Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 30188 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #15 - 03.12.2003 at 14:51:12
 
exorcist wrote on 03.12.2003 at 14:09:03:
Bukvice, učenje, razmišljanje, branje.....


Iz bukvic, učenja, razmišljanja, branja, lahko veliko zveš
- o življenju drugih.

Največ štejejo tvoje lastne izkušnje! Zlasti če o njih potem razmišljaš.

Seveda tudi beremo, saj čisto vsega pa nam ni treba probat. Ampak samo knjige,.... to ni to. V življenju moraš tudi sam kaj probat, tvegat, da imaš o čem razmišljat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tjazy
2
**
Offline


Posts: 50

Gender: male
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #16 - 03.12.2003 at 15:03:03
 
[quote author=lola link=board=spolnost;num=1070453603;start=15#15 date=12/03/03 at 14:51:12]


Največ štejejo tvoje lastne izkušnje! Zlasti če o njih potem razmišljaš.
quote]

Jaz bi rekel, da lastne izkusnje stejejo.. prebrane pa sploh ne stejejo.. Lahko pa iz prebranega potem filozofiras in postenes kaksen religijsko politicni iluzijski vodja.
Back to top
 

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #17 - 03.12.2003 at 15:08:28
 
Tjazy wrote on 03.12.2003 at 15:03:03:
Jaz bi rekel, da lastne izkusnje stejejo.. prebrane pa sploh ne stejejo.. Lahko pa iz prebranega potem filozofiras in postenes kaksen religijsko politicni iluzijski vodja.


Tud prebrane štejejo, zakaj ne?, in to a lot po moje. Vse šteje na poti k sebi! Zakaj ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tjazy
2
**
Offline


Posts: 50

Gender: male
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #18 - 03.12.2003 at 15:15:06
 
Quote:
Zakaj ne?


Ker to kar beres ni izkusnja.. ampak je samo intelektualno znanje.. Vsak otrok, ko se rodi je brez tega intelektualnega znanja.. torej je smrt redirka za te vrste "izkusnje". Ima pa mnogo drugih vedenj.. ki so prisle z njim.
Ze iz tega se da sklepat.
Back to top
 

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #19 - 03.12.2003 at 15:19:41
 
exorcist wrote on 03.12.2003 at 13:13:23:
Kako gledate na punce, da se malo karikirano izrazim, z veliko "prevožene kilometrine".


Tako, kot na fante. In bolje, kot na fante brez kilometrine.


exorcist wrote on 03.12.2003 at 13:13:23:
Zapletlo pa bi se pri tej stvari, če bi čutil kaj do te osebe, kajti razum in zdrava "kmečka pamet", bi me takoj upozorila - stop, tukaj nekaj ni v redu, da se taka zakonska zveza po vsej verjetnosti ne bi odnesla na daljši rok, razen, če bi si bila zelo podobna, imela enako življenjsko pot za sabo ali pa da bi bila ljubezen nadpovprečno močna.


Na ta način ne rabiš nič čutiti. Ta druga oseba takega čutenja ne rabi.


exorcist wrote on 03.12.2003 at 13:13:23:
Tudi avtomobilu pade cena glede na št. prevoženih km.


Ni rečeno, odvisno ali gre za stoenko ali Ferrari.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #20 - 03.12.2003 at 15:20:59
 
Tjazy wrote on 03.12.2003 at 15:15:06:
Ker to kar beres ni izkusnja.. ampak je samo intelektualno znanje.. Vsak otrok, ko se rodi je brez tega intelektualnega znanja.. torej je smrt redirka za te vrste "izkusnje". Ima pa mnogo drugih vedenj.. ki so prisle z njim.
Ze iz tega se da sklepat.


Ok, je pa zato potrjevanje in ozaveščanje izkušnje. Zato se mi zdi prav brat. Seveda se lahko tud dost odvečnega balasta navzameš z branjem, ki pa ko odsluži svojemu namenu tud odpade. Sploh se mi ne zdi nič wrong v branju, če maš takšno naravnanost, da zbiraš, sprejemaš po intuiciji oz. je tvoje branje nedelovanje. Al kaj?





Back to top
 
 
IP Logged
 
Tjazy
2
**
Offline


Posts: 50

Gender: male
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #21 - 03.12.2003 at 15:31:46
 

Vse je v redu z branjem, ce potem nisi s tem zasvojen in to ne postane zapor.
Kristjan ti na vsako vprasanje odgovori z istimi zacetnimi besedami in sicer.. "V svetem pismu pise...."
En drug bo rekel.. "V koranu pise... bla bla.."
Tretji, ki je zasvojen z Vedami.. pa bo se sklicoval na vede.
In ko (ce) se to zgodi.. je zivljenje papagajstvo. Nobene edinstvenosti ni vec.. in pod nujno v velikih primerih ravnas mimo sebe in svoje intuicije.. ker pac v eni mrtvi bukvi tako pise.
Branje za zabavo ali zaradi radovednosti, kako kaksne stvari pocnejo drugi pa ima lahko dolocene koristi.
Bistvo je v tem, da ohranis SEBE! Potem lahko beres kolikor hoces in kar hoces, in ti ne bo nic skodilo.
Back to top
 

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #22 - 03.12.2003 at 15:36:51
 
Selektivno beri, se strinjaj ali ne strinjaj ali delno strinjaj, razmišljaj o tem, primerjaj s svojimi izkušnjami.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #23 - 03.12.2003 at 17:27:52
 
lola wrote on 03.12.2003 at 14:51:12:
Iz bukvic, učenja, razmišljanja, branja, lahko veliko zveš
- o življenju drugih.

Največ štejejo tvoje lastne izkušnje! Zlasti če o njih potem razmišljaš.

Seveda tudi beremo, saj čisto vsega pa nam ni treba probat. Ampak samo knjige,.... to ni to. V življenju moraš tudi sam kaj probat, tvegat, da imaš o čem razmišljat.


Mi lahko poveš, zakaj so dobre te tvoje visokoleteče in mistificirane "izkušnje", k čemu bi služile? Meniš, da bi morali odprti "picološke" univerze in objaviti razpis za inštruktorice? Ne razumem koristi teh tvojih spoznanj, da še samo vlak ne gre preko punce v časovnem obdobju od 14 do 18 let in da pride sama do lastnega spoznanja, da se kvaliteta veže na singularnost? To že eni prej vemo, posebaj starši, ne pa vsi, žal. Modrost ni nastala v današnji dobi, ampak je nastajala tisočletja, in ravno izkušnje so pokazale, kaj je dobro in kaj ni, samo ne te tvoje lastne izkušnje, ki so malce "oporečne".
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #24 - 03.12.2003 at 17:33:46
 
Valentinaa wrote on 03.12.2003 at 15:19:41:
Tako, kot na fante. In bolje, kot na fante brez kilometrine.



Na ta način ne rabiš nič čutiti. Ta druga oseba takega čutenja ne rabi.



Ni rečeno, odvisno ali gre za stoenko ali Ferrari.



Tako, prav imaš. Z derezami in cepinom bom osvojil "venerin" hribček.  Grin

Si lahko bolj specifična, sploh ne vem, kaj si hotela povedat?
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #25 - 04.12.2003 at 07:45:43
 
exorcist wrote on 03.12.2003 at 13:13:23:
Kako gledate na punce, da se malo karikirano izrazim, z veliko "prevožene kilometrine".


Mene pa bolj nekaj drugega zanima. Zakaj naš dragi exo venomer moralizira le na račun ženskega spola? Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tjazy
2
**
Offline


Posts: 50

Gender: male
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #26 - 04.12.2003 at 08:25:28
 
Lilith wrote on 04.12.2003 at 07:45:43:
Mene pa bolj nekaj drugega zanima. Zakaj naš dragi exo venomer moralizira le na račun ženskega spola? Roll Eyes


Ker je zenska v vseh religijah predstavljena podrejeno..

Tudi v vrhovnem poveljstvu krscanstva... so na vrhu.. OCE - moski, SIN-moski in nek cuden sopotnik SVETI DUH - moski.. ali pa brez-spolen! Vsekakor ni nobene zenske. Marija je potem sele v drugem razredu.

Mogoce pa zato, ker lahko zanska dozivi vec zaporednih orgazmov.. in veliko lazje doseze ekstazo, kar ni direktno povezano.. je pa zelo povezano. In zato je moski bil ljubosumen in jo na vsak nacin zeli prikrajsati za seksualno uzivanje.

Ali pa zato, ker se nekateri ravnajo po eni idiotski bukvi, ki ima naslov.. (se mi zdi da .."Opus dei" ali neki podobnega.. ) in tam pise, da ce se religioznemu moskemu  neka zenska zdi privlacna.. si jo naj predstavlja kot razparano po trebuhu in naj si predstavlja njeno crevesje in drek, ki naj bo mimogrede se polno crvov..  
Taksnega socnega teksta je se veliko vec.. in to je vodilo katoliskim voditeljem, da lazje zdrzijo v svojem idiotskem celibatu.. in potem je v veliko pomoc, ce v en glas odsojajo seks in ponizujejo zenske. Imajo jih samo za kuhanje in pranje..
Posebno dober primer je Rode, ki je zelo domisljav in je frajer kar po TV blebetal idiotizme. In to tako zelo idiotske zadeve je povedal, da ni nihce kej posebno oporekal, ker je bilo zelo ocitno kam pes taco moli.

Kar pa se tice morlale.. jo potrebujejo samo tisti, ki so v sebi nemoralni. Ce si ozavescen ni potrebno prebrati, da je laganje.. itd.. dejanje, ki ti ne koristi vedno.. ampak to preprosto ves! Ni pa nakljucje, da so ravno clani religije.. oziroma njihovi voditelji najbolj nemoralni, ker njihovo zivljenje je eno samo tlacenje.
Niti ne smes gol plesati in peti na travniku.. ali pa se kopati v morju, kjer idiotska druzba ni to posebej zacahnala!
V koncni fazi je to bila kar dobra ideja.. tako vsaj ni potrebno gledati, zgozenih fac, ce dva ljubimkata na plazi.. samo ko vsaj ne bi hodili firbec past!
Back to top
 

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy
 
IP Logged
 
sinjeoka*
Guest




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #27 - 04.12.2003 at 09:34:24
 
Zakaj misliš, da imajo tahometer le ženske?

Po mojih opažanjih imajo "ta divje bejbe" manj ljubčkov kot pa jim jih pripisuje okolica. Opaženost marketinga še ne pove kaj dosti o končni realizaciji, je pa res, da zvišuje ponudbo/zanimanje.

In nasvet/misel od mojega moškega kolega; nekoč je rekel, da se je tihih in nežnih punc za bati, ker so "tiha voda" ki bregove dere.

O iskanju znanja pa zgolj tole; znanje zastari takoj, ko doseže knjižno obliko, ker postane public knowledge in zato to znanje ni več konkurenčno. Zato pot pod noge in se prični učiti tudi iz lastnih izkušenj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #28 - 04.12.2003 at 10:49:34
 
exorcist wrote on 03.12.2003 at 17:27:52:
Mi lahko poveš, zakaj so dobre te tvoje visokoleteče in mistificirane "izkušnje", k čemu bi služile? Meniš, da bi morali odprti "picološke" univerze in objaviti razpis za inštruktorice? Ne razumem koristi teh tvojih spoznanj, da še samo vlak ne gre preko punce v časovnem obdobju od 14 do 18 let in da pride sama do lastnega spoznanja, da se kvaliteta veže na singularnost? To že eni prej vemo, posebaj starši, ne pa vsi, žal. Modrost ni nastala v današnji dobi, ampak je nastajala tisočletja, in ravno izkušnje so pokazale, kaj je dobro in kaj ni, samo ne te tvoje lastne izkušnje, ki so malce "oporečne".
???


Exo, pa ne potvarjaj mojih besed. Kje vidiš visokoleteče in mistificirane izkušnje? Pa kje za vraga si pobral, da mora vlak iti čez punce med 14 in 18 leti, da pride do kakšnega spoznanja?

Izkušnja, kakršnakoli (promiskuitetna, celibatna, monogamna, nesrečno zaljubljena ...), ki je tvoja lastna, te lahko v življenju kaj nauči, če si sposoben videti nauk v njej.  

Modrost, ki je nastajala tisočetja? Kot npr. pri katolikih, da je greh spolnost pred zakonom; da je kontracepcija greh, ali pa, da je greh imeti nezakonskega otroka? Ne morem se strinjati s takšnimi "modrostmi", ki jih prodajajo kot modrost, v resnici pa so kup predstodkov in poskusov obvaladovanja ljudi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Punce, tahometer ne laže
Reply #29 - 04.12.2003 at 10:56:41
 
Quote:
Zakaj misliš, da imajo tahometer le ženske?



Tega nisem nikoli dejal, če bi bil pozornejši, bi že iz mojih prejšnjih trditev razbral, da podpiram enakovrednost in enakopravnost med spoloma. Čemu tale "ablajtunga" ? Ne govorim o nekem šovinizmu in seksiszmu, držite se topika, lepo prosim!
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9