaldinga "Life and Teaching of the Masters of the Far East"


boš povedala če so v redu Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #81 - 12.12.2006 at 06:46:54
 
Quote:
jaz imam zadnjo, Življenje in nauki Mojstrov Vnebovzetja: Iz knjig Bairda T. Spaldinga "Life and Teaching of the Masters of the Far East"


boš povedala če so v redu Wink

pa sej sem čakala da preverim efekt ene trikratno preden sem sploh napisala
Bom.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #82 - 12.12.2006 at 08:31:57
 
Direktno od Najvišjega gor, prihaja k nam dol Novo Razodetje, ( New revelation ) , po slovencu Jakobu Lorberju ( *1850 ) + njegovim prijateljem . Sicer se še prevaja , vendar je precej že natisnjenega . Sedaj pozabljam + zavračam precej drugega znanja + revij+ knjig, in se posvečam le temu, ker, to je prava stvar, za življenje. Trenutno študiram " Skrivnosti Življenja " izmed mnogih knjig iz NR . Tu ni več dvomov , ampak, je vse osvetljeno v pravi , Božji luči . Hvala Bogu, za to milost, katero nam daje z temi svetimi spisi . Le tako, še naprej, večna mu hvala . Čaw , B .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Fajn knjige 2.
Reply #83 - 13.12.2006 at 14:41:51
 
Desa Muck- Panika
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #84 - 13.12.2006 at 17:25:14
 
Petra. wrote on 12.02.2004 at 15:17:10:
nadaljujemo od tukaj:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...


Desa Muck - PANIKA  

Res huda, huda knjiga...za odrasle, za ženske, za moške, za zaljubljene, za prevarane, za tiste, ki varajo... Morm še do konca prebrat zadnjih nekaj poglavij, da vidim kako se zadeva konča...

Res priporočam! napisano jasno v hudomušnem Desinem stilu!

 hi hi Donna, smo lih ta topik z njo začel
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #85 - 17.12.2006 at 14:59:23
 
Eva wrote on 11.12.2006 at 18:37:20:
Tole bi znalo bit res fajn, sem še na začetku in počas berem, ampak nekej tazga kot sem si želela

JAZ SEM, KI SEM zdej mam od 1-5 knjige
1 Mogočna prisotnost: izbrani nauki SAint Germaina in drugih vnebovzetih mojstrov
2 Dejavni Bog: - || -
3 Zmaga Luči: Izbrani nauki Vnebovzetih Mojstrov in Kozmičnih Bitij
4 Sveti Ogenj: NAuki Vnebovzetih Mojstrov, Kozmičnih Bitij, Elohimov in Angelov
5 Življenje in nauki Mojstrov Vnebovzetja: Iz knjig Bairda T. Spaldinga "Life and Teaching of the Masters of the Far East"

kontakt jazsemkisem@email.si
http:// users.volja.net/jaz-sem
www.jaz-sem.net
Mobi 031 554 790 / Tomaž Pritekelj
od tega strička sem jih nabavla, pol ko sem jih v knjižnci vidla

Evo meditacijo, ki jo avtorju pove Saint Germain
"15 do 30 min zvečer pred spanjem in zjutraj pred začetkom vsakodnevnih opravil uporabi naslednjo vajo, ki ti bo, če se jo boš potrudil narediti, prinesla čudeže:
Zagotovi si, da te ne bo nihče motil. Ko postaneš zelo tih, glej in občuti svoje telo, obdano z zaslepljujočo Belo lučjo. Prvih pet minut, ko ohranjaš to sliko, spoznaj in občuti povezavo med zunanjim jazom in Mogočnim Bogom v sebi. Svojo pozornost osredotoči na srčni ceneter, ki si ga predstavljaj kot zlato sonce.
Naslednji korak je zavestna potrditev:
"Zdaj radostno sprejemam polnost Mogočne Božje Prisotnosti - Čistega Kristusa."
I now joyously accept the fullness of the Mighty God Presence - the Pure Christ."
Občuti velik sij Luči. Povečuj ga v vsaki celici svojega telesa vsaj naslednjih deset minut. Nato zaključi meditacijo z Odredbo:
" 'JAZ SEM' otrok Luči! Ljubim Luč! Služim Luči! Živim v Luči! 'JAZ SEM' zaščiten, razsvetljen, oskrbovan in vzdrževan z Lučjo! Blagoslavljam Luč!"
'I AM' a Child of Light - I love the Light - I serve the Light - I live in the Light - 'I AM' protected, illuminated, supplied, sustained by the Light, and I bless the Light."
Zapomni si za vekomaj: " Na kar meditiraš, to postajaš." In ker vse stvari prihajajo iz Luči, je Luč vrhovna Popolnost, ki vodi vse stvari. Meditacija in čaščenje Luči pripeljeta do razsvetljenja uma.
...
Po prvih desetih dnevih izvajanja te meditacije jo začni izvajati po trikrat na dan (zjutraj, opoldne in zvečer). "


jest mislim da jo ene tri dni? nism zihr, ampak je lepa, se vidi že v besedah, zihr mi dobro dene. there are changes; četud so to že tko al tko
Back to top
 
 
IP Logged
 
quadesh
1
*
Offline

In love with live
Posts: 37

Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #86 - 05.01.2007 at 10:40:21
 
astral wrote on 21.11.2006 at 11:09:02:
Stephen Turoff - Sedem korakov do večnosti - Resnična zgodba o življenju po smrti

Smiley
Trenutno... Matej Sedmak-Peacehiker Okoli sveta brez denarja... čista INSPIRACIJA Smiley
Back to top
 

Več svetlobe, ko spustiš vase, svetlejši postane svet v katerem živiš.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #87 - 06.01.2007 at 00:53:23
 
quadesh wrote on 05.01.2007 at 10:40:21:
Trenutno... Matej Sedmak-Peacehiker Okoli sveta brez denarja... čista INSPIRACIJA Smiley


sem spremljala njegovo pot, no drugo polovico, okoli sveta in sem brala tudi knjigo, katera se mi zdi zelo šlampasto napisana in pa več ali manj copy/paste njegovih reportaž s poti. saj se fajn bere, dokler te ne zmoti to, da večino knjige not ni šumnikov, pa tudi veliko lektorskih napak je, pa zdaj ne vem al je bila samo ta knjiga taka, ampak fotografije not, no, tudi, če jih ne bi bilo, se nič ne vidi.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #88 - 06.01.2007 at 10:28:30
 
Quote:
quadesh wrote on 05.01.2007 at 10:40:21:
Trenutno... Matej Sedmak-Peacehiker Okoli sveta brez denarja... čista INSPIRACIJA Smiley


sem spremljala njegovo pot, no drugo polovico, okoli sveta in sem brala tudi knjigo, katera se mi zdi zelo šlampasto napisana in pa več ali manj copy/paste njegovih reportaž s poti. saj se fajn bere, dokler te ne zmoti to, da večino knjige not ni šumnikov, pa tudi veliko lektorskih napak je, pa zdaj ne vem al je bila samo ta knjiga taka, ampak fotografije not, no, tudi, če jih ne bi bilo, se nič ne vidi.


LOL Petra..hihi... ja no..če jo je pa napisal v enem mesecu...mislim, da jo je njegova kolegica lektorirala Smiley a poj nisi šla nč free huge talat?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
quadesh
1
*
Offline

In love with live
Posts: 37

Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #89 - 09.01.2007 at 12:32:51
 
Quote:
quadesh wrote on 05.01.2007 at 10:40:21:
Trenutno... Matej Sedmak-Peacehiker Okoli sveta brez denarja... čista INSPIRACIJA Smiley


sem spremljala njegovo pot, no drugo polovico, okoli sveta in sem brala tudi knjigo, katera se mi zdi zelo šlampasto napisana in pa več ali manj copy/paste njegovih reportaž s poti. saj se fajn bere, dokler te ne zmoti to, da večino knjige not ni šumnikov, pa tudi veliko lektorskih napak je, pa zdaj ne vem al je bila samo ta knjiga taka, ampak fotografije not, no, tudi, če jih ne bi bilo, se nič ne vidi.


Je res... slike so precej boge... strešic ni Huh... hotla sem pa samo izpostaviti to da je knjiga (vsaj meni) ful inspirativna... nekako ti da voljo in prežene nepotrebne strahove... kar je pa glavno  Wink
Back to top
 

Več svetlobe, ko spustiš vase, svetlejši postane svet v katerem živiš.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12