Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 11
(Read 23808 times)
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
koalicija XX
22.01.2004 at 22:46:20
 
Stranka DD

Titud in ostali, edina realna šansa, da projekt uspe, je ustanovitev stranke s tem edinim ciljem in istočasna ponudba vsem drugim strankam, da ga pod javno obvezo lahko ena sprejme med svoj program.
Če ga kakšna druga, za katero se oceni, da ima tudi sicer možnost za uspeh, ne sprejme, gre pač nova stranka na volitve, potem pa bo kar bo.
Kaj pravite na tak scenarij?
Back to top
« Last Edit: 07.02.2004 at 20:01:54 by stane »  
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: STRANKA DD
Reply #1 - 23.01.2004 at 09:59:17
 
Idejo  lahko tud v temelju  pokoplješ, ker če folk zavoha, da je ideja samo sredstvo samopromocio enih zafrustriranih manjgelcev, ki si želijo z enim robinhudovskim populizmom prigužvat do dorih plač v parlamentu. Sms-ovci in desus-ovcem in deloma sls-sovcem kot stanovskim strankam je to ratal, ker majo v programu,da bodo jemal enim in dajal drugim, tko da majo vsaj nekoga za sabo. Še neobenmu, ki je hotu imet za sabo vse, ni v slovenski zgodovini uspelo prit v parlament al pa se  tam vsaj  obržat. Najboljš dokaz temu so zeleni.  

Ampak po drugi strani če sam res iskreno  verajmeš v  idejo,  da s tem, če vzameš vsem in to isto  razaztalaš vsakomur z namenom, da bomo  enkrat vsi imel več na en pravičnejši način, pol nima smisla , da je ne probaš magari prek enako mislečih to tud speljat. Ne moreš pričakovat, da bo to naredu kdo drug boljš kot bi ti sam.

Se pripravljam nardit en spisek argumentov za uvedbo državljanske delnice pa jih dat v javno preverko.  Če  bom z njim  uspel sebe  prepričat, pol bom zanje pripravljen prevzet tud odgovornost, magari tud strankarsko.  Ne morem pa  folku obljabljat uresničitu nečesa, za kar sam nism ziher, da deluje.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: STRANKA DD
Reply #2 - 23.01.2004 at 10:09:19
 
"Na obzorju je ustanovitev novega gibanja, ki se bo resnično borilo za pozitivne spremembe."

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20040119183408834
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: STRANKA DD
Reply #3 - 23.01.2004 at 10:18:53
 
Deloma tvoja trditev drži, deloma pa ne. V končni posledici je popolnoma vseeno, kdo spravi zakon ali pa ustavni člen skoz, imeti mora dvotretjinsko večino v parlamentu in večino na referendumu.
Pozneje pa od tega nima nič, razen zaslug za narod.
Če bi se tega lotil sedanji parlament, bi bilo seveda najlepše in bi lahko bile volitve že po novem, sprava končana, inflacija pod nadzorom, vstop v Evropo pa pokončen in brez strahu.
To bi bila stokrat lepša tema, kot pa izbrisani.
Se bi dalo kaj takega inicirati?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: STRANKA DD
Reply #4 - 23.01.2004 at 12:08:00
 
stane wrote on 23.01.2004 at 10:18:53:
Deloma tvoja trditev drži, deloma pa ne. V končni posledici je popolnoma vseeno, kdo spravi zakon ali pa ustavni člen skoz, imeti mora dvotretjinsko večino v parlamentu in večino na referendumu.Pozneje pa od tega nima nič, razen zaslug za narod.



Izbira sredstev za dosego nekega cilja sama po seb determinaira tud naravo tega cilja. Če se folk ocen, da se ene zadeve lotevamo po njihovem mnenju na neetilčen način,  bo tud cilj zanje etično sporen.

Dve muhi na mah bi ubil, če bi v naprej  razgasli  samoukinitu stranke, ko doseže sprejem zakona/spremebmo ustave. Saj če bi se določen folk res zbral okrog ideje za uveljavitu zakona o delnici, pol če bi verjeli o ideji samoregulaciji, bo ta kkot indikator uspešnosti upravljanja itak vršil pritisk na vsako stranko, da se obnaša optimalno in potreba po posebni stranki, ki bi vršila dodatni pritisk in nadzor,   odpade. Še posebej, ker bi se konkurenčne stranke nalšč trudile ustvrjat tako okolje, da bi eksperiment državljanske delnice probadu in konkurenčno stranko pokopal pod  sabo.      



Quote:
Če bi se tega lotil sedanji parlament, bi bilo seveda najlepše in bi lahko bile volitve že po novem, sprava končana, inflacija pod nadzorom, vstop v Evropo pa pokončen in brez strahu.
To bi bila stokrat lepša tema, kot pa izbrisani.
Se bi dalo kaj takega inicirati?


Tega bi se sedanji parlament lotu morda le na pritisk množičnega (civilneg) gibanja, ki izrazu totalno nezaupanje v sedanjo poltično garnituro v celot. Strah pred negotovo poltitično prihodnostjo bi  morda kakšno od poltičnih strank v parlamentu vendarle prepričal, da si eno nišo ustvari skoz podporo  državljanski delnici.    

Kot sem obljubu, bom skušal nanizat ene par krepkih argumentov, zakaj bi bla  po moje dražvljanska delnica vredna zaupanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: STRANKA DD
Reply #5 - 23.01.2004 at 12:51:11
 
OK
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: STRANKA DD
Reply #6 - 23.01.2004 at 13:16:29
 
Evo za pokušino ene par po moje  dost šokatnih  argumentov, zarad katerh bi jest ne bi imel razloga zaupat s politekonomskim upravljalcem moje države.

Po podatkih iz vsakoletne globalne konkurenčnosti držav švicarskega inštituta za razvoj managmenta  je

- slovenija v podjetništvu na zadnjem ali predzadnjem mestu (med 29 evropskimi državami)

- transparentnost finančnih inštitucij je slaba

- nadzorni sveti ne nadzorujejo učinkovito mendžmenta

-  selitev raziskav  in razvoja v tujino postaja resna grožnja

- na zadnjih mestih smo pri infrastrukturi

- avstrija porabi 2,6 krat manj energije

viskotehnloših izdelkov imamo v izvozu 8,54 krat manj kot irska

- izobraževanje ne ustreza zahtevam konkurenčnega gospodarstva

-prenos znanja med uviverzo in podjetji je  pri nas najslbši in se vsako leto slabša (finska je na 1., avstrija na 7 mestu...)  

Bi blo fajn rečt na konc, o.k. nč hudga, samo da se mamao radi. Ampa jeba je v tem, da je tko kot je zgoraj opisano (prosto po dr. marko kosu v SP 27. decembra), da se nimamo, da se med sabo in drug v drugega zažiramo in da je zato tko, kot je zgoraj opisano.  Da ne bomo nikol finska, kjer se  folk med sabo lepo zmeni, kaj hoče, ampak da smo pač slovenci, ki se med sabo ne moremo nč drugega poenotit kot tem, da smo slovenci Rarazen morda  da nam ne bo noben diktiral, niti drug drugemu ne, kakšni moramo bit in kaj moramo delat, zato pač moramo iz tega izhajat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: ZAČASNA STRANKA DD
Reply #7 - 23.01.2004 at 13:41:57
 
Vse navedeno je točno, manjkata mi le dva podatka, stopnja dodane vrednosti in dobiček, ki sta prav porazna.
Živimo iz rok v usta, ali še slabše, na kredit z jamstvom kapitala nekaj dobrih bank, zavarovalnic in podjetij.
Dogaja se nam zgodba o krompirju iz moje pripovedi o Bogastvu in delnici države.
Pridelek pojemo sproti, seme si pa sposojujemo in jutri bomo ne na svoji njivi gospodarji, ampak hlapci na sosedovi.
Mi moramo drastično zmanjšati stroške na vseh nivojih, da bo ostalo čimveč dobička.
Toda, kako lahko oblast na obstoječih temeljih to naredi?
Nikakor, ker nima delnice države.
Rast vseh prihodkov prebivalstva od plač, pokojnin, štipendij, socialnih pomoči itd, bi bilo potrebno zamrzniti vsaj za dve leti, da bi inflacija vzpostavila osnovno razmerje med takojšnjo in odloženo potrošnjo.
Si lahko predstavljaš Ropove grimase, ko bi tak program predstavil na TV?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZAČASNA STRANKA DD
Reply #8 - 26.01.2004 at 08:41:59
 
Stane wrote:

Quote:
Zato bomo storili tako:

1. Ustanovili začasno stranko DD z edino programsko nalogo -sprejem Zakona o delnici države.

2. Ponudili vsem strankam oblikovanje programske koalicije za sprejem Zakona o delnici države.
   Edina obveza strank te koalicije bo, da javno sprejmejo v svoj volilni program tudi sprejem Zakona o delnici države in pridobijo s tem tudi pravico, da to dejstvo izkoriščajo tudi pri promociji svojih kandidatov za volitve.

3. Stranka bo postavila samostojne kandidate v vseh volilnih enotah, po vstopu v parlament pa se bodo lahko njeni člani po svoji presoji priključili kateri koli stranki ali pa delovali kot neodvisni kandidati.

4. Stranka se bo po sprejemu Zakona o delnici razpustila.

5. Če Začasni stranki DD ne bo uspelo ustvariti pred volitvami dovolj široke koalicije, ki bi zagotavljala dovoljšnje jamstvo za sprejem Zakona o Delnici države po volitvah, bo takoj usmerila vse sile v samostojen prevzem oblasti in bo delovala kot normalna parlamentarna stranka naprej tudi po sprejemu Zakona o Delnici države.


Men tolle zelo v redu zgleda, samo jest bi zadevo malo korigiral:  

1. Ustanovili Projektno  stranko DD z edino programsko nalogo -sprejem Zakona o delnici države.

2. Ponudili vsem strankam oblikovanje programske koalicije za sprejem Zakona o delnici države. Edina obveza strank te koalicije bo, da javno sprejmejo v svoj volilni program tudi sprejem Zakona o delnici države in pridobijo s tem tudi pravico, da to dejstvo izkoriščajo tudi pri promociji svojih kandidatov za volitve.

3. Stranka bo postavila samostojne kandidate v vseh volilnih enotah, če pa ji ob vstopu v parlament skupaj s koalicijskimi strankami uspe zagotoviti večinsko podporo za sprejem Zakona o delnici države, se stranka razpusti, njeni člani  pa se lahko po svoji presoji priključijo  kateri koli koalicijski stranki ali pa delujejo  kot neodvisni kandidati.

4. Če Projektni stranki DD skupaj s koalicijskimi strankami glede na volilni razultat ne uspe zagotoviti potrebene  večine za sprejem Zakona o Delnici države po volitvah, bo takoj usmerila vse sile v samostojen prevzem oblasti in bo do usresničitve projektnega cilja, t.j. sprejema Zakona o delnici države, delovala kot normalna parlamentarna stranka

5. Projekta stranka DD bo v primeru, da ji ne uspe prestopiti parlamentranega praga, ocenila ali je za uresničitev projektnega cilja stranka še smislnelna oblika organiziranosti ali pa nadaljuje svoja prizadevanja v okviru gibanja za DD.  

To bi bil lahko po moje en dober osnutek 'operacijskega načrta' delovanja stranke. Daj  še kašno pripombo, hkrat bi blo pa dobr zbirat čim bolj na širok vsebinske razloge za uvedbo DD, ker v parih stavkih imaš ti  pomoje ti dost dobr argumentiran v svoji knjigi. Na spletni strani bomo pol zdeve objavli kot celovit  program in v obliki q&a.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ZAČASNA STRANKA DD
Reply #9 - 26.01.2004 at 09:19:22
 
stane wrote on 23.01.2004 at 13:41:57:
Vse navedeno je točno, manjkata mi le dva podatka, stopnja dodane vrednosti in dobiček, ki sta prav porazna.


V zadnjem intervjuju  semoličem je blo v SP dela dost tega napisanga. Preglej, kaj bi blo uporabnmo.  

Quote:
Živimo iz rok v usta, ali še slabše, na kredit z jamstvom kapitala nekaj dobrih bank, zavarovalnic in podjetij.
Dogaja se nam zgodba o krompirju iz moje pripovedi o Bogastvu in delnici države.
Pridelek pojemo sproti, seme si pa sposojujemo in jutri bomo ne na svoji njivi gospodarji, ampak hlapci na sosedovi.
Mi moramo drastično zmanjšati stroške na vseh nivojih, da bo ostalo čimveč dobička.
Toda, kako lahko oblast na obstoječih temeljih to naredi?
Nikakor, ker nima delnice države.
Rast vseh prihodkov prebivalstva od plač, pokojnin, štipendij, socialnih pomoči itd, bi bilo potrebno zamrzniti vsaj za dve leti, da bi inflacija vzpostavila osnovno razmerje med takojšnjo in odloženo potrošnjo.


Za take zadeve je treba premislit, jih je smiselno ponudit kolacijskim strankam kot obvezno pri sprejemu koalicijske zaveze al pa se jim rajš prepusti, da se po prevzem oblasti same v okviru sviojih socialno-ekonomskih programov odločajo, kako pa kaj. Če se ma stranka dejansko namen razpustit po sprejemu zakona, pol se ji socialno-ekonomsko poltiko sploh ne bo treba ukvarjat, po dikatatu DD pa bo bo stranke na oblasti itak morale sprejemat take ukrepe, da se ne bododo pod težo DD same pokopale. Kaj bi blo po sprejemu zakona treba storit je zato po moje v bistvu brez veze razglašat, ker boš  svojo vizijo samo plašil pa omejeval potencialne zaveznike. Take zadeve se na spletno stran lahko obesi kvečjemu kot doranamrene sugestije pa razmišljanja somišljenkov, del programa pa ne morejo bit, če ne je stranka sama s sabo v kotradikciji.  To lahko postne opreativni del programa  kvečjemu pol, če projekt stranke ne dobi dovoljšne  koalcijske podpore in mora delovat kot stranka ali pa gibanje naprej do sprejetja zakona.  


Quote:
Si lahko predstavljaš Ropove grimase, ko bi tak program predstavil na TV?


Jest se v to ne bi preveč poglabljal, saj se ne bi  smel zapletat v  njegovo poltično paradigmo, ker  bi načeloma  tud liberacem dal enako šanso za koalicijsko podporo kot katermukoli drugemu. Sploh se ne bi zapletal, kaj pa kako pol posledice zakona o DD sanirat, treba bi mu samo utemeljit, zakaj kot si  državljan ne predstvaljam življenja brez te delnice v tej državi.   Kaj bo pa pol počev, pa ni več moj ampak njegov problem, če hoče ostat na oblasti. Jest te ambicije nimam, jest hočem samo delnico in tako oblast, ki mi bo omogočla čim višjo dividendo. Tist, ki bo javno zagovarjal program s stališča stranke, bi se moral razbremenit vsake skušnjave, da bi kot strankarski človek  prevzel soodgovornost do bodoče  oblasti. Njemu ne bo treba nardit nč, ker bo delnica delala sam zanj točno tko, kot bo zabnjga najboljš al pa kot držvljan s svojim glasom v parlamentu al pa na volitvah  ne bo podpiral take politke, ki mu ne prinšala ugodne dividende.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #10 - 26.01.2004 at 09:48:26
 
Imaš popolnoma prav glede vsega in ne vem kaj ali kdo me je zavedlo, da sem začel operativno razmišljati.
Da pa ne bo vse izviselo tako na pol, ciljne vrednosti iz Zakona je resnično možno doseči le na en način in sicer z

- ničelno rastjo vseh prihodkov prebivalstva po obstoječih osnovah
- stalno rastjo prihodka prebivalstva na osnovi dividende na DD
- ko mesečna vrednost dividende doseže ciljno vrednost odstotka do povprečne plače, pa lahko začnejo rasti prihodki tudi v odstotkih

Ko pa so doseženi ti osnovni proporci in je dovolj dobička v gospodarstvu in plače primerne, potem se pa res da filigransko ocenjevati, katera vlada je boljša od druge.
Ta prva pa se na prvi pogled nekoliko kislega jabolka ne bo mogla odreči in bi bilo res najbolje, če bi to bila LDS-ova.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #11 - 26.01.2004 at 10:56:17
 
Dobro povedano, ampak to  ne more bit drugega  kot ena dobronamerna sugestija katerikoli stranki, ki  je pripravljena prostovoljno s  podporo zakona o DD ustvarjat pogoje za njegove pozitivne učinke al pa  neprostovljno ugriznt v to  zanjo kislo jabolko DD.

Dobr bi se blo razpisat širših družbenih okoliščinah, ki ustvarjao potrebo po DD  in tud širših družbenih ciljih, ki bi jih z uvedbo delnice dosegl. Po mojem se ujemajo večino ciljev, ki jih hočejo dosečt alternativna gibanja od ekoloških do new agovskih, (anti)globalizacijskih), socialnih, religioznih oz. vseh, ki jim država noče priznat partnerstva in zato nevladne organizacije životarijo na družbenem robu z enim občutkom odrinjenosti, ker majo občutek, da delajo stvari, ki bi jih morala v bistvu počet država, kljub temu pa zanje država 'nima posluha'. To jamranje za državno podporo je po moje brez veze, ker večina od teh dejavnosti ne rab centralnega vodenja pa financiranja pa strokovnega/cehovskega organizarnja pa drenjanja pri državnem koritu, ker se jih da dost bolj učinkovito organizirat mrežno in neformalno, če so aktivisti  prepričani,  da je država storila sistemsko res vse kar more in da od nje ne morejo konkretne podpore več pričakovat. Po moje se zdej  itak večino nevladnih organicaj ustanovi samo zato, da bi najdla kakšen državni sesek oz. obratno: sesek že obstajo za določen krog ljudi, ki se se nakdnadno samo še organizira, da bi se nanjga lahko legalno prisesal.  Angry Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #12 - 26.01.2004 at 11:46:49
 
Preletel sem sobotni Sotlar Semoličev dialog o plačah in prav milo se stori človeku ob poslušanju dveh starih prijateljev, kako razpravljata, kaj bi bilo še modro storiti, da bi ne bilo ravno vse čisto zanič in bi lahko šlo vse mirno po starem naprej.
Res lepa idila Grin Grin Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #13 - 27.01.2004 at 09:59:15
 
Stane, vzporedno s pripravo programa stranke in zakona  o DD bi blo po moje treba rihtat  papirje papirje za registracijo stranke od priprave  statuta do volitve oragnov stranke na ustnovnem zboru stranke     do zbiranja pristopnih izjav. Zna to bit kar jeben posu zato me zanima, če se ne bi rajš mal razgledal okrog in 'prevzel' kašno 'spečo' stranko oz.  prilagodu njen program DD tko da se zmeniš z njenim šefom, kako bi to operativno sepljala? V praksi speljat stranko je čist nekaj drugega kot tle gor vršit ene virtualne simulacije, ki jih lahko nikol ni konca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: začasna stranka DD
Reply #14 - 27.01.2004 at 10:39:52
 
Zakaj pa spečo stranko?
Potem je ja bolje poskusit dobit takoj eno aktivno.
Ampak po vrsti, najvažnejše se mi zdi postavit fondament in na njem začeti graditi.
Vseeno se mi zdi, da je najboljši fondament kar cela knjiga, ki bi morala biti dostopna vsakomur vsak moment iz Pozitivk, kot teoretična osnova ekonomske demokracije in hkrati opozorilo, do kakšne usodne napake lahko pride, če je oblast odtujena( jodirana sol).
Naslov bi prilagodil kar v slogan, ki bi se potem povsod in stalno ponavljal - ČIGAVA JE TVOJA DRŽAVA, DA NIMA ZDRAVE SOLI ?
Svoje strani pa vsaj v začetku stranka sploh ne rabi, komentarji in ostalo se lahko odvijajo kar tu, kot se sedaj.
Vsake par dni pa bi bilo morda dobro objavljati na pozitivkah kar po vrsti odlomke iz knjige, vedno pod glavnim naslovom ČIGAVA........
Ljudem je potrebno vzbuditi pozornost, češ, kaj za vraga je to, da me kar naprej sprašujejo, čigava je moja država.
Zamisel o državi blaginje bi bilo potrbno začeti širiti, širiti, širiti in to bi bil ravno največji šok nasproti realnosti sedanje države, ki del svojih državljanov vse bolj siromaši, s tem pa moralno siromaši cel narod.
Feniks mora vzleteti, za njim se bo dvignila cela jata golobov in razsvetlila sivino z optimizmom.
Celemu narodu je potreben realen optimizem, ne pa optimistične nerealne napovedi, kako bo v Evropi vse lepše kar tako, ker to preprosto ne bo na starih osnovah.
Z delnico države in malo zdrave pameti pa je to realno možno na nikogaršnjo škodo, vsem v korist in lepoto.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 11