Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10962 times)
exorcist
Ex Member




Re: Pijane babe za novo leto
Reply #30 - 05.01.2004 at 19:48:12
 
Valentinaa wrote on 05.01.2004 at 14:56:08:
To je obsojanje v tvojem srcu.  Sad

Saj ne pravim, da se moraš z njimi strinjati, ali jim dati prav, samo tudi v svojem srcu jih ne obsojaj. Itak edino šteje, kar je v srcu.


Razlika je med obsojanjem ali pa da ti nekaj opravičeno ni všeč in da o tem odkrito poveš. Če bi družba tolerirala vsa dejanja posameznikov, da bi bilo vse OK, in si nihče nebi upal ničesar reči, si lahko predstavljaš, kam bi prišli? Vsak bi si sam pri sebi mislil, aha, saj lahko delam kar mi pade na pamet, itak si nihče ne bo upal reči kaj čez me, čeprav sam vem, da ne delam dobro, kaj šele, da bi me kdo pokaral. Obsojanje je dokončno, objektivna kritika pa služi temu, da te opomni, kot opomin, kot rdeča lučka za olje na avtomobilu, je vzgojna, kot npr. oče, ki ljubi svojega otroka ter ga včasih kaznuje, če se ni držal predpisanih pravil, ni ubogal. Sicer pa imaš prav, da je obsojanje povsem odveč, saj nas vest venomer opozarja, kaj je dobro in kaj slabo, ampak jo nekateri nočemo poslušat, čeprav se je nakakor ne moremo otrest. Resnica je vedno bolela in bila nekaterim trn v očesu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Pijane babe za novo leto
Reply #31 - 05.01.2004 at 21:38:37
 
exorcist wrote on 05.01.2004 at 19:48:12:
Razlika je med obsojanjem ali pa da ti nekaj opravičeno ni všeč in da o tem odkrito poveš.


Eh, kaj pa lahko kdorkoli ve, kaj je upravičeno, in kaj ni. Vse je lahko upravičeno. Ljudje se tudi lahko opredelimo, kaj je za nas sprejemljivo in kaj ne, obsojali pa naj ne bi.

Sicer pa, koliko bi bilo manj otrok na svetu, če ne bi bila kdaj kakšna baba pijana. Mogoče tudi tebe ne bi bilo na svetu?  Tongue

Drugače pa, Exo, velja ljudski rek: Človek obrača, življenje pa obrne.



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pijane babe za novo leto
Reply #32 - 06.01.2004 at 11:34:53
 
Valentinaa wrote on 05.01.2004 at 21:38:37:
Eh, kaj pa lahko kdorkoli ve, kaj je upravičeno, in kaj ni. Vse je lahko upravičeno. Ljudje se tudi lahko opredelimo, kaj je za nas sprejemljivo in kaj ne, obsojali pa naj ne bi.

Sicer pa, koliko bi bilo manj otrok na svetu, če ne bi bila kdaj kakšna baba pijana. Mogoče tudi tebe ne bi bilo na svetu?  Tongue

Drugače pa, Exo, velja ljudski rek: Človek obrača, življenje pa obrne.



Draga Valentina, ne smeš biti tako sebična in egoistična, da zagovarjaš, naj dela vsak kar mu paše ter da smo raje tiho, če pa kdo kaj pisne, pa imaš to za obsojanje.
Back to top
« Last Edit: 12.05.2004 at 13:34:32 by exorcist »  
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Pijane babe za novo leto
Reply #33 - 06.01.2004 at 13:11:07
 
exorcist wrote on 06.01.2004 at 11:34:53:
To nevtralnost, ki jo ti zagovarjaš, je brezbrižnost.
...
Če bi bilo tako, potem se ne bi nihče brigal za mamilaše na cesti, alkoholike in ljudi na socialnem dnu, da jim pomaga.


Sprejemanje (neobsojanje) ljudi, bilokakšni so, za mene ni brezbrižnost, nasprotno. In če bi bili vsi ljudje na svetu sprejeti in ljubljeni, mamilašev, alkoholikov in socialnega dna sploh ne bi bilo. To je zelo utopistično rečeno, ampak, dajmo vsak pri sebi začet, zase smo lahko toliko odgovorni, da to lahko storimo. Jezus je tudi nekaj takega učil, ali ne.

Exo, cerkev že 2000 let s prstom kaže na "izmečke", in kaj jim je to pomagalo? Nič! Torej, ta metoda ne pomaga. Čas je, da vzamemo kakšno drugo metodo.





Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pijane babe za novo leto
Reply #34 - 06.01.2004 at 20:50:53
 
Valentinaa wrote on 06.01.2004 at 13:11:07:
Exo, cerkev že 2000 let s prstom kaže na "izmečke", in kaj jim je to pomagalo? Nič! Torej, ta metoda ne pomaga. Čas je, da vzamemo kakšno drugo metodo.



To niso pravi kristjani in ti to dobro veš, saj SP ne uči tega, nasprotno! Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Pijane babe za novo leto
Reply #35 - 07.01.2004 at 11:05:18
 
exorcist wrote on 06.01.2004 at 20:50:53:
To niso pravi kristjani in ti to dobro veš, saj SP ne uči tega, nasprotno! Tongue


Zato pa ne uporabljajmo njihove metode!!!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Pijane babe za novo leto
Reply #36 - 07.01.2004 at 11:45:28
 
Valentinaa wrote on 07.01.2004 at 11:05:18:
Zato pa ne uporabljajmo njihove metode!!!



Ne mi nekaj podtikat, da uporabljam srdenjeveške inkvizicijske metode "linčanja" in obsojanja.  Pravkar ti obosjaš vse kristjane in jih mečeš v en koš.  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Pijane babe za novo leto
Reply #37 - 07.01.2004 at 13:51:46
 
exorcist wrote on 07.01.2004 at 11:45:28:
Ne mi nekaj podtikat, da uporabljam srdenjeveške inkvizicijske metode "linčanja" in obsojanja.  Pravkar ti obosjaš vse kristjane in jih mečeš v en koš.  Tongue


A si se prepoznal, a?  Grin

Cerkev ni enako kristjani!


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Pijane babe za novo leto
Reply #38 - 07.01.2004 at 21:01:14
 
Jst sem tut mnenja,da če nekoga sprejmeš takšnega kot je in ga ne obsojaš,da to še ne poemni,da smo brezbrižni.S tem mu samo daš možnost,da je takšen kakršen je in mu pošlješ ljubezen namesto obsojanja.Kolkr pa jst vem pa ljubezen ozdravlja.jst sem si že stokrat dokazala v odnosu z Marijanom,da ko ga obsojam,se samo kregava,medtem,ko pa ga neham obsojat in ga sprejmem takšnega kot je pa ponavadi preneha delat tisto,kar me iritira.In isto je z vsemi ljudmi.predstavljaj si samo,če bi vsi stopli do Busha in mu rekli,ej stari razumem te,zakaj si takšen,jst bi bil tut,če bi odraščal tako kot si ti,potem bi ga objel in mu s tem poslal ful ljubezni...Malo se hecno sliš,ampak predtavljaj si,kako bi ti odreagiral,če bi tebi nekdo tako naredil...Ne vem,no jst zdej sklepam po sebi,lahko da pa se motim,sam ne verjamem...



Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Pijane babe za novo leto
Reply #39 - 07.01.2004 at 21:05:57
 
Aja,tole bi lahko napisala tut pod topic Kar vidiš v svetu,je tvoje.Ker dolker obsojamo sebe,obsojamo tudi druge in ko sebe sprejmemo takšne kakršni smo,potem tut druge lahko sprejmemo.V zvezi s tem dojemam jst tut senco.Če jst nimam v sebi razčiščenih stvari(jih ne morem sprejet),pol me iritirajo v zunanjem svetu.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3