Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 23867 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: začasna stranka DD
Reply #15 - 27.01.2004 at 10:57:03
 
ej vidva einstena

dejta lepo prosim razloziti kako bosta

povecala konkurencnost slovenskega gospodarstva

povecala difuznost znanja iz univerz v gospodarstvo (ker so nase univerze - bogjimpomagaj tako za casom, da jim tut bog ne more vec pomagat...s svetlo izjemo nekaterih tehnicnih faksov z matematko in fisko na celu!!!....definitivno sem ne spada kak FDV, pravo, ekonomija...ker ti faksi so ziva polomija)

kako bosta dosega vecjo transparentnost javnih financ (glede na to, da nimata pojma niti o osnovah racunovodstva)


tole kar se gresta je en utopy-land

in po pisanju staneta se ne morem znebit obcutka, da vse kar hoce je samo to da bi talal
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: začasna stranka DD
Reply #16 - 27.01.2004 at 11:09:10
 
sinjeoka wrote on 27.01.2004 at 10:57:03:
ej vidva einstena

dejta lepo prosim razloziti kako bosta

povecala konkurencnost slovenskega gospodarstva

povecala difuznost znanja iz univerz v gospodarstvo (ker so nase univerze - bogjimpomagaj tako za casom, da jim tut bog ne more vec pomagat...s svetlo izjemo nekaterih tehnicnih faksov z matematko in fisko na celu!!!....definitivno sem ne spada kak FDV, pravo, ekonomija...ker ti faksi so ziva polomija)

kako bosta dosega vecjo transparentnost javnih financ (glede na to, da nimata pojma niti o osnovah racunovodstva)

in kaj bi blo pol boljs?

Quote:
tole kar se gresta je en utopy-land

to kar bi ti rada se men zdi tud.

Quote:
in po pisanju staneta se ne morem znebit obcutka, da vse kar hoce je samo to da bi talal

s tem, da bi rad najprej vzel pa pol talal (kot da je njegove) in bi se mu ob tem dobr zdel. sam to je vse zacasn dobr filing.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #17 - 27.01.2004 at 11:37:25
 
Osnova ekonomije je v naprej znan način delitve ??? ??? ??? Tongue
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: začasna stranka DD
Reply #18 - 27.01.2004 at 11:44:50
 
stane wrote on 27.01.2004 at 11:37:25:
Osnova ekonomije je v naprej znan način delitve ??? ??? ??? Tongue


vem, da nič ne vem.

A se zavedaš, da ne prepričuješ samo prepričanih?

Če je to vse kar zmoreš.....si izgubil kredibilnost...na vprašanje, ne glede kako butasta so, moraš znat odgovoriti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #19 - 27.01.2004 at 11:44:53
 
stane wrote on 27.01.2004 at 10:39:52:
Ljudem je potrebno vzbuditi pozornost, češ, kaj za vraga je to, da me kar naprej sprašujejo, čigava je moja država.
Zamisel o državi blaginje bi bilo potrbno začeti širiti, širiti, širiti in to bi bil ravno največji šok nasproti realnosti sedanje države, ki del svojih državljanov vse bolj siromaši, s tem pa moralno siromaši cel narod.
Feniks mora vzleteti, za njim se bo dvignila cela jata golobov in razsvetlila sivino z optimizmom.
Celemu narodu je potreben realen optimizem, ne pa optimistične nerealne napovedi, kako bo v Evropi vse lepše kar tako, ker to preprosto ne bo na starih osnovah.
Z delnico države in malo zdrave pameti pa je to realno možno na nikogaršnjo škodo, vsem v korist in lepoto.


Vzem npr. mene. Men si vzbudu pozornost, morm rečt da po dolgem obdobju državljanskega spanja, ko sem se začel po malem poslavljat od države kot ene nobodijetrebe, ki bo itak zvodenela počas najprej v eu potem pa še v globalizaciji sploh. Si me vzbudu da sem se vprašov, če res mora uparvljat državo  ravno tko kot se,  a se je  morda ne bi dal tud drgač. Si mi ponudu tud odovor, da je možno in tud na grobo povedal kako in to je po moje za marsikoga tud dost. Pravzaprav za vsakogar razen za tistga, ki se mu prebudi tud homopoliticicus v celot  in čut eno potrebo idejo speljat skoz obstoječi  politični sistem al pa mim/proti njemu. Za to je poleg ideje potrebno imet še znanje in talent za politko, ki ti narekujeta, kako postopat k realizaciji ideje. To pomen, da sem te začel spraševat  ne samo o ideji ampak tud o njeni raelizaciji. Pri iskanju odgovorov sva prišla precej daleč, vsj men se je zadeva precej izkristalizirala, hkrat pa se bo počas treba specilaizirat, ker ni vsak za vse. Se mora hkart zakoraonenjijat v tako rekoč mitoloških podlagah naroda (kar je precej globok nardila tvoja knjiga), hkrat pa  je treba to mitologijo tud presčet skoz modren koncept države/demokracije (kar tud vsaj v zametku nardi že tvoja knjiga). Eni v njej vidijo predvsem mitolološko dimenzijo zgodbe o soli, drugi pa pragamatično. Eni bodo sol mitologiziral pa mistificiral in jo jemal za pravljično odrešiteljico vsega hudega, drugi pa jo bodo prepreprsoto uprabljal ne da bi ji posvečal kakšno posebno pozornost in ji pripisoval kakšne utopične/mesijanske lastnosti. Tko je tud z zgodbo  o delnici in dajmo si duška z njo vsak po svoji sposobnosti peprcepcije, saj se  je po moje ne da reducirat na samo eno dimenzijo. Men je spodbudila čist praktičen čut za organizacijo od priprave zakona do  stranke in če bo to imelo podlago v eni kritični masi folka, ki bo v ideji soli/delnice vidla ene mitološke temlje svoje eksitence,  ma delnica lahko realne šanse, da zaživi v praksi.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: začasna stranka DD
Reply #20 - 27.01.2004 at 11:45:39
 
sinjeoka wrote on 27.01.2004 at 10:57:03:
tole kar se gresta je en utopy-land

hočeš povedat da je s tem kej narobe?

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #21 - 27.01.2004 at 11:52:27
 
sinjeoka wrote on 27.01.2004 at 11:44:50:
vem, da nič ne vem.

A se zavedaš, da ne prepričuješ samo prepričanih?

Če je to vse kar zmoreš.....si izgubil kredibilnost...na vprašanje, ne glede kako butasta so, moraš znat odgovoriti.


Potem jih pa začni postavljati, enega po enega, na kratko, prosim.
Če me najdeš, da ne bom znal odgovoriti, utihnem, ne morem ti pa jamčiti, da ti bo vsak odgovor všeč.

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: začasna stranka DD
Reply #22 - 27.01.2004 at 11:56:37
 
stane wrote on 27.01.2004 at 11:52:27:
Potem jih pa začni postavljati, enega po enega, na kratko, prosim.
Če me najdeš, da ne bom znal odgovoriti, utihnem, ne morem ti pa jamčiti, da ti bo vsak odgovor všeč.



evo še 1x copy paste 3 vprašanj


einstena

dejta lepo prosim razloziti kako bosta  

povecala konkurencnost slovenskega gospodarstva

povecala difuznost znanja iz univerz v gospodarstvo (ker so nase univerze - bogjimpomagaj tako za casom, da jim tut bog ne more vec pomagat...s svetlo izjemo nekaterih tehnicnih faksov z matematko in fisko na celu!!!....definitivno sem ne spada kak FDV, pravo, ekonomija...ker ti faksi so ziva polomija)

kako bosta dosega vecjo transparentnost javnih financ (glede na to, da nimata pojma niti o osnovah racunovodstva)



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #23 - 27.01.2004 at 11:59:12
 
sinjeoka wrote on 27.01.2004 at 10:57:03:
ej vidva einstena

dejta lepo prosim razloziti kako bosta

povecala konkurencnost slovenskega gospodarstva


Konkurenčnost sloveskega gospodrstva je odvisna od kreativnosti sloveskega folka. Če bo vsak slovenc kreativen ustvrjalec in ne pasiven potrošnik,  bo se bo sam po  seb ravno iz te oebne kretivnosti ustvaru tak gospodarski sitem, ki bo tud navzven deloval konkurenčno. Al po bo kreativen  folk rekel sloveinji adijio tko kot jih je vsaj v mojem domačemokolju reklo na tisoče, ki so v dvajsetih, potem pa še šestdestih/sedmedestih letih šli po svetu s trebuhom za kruhom.  


Quote:
povecala difuznost znanja iz univerz v gospodarstvo (ker so nase univerze - bogjimpomagaj tako za casom, da jim tut bog ne more vec pomagat...s svetlo izjemo nekaterih tehnicnih faksov z matematko in fisko na celu!!!....definitivno sem ne spada kak FDV, pravo, ekonomija...ker ti faksi so ziva polomija)


Faksi so se razrasli kot rakove rane in zvodeneli, samo to ni problem študentov, to je naredu sistem, ki na fakse pospravlja mlade iz socilanih razlogov in si zagotvlja mirno reprodukcijo lojalnih državljanov namesto kreativnih in kritičnih intelektulacev. Ko bo državi zmanjkalo virov za tovrstno socilao, bo folk moral poakzat več kreativnosti pa inovativnosti in ta se bo odražla tud na preobrazbi obstoječga izobraževlnega sistema.

Quote:
kako bosta dosega vecjo transparentnost javnih financ (glede na to, da nimata pojma niti o osnovah racunovodstva)


Tega ne bom dela jest, to bo nardu sistem, ki ga bom svojim kreativnim civilnim in političnim angžiranjem skušal uvest.  

Quote:
tole kar se gresta je en utopy-land


Dobrodošla na krovu.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: začasna stranka DD
Reply #24 - 27.01.2004 at 12:02:23
 
sinjeoka wrote on 27.01.2004 at 10:57:03:
ej vidva einstena

dejta lepo prosim razloziti kako bosta

povecala konkurencnost slovenskega gospodarstva

povecala difuznost znanja iz univerz v gospodarstvo (ker so nase univerze - bogjimpomagaj tako za casom, da jim tut bog ne more vec pomagat...s svetlo izjemo nekaterih tehnicnih faksov z matematko in fisko na celu!!!....definitivno sem ne spada kak FDV, pravo, ekonomija...ker ti faksi so ziva polomija)

kako bosta dosega vecjo transparentnost javnih financ (glede na to, da nimata pojma niti o osnovah racunovodstva)

in kaj bi blo pol boljs?

Quote:
tole kar se gresta je en utopy-land

to kar bi ti rada se men zdi tud.

Quote:
in po pisanju staneta se ne morem znebit obcutka, da vse kar hoce je samo to da bi talal

s tem, da bi rad najprej vzel pa pol talal (kot da je njegove) in bi se mu ob tem dobr zdel. sam to je vse zacasn dobr filing.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: začasna stranka DD
Reply #25 - 27.01.2004 at 12:22:27
 
Quote:
Jaz bi ukinil to državo, ukinil bi tudi vse druge države, ves planet bi furali modri ljudje izbrani po svoji modrosti in ne po velikosti plakatov in številu obljub, in oni bi furali vse to ne zaradi koristi ampak ker bi jim to bilo v veselje, čast, brez kakršnihkoli delnic in vsega tega, z dovolj hrane in vode za vse, vsi skupaj eno in eno z mamo Zemljo.  Peace.

modro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #26 - 27.01.2004 at 12:23:18
 
sinjeoka wrote on 27.01.2004 at 11:56:37:
evo še 1x copy paste 3 vprašanj


einstena

dejta lepo prosim razloziti kako bosta  

povecala konkurencnost slovenskega gospodarstva

povecala difuznost znanja iz univerz v gospodarstvo (ker so nase univerze - bogjimpomagaj tako za casom, da jim tut bog ne more vec pomagat...s svetlo izjemo nekaterih tehnicnih faksov z matematko in fisko na celu!!!....definitivno sem ne spada kak FDV, pravo, ekonomija...ker ti faksi so ziva polomija)

kako bosta dosega vecjo transparentnost javnih financ (glede na to, da nimata pojma niti o osnovah racunovodstva)





1. Konkurenčnost se vedno poveča s povečanjem dobička
2. To, da so faksi zanič, najprej ti dokaži
3. Zate in tebi z znanjem podobne o ekonomiji, ki predstavljate 99% populacije, ni bolj transparentne politično ekonomske kategorije kot je mesečna dividenda na delnico države
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #27 - 27.01.2004 at 12:28:25
 
Quote:
in kaj bi blo pol boljs?

to kar bi ti rada se men zdi tud.

s tem, da bi rad najprej vzel pa pol talal (kot da je njegove) in bi se mu ob tem dobr zdel. sam to je vse zacasn dobr filing.


1. potem bo VSE boljše
2. utapljajočemu se zdi vse utopično
3. ti, ki rad sanjaš narobe svet, bi vrstni red gotovo zamenjal, najprej razdelil nič, pa potem vse nazaj vzel
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #28 - 27.01.2004 at 12:32:28
 
Quote:
mimogrede mimozadeve

-
Jaz bi ukinil to državo, ukinil bi tudi vse druge države, ves planet bi furali modri ljudje izbrani po svoji modrosti in ne po velikosti plakatov in številu obljub, in oni bi furali vse to ne zaradi koristi ampak ker bi jim to bilo v veselje, čast, brez kakršnihkoli delnic in vsega tega, z dovolj hrane in vode za vse, vsi skupaj eno in eno z mamo Zemljo.  Peace.
-

offtopic ali ipak  Wink


Od kod si pa ti padel ??? ??? Grin Grin Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: začasna stranka DD
Reply #29 - 27.01.2004 at 12:41:41
 
stane wrote on 27.01.2004 at 12:28:25:
1. potem bo VSE boljše

ne verjamem ti.

ampak, ce ti to zares verjames, pol jz glede tega ne morm kej dost narest.

Quote:
2. utapljajočemu se zdi vse utopično

od kje pa pol teb ideja o "tvoji" drzavi?

Quote:
3. ti, ki rad sanjaš narobe svet, bi vrstni red gotovo zamenjal, najprej razdelil nič, pa potem vse nazaj vzel

jaz bi rad ljudem v prvi fazi zlepa dopovedal, da nic ni njihovega, kar nam zgrda slej k prej pokaze cas. ampak istocasno ne mormo zanikat, da nam je veliko dano v uporabo. uporabljat pa je pametno tko, da bo za naso vecno dobrobit in za vecno dobrobit ostalih.

hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11