Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12
(Read 55634 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #15 - 04.01.2004 at 12:05:41
 





ni kemije brez kemije  8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #16 - 04.01.2004 at 12:21:18
 
natural wrote on 01.01.2004 at 19:38:52:
Bejbe najbolj padajo na čustveno hladne moške in pri njih začutijo kemijo.Seveda obenem govorijo kako je vse kar si želijo en prijazen fant...  ???


Kakor katere, odvisno v kakšnem okolju se giblješ. Poznam več onih drugih, med katerimi sem tudi sama. Tongue
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #17 - 04.01.2004 at 12:30:15
 
Quote:
To obešanje  ni po principu, da katero tip v kakršnemkoli smislu "potegne", ampak po principu..."samo da ima štil in je pripravljen ostati z mano"...in na to foro se začne full veliko vez

a pa so ti res to rekle?


čustveni smo vsi, samo eni mislij/mo, da to ni dobro, oz. da nas preveč ovira pri delovanju, oz. pri nedelovanju... oz. vse sorte variant, vsak lako svojo pove

Moj vzorec je bil fantje iz elektro šole, ki se tud ogromno ukvarjajo z računalniki.. to je meni predstavljal arhetip enga zabubljena človeka v elektroniko in softare igrce, programiranje, karkoli... kar je tem ljudem tko življenjsko zanimivo, da sploh časa nimajo za punce - to bi na en način razložla kot čustveno hladnost
isto je s potencialom enga voditeljstva... ker ko ma človek eno voditeljsko vlogo, nima časa spet se tolk ubadat z eno ljubljeno, najdražjo in to
drugo pri tem je, da so ti ljudje dost inteligentni, ogromn razmišljajo in spet ni prostora za čustva, ki bi to njihovo razmišljanje samo motilo...
pol je ena ful dobra fora, če se zaljubiš v istega tipa, v katerga je zaljubljena tvoja najboljša kolegica, ki ti to pove, ti pa njej ne, čeprav te vpraša ene desetkrat,če si tud ti in ti še kr čakaš in upš, da se bo vse obrnilo tko, da se bo ta tip vate zaljubu...
pač vzorec v temprimeru je
izbiraš moške, za katere je mejhna verjetnost (kao), da bi jim bla ful pomembna, da bi se čustveno ogreli zate bli prpravljeni ful naredit zate, tud potem, ko bi bla že dolg časa skupaj....
Moja ugotavljanja so bla taka, da si take moške izbiram zato, ker jih po resnici nočem..  ??? to mi je blo čist čudno... ampak zakaj bi vedno izbrala tipa, ki se ga ne da zares dobit ? kot pa zato, da ga tud ne dobim
ampak, jest, men bi ful na moč sedel, če bi se en do neskončnosti bil pripravljen ubadat z mano in bi poskrbel za vse moje čustvene potrebe - ker jest mam sebe za precej čustveno osebo
uh, zdej se ne spomnim natančnega postopka razmišljanja, tko da bom kej izpustila, upam pa da bo vseen dost, da bo še prbližno logično izpadl na koncu
V glavnem gre za eno ugotovitev, da se ljudje večinoma počutimo nevredne ljubezni, oz vsaj nevredne ene popolne ljubezni, enga perfektnga zadovoljstva, oz enga človeka ob seb, ki bi nam oh ins ploh olepšal življenje(khm)... in nevredne kot se počutimo, izbiramo ljudi, ki nam bodo to ja potrdili, izbiramo ljudi, ki so taki, da res nimajo časa ne čustvene odprtosti (do nas osebno, al pa nasploh) za nas.. Ker če nam je slučajno kdo ful naklonjen, pa čustven, pa ma čas, potem samo rep med noge in bežimo čimdalj stran, ker če bi se izkazalo, da smo s tem človekom lahko srečni, pol bi se nam podrl cel sistem nevrednostnega kompleksa, tega pa ego noče glih.. ego se hoče zajebavat še dolg časa.. predolg se pa že itak zajebava
In boh ne dej, kaj če nam rata enga kao čustveno hladnega, zaprtga človeka, ki nima nobenga časa za nas, pa razmišlja samo o materialni relanosti, prepričat v to, da smo vredni njegove pozornosti, pa se on kar naenkrat naveže na nas.. pol se spet začne vse sesuvat in spet rep med noge in tačlovek, po katermu smo prej kao hrepenel sto na uro nočin dan, je kar naenkrat prevelik zalogaj in bežimo, najlažje tko, da si izbremo enga druzga človeka, še bolj čustveno hladnega, še bolj zaprtga, s še manj časa.. pa zasedenga.. pa ne vemkaj  ---kdo ej zdej čustveno zaprt in obladioblada mi, ki bežimo

mogoče ti bo bližja ta razlaga, da ego potrebuje potrditev, da smo res dobri ljudje, "jest sm pa res u redu", torej če tega inteligentnega človeka, ki je na položaju, in ma visoke standarde glede tega, kdo ej u redu in ne bo pustil čustvom, da vplivajo na njegovo razsodbo o nas, prepričamo, da smo pa mi osebno tolk u redu, da se je on odloču z anašo družbo .. še več, kaj ej največje potrdilo, ki ga lahko dobiš od človeka?: to da se odloči ostat s tabo do konca življenja, poročit, met otroke... tralala te prenašat do konca življenja vse delit...
zato mislimo, da hočmo to.. po resnici pa i tega nočmo.. dovolj nam je samo, da resčeč, d best si, bil bi jest s tabo.. in ti dobiš svojo potrditev.. in iščeč še bolj čustveno hladnega človeka, še na višjem položaju, s še manj časa.. in ostalega sranja.. s še bolj objektivno inteligentno in ne vem kakšno presojo, ki bo potrdil, da "jest sm pa res u redu človek"... in to je spet to.. ego se preprosto ni pripravljen sprijaznit s tem, da je res u redu, da je zakon, egu nekako vedno uspe izognit se notranjemu zadovoljstvu in sreči, zavedanju ljubezni, ki je v vseprisotna, temu, da smo vsi ljudje, da nismo dobri slabi, pametni neumni.. da smo vsak drugačen in vsak d best , da se je treba nehat obremenjevat  z vsem, pa začet uživat

Tko da to je kemija, ki je kao kemija
in zdej se lahko marsikomu zazdi za mal
ampak ni za mal, take vrste "kemija" je kul za to, ker nas vleče k ljudem, v katerih mi slutimo potencial, ki je v bistvu naš lasten potencial, ki ga ne razvijamo
jest npr. vidim, da so ti ljudje taki, da znajo poskrbet zase, so samostojni pa še ne vpletajo se v ne vem kake čustvene drame, vidim, da so inteligentni in ena splošna zančilnost programerjev in elektronkarjev, ki jih poznam je, da v svojem delu res uživajo in padejo noter, pa še dobro zaslužijo za to svoje uživanje
In to je tisto, kar pri sebi pogrešam, samostojnost, dleta nekej, uživat v tem pa hkrati še dnar služit... marsikdo lahko opaz, da mi manjka ene przemljenoti in tega, da bi se dobr znajdla v materialnem svetu, v družbi in to...
no, en takih ljudi je moj mož... programer, avtoriteta, inteligenca, mrkost  Grinkao.. če kdo, pol jest vem, da ni čustveno hladen.. in ja.. sem poskusla pobegnt od njega že ogromnokrat Grin
sam da je lajf, sam da je igra..
aja še vedno nisem zadovoljna... ker še vedno nisem nardila zadost, da bi uresničla v sebi potencial, ki ga vidim v njem
pa hvala za "kemijo"

je zihr ful napak.. ampak tole ni glih kak lahek deu  Grin tolk veliko natipkat hitreje, kot pa misli lahko zbežijo
bohpomagi Tongue  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #18 - 04.01.2004 at 12:40:38
 
aha tole praviš, da je bistvo
Quote:
Zakaj sprašujem toliko o kemiji in sexu...po mojem mneju brez začetne kemije, ali povedano drugače zaljubljenosti, tudi dobrega sex-a ne more biti...in se zato sprašujem, ali je možno imeti dobro  sexualno življenje, tudi brez te kemije (zaljubljenosti, spolne privlačnosti)

žal mam tako spolno izkušnjo z eno samo osebo - z možem, ane, tko da nimam tega z ničemer primerjat, če je res dober, al pa če ni res dober. Ampak men je kulj, uživam pri seksu... čeprav se mi sploh ne cedijo sline, preden greva v posteljo... jest grem, ker vem, da bom uživala... sm mela tud problem s sabo, pa lahko kdaj že frigidno izpadem mogoče... in kto pravim, nimamprimerjvae, tko da ne vem, kolk lahko sploh daš na mojo izkušnjo
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #19 - 04.01.2004 at 12:41:55
 
Sinjeoka.Dober seks je med dvema, kjer je kemija.Najboljši je med dvema, kjer je ljubezen.Raje išči ljubezen, kot kemijo in ne razumi me, kot da govorim, da v ljubezni ni kemije.Je. Samo, da je trajna in enostavno drugačna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana avantgard
Guest




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #20 - 04.01.2004 at 13:54:18
 
Avtorica knjige Ženske, ki preveč ljubijo je zapisala da, ženski, ki je odvisna od odnosa normalen oz. čustveno primeren moški NIKOLI ne bo tako hudo zvišal raven adrenalina kot bi ji čustveno nedostopen moški oz. bad boy ali kakorkoli ga že poimenujemo. Dejstvo je da si v globalu vsi želimo ljubezni tudi "bad boys" samo da ne znajo izražati ljubezni pri čustveno dostopni ženski. Lahko pa je situacija tudi obratna...Ko čustveno hladni moški sreča čustveno hladno žensko je lahko on tisti, ki jo začne "preganjati"(mislim v čustvenem smislu) in moledovati za trohico ljubezni. Torej ni res da so taki moški hladni do vseh ampak to še NE pomeni da poznajo prave ljubezni in pravega čustvenega dajanja. Bolj neko dokazovanje zamenjajo za ljubezen. Lahko da tudi ta čustva izvirajo (ponavadi je dostikrat tako) iz otroštva-npr. čustveno hladna mati, in sin, ki se neprestano bori za njeno pozornost-ker je nikoli ni dobil tudi ne ve kako se obnašati ko jo dobiš(pozornosti in ljubezen namreč) in kaj pomeni živeti izpopolnjujočo vezo. Zato je ponavadi takim ljudem samo poznana igra "preganjam nekoga da mi da ljubezen in in tega nikoli ne naredi"-če se pa slučajno to zgodi pa je partner, ki je preganjal ponavadi šokiran in zmeden, ker enostavno ne ve kako naj se zdaj obnaša. Vsega neznanega se bojimo pa čeprav je to ljubezen....
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #21 - 04.01.2004 at 16:44:42
 
sinjeoka wrote on 04.01.2004 at 16:25:22:
Se čisto strinjava...samo moje vprašanje je drugačno...

ali je sploh možna ljubezen brez kemije (spolne privlačnosti)?



K ljubezni spada telesna,čustvena,intelektualna ter duhovna privlačnost.Spolna vzburjenost ni nujno posledica telesne privlačnosti.Jaz menim da vkolikor ni spolne privlačnosti ni prave ljubezni.Oziroma se še razvija na temeljih drugih prvin, ki kasneje vodijo k spolni privlačnosti.Torej, če na dolgi rok  manjka ta komponenta ali če je bila in izginila(pa ne pri 90-letih) ta odnos ni osrečujoč.Enostavno nekaj manjka tako, kot če se nebi nikoli ujela npr. na intelektualni ravni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #22 - 04.01.2004 at 17:49:08
 
Postmoderni pogled oz. sej tut mi ne vemo, ampak radi pisemo
http://www.canoe.ca/LifewiseSexromance0203/march22_passion_a-can.html

Budisticni pogled oz. za ljubezen rabis najprej dobrga deca oz. dobro babo
http://www.raptorial.com/Zine/Buddha.htm

Katoliski pogled oz. sex je hudic.
http://www.catholic-center.rutgers.edu/FrRonStanley/no1falln.lov.html

Evolucijski pogled oz. vse za zdrave otroke
http://www.umkc.edu/sites/hsw/other/evolution.html

Klinicno-psiholoski pogled oz. ce ni kemije, nimam kaj pomagat
http://spotlightongames.com/quote/perfect10.html

Ten-nejev oz. t-jev pogled:
uzivaj
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #23 - 04.01.2004 at 19:47:51
 
sinjeoka wrote on 04.01.2004 at 16:48:49:
točno to kar si napisala vidim v kolegicah na okoli, iščejo tipe z avtom, statusom, potencialom...inteligenca,kot inteligenca ni zaželjena sama po sebi, če ne stoji za njo njegovo veličanstvo denar...

Sem šla prav tvoj profil pogledat kolk si stara in madona 23 let pa že poročena..hm, to pojasni marsikaj, jaz bom rekla le to:




Koliko pa je taka punca vredna, ki hlasta za tipi z visokim materialnim statusom? Po moje, bore malo...
???

Kaj pa je to narobe, če je poročena pri 23, mislim, da ji zgolj zavidaš, pristna slovenska zavist ali fošija, ker še ti nimaš tvojega sanjskega princa na belem konju, ki je bogat in lep in nevemkaj vse , in nisi poročena, pa si jo zato proglasila za malo noro. Ne ga srat, no.

Kolikor jaz Evo poznam je ena izmed redkih "taboljših" punc tukaj gori na forumu, če ne najboljša, tako po moralni neoporečnosti kot po karakterju, če sem jo prav ocenil.  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Za dober sex je potrebna kemija
Reply #24 - 05.01.2004 at 06:31:18
 
sinjeoka
Quote:
Pri branju tvojega posta sem naletela na marsikaj, vodenje, denar, inteligenca...toda nič o spolni privlačnosti...oz. govorila si celo nekaj o samorealizaciji, ker si bojda iščeš nekoga, ki ti bo to pomagal realizirat (če sem tvoj post sama razumela)

Meni so bli privlačni - zdej, ne bom trdila, da gre vedno za spolno privlačnost, vsekakor pa me je nekaj vleklo k tem določenim moškim, še preden sem jih poznala, še preden sem vedela, kolk debela je njihova denarnica in s čim se v življenju sploh ukvarjajo, celo še preden sem jih videla (ker sem nekatere izmed njih spoznala na netu) in sem o njih ogromno razmišljala, fantazirala - razni moški, dva nista bla ista, zdelo se mi je celo, da so si zelo različni med sabo.
Potem je enkrat prišlo do enega tipa, ko mi je blo že tolk dovolj, da vem, da ta človek obstaja, ker tumač ena misel nanj vpliva na moje življenje, in vsako jutro, ko se zbudim, najprej začutim, kako se iz čiste sproščenosti v spodnjih čakrah pojavi napetost, me zaštiha in sem imela filing, da izgubljam energijo na ta način (dobr, mogoče je blo to šele pol, ko sem mu že povedala - ker prej je blo tu mač teh moških, ki jim nisem povedala, nam rekla, kaj je blo, kar me je nateral, da mu povem, samo čist sem bla že sita tega svojega stanja in hotla sem ven iz tega..) tako sem se pol končno, ko sem mu povedala, začela intezivno ukvarjat s tem, zakaj se mi to dogaja, razmišljat, analizirat, iskat vzorce... In našla sem tisto, kar sem zgoraj zapisala. Niso imel vsi ljudje vseh teh lastnosti, nekateri samo nekatere, sem pa videla, da se pri vsaj dveh do treh od njih ponavljajo, prav tako sem npr. videla, da so imeli vsaj trije od teh ljudi sonce v Strelcu (to je zdej podatek, na katerem bom pol razložila uno o samorealizaciji - ker ima vse to eno zvezo s privlačnostjo).
Če bi meni opisala takega moškega:
Quote:
točno to kar si napisala vidim v kolegicah na okoli, iščejo tipe z avtom, statusom, potencialom...inteligenca,kot inteligenca ni zaželjena sama po sebi, če ne stoji za njo njegovo veličanstvo denar...
bi z veseljem zavihala nos nad njim. Vedno sem namreč mislila, ok, naj bo pameten, valjda, sej sem jest kao tud, naj ima smisel za humor, lahko tud zlo sočnega, naj bo prijazen, naj ima čas zame, naj bo občutljiv, naj se dobro znajde s svojimi čustvi, ne da bi mu jih blo treba zatirat, pa približno naj zgleda ok, sej itak vem, da se človekovega videza da še najlažje navadit, denar ni podatek, ker važno je, da je ljubezen med dvema človekoma. Ok... to je to... to je tisto, kar sem najbolj zavestno skovala, na kar sem vedno računala tud pri teh moških... ampak takrat, ko sem šla analizirat te stvari, sem odkrila, da imajo ti moški drugo stran in na tej strani majo ene stvari skupne in temu pravim: sem v vzorcu čutenja privlačnosti do takih moških - strelcev, programerjev, avtoriteta..., ki zdej sploh ne zgledajo več tko simpatični, kakršen naj bi bil tisti moški, ki sem se ga odločila iskat. A razumeš? Nisem jaz zavedno iskala takih, samo ugotovila sem, da sem bla v take zaljubljena, oz, da so me taki privlačili. Nisem vedla, da je tko, mapak po mal analize je blo to zlo očitno.
In kaj mi je pol kapnilo v glavo, meni, ki imam tud nekaj zanimanja za astrologijo: da mam ascendenta v strelcu, luno v strelcu, marsa v strelcu, pa še enga malega tam zadaj, Neptun Shocked (zdej ne vem, kolk se spoznaš na astrologijo, ampak) to so kr dost pomembni aspekti, ki povejo, da v bistvu jest, čeprav nimam Sonca v Strelcu pa vendarle imam zlo Strelčevsko naravo v sebi, čeprav se sploh ne odraža v mojem življenju, potencial za strelčevsko naravo... ker men so Strelci taki svobodnjaški, spontani ... in to jest nisem bla. dalje me je skoraj kap, ko sem se zavedla, da sem začela v OŠ hodit, ko je ati kupu Commodore 64 in da sem tam poleg stalnih igric, ki sem jih igrala programirala v Basicu - pač, bolj sem prepisovala iz knjige, ampak sem zastopila kaj delam; da sem v 5. al 6. razredu hodila na krožek računalništva kjer smo nekaj risal v logo-tu, kar mi je blo sicer precej nerazumljivo, ker takrat sem bla že taka, da sem samo sedela na unem mestu z mislimi pa bla v deveti deželi.. da sem na srednji šoli hodila na računalniški krožek, kjer smo programiral v Pascalu, kar mi je pol prav pršlo, ko je bil to itak predmet v enem kasnejšem letniku, da  na faksu, ko smo mel vaje pr računalniku, v bistvu mene spraševal sošolci... ko sem se jest tega zavedla  Shocked fak, pa kaj je z mano.. jest pa ceu cajt mislim, kako je računalništvo ena dolgočasna zadeva, pa kako bi blo fino,če bi bla jest temu kos, da pa je to mal preveč zame ... pol se zavem, da dostkrat jest drugim kaj razložim, seveda sem daleč od špice, v kateri je npr. moj mož, ampak imam potencial in imam tudi že osnovo
To sm hotla povedat, da nam ljudje, ki nas privlačijo, pa tudi zelo motijo kažejo slabše izražene dele nas samih.
Mogoče to res ni imel tolk veze s tvojim vprašanjem in sem vse skupaj odpeljala predaleč, ker se mi je zdelo, da je to to, kar te zanima
Quote:
samoopazovanje..recimo, da je ta faza že toliko daleč, da vidim vzorec...  



Ko bo še malo dlje bo tudi odgovor zakaj jasen.
Quote:
moje vprašanje se torej nanaša na to, ali je možno (in kako) ta kemijski vzorec preseči...ali pa je to kazen dana od matere narave, da so mi všeč le feremoni bad boysov in se ne da nič naredit zoper to  


In da se preseč te vzorce z zavedanjem, zakaj te privlači določen tip moških. Seveda si ti drugačna, kot jaz in te zato privalči drugačen tip moških... in so tvoji vzroci drugačni, ampak jaz itak ne morem govoriti o tebi, pač pa ti lahko povem edino o svojem primeru, saj edino tega živim in lahko upam, da si boš pa znala z njim kaj pomagat.
To moje razmišljanje ni blo nič naivno, čeprav se jaz trudim bit bolj naivna, bolj zaupat, ne sodit o tem, kaj se bo zgodilo, ali pa kakšni ljudje  so na podlagi preteklih izkušenj, ker s te vrste naivnostjo in zaupanjem edino lahko zares živim.... in moram priznat, da mi je pri tebi ni ravno uspelo pokazat, te naivnosti... ja... zato tud uno prvo vprašanje, če so tebi kolegice povedale, da je to vse, kar jim je važno, ker je blo pomojem itak jasno, da si to ocenila sama od oka in jih nisi vprašala.. meni se pa zdi, da je spolno osvobojena, zadovoljena, nezafrustrirana ženska lahko taka, da si izbere kogarkoli, da se ne obremenjuje s tem, kar bo v prihodnosti nastalo iz tega odnosa, da uživa v sedanjem trenutku, (kar je zame osebno pomembno.. in poznam tudi stališče: treba je mislit na prihodnost, poznam ga, tud ujeta se počutim v to stališče, tko da mi ni treba razlagat spet, da sm naivna, ker Thank God za mal naivnosti, ki jo premorem, pa prosim, da bi jo lahko še več... jest se pač projiciram vate... na veliko.. že nekaj časa.. Boh mi pomagi  Grin)in da jim vse to mal zavidaš, ker te preveč skrbi prihodnost pa to, kaj si bodo drugi mislili, če se boš sprostila ... ker se tud meni to dogaja in če mene vprašaš, se dogaja tud tvojim kolegicam. In jest seveda nikogar od vas ne poznam in prav lahko, da se motim, ker gledam skoz svoja očala... ampak možnosti je vedno več, kot samo ena in kar se dogaja s tvojimi kolegicami, je po resnici kombinacija tvoje in moje razlage, pa še kakšne tretje zraven... Undecided
Vem, da si ok pa da razmišljava na drugačen način in so nama drugačne stvari pomembne, ampak samo na površini, vem tud, da sva si podobne
ja, moj mož tudi temu pravi lenoba, to sem si tudi rekla, da sta si podobna, seveda pa mi obadva samo odražata en del sebe, pred katerim si bolj al manj zatiskam oči, namest da bi ga sprejela
kje sm torej ostala
Quote:
Sem šla prav tvoj profil pogledat kolk si stara in madona 23 let pa že poročena..hm, to pojasni marsikaj, jaz bom rekla le to:
Ne hodi na absolventski izlet s Collegiumom, ker se je tam vsaki pridni punčki (vmes sta bili celo 2 poročeni!) strgalo, ker so ugotovile kaj je to dolce vita ..in je šel zakon v franže.  
Jaz sem stara 26 let in poznam ta moment več ločenih kot poročenih parov v letih između 25-30 let...kar je (po svoje) scary

..sej normalno..
poročila sem se, ker sem zanosila, poročila sem se iz strahu, da ne bo ugibanja...kolkr je moj zakon lahko v franžah, že je.. bolj kot to pomojem res težko  Smiley mava še vedno redne debat eo tem. Moj mož pravi, da je vsak absolventski izlet tak, on ni šel - sva bla že poročena.. hvala za opozorilo  Grin
Quote:
nekje si napisala, da ima mnogo ljudi občutek, da niso zadosti vredni, da bi bili srečni, ljubljeni, našli pravo osebo...

jaz mislim, da smo ljudje egoisti in smo prepričani, da nam najboljše pripada

seveda, pa tega noben ne pove tako direkt, ker je to slišat skrajno egoistično in politically incorrect, skratka družbeno nezaželjeno

to je precej površinska opazka... po samoopazovanju in namigih iz literature sem ugotovila, da je večvrednosti kompleks enak manjvrednostnemu kompleksu, da smo pohlepni narcisoidni, sebični, zato, ker smo notranje neizpolnjeni in mislimo, da rabimo nekaj zunaj sebe za svoje zadovoljstvo ... od tod tisti "(khm)" ki se mi je zapisal v prejšnejm postu, ker za tem je spet cela filozofija, če se nam da; pod to plastjo, je tista plast, ki v bistvu pravi, da si ne zaslužimo ničesar, da nismo družbeno sprejemljivi, da so naše globoke želje pohlepne, sebične, egoistične in bohnedej izrazit jih, jih tiščimo v sebi inostajamo nesrečni in neizpolnjeni, ker verjamemo, da si tistega, kar si resnično želimo, ne zaslužimo, ker se immo preveč za nevredne ljubezni in vsega lepega kar zraven paše
seveda v najgloblji plasti je ljubezen in popolno sprejemanje sebe, takih kot smo.. - torej ne zunaj nas, ampak globoko v nas je to, občutek izpolnjenosti in drugo ni več pomembno
Večina ljudi pa ni na tem nivoju, od tod tudi zapletanje v razne vzorce, ki so del ega in kar se meni, ki se grem mistika, zdi pomembno, da se jih zavem, spustim in osvobodim.
Mogoče sem si kje preveč dovolila, kot sem si pa izvirno hotla.. ampak.. naj bo, kot je...
Naj ti bo čimbolj krasno in čimlažje  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana avantgard
Guest




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #25 - 05.01.2004 at 12:17:13
 
Sinjeoka a si meni napisala če mi lahko pišeš? Ja, ja seveda lahko, celo upam da mi boš-bova malo debatirali... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #26 - 08.01.2004 at 08:54:33
 
Nisem mel cajta prebrat vse tole, bom pa ob 'priliki'  Grin še kaj več spisal.

Definitivno je za dober sex potrebna kemija, no brez kemije niti ne gre- pa brez biologije tud ne.

Še tole sem glih najdu:
http://24ur.com/naslovnica/zanimivosti/20040108_2034345.php?Ara=1i14

Še nekaj linkov na to temo:
http://www.findarticles.com/cf_0/PI/search.jhtml?key=%22Susan%20Sprecher%22
Back to top
« Last Edit: 09.01.2004 at 10:02:02 by Gru Gru »  
 
IP Logged
 
Ranljiva
Guest




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #27 - 14.01.2004 at 12:50:19
 

Quote:
Ne hodi na absolventski izlet s Collegiumom, ker se je tam vsaki pridni punčki (vmes sta bili celo 2 poročeni!) strgalo, ker so ugotovile kaj je to dolce vita ..in je šel zakon v franže.  


S tem se ne bi strinjala. Imam drugačne izkušnje (je morda odvisno od tega, na kateri faks hodiš?!?). V času svojega študija sem se veliko družila s kolegi. Šli smo na izlete, prireditve, potovanja, predvsem pa smo si organizirali žure. V naši "družbi" so bile tudi punce, ki so imele resne fante in tudi fantje, ki so imeli resne punce. Bilo je fajn in neponovljivo, čeprav zdaj mislim, da so tovrstne izkušnje tudi precenjene in preveč glorificirane.
Imela sem tudi "prdvsem-seksualno" razmerje s pol-kolegom (FF scena, A, B, ..smer). Spolno sva se zelo privlačila, sploh po tistem, ko je on prišel iz muslimanskega sveta, mislim da Avganistana, al nekaj takega in mi je bil zelo kul zaradi tega. Nikoli nisem čutila kakšnih posledic v smislu izgube dorega imena, razen tega, da sem se imela fino. Enkrat me je zapopadel nek vzgib in sem to povedala tudi ostalim kolegom....sem mislila da jih bo šokiralo....pa jih ni.
Povem lahko tudi primer moje zelo dobre prijateljice, ki se je tudi zelo zgodaj poročila in imela otročka. Potem je šla študirat. ko so šli na izlete s faksom, je šla na izlet velikokrat skupaj z možem. Njen mož je tam našel dobro družbo in prijatelje.
Življenje je po moje precej lažje, če ga živimo nekonvencionalno in se požvižgamo na to kar bodo drugi rekli.
Če si zadovoljen v svoji ljubezenski zvezi, te tudi en ušiv izlet s kolegi iz faksa ne bo "rastural".

Ja, Eva, ti čisto verjamem, (oz. vem kaj govoriš), to s horoskopom namreč. Od nekdaj me privlačijo moški s soncem v tehtnici. Zaradi tega sem tudi imela nekaj težavic - ker moški s soncem v tehtnici so največkrat precej svobodnjakarski....in morajo priti v zrelejša leta, da jih potem lahko "ujameš".

Eva, ne vem, kaj to je, pravijo, da je naivnost - I LOVE IT!

Back to top
 
 
IP Logged
 
Ranljiva
Guest




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #28 - 14.01.2004 at 16:14:36
 
Quote:

Ranljiva...absolventski izlet nisem izbrala naključno...se pač razlikuje od ostalih študentskih zabav. Kako...? Moraš sprobat...



Glede na to, da je bil pri nas takorekoč neizvedljiv, pa mi prosim, povej v čem je različen. Mogoče bom pa razumela? Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ranljiva
Guest




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #29 - 14.01.2004 at 17:40:47
 
če doživiš, po moje lahko opišeš Cheesy

sploh te pa prosim, če mi lahko poveš samo razliko, kaj je drugače

mogoče pa to tudi katerega drugega zanima?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12