Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 14
(Read 72414 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #150 - 10.01.2004 at 22:38:19
 
Pearl S. Buck:
Dobra zemlja; triologija, tudi dobitnica nobelove nagrade (samo mislim, da ne za to triologijo)


Prekleti kralji


Ime rože Eco

Atlas Shrugged - Ayn Rand ni prevedena v Slo

Kar se Harry-a Potterja tiče...meni se zdi ena lušna knjiga....na svojevrsten način celo življenjska in mislim, da jo vsaka generacija vidi malo drugače...tudi otroci..oni vidijo predvsem čarovnijo  Wink
Sicer pa kak Winnetou vsebuje še kaj bolj krutega, ali pa oddaja 24 ur...tako da...dolakocepiti zaradi nasilja v tej knjigi....potem bi jaz ziher če bi imela svoje otroke jim prepovedala gledat dnevnik, Discovery, Risanke...



Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Fajn knjige
Reply #151 - 16.01.2004 at 13:39:32
 
Pavle Rak

Za sedmim pečatom
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Fajn knjige
Reply #152 - 27.01.2004 at 08:15:15
 
Ravno berem od Glasserja Psihiatrija je lahko nevarna za vaše duševno zdravje.
Kot že vse ostale njegove knjige je tudi ta takšna, da bi se kar podpisala pod njo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Fajn knjige
Reply #153 - 02.02.2004 at 12:49:38
 
Quote:
Vesna Krmpotić
Sto in osem


Malo:

1
Od notranjega hrama

Od notranjega hrama vodi pot k zunanjemu -  in ne narobe.

Graditi le zunanjega, izguba je časa in moči; taka gradnja ruši ravnovesje v naravi, med ljudmi.

Zato je vaša prva naloga stik z Mano, prebivalcem notranjega hrama. To je vaše temeljno delo, smer in dolžnost.

Ne skušajte pomanjkljivosti notranjega prikriti z veličino, slavo in okrasjem zunanjega svetišča. Če vnanje ni odsev notranjega, ga raje ne gradite. Ne zapravljajte časa, denarja in moči za gradnjo brez notranjega kritja.

Zato se obrnite k Meni v sebi, kar pomeni: Učite se od Mene o miru, ljubezni, samoobvladanju in morali. Ni hitrejšega načina gradnje, kot je ta.


2
Nikoli ne pozabi, da sem v vsakomer

Nikoli ne pozabi, da sem v vsakomer - tudi če med pogovorom z nekom ostrmiš nad omejenostjo njegovega razmišljanja in doživljanja, se spomni, da sem tudi v njem, le da malce bolj skrit kot v drugih.

Zato se spomni, da govoriš z Menoj, govori torej Meni, zakritemu, ne zmeni se za masko, ki jo nosim.

In spomni se, da Meni govoreč, Meni daš besedo. Tako bom vedno Jaz govoril Sebi. Ni je zapreke, ki se lahko dolgo upira Moji besedi, ki se vliva v Moje uho.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Fajn knjige
Reply #154 - 04.02.2004 at 10:00:54
 
17

Drzni si biti nepomembna

Drzni si biti nepomembna.

Drzni si biti brezimna.

Da te nihče ne opazi, ne pohvali, ne pograja.

Da te samo Jaz slišim in vidim, da samo Jaz vem, kdo si in kakšna si.

Drzni si, da ne motiš molka in negibnosti svojega imena in podobe.

Drzni si biti taka, končno.

Kajti dovolj Mi je tvoje pomembnosti, saj ustvarja gnečo okoli tebe in v njej ni mesta Zame.



20

Ko ti dam na izbiro

Ko ti dam na izbiro, da se odločiš Zame ali za svet, izbereš Mene, vendar ošineš svet s trohico obžalovanja.

Zaradi te trohice obžalovanja si ti za petami oglasi moker pes - cvileč, kakor cvilijo lačni in zapuščeni.

Potem se ustaviš, ker ne moreš poslušati njegove tožbe in mu pomoliš kost svoje pozornosti. Skupaj gresta naprej, oba veselo mahajoč z repom. Ko pes zarenči, spet obstaneš in Me, preplašena, kličeš.

Ni bi ga pomilovala, če ti ne bi bilo žal za njim. Tvoje sočutje je krinka tvoje želje.

Ko Me boš enkrat izbrala brez trohice obžalovanja, ti nikogaršnji cvilež ne bo več podkupil ušes.

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Fajn knjige
Reply #155 - 11.02.2004 at 15:52:56
 


Da se mi ne vtopite v novodobni gnojnici malo napetega branja Wink:


Ute Ranke Heinemann: Katoliška Cerkev in spolnost (DZS 1992)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #156 - 12.02.2004 at 15:17:20
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Fajn knjige
Reply #157 - 07.04.2004 at 18:46:55
 
V info:

Našli ostanke letala avtorja Malega princa
Marseille | 7.4.2004 | STA

Ostanke letala francoskega pisatelja in pilota Antoina de Saint-Exuperyja, avtorja Malega princa, so 60 let po izginotju našli v morju ob obali Marseilla.  

60 let po izginotju so našli ostanke letala avtorja Malega princa

Saint-Exupery je s svojim letalom lightning P38 31. julija 1944 poletel s Korzike na izvidniško misijo v okviru izkrcanja zavezniških sil v Provansi, vendar se s tega poleta nikoli ni vrnil.

Predstavnik francoskega Urada za podvodne in podmorske arheološke raziskave (DRASSM) je potrdil, da je del letala, ki so ga minulo jesen našli vzhodno od otoka Riou, na območju, kjer so ribiči leta 1998 že našli verižico za uro z imenom avtorja Malega princa, pripadal letalu Exuperyja.

Po polemiki o istovetnosti verižice je odslej jasno, da je Exuperyjevo letalo strmoglavilo pri otoku Riou. Vzrok nesreče ni znan in verjetno tudi nikoli ne bo, je dejal Patrick Granjean, konservator, zadolžen za pomorsko dediščino pri DRASSM.

Original članek 24ur:
http://24ur.com/naslovnica/zanimivosti/20040407_2038719.php?Nt5=11
----------------------------------------------------
meni priljubljen pisatelj...

priporočam pa tud en lepo in zanimivo branje od njega:

Veter, pesek in zvezde
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Fajn knjige
Reply #158 - 08.04.2004 at 08:55:09
 
Sri Aurobindo - Slapovi luči
Susana Tamaro - Anima Mundi
Herman Hesse - Siddharta (itaq), Demian Roll Eyes
Sri Aurobindo - MATI
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Fajn knjige
Reply #159 - 08.04.2004 at 10:27:25
 
Demian ...

...kultna knjiga mojih gimnazijskih let. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #160 - 08.04.2004 at 21:10:25
 
Quote:
Sri Aurobindo - Slapovi luči
Susana Tamaro - Anima Mundi
Herman Hesse - Siddharta (itaq), Demian Roll Eyes
Sri Aurobindo - MATI



ste brali (mislim, da sem jo sicer že omenila 1x) Narcis in zlatoust od Hesseja? Krasna knjiga...jo res priporočam
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Roman razvija čudovito in pretresljRe: Fajn knjige
Reply #161 - 09.04.2004 at 09:16:43
 
Petra. wrote on 08.04.2004 at 21:10:25:
ste brali (mislim, da sem jo sicer že omenila 1x) Narcis in zlatoust od Hesseja? Krasna knjiga...jo res priporočam


Hvala za hint. Našla sem en kratek odlomek:

Roman razvija čudovito in pretresljivo zgodbo–dialog med naslovnima junakoma in njunima usodama, ki ju boleče opredeljuje razpetost med apoloničnim in dionizičnim načelom biti.

Narcis in Zlatoust (1930) sodi v ožji izbor najboljših del Hermanna Hesseja.


"Gotovo," je nadaljeval Narcis. "Narave tvoje vrste, močnih in nežnih čustev, gorečneži, sanjači, pesniki, ljudje, ki ljubijo, skoraj vedno prekašajo nas druge, ljudi duha. Vaš izvor je materinski. Vi živite polno, vam je dodeljena moč ljubezni in doživljanja. Mi duhovni ljudje ne živimo povsem, mi živimo v suši, čeprav se zdi, kot da vas druge pogosto vodimo in vam vladamo. Vam pripada popolnost življenja, vaš je sok sadežev, vaš je vrt ljubezni, vaša je prelepa pokrajina umetnosti. Vaša domovina je zemlja, naša je ideja. Vi ste v nevarnosti, da se boste utopili v svetu čutov, mi pa smo v nevarnosti, da se zadušimo v brezzračnem prostoru. Ti si umetnik, jaz sem mislec. Ti spiš na prsih matere, jaz stražim v puščavi. Meni sveti sonce, tebi svetijo mesec in zvezde, ti sanjaš o dekletih, jaz o dečkih ..."

 


Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Fajn knjige
Reply #162 - 06.05.2004 at 14:10:53
 
Sem prebrala dve čudoviti knjigi v zadnjem času, skupen pa jima je avtor, Vinko Moderndorfer, mojster vpogleda v motive in dinamiko človeškega življenja.

Tek za rdečo hudičevko - tragična ljubezenska zgodba, ki me vedno znova utrjuje v prepričanju, da nič ni tako kot se zdi.

Predmestje - o odporu do drugačnosti, ki mu botruje ena huda bivanjska praznina v ozadju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Roman razvija čudovito in pretresljRe: Fajn kn
Reply #163 - 10.05.2004 at 12:39:54
 
Quote:
Hvala za hint. Našla sem en kratek odlomek:

Roman razvija čudovito in pretresljivo zgodbo–dialog med naslovnima junakoma in njunima usodama, ki ju boleče opredeljuje razpetost med apoloničnim in dionizičnim načelom biti.

Narcis in Zlatoust (1930) sodi v ožji izbor najboljših del Hermanna Hesseja.


"Gotovo," je nadaljeval Narcis. "Narave tvoje vrste, močnih in nežnih čustev, gorečneži, sanjači, pesniki, ljudje, ki ljubijo, skoraj vedno prekašajo nas druge, ljudi duha. Vaš izvor je materinski. Vi živite polno, vam je dodeljena moč ljubezni in doživljanja. Mi duhovni ljudje ne živimo povsem, mi živimo v suši, čeprav se zdi, kot da vas druge pogosto vodimo in vam vladamo. Vam pripada popolnost življenja, vaš je sok sadežev, vaš je vrt ljubezni, vaša je prelepa pokrajina umetnosti. Vaša domovina je zemlja, naša je ideja. Vi ste v nevarnosti, da se boste utopili v svetu čutov, mi pa smo v nevarnosti, da se zadušimo v brezzračnem prostoru. Ti si umetnik, jaz sem mislec. Ti spiš na prsih matere, jaz stražim v puščavi. Meni sveti sonce, tebi svetijo mesec in zvezde, ti sanjaš o dekletih, jaz o dečkih ..."

 





a si prebrala že celo? jst se spomnim ko sem jo brala pred 10 leti, je nism mogla nehat brat... in čist sm se najdla not...lol  res lepa, lepa, lepa....
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Fajn knjige
Reply #164 - 14.02.2005 at 12:38:35
 
Rachel Naomi Remen - Zgodbe ob kuhinjski mizi (zdravilne zgodbe)

Rachel, v mladosti obolela za neozdravljivo boleznijo, postane zdravnica, in skozi mnoge zgodbe, ki so se dotaknile njenega srca, prepoznava smisel življenja (in tudi krutost spoznanja, kako malo lahko najsodobnejše znanje in tehnologija pomagata trpečemu človeku). To knjigo je napisala v zrelih letih, ko je odprla zasebno prakso kot zdravilka - svetovalka obolelim za rakom.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 14