Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11329 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PSIHIATRIČNA KLINIKA POLJE
Reply #15 - 06.01.2004 at 20:27:22
 
Amstel wrote on 06.01.2004 at 19:18:09:
Ozdravljenja v psihiatriji ne boš videl.


za ka pa ne ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: PSIHIATRIČNA KLINIKA POLJE
Reply #16 - 06.01.2004 at 21:09:19
 
stoychi wrote on 06.01.2004 at 18:48:14:
Smiley
ne poznam res niti enega samega, ki bi se pozdravil.

Prav rad bi tule videl izpoved nekoga, ki se je tam res kdaj pozdravil.  Shocked Shocked Shocked

Vidiš, stojchi, prehitro zaključuješ. Če ti ne poznaš nobenega, ki bi se ozdravil, ne pomeni, da tega ni, pa četudi nekaj podobnega za tabo trdi tudi Amstel. Jaz pa vendarle poznam večje število od psihičnih bolezni popolnoma ozdravljenih ljudi. Ti ljudje po ozdravitvi čisto normalno funkcionirajo v svojem vsakdanu, so v službah, tudi zelo zahtevnih in stresnih, se znajo spet veseliti, živijo tudi srečno družinsko življenje... Ne dvomim, da si katerega izmed njih tudi ti že srečal, le da ti, popolnoma razumljivo, ni hitel zatrjevati, kako je ozdravel od te in te psihične bolezni. Tudi jaz bi rad videl kakšno izpoved katerega izmed ozdravljenih tudi tu na tem forumu, saj sem jih sicer že mnogo videl in bral. Torej ozdravljenje od določenih oblik tudi zelo težkih psihičnih obolenj je povsem mogoče, je realnost.

Je pa res, da so postopki zdravljenja pravzaprav vedno za pacienta zelo mučni. To ne velja le za elektrošoke, kemoterapijo ali kaj podobnega, to velja tudi za postopke terpije, ki se opravljajo s psihoterapevtskimi sredstvi. In ne se bat, da kar filajo vse povprek z nekimi pomirjevali, s temi preparati se dela mnogo bolj previdno in premišljeno, kot se to očitno večini tukaj dozdeva.

V bistvu se v večini primerov začne bolnik zdraviti šele tedaj, ko pride do brezdanjega dna svoje osebne bolečine, in ko tedaj naekrat podprt z gonom po samoohranitvi začuti, da se mora zgolj prepustiti neki veliki notranji moči, ki ga hoče dvigati. In če se tej moči prepusti z zaupanjem, je najverjetneje na pravi poti do bolj ali manj celovitega ozdravljenja.

Povedal sem zadevo zelo laično, da bi jo lažje razumeli. Hočem reči, da brez bolečine, brez potopitve v nekakšno grozljivo brezno v samem sebi, skoraj ni ponovnega vstajenja, skoraj ni ozdravljenja. Zato pa ne gre jemati resno izjav tistih, ki jim ozdravljenje ni uspelo, kajti takšni pacienti na pot ozdravitve niti stopili še niso, ali pa se tega še ne zavedajo. Njihov pogled na lastno stanje in okolico je še ves prepojen z lepljivimi barvami bolezenske krize.

Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: PSIHIATRIČNA KLINIKA POLJE
Reply #17 - 06.01.2004 at 21:15:03
 
Samson wrote on 06.01.2004 at 21:09:19:
ki bi se ozdravil, ne pomeni, da tega ni, pa četudi nekaj podobnega za tabo trdi tudi Amstel.


Saj sem vedela... beseda zazdravljen... je seveda... na dobri poti zdravja... a je lahko ponovljivo, kar je v psihiatriji pogosto.

Kot tudi recimo v strokovnem jeziku se govori o zdravljenem alkoholiku, ne  Ozdravljenem.

Tako, da vsekakor vem, da lahko kdo živi popolnoma normalno življenje spet. Da ne bo pomote!
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: PSIHIATRIČNA KLINIKA POLJE
Reply #18 - 06.01.2004 at 21:35:12
 
Amstel wrote on 06.01.2004 at 21:15:03:
Saj sem vedela... beseda zazdravljen... je seveda... na dobri poti zdravja... a je lahko ponovljivo, kar je v psihiatriji pogosto.

Kot tudi recimo v strokovnem jeziku se govori o zdravljenem alkoholiku, ne  Ozdravljenem.

Tako, da vsekakor vem, da lahko kdo živi popolnoma normalno življenje spet. Da ne bo pomote!


Amstel! Cheesy

Saj se razumeva. Nič pomote. Razlika je med izrazom zazdravljen in ozdravljen, kot je pri zdravljenem alkoholiku, ki abstinira, in ozdravljenem alkoholiku, ki mu niti ni treba popolnoma abstinirati. Možnost ponovitve bolezni je seveda vedno, kot je močnost, da si bo nekdo spet zlomil roko ali nogo, ko je enkrat ozdravljena. Pri alkoholikih je vprašanje recidive na mestu tako dolgo, dokler ne moremo reči, da gre za ozdravljenega alkoholika. Za razliko od zdravljenega alkoholika, ki je postal pač abstinent, imamo pri ozdravljenem alkoholiku popolnoma zdravo osebo, ki lahko brez tveganja recidiva popije kozarček vinčka, pa ga ne bo potegnilo. Mar še nisi slišala za to razliko? Zadeva je sicer novejšega datuma, pa vendar, zadeva je dokazana z mnogimi primeri.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: PSIHIATRIČNA KLINIKA POLJE
Reply #19 - 06.01.2004 at 21:40:54
 
Samson wrote on 06.01.2004 at 21:35:12:
Pri alkoholikih je vprašanje recidive na mestu tako dolgo, dokler ne moremo reči, da gre za ozdravljenega alkoholika.


Samson, do smrti. Ozdravljenosti ni. Zazdravljenost. Vedno nevarnost ponovnega izbruha.

Samson wrote on 06.01.2004 at 21:35:12:
Za razliko od zdravljenega alkoholika, ki je postal pač abstinent, imamo pri ozdravljenem alkoholiku popolnoma zdravo osebo, ki lahko brez tveganja recidiva popije kozarček vinčka, pa ga ne bo potegnilo. Mar še nisi slišala za to razliko? Zadeva je sicer novejšega datuma, pa vendar, zadeva je dokazana z mnogimi primeri.


Sem slišala ja, za poskuse terapevtov "vzgojiti2 zmerne pivce. Samo očitno nimajo pojma o osnovah zasvojenosti.

Predvala nam je nekoč bivši alkoholik v tujini in povedal, da sam ne sme niti pisati z alkoholnim flumastrom, kaj šele da bi pil.
Kemiji v možganih pač ne moreš ukazovati.


Pa pustmo strokovne izraze pa to.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: PSIHIATRIČNA KLINIKA POLJE
Reply #20 - 06.01.2004 at 21:55:17
 
Anstel!

Zadevo poznam zelooo od blizu, ne le s predavanj. Res je zasvojenost vrag, toda tudi vraga je mogoče premagati. To, kar sem pisal o alkoholikih, je iz meni domačih strokovnih krogov.

Saj veš, stroka se neprestano razvija...

Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: PSIHIATRIČNA KLINIKA POLJE
Reply #21 - 06.01.2004 at 23:41:06
 
Hi,

Jest sem do srednje sole hodil k zobozdravniku v psihiatricno kliniko Polje. Samo zaradi zob, da ne bo pomote, pa moram reci, da mi sama ustanova ni nikoli zbujala kaksnega srednjeveskega filinga. Morda zato, ker sem se gibal predvsem po odprtih oddelkih. Sem pac poznal osebje, ki je delalo tam. Kako je bilo po drugih oddelkih ne vem.

So mi kasneje pripovedovali kaj ljudje pocnejo svojim ostarelim starsem. Veliko primerov je bilo, da so ostarele in tudi nemocne starse otroci strpali v umobolnico, ces da so tako ali drugace umsko prizadeti, pa so bili samo npr. senilni itd., itd.,pac to kar vecino od nas caka v starosti. To so poceli enostavno zato, ker je dom za upokojence potrebno placati, bolnica pa je zastonj. Kasneje je glavni psihiater ustanove naredil red in vse ljudi omenogle zgolj od starosti in ne kaksne psihicne bolezni poslal v dom za upokojence. Pac tja, kamor naj bi "spadali".

Najvecji poklon sami bolnici pa je, da se je veliko teh ljudji potem hotelo samih vrniti vanjo! Predvsem zaradi nege, oskrbe, hrane, tudi okolja in osebja. To je en tak pozitiven, pa vsekakor resnicen utrinek iz zivljenja te bolnice.

Kako je danes s tem, ne vem.

Sigurno ni vse tko svetlece, kot sem jaz zgoraj napisal. Vsaka zadeva ma dve plati, sam me zanima, ce je imel kdo od kritikov Polja kdaj osebne izkusnje s
shizofrenikom v blodnjah. Verjetno ne. Zadeva vsekakor ni prijetna, sploh zato, ker pogovor in razumevanje zal popolnoma nic ne koristita.

Je pa zanimivo, da so rekli, da so notri tudi mladi, ki so prisli k njim po krajsem ali daljsem "izletu" v Indiji, "zamaknjeni" v boga itd. do te mere, da so bili popolnoma nesposobni funkcionirati v nasi zahodni realnosti in tako poskrbeti za sebe in svoj "real" life.

Notri seveda niso prisli sami, ampak so jih pripeljali starsi, prijatelji itd. Vsekakor pa ni bilo zadaj nobene zarote, zgolj zelja pomagati.

Pri nekaterih je ta zamaknjenost v vizije in glas boga itd., itd. ostala trajno, tako, da je bila edina mozna diagnoza shizofrenija in seveda tablete.

A so se ga v Indiji zgolj butalih s kaksnim extra evil sitom, pa jih je zamedlo, ali so se kje med meditacijo odprli, pa se potem niso zaprli ali kaj drugega ne vem.

Vem samo, da zahodni zdravnik take luknje v psihi in s tem priliva iz neznanega, kot bi rekel Castaneda, ne zna drugace zakrpati kot s tabletami. Zal.


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: PSIHIATRIČNA KLINIKA POLJE
Reply #22 - 07.01.2004 at 08:00:21
 
imam prijateljico, ki je bila do sedaj devetkrat hospitalizirana v Polju. Shizofrenija. Čaka na invalidsko upokojitev. Moje mnenje je, da ne bo nikoli niti zazdravljena, kaj šele ozdravljena (če preneha jemati tablete, v nekaj tednih spet konča v Polju), če ne bo spremenila svojega pogleda na svet. In na druge ljudi. Pa jo imam rada in jo cenim kot človeka, vendar so bili trenutki, ko ji rajši nisem prišla v bližino.

Ja, onkologija tudi uporablja izraz 'zazdravljeno'. Nikoli ozdravljeno. Čeprav človeku potem rečejo, da je ozdravljen. Ampak samo zaradi psihičnega učinka. Tko pač je. Sem spremljala prijateljico v njenem boju štiri leta, preden je umrla.

Dokončna ozdravitev je možna samo, če se mi bistveno spremenimo v svoji notranjosti. To pa so gromozanski premiki, in vsak posameznik je na tem področju popolnoma sam. Tako, kot moramo fizično bolečino prenašati sami (nihče je ne more namesto nas), tako moramo z marsičem, česar niti ne čutimo, niti ne zaznavamo, opraviti sami. Vse je v nas. Ostalo izven nas: zdravila, zdravilci, vsesorte tehnike, prijatelji, hrana - vse to so samo bergle. In še zlomljena kost se ne zaceli zaradi bergle, kaj šele nekaj, kar čemi prikrito v naši podzavesti.  

In marsikaj, kar nam otežuje življenje, ni pri nas in v nas zato, da bi na silo in s pomočjo drugih in zdravil ozdravili - ker to bi samo pomenilo, da smo izvorno zadevo pomedli pod preprogo. Marsikaj je treba pustiti, da zori, da povzroča bolečine, fizične, psihične, da nas sili v premišljevanje in da nas kot ogenj očiščuje in z nas lušči tisto, kar mora zgoreti.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: PSIHIATRIČNA KLINIKA POLJE
Reply #23 - 08.01.2004 at 22:34:41
 
Samson wrote on 06.01.2004 at 21:35:12:
Razlika je med izrazom zazdravljen in ozdravljen, kot je pri zdravljenem alkoholiku, ki abstinira, in ozdravljenem alkoholiku, ki mu niti ni treba popolnoma abstinirati. Možnost ponovitve bolezni je seveda vedno, kot je močnost, da si bo nekdo spet zlomil roko ali nogo, ko je enkrat ozdravljena. Pri alkoholikih je vprašanje recidive na mestu tako dolgo, dokler ne moremo reči, da gre za ozdravljenega alkoholika. Za razliko od zdravljenega alkoholika, ki je postal pač abstinent, imamo pri ozdravljenem alkoholiku popolnoma zdravo osebo, ki lahko brez tveganja recidiva popije kozarček vinčka, pa ga ne bo potegnilo. Mar še nisi slišala za to razliko? Zadeva je sicer novejšega datuma, pa vendar, zadeva je dokazana z mnogimi primeri.


Samson, to v praksi ne drži. Ne v svetu, ne pri nas. Alkoholizem je dosmrtna bolezen, tudi če alkoholik abstinira, še ni ozdravljen in tudi nikoli ne bo smel poskusiti kozarčka vinčka, ne alkoholičnega bombončka, ne biti v narkozi... vse je recidiv. Vse se dogaja v glavi in ni še nič naredil alkoholik, če je "samo" nehal piti. To trajajo leta in leta, da se zdravi telo in duha.  Wink
Wink
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2