Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13353 times)
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #45 - 29.03.2004 at 22:09:38
 
Quote:
.........res je. cisto cascenje Boga vkljucuje seks ampak na spiritualnem nivoju ......

.........na spiritualnem nivoju ni potrebno niti jesti niti piti

........ kaj je Bogu vsec in kaj mu ni in v skladu z razlicnimi nivoji zavesti praktikanta pa ti bojo razlicne osebe razlicno povedale ali pa si lahko sama naspekuliras....

.........Hare Krishna.


Ja, baje, da je materialna energija = neznanje, ki se manifestira v aktivnostih čutnega uživanja. Živa bitja pa smo nagnjena k temu, da pademo pod vpliv iluzije in se ujamemo v past čutnega uživanja Angry, ki nam jo je nastavila materialna energija, v resnici pa pripadamo duhovni energiji.  Delovanje duhovne energije  je za navadne ljudi z nepopolnimi čuti zelo zapleteno, tako, da se ji večinoma lahko le čudimo in jo povečini ne/razumemo.

Sicer pa o različnih nivojih:

1.fizično telo  Smiley
2.astralno telo
3.prana
4.instinktivni um (podzavest)
5.zavestni um (razum)
6.spiritualni um (nadzavest)  Smiley
7.duh

Tč.1 do 3 so najmaterialnejši principi, od 4 do 7 pa so višji del človeka.
Zanimivo se mi zdi, da se pri peti stopnji začnemo ločevati od živali, s tem, da tudi nekatere živali kažejo stopnjo razuma in tudi nekateri ljudje so bolj na točki 4 npr. bušmani.

Smiley Spiritualni um. Luč je v nekaterih primerih tako zatemnjena od gostih materialnih zaprek, ki obdajajo človeka, da je ljudem spiritualno težko dosegljivo. Vendar, ker se človek venomer razvija, bo luč naposled obsijala vse. Vse kar smatramo za dobro, plemenito in veliko, izhaja iz spiritualnega uma. Blagost, pravičnost, nesebičnost, usmiljenje, sočutje, ljubezen do Boga. Kadar se prične spiritualna zavest človeka razvijati, dobimo trajno občutek resničnosti bivanja Najvišje sile. Spiritualni um presega zavestni um. Zavestnemu umu podaja gotove resnice, ki jih najde v svojih sferah, in zavestni um razmišlja o njih. Razum je hladen. Spriitualni um je topel in prežet z visokimi čustvi.

Hare Šiva.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #46 - 29.03.2004 at 22:27:26
 
kar sem spremljal poste, je bil vedno zelo prisoten in očiten titudov namen debato pripeljati do nekih koristnih zaključkov in sicer na zelo konstruktiven in neopredeljen način - za kar svaka ti čast, titud!

po mojem mnenju bi si tituda lahko vsi vzeli za zgled
predvsem pa ti, exo...

ljudje niti slučajn ne marajo, da se jih analizira ali spreminja.. pregrize in nato izpljune vsako (drugo) besedo

meni se lih zato ne da kej preveč pisat ker nimam potrplena niti časa potem v nedogled pojasnjevat kaj sm s čim mislu... če je konstruktivna debata, ni problema (valda, potem z veselm!), če pa mi nekdo obrača besede samo zato ker sam drugače misli in noče pustit niti najmanjše možnosti še kakšni drugi resnici pa hvala lepa za tako intelektualno masturbacijo...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #47 - 29.03.2004 at 22:29:42
 
Grin uh mal sem zmedena, kateri opisani naj bi bil aryan in kateri exo? Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #48 - 29.03.2004 at 22:34:23
 
Petra. wrote on 29.03.2004 at 22:29:42:
Grin uh mal sem zmedena, kateri opisani naj bi bil aryan in kateri exo? Wink


aryan?

zj sm pa jst zmeden...  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #49 - 29.03.2004 at 22:46:43
 
valda pa nism opisvov nobenga. še posebej nobenga, ki se v spodnjem opisu ne najde Grin

za tem kako cenim titudov trud "vedno pripeljati nekam debato" pa seveda stojim

pri exu pa sem opazu, da se dostikrat ne trudi ravno v tej smeri... pa škoda ker to naj bi bil namen foruma, ane?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #50 - 29.03.2004 at 23:00:56
 
aja soooorryyy... še nekj v zvezi s topikom:

http://lepotica.dneva.com/lepotica.phplepotica=20040315

Shocked
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #51 - 29.03.2004 at 23:44:30
 
ixlatan, tvoja sestra niti ni tak švoh, glede na to, da ti nisi zvezda, in ne blestiš pri ženskah. Zakaj mi je nisi prej predstavil, morda jo lahko kaj naučim, ali pa ona mene?  Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #52 - 30.03.2004 at 06:35:35
 
česa bi se pa rd nauču, lohk bi začela npr. z bontonom?  Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #53 - 30.03.2004 at 08:51:35
 
exorcist wrote on 29.03.2004 at 21:07:10:
jao, titud, kakšen štrik si napisal, prava brezpomenska klobasa, ki kvazi deluje zelo "uceno", v bistvi pa je veliko besed brez jedra in vsebine, sorry, uporabil si cisto politicno retoriko.... Tongue

Govorim to, da bi bi bilo dobro, da se arayan malo osvobodi vseh teh visoko postavljenih moralnih kodeksov, pa naj raje poskusa boga dojet s srcem, kot pa da vedno intelktualizira, racionalizira, vse razumsko razclenuje, prevelike zahteve ima do sebe, izpusca pa custveno komponento, intuicijo, srce. Bog ni nek rabelj, ki te samo caka, kje se bos pregresil, da te bo vdaril po prstih in da moras imeti "trdo" vest, ampak je ljubezen.... Niti ne zahtvea od nas nemogoče, saj smo ljudje, tudi spolna bitja... "Mnozite in plodite se ter napolnite zemljo" pise v svetem pismu, Aryan.


Aryan pač izhaja iz česar izhaja, tko kot tud ti pa jest. Jest si ne bi upov trdit, da je katerokoli izhodišče bolj trdno od drugega, da je pravo ali napačno. Jest se skušam zmerom zamislt nad tem, kaj je v stališču drugega tisto, kar me iritira al pa me navdahne al pa mi  in kaj mi da vsaj štof za  mislt  brez kakšenega čustvenega predzanaka. Pa se oglasim, da bi zadevo razčistu v seb pa zase in če hkrat pomagam izkristalitziraz stališče tud drugim super, če ne pa tud nč hudga, saj vsak skoz svojo udeležbo  na forumu itak  nehotno ustvarja eno realnost, ki deluje nanj povratno. Na to vzajemnost  je pa dobr bit pozorn zato,
ker to  se ne dogaja  samo na forumu ampak v vsaki realnosti, na katero vplivamo s svojimi mislimi in dejanji in zato pol nobeno, tud tole moje  besededičinje, ni prazno in nepomembno. Ni skaratka tolk pomembno tvoje hotenje, torej tisto, na kar s svojim  stališčem  želiš pri drugmu konkretno dosečt, ampak to, kako  s tvojimi hotenejem in nameni nehotno oblikuješ okolje, ki  povratno deluje  deluje nazaj nate kot tisto izhodišče, iz katerga štartaš pri naslednjem oblikovanju lastnih stališč. Jest te skušam samo opozorjat  na te nehotne učinke tvojga pisanja, da se  jih učiš razpoznavat in jih počaš začneš v naprej upoštevat, ker le tako se ne boš kar naprej zapletal v konflikte z okoljem, saj  dejansko nikol ne bo  niti približno  usklajeno s tvojimi hotenji in predstavami, če se jih ne boš  boš nauču oblikovat po načelu nehotnosti in povratnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #54 - 30.03.2004 at 08:58:46
 
Vzdržnost?

Razuzdanost?

....ali, ... definitivno ....ali  Wink
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #55 - 30.03.2004 at 09:07:06
 
exorcist wrote on 29.03.2004 at 21:07:10:
Govorim to, da bi bi bilo dobro, da se arayan malo osvobodi vseh teh visoko postavljenih moralnih kodeksov, pa naj raje poskusa boga dojet s srcem, kot pa da vedno intelktualizira, racionalizira, vse razumsko razclenuje, prevelike zahteve ima do sebe, izpusca pa custveno komponento, intuicijo, srce. Bog ni nek rabelj, ki te samo caka, kje se bos pregresil, da te bo vdaril po prstih in da moras imeti "trdo" vest, ampak je ljubezen.... Niti ne zahtvea od nas nemogoče, saj smo ljudje, tudi spolna bitja... "Mnozite in plodite se ter napolnite zemljo" pise v svetem pismu, Aryan.

kot sem ti ze napisal jaz sledim neki doloceni tradiciji/liniji (od Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja), katerega nauk je baziran na svetih spisih, Vedah. vsak (nesrecni) posameznik cuti do dolocenega nauka ali do nekega svetnika, simbola, energije al karkoli ze neko notranjo povezanost/zaupanje. okol tega se ne splaca kej dost kregat kater je boljsi kater je slabsi.

ce bi ti hotu razlozit "spolnost" iz vidika kot ga podaja Sri Chaitanya Mahaprabhu bi ti mogu prej ene druge osnove razlozit, npr. vec nivojev obstoja individualne duse itd. ampak ne cutim tok od tebe, da bi te te stvari zares zanimale, ker je iz tvojega obnasanja sodec razvidno, da ze imas svoje odgovore s katerimi si trenutno ciz pomirjen in zadovoljen, zato te ne bom v nic silil. nasilno iz tvoje strani bi blo lahko le to, da drugim ne dopustis, da bi svobodno prebrali se od koga drugega mnenje kot le tvoje lastno. ce je tvoje lastno mnenje in realizacija visja kot od vseh ostalih pisocih tuki na forumu pol v bistvu izvajas socutje ko pozornost pritegujes nase, magar s silo. ce pa ni, pol pa izvajas nasilje, katerega neprijetne rezultate se obcuti pol mal kasneje.

moj predlog je, da vsekakor zastopas svoje mnenje in svojo izkusnje in da jih tudi delis z drugimi tuki na forumu, ampak ne prisilno, ali tako da umetno-blatis oz. kritiziras ali zmerjas druge. zavedat se mors sam tega, da ce druge spravljas dol, to se ne pomen, da sebe spravljas gor oz. gres naprej pri svojem razvoju, ampak lih obratno... sam nevede nazadujes.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #56 - 30.03.2004 at 09:26:03
 
Mae wrote on 29.03.2004 at 22:09:38:
Ja, baje, da je materialna energija = neznanje, ki se manifestira v aktivnostih čutnega uživanja. Živa bitja pa smo nagnjena k temu, da pademo pod vpliv iluzije in se ujamemo v past čutnega uživanja Angry, ki nam jo je nastavila materialna energija, v resnici pa pripadamo duhovni energiji.  Delovanje duhovne energije  je za navadne ljudi z nepopolnimi čuti zelo zapleteno, tako, da se ji večinoma lahko le čudimo in jo povečini ne/razumemo.

se ciz strinjam z napisanim, ampak nauk Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja in Ved gre se mal bolj v detajle.

pod vplivom iluzije se individualna dusa zmotno-poistoveti z materijo ali z ne-materijo. ko se zmotno poistoveca z materialnim egom ji je glavni cilj v zivljenju cutno uzivanje, katerga koncni rezultat je vedno frustracija in trpljenje. ce se poistoveca z ne-materialnim egom, torej negacijo materialnega zares dobi nek mir/oddih pred trpljenjem in garanjem za cutno uzivanje, ampak istocasno nima nic pozitivnega zadovoljstva, srece, ekstaze. je le manj ali nic trpljenja. ko pa individualna dusa po svoji iskrenosti in milosti Boga popolnoma premaga iluzorno energijo (mayo) takrat se zave svojega spiritualnega-ega in njegovih naravnih aktvnosti v odnosu do Boga, Sri Krishne. le v tem primeru je individualna dusa lahko dokoncno izpolnjena.

Quote:
Sicer pa o različnih nivojih:

1.fizično telo  Smiley
2.astralno telo
3.prana
4.instinktivni um (podzavest)
5.zavestni um (razum)
6.spiritualni um (nadzavest)  Smiley
7.duh

Tč.1 do 3 so najmaterialnejši principi, od 4 do 7 pa so višji del človeka.
Zanimivo se mi zdi, da se pri peti stopnji začnemo ločevati od živali, s tem, da tudi nekatere živali kažejo stopnjo razuma in tudi nekateri ljudje so bolj na točki 4 npr. bušmani.

Smiley Spiritualni um. Luč je v nekaterih primerih tako zatemnjena od gostih materialnih zaprek, ki obdajajo človeka, da je ljudem spiritualno težko dosegljivo. Vendar, ker se človek venomer razvija, bo luč naposled obsijala vse. Vse kar smatramo za dobro, plemenito in veliko, izhaja iz spiritualnega uma. Blagost, pravičnost, nesebičnost, usmiljenje, sočutje, ljubezen do Boga. Kadar se prične spiritualna zavest človeka razvijati, dobimo trajno občutek resničnosti bivanja Najvišje sile. Spiritualni um presega zavestni um. Zavestnemu umu podaja gotove resnice, ki jih najde v svojih sferah, in zavestni um razmišlja o njih. Razum je hladen. Spriitualni um je topel in prežet z visokimi čustvi.

ja, to je ena izmed verzij razclenitve stanj/nivojev z materijo pogojene individualne duse.
nekdo najprej realizira ali stremi k realiziaciji sebe kot cista zavest, spirit (brahman) ki je kategoricno razlicna od materije, tko grobe (telo sestavljen iz 5tih elementov) kot subtilne (um, inteligenca, zmotni-ego), s tem doseze "osvoboditev" in se kasneje po milosti Boga, Sri Krishne in njegovih cistih castilcev prostovoljno odloci sprejet spiritualne aktivnosti... nekateri pa ze v zacetku (pogojenem stanju) stremijo k ozavescanju spiritualnih aktivnosti pod vodstvom realiziranih cistih castilcev Boga, Sri Krishne in prakticirajo "osvobajanje" in odnos s Sri Krishno hkrati.

vse je odvisno od zmoznosti posameznika, njegovga osebnega okusa in danih mu moznosti. okol tega se ne splaca kej dost kregat.
 
Quote:
Hare Šiva.

Raghupati Raghava raja Ram, patita pavana Sita-Ram.

Hare Krishna.

Hari bol.
Back to top
« Last Edit: 30.03.2004 at 11:22:39 by aryan »  
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #57 - 30.03.2004 at 20:59:02
 
kaj pa če sm jst Shocked Grin Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: vzdrznost, razuzdanost ... ali?
Reply #58 - 31.03.2004 at 08:27:56
 
Quote:
Raghupati Raghava raja Ram, patita pavana Sita-Ram.

Hare Krishna.


vande' nantadbhutaisvaryam
Smiley sri-caitanya-mahaprabhum
nico' pi yat-prasadat syad
bhakti-sastra-pravartakah

Hare Krishna.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4