Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 19663 times)
exorcist
Ex Member




Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #30 - 17.01.2004 at 14:04:57
 
t wrote on 17.01.2004 at 13:55:50:
po tvoje, seveda!



lp


Lahko je po tvoje, če hočeš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #31 - 17.01.2004 at 14:23:54
 
kako pa ves, kdaj se clovek ne sme spuscati v spolnosti, ce pa ne ves, kdaj se lahko ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #32 - 17.01.2004 at 14:30:38
 
exorcist wrote on 17.01.2004 at 14:04:57:
Lahko je po tvoje, če hočeš?




nočem


vsakdo lahko sexa, kadar je spolno dozorel in kadar mu paše

(to pa je po moje)


kar pa se odgovornosti tiče, je le ta povsem odvisna od vsakega posameznika posebej, ne pa od nekih statistik ali legalističnih meja


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sweety
1
*
Offline


Posts: 27

Gender: female
Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #33 - 17.01.2004 at 15:40:42
 
nekdo je lahko star 40, 50, 30, pa ne pozna pojma odgovornost, kaj šele, da bi jo izvajal v praksi  Undecided
Back to top
 

Kadar srce joče, za tistim, kar je izgubilo, se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #34 - 17.01.2004 at 17:23:21
 
t wrote on 17.01.2004 at 14:30:38:
nočem
vsakdo lahko sexa, kadar je spolno dozorel in kadar mu paše
(to pa je po moje)

kar pa se odgovornosti tiče, je le ta povsem odvisna od vsakega posameznika posebej, ne pa od nekih statistik ali legalističnih meja

uživaj!


Pa si prepričan, da je tvoje mišljenje pravilno ali da je moje napačno?

Tudi strokovnjaki imajo deljena mnenja, čeprav izkušnje kažejo drugačno sliko. Tudi ta zgornji članek sem delno povzel iz revije Zdravja, ki ga je spisal strokovnjak s tega področja, ki se ukvarja predvsem s težavami pri mladostniki in tudi konsekvencami prezgodnje spolnosti in ima spredaj pred imenom "dr.", ki ga nobeden od nas nima, verjetno. Zato zelo dvomim, da je tvoj pogled pravi, ker nimaš potrebnih strokovnih referenc, sploh pa ne dolgoletnih izkušenj, na podlagi katerih bi potem vlekel zaključke, kaj je prav in kaj ni v tej specifiki. Sicer pa ima vsak svoje mnenja in dela tako, kot misli, da je zanj najbolje... Če ti misliš, da je tako prav OK, jaz pa ne. Dokaži mi, da se motim?

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #35 - 17.01.2004 at 17:47:47
 
exorcist wrote on 17.01.2004 at 17:23:21:
Pa si prepričan, da je tvoje mišljenje pravilno ali da je moje napačno?


nisem prepričan, samo vem, kar vem

moje mišljenje gre v smeri, da se ne vtikam v regulacijo početja kogarkoli

(razen tam, kjer imam svoje interese)


exorcist wrote on 17.01.2004 at 17:23:21:
Tudi strokovnjaki imajo deljena mnenja, čeprav izkušnje kažejo drugačno sliko. Tudi ta zgornji članek sem delno povzel iz revije Zdravja, ki ga je spisal strokovnjak s tega področja, ki se ukvarja predvsem s težavami pri mladostniki in tudi konsekvencami prezgodnje spolnosti in ima spredaj pred imenom "dr.", ki ga nobeden od nas nima, verjetno. Zato zelo dvomim, da je tvoj pogled pravi, ker nimaš potrebnih strokovnih referenc, sploh pa ne dolgoletnih izkušenj, na podlagi katerih bi potem vlekel zaključke, kaj je prav in kaj ni v tej specifiki. Sicer pa ima vsak svoje mnenja in dela tako, kot misli, da je zanj najbolje... Če ti misliš, da je tako prav OK, jaz pa ne. Dokaži mi, da se motim?



kateri članek?

kateri strokovnjaki (ponavadi ima referenca tudi ime in piimek)

dr. predpone še nimam, kar pa ne pomeni, da nimam dolgoletnih izkušenj (nekaterim lahko v enem mesecu doživimo več, kot drugi v celem življenju - toliko o izkušnjah) - zate pa itaq ne morem biti referenca

imaš pa vso pravico, da dvomiš v moj pogled,

motiš se v tem, da vlečeš črto pri nekih določenih umišljenih mejah, česar jaz ne delam, temveč raje prepuščam to tistemu, ki ga to zadeva - praskaš se nekje, kjer te sploh ne srbi (v tem primeru naj se 14 letniki in 14 letnice odločajo sami, kaj bodo počeli in kaj ne, ne pa jaz ali pa neki nedofukani dr exo)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #36 - 17.01.2004 at 18:06:06
 
ali da se ne strinjamt wrote on 17.01.2004 at 17:47:47:
dr. predpone še nimam, kar pa ne pomeni, da nimam dolgoletnih izkušenj (nekaterim lahko v enem mesecu doživimo več, kot drugi v celem življenju - toliko o izkušnjah) - zate pa itaq ne morem biti referenca


Žal me tvoja "strokovnost" ni prepričala, da bi ti verjel, kar pa ne pomeni, da soglašam soglašam s vsemi strokovnjaki, ali da se ne strinjam z vsemi laiki. Čisto simple, ne verjamem v to, kar si povedal. Tvoje osebno mišljenje. Enako si  lahko  ti misliš op meni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #37 - 17.01.2004 at 18:19:03
 
exorcist wrote on 17.01.2004 at 18:06:06:
Žal me tvoja "strokovnost" ni prepričala, da bi ti verjel, kar pa ne pomeni, da soglašam soglašam s vsemi strokovnjaki, ali da se ne strinjam z vsemi laiki. Čisto simple, ne verjamem v to, kar si povedal. Tvoje osebno mišljenje. Enako si  lahko  ti misliš op meni.



s katerim delom?
v kaj ne verjameš?

v to, da zate nisem referenca
v to, da še nimam predpone dr.
v to, da imam izkušnje
ali v to, da naj se vsakdo odloča zase

(nikjer pa nisem govoril, da sem strokovnjak)

sicer pa itaq delaš anketo

mogoče bi se moral vprašati tudi o devištvu pri 23: Da ali Ne.

(poznam kar nekaj primerov, ko jim to povzroča resne težave)


uživej!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #38 - 17.01.2004 at 18:24:15
 
t wrote on 17.01.2004 at 18:19:03:
s katerim delom?
v kaj ne verjameš?



Ne verjamem,da je Marija brezmadežno spočela, pa ti?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #39 - 17.01.2004 at 21:00:48
 
ce pravis da 14 letnice ne smejo seksat, ker niso zrele pa povej tocno starost, kdaj so dovolj zrele in kdaj smejo seksat.
ker ne mors povedat tocne starosti, saj cloveka ne poznas, ga zato ne mors vrednotit po stevilki, tako da je edino prav da se posameznik sam odloci, kdaj je dovolj zrel...
kdaj...15, 16, 18, 23 ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #40 - 18.01.2004 at 01:04:02
 
Exco tebi se bodo jajca povesila.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #41 - 18.01.2004 at 15:28:51
 
sinjeoka wrote on 18.01.2004 at 10:46:13:
sex pri 14 da ali ne...

vprašanje je v osnovi čist zgrešeno...
Vprašanje je zakaj, ne pa kdaj....

In pri 14 so mulci čist pod vplivom svojih kolegov, še najraje tistih ta najhujših gobezdal (ta popularnih), ki so itak kao sprobla vse...in potem, da kdo slučajno ne štrli iz povprečja gre v to tudi sam...in tak sex je po mojem zgrešen..ne glede na to ali se zgodi pri 14ih; 23ih; ali 50ih!

Vsi, ki ste tokrat spluvali exota, dejte se vprašat zakaj pa bi moral nujno sexat pri 23ih, ker če si deviški si pa totalno neprilagojen....za bruhat tale vaš odnos

ker obstaja tudi druga resnica...marsikdo sexa..samo da sexa in pri tem ne uživa....naj si raje vsak  svoj užitek poišče in najde

kadarkoli že to je in skomerkoli pač


Res je, sem dokaj neprilagojen že zaradi tega, ker mislim s svojo glavo. Ne dam se, da vplivajo nekdo drug name, ne mediji niti družba, ampak da sam pri sebi premislim, kaj je dobro zame in kaj ni. Ne bo mi nekdo vsiljeval svojih pravil in norm, ki pa niso nič drugega kot kreacija večinske hunte. Večina, ki so močni, ustavarjajo moralo, pa to takšno, ki ustreza le njim, nikoli manjšina. Ona postavlja merila, ona misli namesto nas, ona je naš malik, ona je naš Bog. Jaz pa ne bom častil tega gnilega postkapitalističnega in neoliberalističnega mamona.

Evo, vidiš, gre se za prilagojenost, za oportunizem, za konformnost, za lajenje v luno v kredelu, za čredni nagon, za kolektivizem, za grupacije, za adapcijo, za dušenje individualizma. Gre se za pretanjeno politiko, ki v ozadju lobira multinacionalke, konzumacijo in potrošništvo. Človek jim dejansko ni nič vreden, vrednost mu daje, koliko bo potrošil, koliko bo spil v diskoteki, koliko bo pojedel ali nakradel, važno da se prodaja in služi. Zdaj pa, če nisi z NJIMI, pa si proti njim, si črv, ki te skušajo pohodit in ta teror vrši lastan družba nad tabo, samo zato, ker nisi prilagojen. Če poslušaš pesem od Adija Smolarja, je zadel poanto. Tisti, ki ni prilagojen nasrka, je tepen. Enako mislim, da je pri meni, ampak ne mislim odstopit od svojih vrednostne lestvice, ki je zame sveta, samo zato, da bi se nekomu prilagodil in da bi manipuliral z mano, kot se dogaja z večino - slepi, ki se dajo vodit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #42 - 18.01.2004 at 18:45:20
 
sinjeoka wrote on 18.01.2004 at 17:18:44:
da se razumeva...ne podpiram nobenega ekstrema..torej niti črednega nagona in niti zagrizenega individualizma

in tale thread je pink-ponk obojega

Ummm, tale Exotov individualizem temelji po mojem mnenju v precejsnji meri v njegovem crednem nagonu.

Crednost nasprotnikov pa temelji dostikrat na njihovih povsem individualnih izkusnjah.

Se strinjam, vprasanje v naslovu topika je napacno. Druga pa so po mojem mnenju tokrat na mestu in niso napad ad hominem (ceprav je Exo, ze tudi kaksno taksno kasiral v povracilo). Moras pac upostevat, da Exo ves cas govori o tahometrih, stevcih in stanjih stevca in poudarja to svojo odlocitev in enako menda zahteva tudi od svoje morebitne partnerke, vse ostale pa zasmehuje. Tako da je po mojem mnenju tisto: "Seks pri 23, zakaj ne?" vprasanje na mestu.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #43 - 18.01.2004 at 19:43:08
 
Quote:
Ummm, tale Exotov individualizem temelji po mojem mnenju v precejsnji meri v njegovem crednem nagonu.

Crednost nasprotnikov pa temelji dostikrat na njihovih povsem individualnih izkusnjah.

Se strinjam, vprasanje v naslovu topika je napacno. Druga pa so po mojem mnenju tokrat na mestu in niso napad ad hominem (ceprav je Exo, ze tudi kaksno taksno kasiral v povracilo). Moras pac upostevat, da Exo ves cas govori o tahometrih, stevcih in stanjih stevca in poudarja to svojo odlocitev in enako menda zahteva tudi od svoje morebitne partnerke, vse ostale pa zasmehuje. Tako da je po mojem mnenju tisto: "Seks pri 23, zakaj ne?" vprasanje na mestu.

lp bp


Nič na pamet, bp!  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Spolnost pri 14: Da ali Ne
Reply #44 - 19.01.2004 at 10:41:23
 
sinjeoka wrote on 18.01.2004 at 10:46:13:
Vsi, ki ste tokrat spluvali exota, dejte se vprašat zakaj pa bi moral nujno sexat pri 23ih, ker če si deviški si pa totalno neprilagojen....za bruhat tale vaš odnos


Exo naj seksa ali ne seksa, kakor mu ustreza, to je njegova zadeva, mu je ni treba niti zagovarjat, ali kaj takega. Samo, ne more pa svoje čistosti poveličevati nasproti nikomur, ker drugi (predvsem pa druge!), ki pa seksajo so pa packi, perverzneži, čreda, radodajke, ... Jaz mu to hočem dopovedati, pa mi ne rata.  Roll Eyes

Torej, ala BP.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5