Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 16818 times)
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #15 - 01.12.2003 at 12:09:46
 
Sprašuješ, ali veš?


Mislim, da ko se začnemo zavedat še zdaleč nismo "on"...      ..da takrat stopimo na pot.  ...ali?
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #16 - 01.12.2003 at 12:15:15
 
DylanDog wrote on 01.12.2003 at 12:09:46:
Sprašuješ, ali veš?

sprasujem in vem. vem teoreticno, prakticno zaenkrat se velik manj.

Quote:
Mislim, da ko se začnemo zavedat še zdaleč nismo "on"...      ..da takrat stopimo na pot.  ...ali?

a pa je po tvoje sploh moznost, da smo lahko kdaj On, ali smo vecno le v podrejenem odnosu z Njim in bolj ko se tega zavemo bolj zavestno delujemo v tej nasi naravni poziciji in smo ob tem lahko mirni in zadovoljni?

(spet sprasujem in istocasno trdim/vem/verjamem)
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #17 - 01.12.2003 at 12:25:10
 
Quote:
sprasujem in vem.
Potem me pa ne "mučit" Grin


Quote:
pa je po tvoje sploh moznost, da smo lahko kdaj On, ali smo vecno le v podrejenem odnosu z Njim in bolj ko se tega zavemo bolj zavestno delujemo v tej nasi naravni poziciji in smo ob tem lahko mirni in zadovoljni?

Lahko si miren in zadovoljen tudi tukaj in zdaj, tak kot si,  ..sam ne, ..ti ne, ..ker si stopil na pot.
Ne vem če smo lahko kdaj "on", ..velike želje so to, lahko mu hodimo bližje in bližje, ne vem, you tell me....
Wink
Misliš da smo lahko?
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #18 - 01.12.2003 at 12:29:41
 
Quote:
ok, vidm da priznavas/zaznavas razliko med Bogom in nami, ki se ne zavedamo.

Sicer pa, če je, kot trdiš tudi ti, Ono vseprisotno, potem je povsod, torej tudi povsod v nas in Ono je Mi in mi nismo nekaj izven in posebej.

Roka naprimer je tudi del telesa in ni nekaj ločenega od telesa.  Telo je vseprisotno (v samem sebi) v smislu, da je tako v nogah, rokah, riti in glavi, se pravi telo je povsod (kjer je telo). Če roko odsekaš (ločiš od telesa), bo telo sicer še vedno obstajalo, vendar ne bo več popolno.  
Roka je zdrava in telesu v veselje le, kadar deluje skladno s telesom.

Drugače pa smo mi bolj kot njegove roke, njegova zavest.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #19 - 01.12.2003 at 12:42:43
 
Bardo_Thodol wrote on 01.12.2003 at 12:29:41:
Sicer pa, če je, kot trdiš tudi ti, Ono vseprisotno, potem je povsod, torej tudi povsod v nas in Ono je Mi in mi nismo nekaj izven in posebej.

smo tudi On, a hkrati nismo. smo eno, a hkrati razlicno z Njim, kot je ogenj (substanca) eno (nerazdruzljiv) s toploto (potenca), a hkrati razlicen od nje. ta realnost je nepojmljiva nasemu bipolarnemu umu in inteligenci. meditacija lahko to razodene.

Quote:
Roka naprimer je tudi del telesa in ni nekaj ločenega od telesa.  Telo je vseprisotno (v samem sebi) v smislu, da je tako v nogah, rokah, riti in glavi, se pravi telo je povsod (kjer je telo). Če roko odsekaš (ločiš od telesa), bo telo sicer še vedno obstajalo, vendar ne bo več popolno.  
Roka je zdrava in telesu v veselje le, kadar deluje skladno s telesom.

Drugače pa smo mi bolj kot njegove roke, njegova zavest.

naloga roke je da sluzi telesu, v skladu z njegovimi zeljami in to je tudi v njeno lastno dobrobit. prav tako je naloga nase zavesti da sluzi Zavesti v skladu z Njenimi zeljami, ne osebnimi sebicnimi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #20 - 01.12.2003 at 12:57:21
 
Quote:
naloga roke je da sluzi telesu, v skladu z njegovimi zeljami in to je tudi v njeno lastno dobrobit. prav tako je naloga nase zavesti da sluzi Zavesti v skladu z Njenimi zeljami, ne osebnimi sebicnimi.

Naloga roke je, da služi celotnemu telesu (tudi sebi), saj lahko z zanemarjanjem ali poškodovanjem sebe posredno škoduje tudi telesu kot celoti. Telo kot celota pa mora roko redno oskrbovati s hrano in jo negovati.

Telo od roke ne pričakuje nobenega čaščenja, ampak le njeno brezhibno delovanje, pač v okviru zmožnosti in tega, kar od telesa prejema.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #21 - 01.12.2003 at 13:16:31
 
Bardo_Thodol wrote on 01.12.2003 at 12:57:21:
Telo od roke ne pričakuje nobenega čaščenja, ampak le njeno brezhibno delovanje, pač v okviru zmožnosti in tega, kar od telesa prejema.

mene ne mot, ce teb beseda cascenje ne ustreza.

lahko pa mi poves kaksno/katero je to brezhibno delovanje, konkretno v praksi, ki bo za "naso" vecno dobrobit?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #22 - 01.12.2003 at 13:41:07
 
Quote:
mene ne mot, ce teb beseda cascenje ne ustreza.

lahko pa mi poves kaksno/katero je to brezhibno delovanje, konkretno v praksi, ki bo za "naso" dobrobit?

Z delovanjem po svojih najboljših močeh je že zadosti izkazana  privrženost telesu.

Čaščenje izhaja iz besede čast, ki je, vsaj po moje, precej pokvarljiv pojem, ker izhaja iz najpogosteje preuveličanega občutka lastne vrednosti, na račun manjše vrednosti drugih (ki da so manj častni), torej iz napuha.

Čaščenje, oziroma priklanjanje idolom, mi izgleda kot nekakšno lezenje v njihovo ta zadnjo zaradi egoističnih koristi.
(Če se mu bom priklanjal, me bo imel rajši, kot tiste, ki se mu ne bodo priklanjali)
S tem se postavlja pod velik vprašaj tudi sama moralna vrednost tistega, ki se sploh pusti častiti. Če pa čaščenje celo zahteva, postane vsa zadeva toliko bolj sumljiva ...  (da je zrasla na zeljniku častihlepnih ljudi)


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #23 - 01.12.2003 at 13:41:18
 
DylanDog wrote on 01.12.2003 at 12:25:10:
Lahko si miren in zadovoljen tudi tukaj in zdaj, tak kot si,  ..sam ne, ..ti ne, ..ker si stopil na pot.
Ne vem če smo lahko kdaj "on", ..velike želje so to, lahko mu hodimo bližje in bližje, ne vem, you tell me....
Wink
Misliš da smo lahko?

ker je Bog Absolut, je tudi vseprisoten, vseprezemajoc. sploh ni problem v tem, da bi ga mogl mi kje iskat al pa kej. problem je le v nasi naravnanosti do Njega. ce smo mu nenaklonjeni smo stalno vznemirjeni in nezadovoljni, ce smo mu naklonjeni smo stalno mirni in zadovoljni.

kako se pravilno (za naso dobrobit) naravnat do Boga pa se lahko naucimo le od tistih, ki so v tem eksperti. brez njihove pomoci ne gre.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #24 - 01.12.2003 at 13:49:48
 
Bardo_Thodol wrote on 01.12.2003 at 13:41:07:
Z delovanjem po svojih najboljših močeh je že zadosti izkazana  privrženost telesu.

torej primarno delovanje, pred vsem drugim delovanjem za tvojo vecno dobrobit je pri tebi izkazovanje privrzenosti svojemu minljivemu telesu. ok. vsak ima pravico izbire svojega gospodarja, ki ga vestno sluzi, oz. casti.

Quote:
Čaščenje izhaja iz besede čast, ki je, vsaj po moje, precej pokvarljiv pojem, ker izhaja iz najpogosteje preuveličanega občutka lastne vrednosti, na račun manjše vrednosti drugih (ki da so manj častni), torej iz napuha.

mozno je tud to. temu se rece "pozeljenje".

ampak po drugi strani pa je cascenje/sluzenje tudi bistveni/osnovni del vsake ljubezni. ce imas rad nekoga, ki te ima tudi rad je to ljubezen. zakaj ne bi mi castili/sluzili Boga v ljubezni, ce On to isto stalno pocne do nas?  

Quote:
Čaščenje, oziroma priklanjanje idolom, mi izgleda kot nekakšno lezenje v njihovo ta zadnjo zaradi egoističnih koristi.

najbrz sklepas po seb.

Quote:
(Če se mu bom priklanjal, me bo imel rajši, kot tiste, ki se mu ne bodo priklanjali)
S tem se postavlja pod velik vprašaj tudi sama moralna vrednost tistega, ki se sploh pusti častiti. Če pa čaščenje celo zahteva, postane vsa zadeva toliko bolj sumljiva ...  (da je zrasla na zeljniku častihlepnih ljudi)

ker je cascenje/sluzenje bistven/osnovni del vsake ljubezni, je to vedno prostovoljno. ljubezen ne pozna prisile. z naso svobodno voljo se odlocimo ali bomo Bogu prostovoljno naklonjeni ali ne.

Bog je izvor vsega in vsakogar, vzrok vseh vzrokov in Vrhovna oseba in kot tak "upravicen" do cascenja/sluzenja v ljubezni, za dobrobit vseh. tuki ne gre za nbeno ne-moralnost, ampak za preprosto izkazovanje milosti do nas. ce je nekdo sladek in se pusti drugim okusati, je to njegova milost, za dobrobit vseh nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #25 - 01.12.2003 at 14:14:46
 
Tako je, primarno je delovanje, vendar ne samo delovanje za svoje minljivo telo, ampak tudi za druge (ravno tako minljive).
Delovanje je spreminjanje in udejanjanje minljivosti.

če na kratko povzamem, bi rekel, da nimam preveč dobrega mnenja o religijah, ki propagirajo častihlepnega Boga.


Quote:

Čaščenje, oziroma priklanjanje idolom, mi izgleda kot nekakšno lezenje v njihovo ta zadnjo zaradi egoističnih koristi.


najbrz sklepas po seb.

Kaj si ti ne obetaš nobene koristi od čaščenja Boga?
Ali te nič ne skrbi, kaj bo s tabo, če ga ne boš častil?


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #26 - 01.12.2003 at 14:42:30
 
Bardo_Thodol wrote on 01.12.2003 at 14:14:46:
Tako je, primarno je delovanje, vendar ne samo delovanje za svoje minljivo telo, ampak tudi za druge (ravno tako minljive).

lej, ce bos skrbel le za svoje minljivo telo in minljiva telesa drugih, ne mors dosezt miru in zadovoljstva/izpolnjenosti. to je neki podobnega kot da bi si ti stalno pral avto, v resnici pa bi bil ti, voznik lacen. samo s pranjem avotmobila lakote voznika/sebe ne mors potesit.

Quote:
če na kratko povzamem, bi rekel, da nimam preveč dobrega mnenja o religijah, ki propagirajo častihlepnega Boga.

ne vem sicer katere religije so to, ampak jz sm prisel v stik z religijo, ki govori o milostnem, vseprivlacnem in vseljubecem Bogu, izvoru in prijatelju vsega in vsakogar.

Quote:
Kaj si ti ne obetaš nobene koristi od čaščenja Boga?
Ali te nič ne skrbi, kaj bo s tabo, če ga ne boš častil?

seveda si obetam, dokoncni mir in neomejeno zadovoljstvo, in tudi to moje obetanje je ciz v skladu z voljo Boga, ker je On tisti, ki mi to stalno ponuja. na meni pa je ali bom sprejel ali ne.

ce ga jaz (oz. drugi) ne bom iskreno castil, lahko pricakujem (in tudi dobivam) le vznemirjenje in neizpolnjenost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #27 - 01.12.2003 at 14:58:02
 
Mislim, da nam je dano, da lahko skrbimo le za minljive stvari in da bi se morali bolj posvečati temu, ne pa nekim idealom.
Za večnost in podobne zadeve nam najbrž sploh ni treba skrbeti, ker so v svoji večnosti že priskrbljeni.
Malo čudno se mi tudi zdi skrbeti za nekaj, kar niti videl še nisem in kar poznam le po pripovedovanju drugih.

Quote:
ce ga jaz (oz. drugi) ne bom iskreno castil, lahko pricakujem (in tudi dobivam) le vznemirjenje in neizpolnjenost.

Pogojni refleksi?
Če ne bom častil Boga, bom neizpolnjen.
Če ne bom šel v Meko, bom neizpolnjen.
Če ne bom krščen, ne bom zveličan.
Če ne bom enga pokadu, bom nervozen.
Če ne bom enga štamprlčka ruknil, se bom začel tresti ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #28 - 01.12.2003 at 15:04:57
 
Bardo_Thodol wrote on 01.12.2003 at 14:58:02:
Mislim, da nam je dano, da lahko skrbimo le za minljive stvari in da bi se morali bolj posvečati temu, ne pa nekim idealom.

no pol pa se ti ukvarji s tem in sam spoznaj (spoznavaj) rezultate teh delovanj.

Quote:
Za večnost in podobne zadeve nam najbrž sploh ni treba skrbeti, ker so v svoji večnosti že priskrbljeni.
Malo čudno se mi tudi zdi skrbeti za nekaj, kar niti videl še nisem in kar poznam le po pripovedovanju drugih.

si ze videl kdaj UV zarek s prostim ocesom?

oci niso koncni dokaz za dokazovanje obstoja necesa ali nekoga, prav tako ne um in intelekt, ki sta informirana skozi ta nepopolna cutila na celu z ocesom. za spoznavanje resnice onkraj materije bos potreboval spiritualne instrumente, materialni tja ne sezejo in tudi niso primerni za dokazovanje ali zavracanje obstoja necesa ali nekoga onkraj njihovega dosega.

tako kot ti men ne mors z nicemer z gotovostjo dokazat, da Boga ni, tko ti tud jz najbrz ne morm na suh dokazat da je. Boga lahko spoznas le skozi doloceno delovanje, ki Ga lahko razodene.

naj ti tvoja lastna iskrenost dokazuje stvari, ki so onkraj materije.

Quote:
Pogojni refleksi?
Če ne bom častil Boga, bom neizpolnjen.

naj ti tvoja lastna iskrenost to dokazuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #29 - 01.12.2003 at 15:33:52
 
Quote:
si ze videl kdaj UV zarek s prostim ocesom?

oci niso koncni dokaz za dokazovanje obstoja necesa ali nekoga, prav tako ne um in intelekt, ki sta informirana skozi ta nepopolna cutila na celu z ocesom. za spoznavanje resnice onkraj materije bos potreboval spiritualne instrumente, materialni tja ne sezejo in tudi niso primerni za dokazovanje ali zavracanje obstoja necesa ali nekoga onkraj njihovega dosega.

Na koži sem že občutil učinke UV žarkov, torej bi lahko rekel, da sem jih "videl" s kožo. Drugače se besedno zvezo "videti"  ponavadi rabi kot okrajšavo za splošno zaznavanje s čutili (da ne bi vseh našteval; videnje, slišanje, vohanje, tipanje,  okušanje).
UV žarke lahko zaznavamo tudi s posebnimi inštrumenti, ki UV valovanje prevedejo v valovanje nam vidne svetlobe. Potem bi  lahko rekli tudi, da vidimo UV žarke.

Kakšni so pa spiritualni instrumenti?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4