Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10715 times)
exorcist
Ex Member




Odsev Boga
24.11.2003 at 10:06:09
 
V duhovnem jeziku bi lahko rekli, da nismo Bog, vendar se od njega ne razlikujemo. Smo odsev Boga, "narejeni po njegovi podobi", toda delec ne more nikoli popolnoma razumeti celote. Celoto lahko le izkusi. Zato mora naprej umiriti in utišati razpravljajoči um in potepuška čustva, funkciji vrednotennja (evaluacije):

"Utihnite in spoznajte, da sem jaz Bog." (Psalm 46:10)

Ko si dovolimo doživeti "celoto" in se v njej osredinimo brez sodbe in razčlenjevanja, tedaj, pravi Jung, "se razvije osebnost, ki trpi le v nižjem nadstrpju, v zgornjem nadstropju /.../ pa je ločena od bolečin in veselih dogodkov." Zajameta nas vedrina in mirnost; dva pojma, ki sta očitno izginila iz moderne dobe. Še vedno sza dosegljiva, njun blagi vpliv lahko čutijo tisti, ki so iskreno usmerjeni k enemu cilju."

"Če bo tvoje oko iskreno, bo vse tvoje telo napolnjeno s svetlobo." (Luka 11:34)

Buda je učil, da bo celo pohlepnež, ki vse življenje misli le na denar, nekega dne dosegel nirvano, poslednje duhovno osvobojenje, v tistem trenutku, ko bo misel z denarja dosledno preusmeril v dosego razsvetljenja, tako moč bo imela njegova usmerjenost k enemu cilju.

Ni nobenega ekstravertirano-čutnega, znanstvenega dokaza za transcedentno izkušnjo, razen dokaza lastnega doživetja, in ob tem se zdi potreba po znanstvenem dokazu povsem nepomembna, potrjoč besede Blaisea Pascala:

"Srce ima razloge, ki jih razum ne pozna."

Vir: Živeti z Jungom

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #1 - 24.11.2003 at 10:38:10
 
exorcist wrote on 24.11.2003 at 10:06:09:

Ni nobenega ekstravertirano-čutnega, znanstvenega dokaza za transcedentno izkušnjo,




po raznih norišnicah jih je kar nekaj


(nekateri pa so tudi med nami)



uživajte!
Back to top
« Last Edit: 24.11.2003 at 11:41:56 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #2 - 24.11.2003 at 11:39:13
 
exorcist wrote on 24.11.2003 at 10:06:09:
Ni nobenega ekstravertirano-čutnega, znanstvenega dokaza za transcedentno izkušnjo, razen dokaza lastnega doživetja, in ob tem se zdi potreba po znanstvenem dokazu povsem nepomembna,



Po moje ne obstaja tolk potreba po dokazovanju tega doživetja pred sabo, kot delitvi doživetja z drugimi, ker ti drugi so tle vse živo.  Čutno, npr. seksualno izkušnjo je laže šerat, ker je  usmerjenjena h konkretnemu objektu (četud fanatazjskemu). Opažam, da se zrad te omejene sposobnosti šeranja transcedentne izkušnje do nje obnašamo kot otroc do seksa  v razoponu od totalnega mistificiranja do zaničevanja in banaliziranja. Po moje je  tazaden cajt, da pravica do te transcedentne izkušnje postane to vsakomur dostopna induvidualna pravica (sedaj se skriva v pravici do svobodeveroipovedi, čeprav je po moje zarad nejne religioznega bistva  ni umestno vezat  samo na religijjo) in da se zavaruje posmeznika samo pred njeno zlorabo, tko kot je zaščiten pred  npr.  spolno zlorabo.  To pomen, da bi se  religije moral hudo oklestit, tko kot so se morale hodo oklestit svojega spolnega moralnega čistinstva.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Odsev Boga
Reply #3 - 25.11.2003 at 18:16:43
 
V cajtih v katerih zivimo res ne stekam kje je problem?

Zdej, kako zascitit posameznika pred zlorabo transcendentnega pa v cajtih, ko cel kup ljudi zivi samo od lastnih besed podkreljenih z logiko gnano zgolj od lastnih zelja in zgolj lastnega pogleda na svet pa mi res ni cist jasn.
Da take ljudi castijo mnozice, pa tud pove vse o tem, kolk bi folk rad ostal ne-zlorabljen. Kar pa sploh ni cudno.

Sem vceraj bral v SP o oblikovalcu cajtngov, ces da ma sodoben folk vedno manj casa za branje, poleg vsega mu pa se koncentracije vedno bolj manjka.

Credni nagon pa je po drugi strani mocan kot vedno. Folk zeli biti voden, zloraba se pa zanj zacne, ko mu lastni filingi niso vec kul. Cist simpl.

Mogoce je tista, da je treba najprej lasten prag spucat, pa druge med tem opravilom pri miru pustit se cist najbolj prikladna?
Sam, v pogojih crede to pac ne deluje, oz. verjetno niti ni dovoljeno...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #4 - 26.11.2003 at 09:06:24
 
a_hero wrote on 25.11.2003 at 18:16:43:
V cajtih v katerih zivimo res ne stekam kje je problem?

Zdej, kako zascitit posameznika pred zlorabo transcendentnega pa v cajtih, ko cel kup ljudi zivi samo od lastnih besed podkreljenih z logiko gnano zgolj od lastnih zelja in zgolj lastnega pogleda na svet pa mi res ni cist jasn.
Da take ljudi castijo mnozice, pa tud pove vse o tem, kolk bi folk rad ostal ne-zlorabljen. Kar pa sploh ni cudno.

Sem vceraj bral v SP o oblikovalcu cajtngov, ces da ma sodoben folk vedno manj casa za branje, poleg vsega mu pa se koncentracije vedno bolj manjka.


Množice se  identifikacijrajo z  močjo, ki jo ti ljudje posebljajo. Moč pa jim dajejo mediji, ki lahko praktično katerololi lastnost potencirajo na x-to potenco, tko da lahko vsakega poprečneža nardijo za idola/svetnika/odrešitelja. Čeprav po drugi strani jim  mediji nč ne dajejo ampak  samo izkoriščajo našo potrebo, da bi bivali varno zavetju gospodarjev resnice, ki bopdo poskrbel za naše duhovne in materilane potrebe, če bomo njihovi ponižni častilci. Ker te naše potrebe zato, ker so bodisi poprečeneži  bodisi manipulatorji ne morejo trajno zadostist, je kreiranje  in rušenje idolov postala prava industrija, tko da jih vsak pubertenik zamenja nekaj na sezono, odrašen človk pa se totalno vrednostno  konvertira na eno ali dve mandatni dobi.          

Quote:
Credni nagon pa je po drugi strani mocan kot vedno. Folk zeli biti voden, zloraba se pa zanj zacne, ko mu lastni filingi niso vec kul. Cist simpl.

Mogoce je tista, da je treba najprej lasten prag spucat, pa druge med tem opravilom pri miru pustit se cist najbolj prikladna?
Sam, v pogojih crede to pac ne deluje, oz. verjetno niti ni dovoljeno...


Ko človek začut kot ovca v čredi, ko spozna, da je manipuliran in ko se zato  loti pucanja lastnega praga, se tle znajde čist na istem, kot prej, ko je bil častilec drugih. Zdej naenkrat postne samemu  seb najvišja ikona, saj ma takoj pri rok množico psiholoških/duhovnih/religioznih praks, po katerih se bo učil časitit  tisto predstavo o  samem  seb, ki mu  jo bodo določene prakse skreirale. Ne samega takega kot je, ampak skreirano predstavo o smemu seb, ki jo mu bodo njegovi kreatorji   spotencirali  na x-o  potenco, ki
kot taka sveda ne more bit avtentična in trajna, zato jo je treba stalno z veliko napora obnavljat in vsake quatre tud v celoti zamenjat.

Zard tega  sem jest imel v mislih potrebo po eni  zaščiti folka  pred pretiranim navdušenjem nad odkrivanjem  samega sebe, ki nima namena v  soočenju samim sabo ampak se  ponvad  konča  predvsem v eni  hitro obrabljivi fascinaciji nad sabo idolskih/transcedentnih   dimenzij in uživancij, ki se  v bistvu prav v ničemer ne razlikjujejo od uživancije, ki jo nudi čredna idolomanija.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Odsev Boga
Reply #5 - 26.11.2003 at 09:25:29
 
titud wrote on 26.11.2003 at 09:06:24:
Množice se  identifikacijrajo z  močjo, ki jo ti ljudje posebljajo. Moč pa jim dajejo mediji, ki lahko praktično katerololi lastnost potencirajo na x-to potenco, tko da lahko vsakega poprečneža nardijo za idola/svetnika/odrešitelja. Čeprav po drugi strani jim  mediji nč ne dajejo ampak  samo izkoriščajo našo potrebo, da bi bivali varno zavetju gospodarjev resnice, ki bopdo poskrbel za naše duhovne in materilane potrebe, če bomo njihovi ponižni častilci.  

Lastnost medijev, da nam tako lahko spotencirajo lastnosti idolov je zelo zanimiva in je posledica naših teženj po transcendiranju in idealiziranju naših predstav. Idealiziranje preko vseh meja je najbolj uresničljivo takrat, kadar se z objektom naših fantaziranj nikoli ne srečamo, ker je ali že umrl ali je kako drugače nedostopen, neviden oziroma viden le v naši bujni imaginaciji.

Nasprotno pa nas lahko zelo hitro postavi na realna tla osebno srečanje z preuveličanim idolom, ko pravzaprav neposredno spoznamo, "kako je majhen" ali "nič drugačen od drugih", skratka beden.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #6 - 26.11.2003 at 09:42:39
 
Bardo_Thodol wrote on 26.11.2003 at 09:25:29:
Lastnost medijev, da nam tako lahko spotencirajo lastnosti idolov je zelo zanimiva in je posledica naših teženj po transcendiranju in idealiziranju naših predstav. Idealiziranje preko vseh meja je najbolj uresničljivo takrat, kadar se z objektom naših fantaziranj nikoli ne srečamo, ker je ali že umrl ali je kako drugače nedostopen, neviden oziroma viden le v naši bujni imaginaciji.

Nasprotno pa nas lahko zelo hitro postavi na realna tla osebno srečanje z preuveličanim idolom, ko pravzaprav neposredno spoznamo, "kako je majhen" ali "nič drugačen od drugih", skratka beden.



To dobro potrjujejo  idolosko logiko, da srečanje s samim sabo kot idolom ni zaželjeno in da je  tudi nevarno, saj se ko popusti idolska mrzlica počutmo še manjše in nevredne, zato potrebujomo še močnješo  dozo transcedence, da se lahko na novo vzpostavmo. Amplituda  se poglablja, tko da višji je vrhunec tem nižje je dno  Tongue Undecided      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Odsev Boga
Reply #7 - 26.11.2003 at 10:19:34
 
titud wrote on 26.11.2003 at 09:42:39:
To dobro potrjujejo  idolosko logiko, da srečanje s samim sabo kot idolom ni zaželjeno in da je  tudi nevarno, saj se ko popusti idolska mrzlica počutmo še manjše in nevredne, zato potrebujomo še močnješo  dozo transcedence, da se lahko na novo vzpostavmo. Amplituda  se poglablja, tko da višji je vrhunec tem nižje je dno  Tongue Undecided        

Pri srečanju "s samim sabo" je težava v tem, da se lastna predstava (samopodoba) skozi socializacijo gradi  iz predstav, ki jih imajo drugi o nas (ali mi mislimo, da jih imajo) in ker jih v tem procesu nočemo razočarat, to lažno podobo v skladu s tem nadgrajujemo.  Tako se razočaranje nad samim sabo v bistvu odraža kot odsev razočaranja drugih nad nami.

Pri rušenju idealizirane samopodobe tako ne gre toliko za rušenje naše dejanske podobe, kot za rušenje od zunaj projicirane in inducirane ter umetno skonstruirane podobe. Seveda pa zna biti tudi rušenje take umetne tvorbe kot je naša samopodoba  boleč proces.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #8 - 26.11.2003 at 11:23:25
 
Bardo_Thodol wrote on 26.11.2003 at 10:19:34:
Pri srečanju "s samim sabo" je težava v tem, da se lastna predstava (samopodoba) skozi socializacijo gradi  iz predstav, ki jih imajo drugi o nas (ali mi mislimo, da jih imajo) in ker jih v tem procesu nočemo razočarat, to lažno podobo v skladu s tem nadgrajujemo.  Tako se razočaranje nad samim sabo v bistvu odraža kot odsev razočaranja drugih nad nami.
Pri rušenju idealizirane samopodobe tako ne gre toliko za rušenje naše dejanske podobe, kot za rušenje od zunaj projicirane in inducirane ter umetno skonstruirane podobe. Seveda pa zna biti tudi rušenje take umetne tvorbe kot je naša samopodoba  boleč proces.


Ja, izpolnjevanje pričakovanj drugih, ki smo jih skoz  socialne  intereakcije prevzelvzel za svoje, je osnova za našo refleksijo. Za  samorefleksijo smo torej prisiljen  uporabljat v bistvu enak inštrumentarij, s katerim smo se reflektiral skoz socializacijo, zato tud  rezltati ne morejo bit dost drugačni. Avtentični jaz, do  katerga smo se dokopali samorefleksijo,  nadomesti vlogo ' od zunaj projicirane in inducirane ter umetno skonstruirane podobe', zato je nujno  enako umetna in nestabilna tvorba. Stabilna  bi lahko bila le, če ne bi bla okužena s  potrebo po (samo)reflesiji, s to potrebo po (samo)zrcaljenjju v socilanih interakcijah. Boljš  povedano: stabilna bi lahko bila le, če bi  se avtentična podoba popolnoma ujemala  s pričakovanjem in zahtevami socialnega okolja. To je teoretično  možno le v zaprtih okoljih religij, sekt in terapevtskih skupin, ki posamezniku nudijo primerno socilano okolje za tovrstno (samo)reflesijo. Univerzalno gledano  pa je avtentična samorefleksija možna le v preimru, da  socilano okolje posameznika brezpogonjno sprejme takšnega kot je in te takšnega, kot bi moral biti. Prva taka primarna skupnost je  družina, žal pa je družina take naloge ne more opravit, ker ji je v naši skupnosti  'zaupana' naloga primarnega socializatorja in  s tem prvega kreatorja 'umetnega sebe' in ne  zaščitnika avtentičnosti jaza.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Odsev Boga
Reply #9 - 26.11.2003 at 19:11:26
 
Dobr, da ne bomo spet samo na splosno govoril, dejmo te ljudi se klasificirat.
(pa na koncu resitev nakazat)

Moj komentar zgornjega je, da je
v cloveski naravi (al pa vsaj v sodobni mnozici), da si zeli tisto cesar nima, ko pa to dobi, zadeva
izgubi cel lesk. Ce govorim iz lastne izkusnje bi takega cloveka na dusevnem nivoju oznacil za histerika v sirsem smislu, ne samo tiste skrajnem, ko se
clovek neobvladljivo mece po tleh.
Komentar verjetno glih ni potreben, ker sta razloge dobr gor nakazala.

Na fizicnem nivoju pa bi takega cloveka oznacil za slabica. Je skratka navadna reva. To spoznanje pa nezavedno kompenzira s cascenjem junakov. Bil bi top menedzer, pa si ne upa prevzeti odgovornosti nase, bil bi komandos ali pa street fighter, pa se ne upa soociti
z lastnim strahom npr. pred bolecino itd., itd.

Cajtng in holivud to dobr stekajo.

In kako nam razne ezotericne in duhovne itd., itd. sole lahko pomagajo pri tem? Vec ali manj nikakor. S tem, ko se poucevanje zacne pri Bogu in lastno ekskluzivo
"nasa pot je najboljsa in najkrajsa itd., itd." dobesedno izkoriscajo zgornji dve lastnosti sodobne mnozice.

To dobr steka Dao, oz. je ta problematika tam kar dobr nakazana. Sam tolk, da ne bo kdo rekel, da spet pljuvam kar po vseh povprek. Sploh vzhodnih…

Lp
Jst - tolerantni (ampak cist mal)
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Odsev Boga
Reply #10 - 26.11.2003 at 23:13:08
 
Smiley

Odsev Boga

Odsev eteričnega Boga,
je harmonija telesa,
razuma srca,

In kdor ga ne pozna,
o tem božanskem,
notranjem odsevu,
nima niti najmanjšega pojma  Smiley

ps: lahko pa do nezavesti
naklada, reglja,
itak ni s tem niti zanj,
niti za kogarkoli drugega,
prav nobene koristi.
Wink Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Odsev Boga
Reply #11 - 27.11.2003 at 04:18:26
 
Eva wrote on 27.11.2003 at 03:38:05:
"  In Angeli pravijo, da je v odnosu z Bogom, z Enostjo, bistven tvoj Namen. Vsak dan isti Namen - Postati eno z Bogom. Ni tehnike, ni ničesar, kar bi bilo močnejše od Namena. Potem sledi srcu in intuiciji v svojem odnosu s Stvarnikom. Takoj ko začutiš ali slišiš povabilo, sedi s Stvarnikom, meditiraj na Boga. Skušaj to upoštevati ne glede na to, kdaj to začutiš. Odnos z Bogom je preprostost. Bolj ko se nanj usmeriš, bližje mu prideš. To je ključ. Ko bo Bog postal poln del tvojega življenja, se boš hitro premaknila h globjemu stiku kot ga imaš sedaj.
 Univerzum pravi:
  • Ob vsakem koraku, ki ga naredimo proti Bogu, on naredi 100 korakov proti nam. In tako je. Ne prideš bliže, le odnos postane globji."



titud wrote on 24.11.2003 at 11:39:13:
Opažam, da se zrad te omejene sposobnosti šeranja transcedentne izkušnje do nje obnašamo kot otroc do seksa  v razoponu od totalnega mistificiranja do zaničevanja in banaliziranja. Po moje je  tazaden cajt,

Jest bi včasih ful rada kej pošerala, o teh doživetjih, občutjih med izvajanjem tehnik, al pa kar tko in mi je tud ful zanimiv to brat, sam pol ramišljam o tem, da je to stvar ega... pa včasih se zdi težko ubesedit
a mamo kak tak topic že kje slučajno ? ... ???(edit:  Roll Eyes JAO i did not just ask that ... Lips Sealed...sorry sorry

titud wrote on 26.11.2003 at 09:42:39:
To dobro potrjujejo  idolosko logiko, da srečanje s samim sabo kot idolom ni zaželjeno in da je  tudi nevarno, saj se ko popusti idolska mrzlica počutmo še manjše in nevredne, zato potrebujomo še močnješo  dozo transcedence, da se lahko na novo vzpostavmo. Amplituda  se poglablja, tko da višji je vrhunec tem nižje je dno  Tongue Undecided

Mamo vzpone in padce, ampak temu poglabljanju padcev se da izognit
Ko sem že parkrat prebrala tisto Oshovo karto iz Zen in iz Transformation tarota, ki pravi: This too will pass, sem si pol res, začela govort in kadar sem se zalotla sred ful dobre volje: Minilo bo in kadar sem vidla, da mi ne gre nekej najbolj zadnje cajte
Na začetku je ta ugotovitev ful vplivala name, če sem bla ful dobre volje, sem pol, ko sem se tega spomnla, ratala kr mal tko blje Tongue ..zamoril mi je to, če sem bla slabe, sm si mislila: ja whatever, kaj si morem če ZDEJ ne vidim izhoda
ampak sčasoma sem pol še po parkratnem prebiranju tistga Oshota porajtala tud tisto, ko pravi: zavedaš se, da bo minilo, zdaj pa samo polno občuti to, kar pač občutiš
pol sm, ko sm bla dobre volje in se spomnla, this too will pass, sam še bolj utrgala in sam še bolj dobre volje bla, k mi gre kr na cviljenje in režanje in plesanje
ko sem bla slabe, sm pa ugotovila, da se sploh ne počutim tko down, kot sem se včasih in dno ni blo več dno, zavedanje, da bo zadeva minila, me je napeljalo na to, da mal bol poiščem in poskusim ozavestit, kako da se je to dno zgodilo... zihr pa sm se nehala za te downe tko sekirat, kto sem se včasih...
in to.. to je tisto, kar je čist prima in nism še razmišljala, na kakšen način je logično, je pa ena logika v zavedanju tega, kaj se s tabo dogaja: zavedanje je d best 8)
Back to top
« Last Edit: 27.11.2003 at 05:31:33 by Eva »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #12 - 27.11.2003 at 09:21:58
 
a_hero wrote on 26.11.2003 at 19:11:26:
Dobr, da ne bomo spet samo na splosno govoril, dejmo te ljudi se klasificirat.
(pa na koncu resitev nakazat)

Moj komentar zgornjega je, da je
v cloveski naravi (al pa vsaj v sodobni mnozici), da si zeli tisto cesar nima, ko pa to dobi, zadeva
izgubi cel lesk. Ce govorim iz lastne izkusnje bi takega cloveka na dusevnem nivoju oznacil za histerika v sirsem smislu, ne samo tiste skrajnem, ko se
clovek neobvladljivo mece po tleh.
Komentar verjetno glih ni potreben, ker sta razloge dobr gor nakazala.

Na fizicnem nivoju pa bi takega cloveka oznacil za slabica. Je skratka navadna reva. To spoznanje pa nezavedno kompenzira s cascenjem junakov. Bil bi top menedzer, pa si ne upa prevzeti odgovornosti nase, bil bi komandos ali pa street fighter, pa se ne upa soociti
z lastnim strahom npr. pred bolecino itd., itd.

Cajtng in holivud to dobr stekajo.

In kako nam razne ezotericne in duhovne itd., itd. sole lahko pomagajo pri tem? Vec ali manj nikakor. S tem, ko se poucevanje zacne pri Bogu in lastno ekskluzivo
"nasa pot je najboljsa in najkrajsa itd., itd." dobesedno izkoriscajo zgornji dve lastnosti sodobne mnozice.

To dobr steka Dao, oz. je ta problematika tam kar dobr nakazana. Sam tolk, da ne bo kdo rekel, da spet pljuvam kar po vseh povprek. Sploh vzhodnih…

Lp
Jst - tolerantni (ampak cist mal)


Kolikor jest štekam večino duhovnih praks in večino  sodobne populrane psiohologije, ataktirajo  na nesposobnost  posmeznika, da bi svojo nemoč  kompenziral z idetintifikacijo z (medijsko kreiranimi) idoli. Tega pa ne nardijo tko, da bi idolomanijo  zrušli, ampak identifikacijo z zunanjim  objektom prenesejo  v subjekt. Iz posameznikov   tko nardijo  preganjalce svojih strahov/ovir, častilce avtentičnih moči, skratlka oboževalce lastnih (pa magari od boga danih) idealiziranih potencialov. To je pot iz iz dežja pod kap, saj je razočaranje  nujna posledica identifikacije s katerimkoli idolom, ker identifikacija je sama po seb nadomestilo za avtentičnost.

Daj napiš, jst, kako ta probelm rešuje dao-izem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #13 - 27.11.2003 at 09:56:34
 
stoychi wrote on 26.11.2003 at 23:13:08:
Smiley

Odsev Boga

Odsev eteričnega Boga,
je harmonija telesa,
razuma srca,

In kdor ga ne pozna,
o tem božanskem,
notranjem odsevu,
nima niti najmanjšega pojma  Smiley

ps: lahko pa do nezavesti
naklada, reglja,
itak ni s tem niti zanj,
niti za kogarkoli drugega,
prav nobene koristi.
Wink Kiss Kiss Kiss


Če maš boga za ideal, pol ideliziraš tud nejgov notranji odsev, to je sebe. In če se z bogom  idetificiraš ob zavedanju, da je on objekt zunaj/nad tabo al pa ob zavedanju, da je v teb, ni med tema oblikama zavedanja v bistvu nobene razlike: obe se napajta iz  idelaizirane  poostovečanja z idolom. Rušenje zunanjega idola ob hkratnem vzpostvljanju novega/notranjega je nakladnje brez koristi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odsev Boga
Reply #14 - 27.11.2003 at 10:36:56
 
[quote author=Eva link=1069664769/0#11 date=1069903106]


Jest bi včasih ful rada kej pošerala, o teh doživetjih, občutjih med izvajanjem tehnik, al pa kar tko in mi je tud ful zanimiv to brat, sam pol ramišljam o tem, da je to stvar ega... pa včasih se zdi težko ubesedit
a mamo kak tak topic že kje slučajno ?

Tega je velik, vprašaj se rajš, čemu ti služi. Ali potrebi po identifikaciji s temi  filingi, ker ji sama ne premoreš? Naslajanju nad tem avanturizmom duha? Če temu, pol je to tisto imaginarno prikrivanje lastne šibkosti, o kateri govri jst  in napihovanje jaza s sebstvom, o katarem govori jung.    

Quote:
Mamo vzpone in padce, ampak temu poglabljanju padcev se da izognit
Ko sem že parkrat prebrala tisto Oshovo karto iz Zen in iz Transformation tarota, ki pravi: This too will pass, sem si pol res, začela govort in kadar sem se zalotla sred ful dobre volje: Minilo bo in kadar sem vidla, da mi ne gre nekej najbolj zadnje cajte
Na začetku je ta ugotovitev ful vplivala name, če sem bla ful dobre volje, sem pol, ko sem se tega spomnla, ratala kr mal tko blje Tongue ..zamoril mi je to, če sem bla slabe, sm si mislila: ja whatever, kaj si morem če ZDEJ ne vidim izhoda ampak sčasoma sem pol še po parkratnem prebiranju tistga Oshota porajtala tud tisto, ko pravi: zavedaš se, da bo minilo, zdaj pa samo polno občuti to, kar pač občutiš pol sm, ko sm bla dobre volje in se spomnla, this too will pass, sam še bolj utrgala in sam še bolj dobre volje bla, k mi gre kr na cviljenje in režanje in plesanje ko sem bla slabe, sm pa ugotovila, da se sploh ne počutim tko down, kot sem se včasih in dno ni blo več dno, zavedanje, da bo zadeva minila, me je napeljalo na to, da mal bol poiščem in poskusim ozavestit, kako da se je to dno zgodilo... zihr pa sm se nehala za te downe tko sekirat, kto sem se včasih...
in to.. to je tisto, kar je čist prima in nism še razmišljala, na kakšen način je logično, je pa ena logika v zavedanju tega, kaj se s tabo dogaja: zavedanje je d best 8)


Ozavešanje  je  predvsem zavestna reflesija teh filingov, samo je pri tem zlo pomembno, iz katere točke se ti filingi reflektirajo. Vsak bi moral izhajat iz lastne  socialne/osebnostne izkušnje, za to pa  ni noben motiviran,  še najmanj ti sam. Zato se  tud zatekamo pod okrilja preizkušenih  tehnik in karizmatičnih oseb, kar velja  za vse dobe in vsa socialna okolja. Osho se je samooblikoval na prepihu hindujske tradicioanlane družbe  in moderne  zahodne kulture,  zato je imela njegova samosvojst na sledilce tako privlačen vpliv. Karizmo mu mu je dajala njegova  nekonformna samosvojst, ki pa  je sprožila cel kult čaščenja nekonformne samosvojosti in osho-idolomanijo,  tko  da če si že odkrila oshota  pol ti svetujem, da boš najbolj ravnala po njegovih naukih, če se ga  boš v celoti  znebila kot idola, s katerim se  poistovečaš, in začneš ozaveščat  iz lastnega socialno/osebnostnega položaja.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3