Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10719 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #30 - 01.12.2003 at 21:09:31
 
Ti kar probej nardit kaj, ti jezik dobr lavfa, samo pisanje literature ma ene svoje zakonitosti, ubesedovanje občutij za ozaveščenja le teh pa druge, po moje zgolj (samo)terapevtske. Lastna občutja besedno skomunicirat z drugimi še ni umetost, čeprav to zna  zadet v živo. Tud publicistika ne, čeprav  lahko animira množice. Umetnost je v polju estetskega, druga pisarija pa v polju etičnega in moralnega. Odločit se moraš, v katerem polju boš uporabljala moč besede in se pol temu stilno/izrazno  prilagodit
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Odsev Boga
Reply #31 - 02.12.2003 at 02:11:10
 
fora je v avtentičnem izražanju
in ta avtentičnost ni več samo zunanja, mislim, saj nikol ni. Kar se mene tiče, če si prizadevam za nekj na zunanjem, se bom spremenila na noter in obratno, zame zunanjost pač sto posto izraža notranjost
sploh pa, nekje je treba začet, ..pravjo   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #32 - 02.12.2003 at 07:34:50
 
Eva wrote on 02.12.2003 at 02:11:10:
fora je v avtentičnem izražanju
in ta avtentičnost ni več samo zunanja, mislim, saj nikol ni. Kar se mene tiče, če si prizadevam za nekj na zunanjem, se bom spremenila na noter in obratno, zame zunanjost pač sto posto izraža notranjost
sploh pa, nekje je treba začet, ..pravjo   Smiley


Ko  si napisala, da boš iz pisanja  'kaj naredila', sem razumu, da boš  nardila iz njega neko samostojno zadevo in ne  le sredstvo za penetracijo svojo notranjost.  Avtentičnost kot  sidriranje besede na notranji izkušnji je seveda nujna tud v umetnosti,  samo tam  se  mora  beseda najprej osamosvojit in zaživet en od avtorja neodvisen  lajf, da se njena  penetracija v notranjost  bralca  ne zgodi kot avtorjevo posilstvo ampak le na bralčevo voljno povabilo, ki besedo sprejme  v skladu z njeno zmožnostjo prilagotiti se njegovim  avtentičnim  potrebam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odsev Boga
Reply #33 - 02.12.2003 at 08:58:06
 
titud, kaksno "misticno" dozivetje si pa ti dozivel?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #34 - 02.12.2003 at 10:41:20
 
Quote:
titud, kaksno "misticno" dozivetje si pa ti dozivel?


Jest nobene, ker mam navado,  se ustvim na robu brezna neizrekljivega oz.se spustim vanj  le tolk   globok, kolikor sem sprot sposoben splest trden štrik iz besed kot simbolov/prispodob.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odsev Boga
Reply #35 - 02.12.2003 at 10:45:22
 
titud wrote on 02.12.2003 at 10:41:20:
Jest nobene, ker mam navado,  se ustvim na robu brezna neizrekljivega oz.se spustim vanj  le tolk   globok, kolikor sem sprot sposoben splest trden štrik iz besed kot simbolov/prispodob.  

pa je spuscanje v to "brezno neizrekljivega" zate prijetna, neprijetna ali kombinirana (oboje hkrati) izkusnja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #36 - 02.12.2003 at 11:20:19
 
Quote:
pa je spuscanje v to "brezno neizrekljivega" zate prijetna, neprijetna ali kombinirana (oboje hkrati) izkusnja?


To spuščanje ni stvar okusa ali oblika duhobvnega avanturizma   ampak je način  eksitence/(pre)živetja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odsev Boga
Reply #37 - 02.12.2003 at 11:44:07
 
titud wrote on 02.12.2003 at 11:20:19:
To spuščanje ni stvar okusa ali oblika duhobvnega avanturizma   ampak je način  eksitence/(pre)živetja.

ce se ne bi zmotno-poistovecu z minljivimi stvarmi, te prezivetje ne bi vec skrbelo.

ko bos spoznal sebe kot princip vecnosti, neodvisen od stalno spreminjajoce, minljive se materije bos obstajal/eksistiral v popolnem miru. ko bos obstajal v popolnem miru se lahko odlocis pri tem ostat, lahko pa se tudi vkljucis v vecne aktivnosti svoje vecne narave, tj. vecno sluzenje Bogu in bos poleg popolnega miru obcutil se ekstaticno zadovoljstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #38 - 02.12.2003 at 12:38:21
 
Quote:
ce se ne bi zmotno-poistovecu z minljivimi stvarmi, te prezivetje ne bi vec skrbelo.



Se strinjam, da je  skrb za eksitenco  posledica zmotnih positovečanj eksitence v bistvu s čemerkoli, ker eksitenca sama po seb bi morala pokrivat vse  in  nič in bit v  tem ena sama brezskrbna uživancija, saj ne bi  poznala strahu pred breznom, ki si ga je s poistovečanjem s tem ali onim itak sama ustvarla.

Eksitenca v tem smislu  ni v naprej z ničemer pogojena in je dana v neomejno uživanje  v  ko-eskistneci z drugimi eksitencami. Načeloma  ta koeksitenca eksitenc ne bi smelo uživancije posmeične  eksitence v ničemer omejevat/pogojevat, ampak zarad pomembne vloge  uma, ki naj  bi ta ko-eksistenčna  razmerja urejal, se je  vsaka posamična ekistenca pistovetila z njim. Zato občutmo meje zmožnosti uma kot mejo lastne  eksitence in njegov rob kot strah pred padcem v brezno.

Poroka eksitence in uma je postala za eksistenco 'trpljenja ječa', njuna  razveza pa  za  oba  usodna.  Kje je zdaj uživancija? Ena od njenih možnih oblik k je preseganju uma v  transcednci, v uživanciji izven/nad  eksistenco. Druga je  v podrejanju umu oz. hedonizmu v širjenju  meja njegove  lastne moči. Tretja pa  je v pristjanju na  'pat pozicijo' zdrugimi eksitencami, kjer um nima nobene vloge več ne za zmago ne za poraz, zato eksitenca nima nobenga motiva več, da bi se mu pustila prilastit.

Samo je in to je in v tem je ves  vir njene uživancije.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odsev Boga
Reply #39 - 02.12.2003 at 12:42:31
 
no vids, tko je to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Odsev Boga
Reply #40 - 02.12.2003 at 12:50:38
 
titud wrote on 02.12.2003 at 07:34:50:
Ko  si napisala, da boš iz pisanja  'kaj naredila', sem razumu, da boš  nardila iz njega neko samostojno zadevo in ne  le sredstvo za penetracijo svojo notranjost.

Ja oboje, kajpa če je že namera, naj bo ornk  Cheesy
  Quote:
Avtentičnost kot  sidriranje besede na notranji izkušnji je seveda nujna tud v umetnosti,  samo tam  se  mora  beseda najprej osamosvojit in zaživet en od avtorja neodvisen  lajf, da se njena  penetracija v notranjost  bralca  ne zgodi kot avtorjevo posilstvo

madona. - que!?
ampak le na bralčevo voljno povabilo, ki besedo sprejme  v skladu z njeno zmožnostjo prilagotiti se njegovim  avtentičnim  potrebam. [/quote]
nja, mislim, a se da posiljevat z iskrenim izražanjem sebe? če sm koga posilila, nism bl aiskrena, priznam.. to je zame mastn zalogaj Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Odsev Boga
Reply #41 - 02.12.2003 at 12:51:47
 
Quote:
titud, kaksno "misticno" dozivetje si pa ti dozivel?


kaj pa ti aryan oz. kakšni rezultate ti je prineslo to čaščenje Boga, ki ga prakticiraš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odsev Boga
Reply #42 - 02.12.2003 at 13:00:33
 
Eva wrote on 02.12.2003 at 12:51:47:
kaj pa ti aryan oz. kakšni rezultate ti je prineslo to čaščenje Boga, ki ga prakticiraš?

globje dojemanje sebe, okolice in Absoluta, ki se se poglablja. stranski rezultat je vecja notranja pomirjenost in ekstaticna izpolnjenost.

ce se bo kdaj moj notranji filing "dotaknil" se koga drugega in mu bo ta prijeten, ga lahko, ce je iskren, tudi usmerim v proces s katerim lahko tud sam to doseze. ce pa ne, pa pac ne. Smiley

(najbrz je ta princip pr vseh isti)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Odsev Boga
Reply #43 - 02.12.2003 at 13:03:59
 
fletn  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #44 - 02.12.2003 at 15:21:39
 
[Eva wrote on 02.12.2003 at 12:50:38:

madona. - que!?
ampak le na bralčevo voljno povabilo, ki besedo sprejme  v skladu z njeno zmožnostjo prilagotiti se njegovim  avtentičnim  potrebam.nja, mislim, a se da posiljevat z iskrenim izražanjem sebe? če sm koga posilila, nism bl aiskrena, priznam.. to je zame mastn zalogaj Grin


Spet zgelda, da sem eno ugotovitu, ki se tiče bolj mene kot kogarkoli drugega,  namalov  na tistga, ki sem ga izbral, da me  je izzval, da sem jo sploh formuliral.  Upam,  eva, da maš dobro prebavo in da ti moja masnoča ne bo škodovala, ker tle ti na svojo kar pozab, ker ni omembe vredna   Undecided Smiley.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3