Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 
(Read 30193 times)
bystander
Guest




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #90 - 07.12.2003 at 11:50:52
 
Vrednote so naš orientir v življenju, ne pa neko absolutno merilo. Problem v tebi je, da si vrednotni absolutist, kar jaz osebno enačim z zavrtostjo.

Če pogledam stare babe, ki so najbolj mahnjene na "vrednote", so vse po vrsti zafrustrirane farizejke, katerih možje so bili pijanci, lenuhi, postopači; njihove hčere pa imajo danes skoraj po pravilu nezakonske otroke. (velja tudi na podeželju; oziroma tam to pravilo celo bolj drži)

Osebno menim, da so vrednote v življenju potrebne, se pa zamislim nad vsakim, ki svoje vrednote vsiljuje drugim kot edinozveličavne.

Farizejski pristop do sexa je običajno bolj po načelu;
Če jaz ne uživam, zakaj bi pa ti moral/lahko...in ti kane kapljo grešnega pelina v čašo opojnosti  Angry  Angry  Cry

Pa sem daleč od tega, da bi podpiral promiskuiteto in tudi moj tahometer ne kaže ravno veliko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #91 - 07.12.2003 at 12:25:24
 
Quote:
Vrednote so naš orientir v življenju, ne pa neko absolutno merilo. Problem v tebi je, da si vrednotni absolutist, kar jaz osebno enačim z zavrtostjo.

Če pogledam stare babe, ki so najbolj mahnjene na "vrednote", so vse po vrsti zafrustrirane farizejke, katerih možje so bili pijanci, lenuhi, postopači; njihove hčere pa imajo danes skoraj po pravilu nezakonske otroke. (velja tudi na podeželju; oziroma tam to pravilo celo bolj drži)

Osebno menim, da so vrednote v življenju potrebne, se pa zamislim nad vsakim, ki svoje vrednote vsiljuje drugim kot edinozveličavne.

Farizejski pristop do sexa je običajno bolj po načelu;
Če jaz ne uživam, zakaj bi pa ti moral/lahko...in ti kane kapljo grešnega pelina v čašo opojnosti  Angry  Angry  Cry

Pa sem daleč od tega, da bi podpiral promiskuiteto in tudi moj tahometer ne kaže ravno veliko.


Pač tvoja osebna stvar kako živiš, nikomur ne vsiljujem svojega mišljenja, ne sklicujem se na svoj prav, niti ne pričakujem, da bi se kdorkoli strinjal z mano. Sploh pa ne trdim, da govorim resnico, torej tukaj ne gre za absolutizem, kajti pod tem pojmom razumemo nekaj drugega. Ne strinjam se z današnjo svetovno miselnostjo in postkapitalistično logiko potrošništva, konzumacije, skrajnega liberalizma....

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #92 - 08.12.2003 at 08:27:59
 
Pusti skrajni liberalizem in logiko potrošništva in pusti skrajne vrednote, ki zagovarjajo  skoraj vzdržnost. Oboje je ekstremno in nesmiselno. Zgodi se ti lahko, da zaradi tega spregledaš lepote življenja, ljubezni, sexa. Najdi srednjo pot, imej se lepo, saj te očitno zelo matra.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #93 - 08.12.2003 at 09:12:57
 
Jaz exorcist sem se ob tvojih zadnjih postih izgubila. Kaj sploh želiš?
Velika večina, ki ti odgovarja na tale thread zagovarja neko srednjo pot; načeloma tako kot ti. Zakaj potem ne najdemo nekega skupnega jezika? Mar govorimo različne jezike?

Kaj pravzaprav tebi pomeni srednja pot? In se bom ponovila spet kot papiga; koliko je preveč, koliko, premalo koliko zadosti na tahometru?

Ali je zate varanje tudi pregrešna misel, zgolj misel "s tem pa bi takoj"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
NERA
1
*
Offline


Posts: 25

Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #94 - 08.12.2003 at 09:35:49
 
Ah, kaj.

Exo ne ve več, kaj naj verjame.  Kot mlad fantek, ki posluša kup kolegov, ki se hvalijo z svojimi trofejami, koliko so jih položili, se je zgubil.  (si se vprašal, kaj je res in kaj je le hvalisanje?)

Verjetno je naivnost kriva, da ne ve kaj v bistvu hoče in kaj je v resnici srednja pot, da o tahometru  (tahograf  ???) in njegovi realni uporabi ne izgubljam besed.

lp
NERA
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #95 - 08.12.2003 at 10:55:36
 
exorcist wrote on 04.12.2003 at 10:56:41:
držite se topika, lepo prosim! ???


Exotova izjava leta...
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #96 - 08.12.2003 at 16:39:49
 
NERA wrote on 08.12.2003 at 09:35:49:
Ah, kaj.

Exo ne ve več, kaj naj verjame.  Kot mlad fantek, ki posluša kup kolegov, ki se hvalijo z svojimi trofejami, koliko so jih položili, se je zgubil.  (si se vprašal, kaj je res in kaj je le hvalisanje?)

Verjetno je naivnost kriva, da ne ve kaj v bistvu hoče in kaj je v resnici srednja pot, da o tahometru  (tahograf  ???) in njegovi realni uporabi ne izgubljam besed.

lp
NERA



Meni ne odgovarjajajo stiki, ki so čustveno sila površni, jih nikakor ne morem uskladit s svojim senzibilnim karakterjem. Sploh pa ne maram nevrotičnih oblik ljubezni, saj si omenjala "zbiranje trofej". To je ravno neprava ljubezen, ki služi posameznikom kot za samopotrjevanje, za te, ki imajo slabo samopodobo in se ne spoštujejo dovolj. Zakaj bi rabil takoimenovani dokaz (trofejo) svoje moškosti, morda kot potrdilo lastne vrednosti? Ljubezen se ne napihuje, ne sili v javnost, je skromna, potrpežljiva... Zame ni seks isto kot ljubezen.

PS: Svečke so ti zapikale, nabavi si nove! Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #97 - 09.12.2003 at 08:48:54
 
exorcist wrote on 08.12.2003 at 16:39:49:
Zame ni seks isto kot ljubezen.



Zame je pa seks eden od načinov izražanja ljubezni med partnerjema.
Back to top
 
 
IP Logged
 
NERA
1
*
Offline


Posts: 25

Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #98 - 09.12.2003 at 10:16:32
 
exorcist wrote on 08.12.2003 at 16:39:49:
Meni ne odgovarjajajo stiki, ki so čustveno sila površni, jih nikakor ne morem uskladit s svojim senzibilnim karakterjem. Sploh pa ne maram nevrotičnih oblik ljubezni, saj si omenjala "zbiranje trofej". To je ravno neprava ljubezen, ki služi posameznikom kot za samopotrjevanje, za te, ki imajo slabo samopodobo in se ne spoštujejo dovolj. Zakaj bi rabil takoimenovani dokaz (trofejo) svoje moškosti, morda kot potrdilo lastne vrednosti? Ljubezen se ne napihuje, ne sili v javnost, je skromna, potrpežljiva... Zame ni seks isto kot ljubezen.

PS: Svečke so ti zapikale, nabavi si nove! Grin


Nisem rekla, da ti zbiraš trofeje oz. da bi si tega želel (površnost pri branju ali namerno zatiskanje oči   ???), temveč da  iz dejanj in pripovedovanj tvojih prijateljev, sklepaš vse o ženskah.  Pri tvojih letih in razmišljanju, po vsej logiki, lastnih izkušenj nimaš ravno veliko. Torej ?


lp
NERA

p.s. Svečke? Kaj pa diesel?  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #99 - 09.12.2003 at 11:14:18
 
exorcist wrote on 08.12.2003 at 16:39:49:
Ljubezen se ne napihuje, ne sili v javnost, je skromna, potrpežljiva... Zame ni seks isto kot ljubezen.



vsak dobi ob pravem času pravo stvar - tako, ki si jo zasluži in da jo zmore. Pa naj bo to dobro ali slabo. Dobimo takega partnerja - da se od njega kaj naučimo, da uživamo... a ne takrat ko si mi želimo (morda še ni pravi čas)
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #100 - 09.12.2003 at 12:29:19
 
NERA wrote on 09.12.2003 at 10:16:32:
Nisem rekla, da ti zbiraš trofeje oz. da bi si tega želel (površnost pri branju ali namerno zatiskanje oči   ???), temveč da  iz dejanj in pripovedovanj tvojih prijateljev, sklepaš vse o ženskah.  Pri tvojih letih in razmišljanju, po vsej logiki, lastnih izkušenj nimaš ravno veliko. Torej ?


lp
NERA

p.s. Svečke? Kaj pa diesel?  Tongue


Oprosti, ampak midva sva si značajsko in nazorsko preveč različna, da bi me prepričala v svoj prav, ker ti ne verjamem vsega, kajti jaz imam svojo svojo lastno predstavo - image o življenju, ti pa svojo. K temu je  botrovala vzgoja in okolje, da smo to, kar pač smo. Lahko najdeva skupen jezik na prijateljski ravni, ampak na tvoja izzivanja nisem pripravljen odgovarjati, ker na spolnost gledam, kot na intimno (osebno) stvar, ki se tiče le mene, zato nisem pripravljen z nikomer deliti tako imenovanih spolnih "izkušenj". Ljudje smo si različni in to moraš sprejeti, hočeš ali nočeš, tako pač je. Nikakor pa me ni sram, prej sem ponosen, da spadam morda med tistih 10% ljudi, ki ne podpiramo konvencionalne miselnosti (šablone, klišeje, uniformiranost). To pa nikakor ne pomeni, da sem brez napak, ali da se ne rabim spremenit, ravno nasprotno, pripravljen sem, da tudi drugim prisluhnem in se od njih kaj naučim. Kaj je dobrega, to vzamem, kaj pa slabega, to pa ignoriram.

Lahko pa ti povem, kaj si mislim o ljubezni:


"Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva, ni nevoščljiva,
ljubezen se ne ponaša, se ne napihuje, ni brezobzirna, ne išče
svojega, se ne da razdražiti, ne misli hudega.
Ne veseli se krivice, veseli se pa resnice.
Vse opraviči, vse veruje, vse upa, vse prenese.
Ljubezen nikoli ne mine."
(1 Kor 13,4-13,8)



Koliko si stara Hera?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #101 - 09.12.2003 at 13:41:32
 
exorcist wrote on 09.12.2003 at 12:29:19:
[b]
"Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva, ni nevoščljiva,
ljubezen se ne ponaša, se ne napihuje, ni brezobzirna, ne išče
svojega, se ne da razdražiti, ne misli hudega.
Ne veseli se krivice, veseli se pa resnice.
Vse opraviči, vse veruje, vse upa, vse prenese.
Ljubezen nikoli ne mine."
(1 Kor 13,4-13,8)



Zelo lepo.

Vse opraviči, vse prenese, ... tudi visok tahometer pri ženski?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #102 - 09.12.2003 at 14:38:09
 
vzdržnost ali zmernost?
Eksorcist kaj od tega propagiraš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
NERA
1
*
Offline


Posts: 25

Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #103 - 09.12.2003 at 14:57:29
 
JOJ, EXO, ti furja. Roll Eyes

Kot prvo sem NERA  in ne HERA.  

Kot drugo.
Ne zanimajo me tvoje sexualne izkušnje in nimam najmanjše  želje prodirati v tvoje skrivnosti. Ves čas prav ti govoriš o ženskem spolu in menjavanju partnerjev.
Če sam nisi tak, torej o temu nič ne veš in govoriš samo o tistem, kar so ti drugi povedali.

Je to logični zaključek ali ne ?

Ti svoj način dojemanja ljubezni in sexa kar drži takšen naprej.  Nočem te v nič prepričati.

Kadar koli pa se bom uprla takemu obnašanju do žensk, kot je tvoje.

lp
NERA Kiss

BTW- leta te zanimajo?  ZRELA - če se lahko tako reče. Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #104 - 09.12.2003 at 16:37:13
 
Oho, zrela dama, a tudi izkušena, praviš? Glavno, da si trpka, in ne kisla, ali pa črviva. Ne vem, če je jabolko načeto, gotovo ni več tako dobro, kot če je celo. Na njej se pozna ugriz, pa sline od teh, ki so jo grizljali, tako jabolko je bolj izpostavljena mikrobom in bakterijam,  hitreje zagnili, postane neužitno, pokvarjeno. Problem pa se pojavi v tem, da jaz nimam dobre želočne kisline, morda jo ima kdo drug, pa je možno, da bi bruhal zaradi zastrupitve (gastritis), zato ne riskiram kaj preveč. Predvidnost je mati modrosti, pravijo modreci.  

Če sam nisi tak, torej o temu nič ne veš in govoriš samo o tistem, kar so ti drugi povedali.

Ne, nihče mi ni nič povedal, niti Miškotovi prekmurski strici. Gledaj in se uči, tega se jaz držim, pa ne da bi bil vojer, packa.

Je to logični zaključek ali ne?

Zaključek je logičen le, če so premise logične.

Kadar koli pa se bom uprla takemu obnašanju do žensk, kot je tvoje.

Hja, jaz naravnost obožujem ženske. Ne vem, od kod ti ta ideja? Tvoja hčerka mi je še posebaj všeč, ker se ni vrgla po materi, je bolj mirna, ha, ha, ha.... Grin

PS: Zrelo jabolko je utrgalo z veje, veja je zanihala in malega polhka je odneslo v zrak. Padel mi je naravnost v naročje, bil je mehak, jabolko pa se je ob padcu razbilo in se raztreščilo na več delov, očitno je bilo preveč zrelo. Bom pa jo uporabil za krhlje ali za domač jabolčni kis!  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9