Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12
(Read 108822 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #105 - 22.03.2007 at 08:15:13
 
Bom še jaz eno predlagal, ki jo ravno berem: Edinger - Anatomy of the Psyche

Gre za študijo arhetipov kolektivnega nezavednega skoz alkimistične procese, Jungovega učenca Edingerja... in kot taka pride v poštev za natančneje razumevanje lastne psihe, predvsem sanj, skoz katere se razodeva podzavest posameznika. Vsebinsko zelo bogata.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #106 - 22.03.2007 at 12:43:30
 
ixtlan wrote on 22.03.2007 at 08:15:13:
Bom še jaz eno predlagal, ki jo ravno berem: Edinger - Anatomy of the Psyche

Gre za študijo arhetipov kolektivnega nezavednega skoz alkimistične procese, Jungovega učenca Edingerja... in kot taka pride v poštev za natančneje razumevanje lastne psihe, predvsem sanj, skoz katere se razodeva podzavest posameznika. Vsebinsko zelo bogata.


Jest sem od njega prebral že pred leti 'jaz in arhetip' http://zamisel.kibla.org/index.php?stran=searchknjiga&knjigaid=3326&start=0&tema...

Dobr razdelal odnos med jazom in sebstvom, ciklus od  inflatornega jaza preko odtujitve do uskalditve, arhetip kamna modrosti, metafizične sanje... Za moj okus preveč pro krščanski predvsem s simboliko kristusove krvi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #107 - 22.03.2007 at 13:27:28
 
titud wrote on 22.03.2007 at 12:43:30:
Jest sem od njega prebral že pred leti 'jaz in arhetip' http://zamisel.kibla.org/index.php?stran=searchknjiga&knjigaid=3326&start=0&tema...

Dobr razdelal odnos med jazom in sebstvom, ciklus od  inflatornega jaza preko odtujitve do uskalditve, arhetip kamna modrosti, metafizične sanje... Za moj okus preveč pro krščanski predvsem s simboliko kristusove krvi...



Aha, ta me pa še čaka - Ego and Archetype. Viš, nisem vedel, da je prevedena.

Ker živimo v krščanskem svetu, je valda logično, da je krščanska simbolika najbolj obravnavana.
Predsodkov do krščanstva (izvzemši predsodkov do krščanskih institucij) se pa jst postopoma osvobajam, saj si jih samo po sebi niti ne zasluži.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #108 - 22.03.2007 at 23:55:48
 
ful luštna knjigica

Jack in Amy,

taka za oddih, za nč na seb delat ampak prepro0sto, da te zgodba potegne vase in odpelje v njen svet.

mal za spremembo na tem topiku tudi lahkotno branje je lahko fajn. right? Smiley Smiley Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Fajn knjige 2.
Reply #109 - 05.04.2007 at 11:46:40
 
Je kdo mogoče bral ali brala: Ženske, ki tečejo z vokovi?

Stare pravljice in komentarji avtorice, ki nas skozi knjigo popeljejo v svet voljkulj, pogumnih žensk, bork, feministk in revolucionark...učbenik na mnogih straneh, ki je vreden časa in branja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #110 - 05.04.2007 at 13:07:21
 
Donna wrote on 05.04.2007 at 11:46:40:
Je kdo mogoče bral ali brala: Ženske, ki tečejo z vokovi?

Stare pravljice in komentarji avtorice, ki nas skozi knjigo popeljejo v svet voljkulj, pogumnih žensk, bork, feministk in revolucionark...učbenik na mnogih straneh, ki je vreden časa in branja.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1070484179
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #111 - 14.04.2007 at 18:57:25
 
Donna wrote on 05.04.2007 at 11:46:40:
Je kdo mogoče bral ali brala: Ženske, ki tečejo z vokovi?

Stare pravljice in komentarji avtorice, ki nas skozi knjigo popeljejo v svet voljkulj, pogumnih žensk, bork, feministk in revolucionark...učbenik na mnogih straneh, ki je vreden časa in branja.



ja, fajn knjiga Donna

jo celo preučujejo na Pedagoški fakulteti v Ljubljani, ... ampak presnet jaz pa v tej knjigi nikjer nisem kakšnega feminizma zasledila  Shocked



Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #112 - 14.04.2007 at 19:02:25
 
itak da se mi zdi, da se kakšne knjige tuki, ki je že kdo nebi predlagal, ne da predlagat


vseen bom napisala za eno, ki se mi pač od vseh "strašnih" zdi fajn in spet prav uživam, ko jo berem, čeprav nič posebej novega, ampak dobra potrditev (za tiste, ki jo rabimo )

in sicer: Caroline Myss: Posvečeni dogovori


lp
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #113 - 15.04.2007 at 14:30:19
 
Meni se vse bolj zdi, da je C. Myss poleg C. P. Estes-ove in tudi Louise L. Hay-eve ena največjih gurujk, ki s svojimi knjigami dela pozitivne premike v ljudeh.

Sicer niti za eno od naštetih ne vem kako delujejo v živo (hm verjetno še bolje).

Priporočam tudi ostale knjige od C. Myss

In sicer: Anatomy of the Spirit (Hrvati imajo prevedeno že lep čas), Why People don't Heal, and How They can (Hrvati imajo že lep čas tudi prevedeno), pa še to, ki jo sedaj brem Sacred Contracts – Awakening Your Divine Potential (Ali v našem prevodu »Posvečeni dogocori«, hvala založbi, končno ena zares dobra knjiga iz te založbe v zadnjem času seveda) in tole, ki je še nimam Caroline Myss's Journal of Inner Dialogue.

Skratka C. Myss je zame genijalka. Razvila je totalno dober sistem za prepoznavanje posameznikovih »osebnih« arhetipov. V tem smislu pomaga milijonim po svetu. Estesova verjetno nekaj podobnega dela individualno ali pa na delavnicah, ampak sedaj je reč dostopna vsakomur. Potovanje se nadaljuje.

In noro kako se vse zadnje čase povezuje. Kako mi pomagajo tudi ljudje okoli mene, ki mi, ne da bi vedeli ali zares hoteli, mimogrede odkrijejo kakšen moj arhetip (kao: a veste na koga se spomin, ko vas zagledam ...), tako, da sem zdaj res prepričana, da to je to. OK skoraj prepričana  Cool, ker delam še čist počasi s temi arhetipi, se mi ne mudi totalno na hitro vse odkrit.

Itak full dobr. Čista desetka. Hvala.
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #114 - 16.04.2007 at 12:18:39
 
Ne pozabi na Energy Anatomy, Journal of Inner Dialogue je pa dnevnik/delovni zvezek. Arhetipske karte so res fajne. Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Masha
1
*
Offline


Posts: 3
Ljubljana
Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #115 - 13.07.2007 at 11:06:56
 
V zadnjem času sem prebrala dva izvrstna romana.

Janet Finch: Beli oleander

Yann Martel: Pijevo življenje

Res dobro branje...  Roll Eyes

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #116 - 14.07.2007 at 18:24:30
 
ravno berem

Tretja oseba množine;

zanimiva, pretresljiva zgodba... pisatelj opisuje obdobje, ko je spoznal, da ima disociativno motnjo in nato psihoterapija in soočanje s preteklostjo, ko dojame, da sta ga v otroštvu spolno zlorabljali babica in mama.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Fajn knjige 2.
Reply #117 - 14.07.2007 at 22:57:52
 
....uf, hardcore

svašta
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fajn knjige 2.
Reply #118 - 19.07.2007 at 01:52:54
 
Quote:
....uf, hardcore

svašta



sem prebrala, dva dni nazaj že. v bistvu ni ful hard core, no dejstva so že, sam tega ne opisuje v detajle, pač samih zlorab in to, ampak se osredotoča na to kar se je dogajalo s temi osebami, njegovo zanikanje, da je multipla osebnost in pa sama psihoterapija. kul knjiga.


je bla ful bl na hard trilogija, kaj je že naslov? Otrok brez imena, pa http://www.emarket365.com/item.php?id=4521896968&SESSION_ID=748d142d65207f5fdb6b... ta varjanta no.... ej, kle sm pa jokala ful zraven, ker je res blo na hard kaj mu je mat počela... bič
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Fajn knjige 2.
Reply #119 - 19.07.2007 at 13:01:00
 
Quote:
ravno berem

Tretja oseba množine;

zanimiva, pretresljiva zgodba... pisatelj opisuje obdobje, ko je spoznal, da ima disociativno motnjo in nato psihoterapija in soočanje s preteklostjo, ko dojame, da sta ga v otroštvu spolno zlorabljali babica in mama.


Ista tema kot v Tradeju-ju (Menjalcu), kjer se je zaradi podobne travme tip razcepil na 9 oseb...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12